Kącik Ujeżdżenia

Słuchajcie, czy ktoś z was zna jakieś dobre ćwiczenia treningowe na podstawienie tylnich nóg pod zad  w podstawowych chodach ( stęp, kłus, galop )
Chodzi mi konkretnie o to, żeby koń zaczął pracować zadem a nie dawał z siebie wszystko z przodu a tył wlekł się jak flaki z olejem.
Pomóżcie !
znacie jakieś miejsce, gdzie organizowane są profesjonalne warsztaty z ujeżdżenia (jeśli tak to można nazwać)? 😀
Co masz na myśli pod hasłem "warsztaty"? Jeśli kliniki i szkolenia, to my robimy np.
paa , no coś w tym stylu 🙂
możesz coś więcej?  😀
Co za brednie... jak moglby walczyc na Martinim o prawo startu w Londynie, skoro kwalifikacje juz minely?
crazy, może propozycja była jeszcze przed?
Chyba ze , jeszcze na przelomie roku.. to mialby jakas szanse.
Moonlight, w Centurionie masz dużo klinik i konsultacji. W Aromerze, Krakowianach, u forumowej Paa. Sprecyzuj bardziej czego i gdzie szukasz.
mam pytanie czy ktoś z forumowych startuje jutro  w aromerze?


Gdzie znajdę wyniki z tych zawodów? :>
amazonka*  Na stronie aromeru: http://www.aromer.pl/  są wyniki z wszystkich trzech dni🙂
Nie wiem za bardzo gdzie napisać, ale chciałam pochwalić przygotowanie zawodów a przede wszystkim czworoboku w TKKF w Podkowie Leśnej. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do startu w tym miejscu, ale muszę przyznać, że stanęli na wysokości zadania. Podłoże wygładzone, nowe szranki, duże litery, wokół czworoboku poustawiane spore tuje. Wyglądało to wszystko bardzo elegancko.
Podkowo  :kwiatek: za miłe zawody.
Nam nie dopisała pogoda bo padał deszcz, ale myślę, że tak od 13 wszyscy startują w słońcu.
Ktoś ma zdjęcia z HPP ze Zbrosławic? 🙂
beda niebawem na swiecie koni  😉
Hej 🙂 Pytam  na prośbę Jasnowatej która dzielnie się uczy do matury i nie może wchodzić na re-v  🤣

Czy w programie N3 w momencie "stęp swobodny - AV" należy jechać po ścianie przez literkę K czy od A "skosić narożnik" i dojechać po skosie do V??  😉
trzeba ładnie wyjechać narożnik i przejechac przez K do V
vissenna   Turecki niewolnik
20 kwietnia 2012 10:28
Wie ktoś może gdzie można za darmo zobaczyć na żywo finał PS w s'Hertogenbosch?
FEI TV oczywiście płatne jak za zboże a za godzinę nasi jadą :/
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2012 10:31
Wie ktoś może gdzie można za darmo zobaczyć na żywo finał PS w s'Hertogenbosch?
FEI TV oczywiście płatne jak za zboże a za godzinę nasi jadą :/


obawiam się że tylko przez to płatne FEI.  🤔
Jutro o 13 30 na Class Horse TV ma lecieć ujeżdżenie z Hertogenbosch  😉
Smutna wiadomość:
German dressage coach Holger Schmezer died suddenly while attending the World Cup dressaage and jumping finals in s-Hertogenbosch in The Netherlands.

The German Equestrian Federation (FN) reported that Schmezer was found dead on Thursday in his hotel room and that the circumstances surrounding his death are still unknown.

Masakra... a jakie obciążenie dla zawodników od razu :-(

ps. tu są wyniki aktualnego konkursu:
http://results.scgvisual.com/2012/denbosch/r32.html

Michał... jak to Michał... nawet 2ki sie zdarzyły :-(

a Pani Kasia jedzie za 3 minutki ...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 kwietnia 2012 14:00
ciekawe co zrobił że  za extended canter dostał

3.00 2.00 4.00 3.00 3.00 3.00 4.00
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 kwietnia 2012 17:55
Ktoś wie czemu Katarzyna Milczarek miała dzisiaj eliminację?
Z powodu widocznej rany po ostrogach.
to chyba dyskwalifikacja? a nie - eliminacja?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 kwietnia 2012 20:50
W wynikach jest jak wół napisane "eliminated" http://www.indoorbrabant.com/nederlands-uitslagen/ .

No to nieciekawie :/ Rapcewicza dość mocno skrytykowali na eurodressage: http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/04/20/cornelissen-one-foot-podium-2012-world-cup-finals (3 strona zdjęć)

treningi ze sjeffem chyba nie pasuja randonowi. ekwador dobrze szedl, no ale ta dziura.. mam ja nawet na zdjeciach robiac je z ostatniego rzedu trybuny  😲

damon hill byl genialny  😍, a na rundzie honorowej to juz w ogole pokazal swoje mozliwosci. drugi totilas.
ekwan
Robiłaś zdjęcia - podziel się  :kwiatek:
jak tylko przebiore i zmniejsze to wrzuce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się