Siodło skokowe

Ktoś, nie jadę do stada niestety 🙁 ale dzięki za propozycję!  Tak wszyscy zachwalają te siodła, że jestem okropnie ciekawa, jak to jest przesiąść się w nie, tylko trochę się obawiam, że potem będę szybko chciała takie (vide Matylda 🙂 )
A ja wsadzę kij w mrowisko.
Otóż widziałam wczoraj u siebie w stajni jedno siodło HB (i to był pierwszy raz, kiedy widziałam to siodło na żywo, więc może to jednostkowy przypadek, nie wiem...) i uważam, że bardzo kiepsko usadziło jeźdźca, łydka non stop leciała do tyłu i widać było, że zdecydowanie nie może sobie znaleźć miejsca przy boku konia. Ponadto miałam wrażenie, że tybinka jest zbyt krótka, więc noga powyginana była w jakieś chińskie S, żeby tylko się w nią 'wpasować'. Dodam, że było to siodło kupowane całkowicie na miarę, a nie jako używka. Fakt, że na koniu leżało bardzo dobrze.
...z tym , że HB-C, nie daje w zestawie do swoich siodeł trenera? 🙄
nie?  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 08:56
skandal! do faktu z tym!
Po prostu walczę z mitem, że siodło to usadza 'samo', i że 'nie da się w nim siedzieć źle', który powstał ostatnio na tym forum ;-)
przecież wszędzie jest pisane, że HB-C właśnie nie usadza i to jest jego największa zaleta, bo dzięki temu można na nim siedzieć prawidłowo.
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2012 09:04
Passier Comet ten starszy - na jakie grzbiety najlepszy?
Na mojego wspaniałego konia nie pasuje ani Prestige ani Daw-Mag. Mam kolejne niepasujące siodło, kombinuję z podkładkami sratkami i nic to nie daje.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 09:06
ale Comet I czy II? bo II to nadal ten starszy 😉
ja miło wpsominam kometa,mimo,że twardy 😁
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2012 09:09
najlepiej II, siedziałam i mimo że dupę odbiłam to fajne siodło 🙂
tylko pytanie czy jego budowa będzie odpowiadała na nasze plecy :/
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 09:11
pytaj Bogdana,on chyba też lubi to siodło 😉
Ktoś czy to siodło ( zdjęcie w stój), które wstawiłaś w wątku dobre bo polskie to jest to samo siodlo https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150265261389862&set=a.311529189861.146980.659739861&type=3
Przepraszam, za pożyczenie bez pytania (linku)  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 09:31
tak,czaprak też 😉 tylko koń inny 🙂
przecież wszędzie jest pisane, że HB-C właśnie nie usadza i to jest jego największa zaleta, bo dzięki temu można na nim siedzieć prawidłowo.


Ha- czyli jestem zajebi...jeźdźcem i zajebiś.....siedzę na koniu.  😅 Bardzo mi się podoba to stwierdzenie.  😍

(usadza, usadza- zarówno ja jak i Margeritka stwierdziłyśmy testując siodło, że "trzeba się BARDZO STARAĆ, żeby łydkę mieć nie tam gdzie należy." Naprawdę. Możźe ta osoba, o której piszesz, naprawdę ma jakieś kardynalne błędy w dosiadzie. Może uczył ją ktoś, kto jej wyhodował dosiad widłowy jakiś? Wiem- może ta osoba NIE MA po prostu równowagi i nie ma oparcia w strzemieniu??
To jedyne co mi się rzuca w oczy, że udo i kolano Wrotka przylegają do bloczka a u dziewczyny nie, chociaż Wrotki jest w fazie ruchu, ale myślę, że gdyby siedział w stój też miałby przyłożone.
Wniosek mam jeden, trzeba robić na zamówienie indywidualne, żeby wszystko dobrze dopasować i długie nogi owszem może i fajne, ale bardziej w ujeżdżeniówce niż skokówce, szczególnie jak ktoś ma długą kość od biodra do kolana. To moje spostrzeżenia dot. siodeł skokowych, i nie mają one nic wspólnego z żadną konkretną firmą.
I dobrze by było, żeby wszystkie siodła skokowe spełniały warunek podany przez Wrotka, jednak właśnie to zrównoważenie siodła i jego konstrukcja CC sprawiają, że i jedna i druga, czują się w nim dostatecznie komfortowo, żeby nie szukać w tym sprzęcie, przyczyn swoich ewentualnych problemów w pracy z koniem.
Zdanie dot. Ktoś i dziewczyny wyższej wzrostowo, chyba, że coś pokręciłam  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 10:05
Cedryk, bingo - kwestia bloczków,to jednak jeszcze kwestia budowy i wagi wrotka i Aśki - co by nie mówić,różnią się.

