hucuły.

zapraszam do zgłaszania koni do bazy:

http://bazakoni.pl/index.php
to ja też tu pokaże naszą kobyłkę 😉 Jagodna (Wabigon - Jagoda/Puszczyk) ur. 2002

Manta   Tyłkoklep leśny =)
22 stycznia 2009 20:27
WoW piękne konisko =)
ile ma w kłębie?
Manta to do nas? jeśli tak to ma około 130 - nie była dokładnie mierzona... podejrzewam, że mieści się w B grupie 😉
mi sie przytrafil hucek 🙂
7-letni ogr, doslownie sciagniety z samochodu, w ktorym mial odbyc ostatnia podroz.
ma krzywe tyly, kowal mowi, ze rzecz nabyta.
Wiarus sie zwie, ur. w wawie. probowalam sie dodzwonic do hodowcy, aby poznac jego historie, ale zostalam zbyta. przesympatyczny zwierz z tego naszego Wiarusa i najpiekniejszy na swiecie 🙂







http://nasza-szkapa.idl.pl/gallery/thumbnails.php?album=144
met - piękny! znasz jego pochodzenie?

Madźź, mogę pierwsze zdjęcie dodać do bazy koni? czyjej hodowli jest Jagodna?
goha - Wiarus po Wakancie, od Wilgi (po Rygorze)
hmm ten Wigor to chyba bez licencji bo nie ma go w bazie pzhk...
a Wiarusowi coś dolega że był w transporcie?  bo zdrowo wygląda 🙂
Wigor to 2-letni malopolaczek 😡

hucek zdecydowanie ma na imie Wiarus - rozmawialam z kolezanka o zrebolu i tak mechanicznie wpisalam. Wiarus tylko krzywe kopyta ma. wlasnie dlatego probowalam sie skontaktowac z hodowca, zeby cokolwiek sie dowiedziec... jak na razie wyglada zdrowo
no to wszystko jasne 🙂 wprowadzę Twój nowy nabytek do bazy - mogę zdjęcie wykorzystać? 🙂
czestuj sie 🙂
goha pewnie, że możesz 😉 jakiej hodowli nie mam pojęcia, musiałabym sprawdzić w papierach...
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
25 stycznia 2009 18:23
goha o którą parę dokładniej pytasz ?  🤣
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 15:53
Meldujemy się!




Jak tam plany na tegoroczny sezon? Kto gdzie się wybiera? 😎
😅Właściciele i znawcy hucułów!!! 😅

Ile może maksymalnie ważyć człowiek, który jeździ na hucule?

Zastanawia mnie to, ponieważ konie te są dość małe, a jednak wiadomo, że pierwotnie były używane przez ludzi dorosłych. Obecnie też są, tylko pytam o wasze zdanie i o wasze obserwacje. Dzięki.
wszystko zależy od budowy hucułka, ja mam dwa, jeden drobniejszy, i wsadzam na niego osoby do max 75 kg i przy tej wadze ewidentnie ma problemy z galopem (dłuższy galop jedynie w półsiadzie), natomiast drugie jest bardziej rozbudowany i myśle że spokojnie udźwignie 90 kg, no i musze dodac że obydwoje maja 140cm w kłębie


Dziękuje.

Kto jeszcze ze swoimi spostrzeżeniami ? Będę bardzo wdzięczna.

Najlepiej by było gdybyście pisali:

"Cześć mam na imię Alicja, ważę 60 kg i jeżdżę na hucyku, który wygląda tak (tu zdjęcie) i ma 130 w kłębie"  😁

A tak nawiasem mówiąc to one wiele potrafią udźwignąć... :jogin:

Widziałam zdjęcia szczególnie ze ścieżek, gdzie mężczyźni co bym ich delikatnie mówiąc podejrzewała o lustrzycę zdrowo na nich poginają.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 21:45
Zatonia Cześć! Mam na imię Nikola, ważę ok. 55kg i jeżdżę na kucach, jeden hc - 140cm drugi hc/młp - 143cm ze zdjęcia powyżej 😎


Strucelka   :kwiatek:

Ten po lewej na Twoim zdjęciu wygląda jak hucyk, którego dobrze znam 😉 ślicznota
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 22:03
Zatonia dziękować :kwiatek:
z lewej to Likier po Fant (Jaśmin-Ircha) od Luba (Litmirz-Wyrwa), a po prawej to Belfast po Fant od Beza (Bis-Hańba)
midnight   Wyprowadz mnie w pole daleko...
02 marca 2009 19:38
Szumka94 hehe znam Biele...z widzenia 😉 stały gosc sciezek ;D
ja wstawie Rożnawe ktroja zajezdzalam latem...  (matka: 514 GORAL XIV-14,  ojciec: 212 OUSOR III)

(tu tak tylko  od dołu wysza grubo xD jest tłusciak jak to hucuł ale tu wyszła jak beczunia


i tu tak podsciezkowo... czyli pod gorke


Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
07 marca 2009 18:48
midnight w końcu Biela i Ola to bardzo znana utytułowana para !  🤣
midnight, cudne zdjecia!!!
midnight, pierwsze zdjęcie jest super! Bardzo mi się podoba.
Lucifer stoi w stajni Wołosate? Chyba go tam widziałam🙂
na zdjeciu poniżej wałach Lupus. Bieszczady... az tam dopiero sie jeździ 💘
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 marca 2009 12:59
Emi - Luzifer stoi obecnie na stanówce w SKH Gładyszów
nie wiem kto jest teraz w Wołosate, Fryderyko?
Zapraszam do stanówki ogierami huculskimi: Puszkar, Oficer, Olgierd-O. Zdjęcia ogierów oraz np tegorocznego potomstwa moge wyslac na maila lub dodam tutaj po weekendzie jesli jest ktos zainteresowany. Potomstwo Puszkara mozna znalesc na internecie na sciezkach hc i czempionatach.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 marca 2009 12:54
zapraszam do zgłaszania koni do bazy:

http://bazakoni.pl/index.php


powiedz mi a jeżeli w bazie tej zarejestrowany jest jedynie ojciec a nie matka, to jak mam zarejestrować swojego konia  😡 ? bo tam wyskakuje informacja, że muszą być podani rodzice ( wybiera się ich z listy )  👀
My w ramach zimowego roztrenowania robimy się wielofunkcyjne 😁
czyli hucułek w saneczkach.


Możecie mi polecić jakiegoś ogiera kryjącego z pomorza?  🙂
Dziewczyna Szamana   Prawdziwa Świętokrzyska Wiedźma
13 marca 2009 19:03
Szaman (po Jaśmin od Sewilla) ma około 143cm w kłębie, świetnie sobie podemną radzi mimo moich <70kg 🙂







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się