Dzisiaj na obiad ...

Kami   kasztan z gwiazdką
19 kwietnia 2012 19:18
Tristia ja dodaję serek topiony i camembert/brie/fetę. Dzięki serkowi topionemu sos jest aksamitny  🙂
Tristia, ja na opakowanie mrożonego szpinaku daję albo małą kostkę topionego albo pół kostki fety. Tak opcjonalnie, bo nie pamiętam ile mają gram.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
19 kwietnia 2012 21:11
remendada
Dzięki wielkie :kwiatek:
Nigdy niczego podobnego nie robiłam (no i w życiu nie jadłam szpinaku 😡 ), ale brzmi niesamowicie  😜
Pauli nadrób to koniecznie, szpinak jest faajny 🙂 ( szczególnie świeży, nie z mrożonki ).

Fanom szpinaku polecam też:
http://wegetarianka.blox.pl/2010/01/CURRY-Z-DYNIA-I-SZPINAKIEM.html
szpinak jest przepyszny jak wszystko warzywne i zielone😉 no i bardzo zdrowy🙂 fajnie sie kompnuje z wieloma skladnikami🙂
nie wiem czy to dobry temat 😡
chciałam się zapytać czy możecie polecić jakieś dobre noże? tylko raczej nie jakieś strasznie drogie 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
20 kwietnia 2012 10:52
Lena
Tyle się tu pojawia przepisów na przyrządzenie szpinaku, że aż mnie korci żeby spróbować 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 kwietnia 2012 10:52
Martuha, niestety polecę Ci drogie ale za to na wieki. Noże ZEPTERA. Są najlepsze na świecie. Niestety, koszt jednego dużego to około 100 zł 🙁
Martuha noże Fiskarsa są świetne, mają nawet nóż do krojenia pomidorów, a raczej produktów miękkich o twardej skórce jak właśnie pomidor, mozzarellę też fajnie kroi - nie wycieka z niej wszystko i nie robi się płaska  😁 Ale jednak się cenią, w zależności co i ile, od 30 zł w górę. Ale naprawdę - są rewelacyjne.

A'propos noży - nie myjcie ich w zmywarce! Tępią się.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
20 kwietnia 2012 11:25
To prawda, Zepterowskie mają nawet taki zapis na opakowaniu.

A u mnie dziś placki ziemniaczane, ze śmietaną kwaśną, na słono 😀 A dupsko rośnie 😀 E tam, wylatam to jakoś 🙂
Dzięki dziewczyny za pomoc.
A co sądzicie o dodaniu parmezanu i odrobiny zwykłego żółtego sera (do szpinakowego "pesto"😉?
Moja koleżanka tak robi i smakuje rewelacyjnie, ale nie mogę się do niej dobić, żeby podała dokładny przepis ile czego.
Colt zestaw fiskarsa ma znośną cenę, a opinie faktycznie pozytywne. dzięki!
Martuha nie ma sprawy 😉

Ale żeby nie było off topa: pieczona w soku jabłkowym, szynka natarta chrzanem i żurawiną. Chude i smaczne 🙂
Mój pierwszy makaron ze szpinakiem i serem wyszedł znakomicie, mniam  😜
A wszystko dawałam na oko 😉
Świeży szpinak( :love🙂, kawałek pieczonego indyka i pomidor. Przeżarłam się kurczakiem, teraz jem ciągle indyka w różnych odsłonach  😁
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
21 kwietnia 2012 21:27
A u mnie dziś placki ziemniaczane, ze śmietaną kwaśną, na słono 😀 A dupsko rośnie 😀 E tam, wylatam to jakoś 🙂
uwielbiam, ale z cukrem zamiast soli 🙂 Ostatnio zrobiłyśmy z mamą z marchewką, pychotka  🍴

A dzisiaj mieliśmy żurek 😜
Knedle ze śliwkami  😉
Dziś mi obiad wreszcie ktoś ugotował- Pan z Budki z kurczakami z rożna  🏇 😁
Kopyciak, za mną chodzi takie pieczony kurak od jakiegoś czasu 🙂
Strogonov wersja luksusowa, bo udało mi się kupić cielęcinę 🙂
Sałatka z kuskusem  😀
[b]ashtray[/b] przepraszam,że dopiero teraz odpowiadam
szpinak z borowikami z gorgonzolą i ciastem francuskim

grzyby mam własne, mrożone, smarze je na łyżeczce masła dla smaku
szpinak także świeży (kupuje na jesień od Pani z działki obok 5 kg i mrożę sama) dodaję cebulę drobno pokrojoną i duszę z 1 łyżką masła

ciasto francuskie kupuje, bo po 5 próbach i wyrzuceniem całego ciasta do kosza, a raz dania :P się poddałam

borowiki wrzucam potem do szpinaku i razem duszę do wyparowania całkowicie wody

następnie wrzucam gorgonzolę pokrojoną w kostkę.

Ciasto francuskie dzielę ma pół (tak by były 2 długie kawałki)
na jedną wykładam farsz, drugim  przykrywam (przyciskam boki ciasto by się podłączyło) a następnie  smaruje roztrzepanym jajkiem dla koloru. I do piekarnika  😅

U mnie dziś babcine gołąbki... MNIAM. A na jutro zamarynowałam sobie już padlinę. Będzie filet z kurczaka a'la ChemiK... Czyli 1/3 szklanki oliwy z oliwek, łyżka jogurtu, i do tego na oko przyprawa do kurczaka, gyrosu, zioła prowansalskie (duuuuuużo bo uwielbiam) troche curry i mały zabek czosnku... Leży sobie cała noc i poł dnia a jutro na patelnie nasmarowaną tylko olejem
Czekoladowiec a na ile do piekarnika?  😡
[b]ashtray[/b] ja dałam na 20 minut, ale wyjmujesz wtedy, gdy widzisz,że ciasto jest kruche i mocno przyrumienione.  😜
Domowa pizza  🙂
mmm pierogi z mięsem  😀
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
24 kwietnia 2012 15:52
Mona, u mnie to samo 🙂
u mnie dzisiaj cukinia z bakłażanem z czosnkiem i pomidorami (w piekarniku, zero tłuszczu )
Makaron razowy ze szpinakiem, serem feta, pomidorami, bazylią, czosnkiem.
szpinak, szpinak, szpinak, szpinaaak  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się