ale z podkreslonym przez Ciebie zdaniem zgadzam się w 100% i bardzo dziękuję Ci,za obiektywny jakby na to nie paczeć wniosek 🙂

tunrida - a ty znów z tym oparciem i równowagą  🤣 😜
Ktoś - dokładnie jak napisała Cedryk. Wrotki - jest dostatecznie komfortowo..... a m mogłoby być super , hiper komforowo  jakby było szyte na długie nogi Asi. Na zdjęciu wrotkiego moim zdaniem jest perfecto .
Ktoś jak najbardziej obiektywny w siodle Bogdanowym nie siedziałam a chciałabym, przynajmniej po to, żeby zobaczyć czy byłoby dla mnie. Tym bardziej, że z własnego doświadczenia wiem, że trudno dopasować dla osób wysokich, ja miałam dylemat czy brać 18 z przedłużoną tybinką i latać po nim, czy 17 z przedłużoną tybinką na max.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 10:20
figaro2046, ale Cedryk zacytowała wrotka z jego wczesniejszej wypowiedzi... 🤣
To ja się wypowiem, choć w swoim HB odbyłam 2 jazdy w niedzielę i wczoraj ( w sobotę Bogdan dopasował do koniska 👍 na miejscu ).
Teraz będę jeździć w nim non stop bo Bogdan kazał żeby ładnie się "ulożyło" do zwierza mego.
Jestem jeźdźcem słabiutkim, popełniam kardynalne błędy ( pochylanie do przodu, łydka lata itp. zresztą już o tym pisałam wcześniej i winą obarczam za to wyścigi i zero pracy nad dosiadem- na wyścigach koń najważniejszy).
Pracowałam na mojej kobyłce w siodle ujeżdżeniowym przez ostatnie kilka miesięcy ( Kentaura) i nie powiem trochę się poprawiłam-noga nie leci już do przodu,łydka nie lata, siedzę bardziej za koniem a nie przed itp.
Teraz chcę zacząć skakać kobyłę ( już prawie 5 lat ma więc najwyższy czas :wysmiewa🙂.
W HB siedzi mi się bardzo dobrze, łydkę mam w odpowiednim miejscu ( co mi się nie zdarzało np. w Prestige Silver Star), nie lata mi. Skacze się bardzo fajnie, mimo że nie ma w tym siodle mega klocy  😎
Na pewno jest to zasługa siodła HB , ale też trochę mojej pracy w ujeżdżeniówce pod okiem trenera wykonanej wcześniej.
Wykonanie siodła : extra. Ludzie mnie pytają co to za siodło , skąd je mam  😀
Druga jazda była jeszcze wygodniejsza bo bardziej czułam łydkę jak ją przykładam, bo siodło jakby scala się z koniem  🙂
Za tydzień opiszę jeszcze więcej na pewno, bo teraz codziennie jeźdżę w HBC a w weekend poskaczę coś poważniej to zdam relację.

Ja też mam długie nogi, 183 cm  wzrostu i żadne siodło nie było na mnie dobre, nawet tez z przedłużanymi tybinkami. W końcu miałam dosyć jazdy z wystającymi kolanami i zamówiłam siodło u Bogdana. Dostane je prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, więc dam znać co i jak  🤣
devila, też opisz jak wrażenia.
Ja jestem dość zaskoczona że po jeździe w ujeżdżeniówce równie łatwo siedzi mi się w HB, a to zupełnie inne siodło przecież.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 kwietnia 2012 13:02
ja dla jasności sytuacji muszę dodać,że na zdjęciu przeze mnie wklejonym, koń jest po robocie, z poluźnionym popręgiem 😉
Ktoś -wiem  że to pisał  wrotki🤣 tym bardziej że  pisał to między innymi do mnie.
Jedna wypowiedz  nie wyklucza drugiej .I zgadzam się z tym  że można się czuć w nie do końca dopasowanym do siebie siodle dostatecznie komfortowo, pewnie i można baaardzo komfortowo - co kto lubi. Ale o wiele bardziej komfortowo jest jeśli wszystko jest dopasowane do gabarytów jezdzca .Tak jak pisze Cedryk.
To jedyne co mi się rzuca w oczy, że udo i kolano Wrotka przylegają do bloczka a u dziewczyny nie, chociaż Wrotki jest w fazie ruchu, ale myślę, że gdyby siedział w stój też miałby przyłożone.
Wniosek mam jeden, trzeba robić na zamówienie indywidualne, żeby wszystko dobrze dopasować i długie nogi owszem może i fajne, ale bardziej w ujeżdżeniówce niż skokówce, szczególnie jak ktoś ma długą kość od biodra do kolana. To moje spostrzeżenia dot. siodeł skokowych, i nie mają one nic wspólnego z żadną konkretną firmą.
I dobrze by było, żeby wszystkie siodła skokowe spełniały warunek podany przez Wrotka, jednak właśnie to zrównoważenie siodła i jego konstrukcja CC sprawiają, że i jedna i druga, czują się w nim dostatecznie komfortowo, żeby nie szukać w tym sprzęcie, przyczyn swoich ewentualnych problemów w pracy z koniem.
Zdanie dot. Ktoś i dziewczyny wyższej wzrostowo, chyba, że coś pokręciłam  😉

Pewnie że można pewne rzeczy wyregulować długością puślisk, ,ale po co , jak jest możliwość zamówienia siodła szytego na miarę.
Ciekawe swoją drogą jak wrotki czułby się w siodle tego samego modelu ale rozmiaru dajmy na to 16  😁???? pewnie też dostatecznie komfortowo  😉
figaro2046  Wiem co znaczy jeździć w nie do końca dopasowanym do siebie i konia siodle  🤔  Dopiero teraz doceniam dopasowane siodło, koń pewnie też  😀 Jeszcze raz Bogdan  :kwiatek:
figaro2046, nie ma 16, za to 16,5 jest  😎
No nie Dramka ? Niby szczegóły ,a ile potrafią zmienić  😁
Siodła Bogdana sa zaje......., a najbardziej zaje..... jest w nich to że są właśnie między innymi dopasowane do jezdzca  😀.
Strasznie żałuje że nie wpadłam wcześniej na pomysł ,aby zapakować cztery litery do auta, i  pojechać do Bogdana na pomiary 🙁.
Niby wzrost 164 to standardowy a dopiero w meredith siegam do poduszek kolanami  😲
a no właśnie wiele było dyskusji o tym jak powinna być dobrana tybinka i klocki w ujeżdżeniówkach, a jak to powinno być w skokówce?
Gdzie kolano a gdzie klocek?
Gdzie powinna się kończyć tybinka?
Szukam torbe na siodło skokowe  👀

cena 🤔

http://konskazagroda.otwarte24.pl/1414,TORBA-NA-SIODLO-STUBBEN-SPRING

[[a]]http://www.equiversum.pl/st%C3%BCbben-st%C3%BCbben-torba-siodlo-p-481.html[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się