Niedługo do LO(a może i nie...)

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 kwietnia 2012 17:38
Ja mam przyjaciółkę w Żeromie, ma mieszane uczucia, ale matury rozszerzone pisze na 95%, więc chyba ie jest tak źle?

Dziewczyny, nie wiele osób, które zapytacie jest zadowolonych z własnej szkoły, a już zwłaszcza maturzystów.

arivle, liceum jest BARDZO ważne... W gimnazjum byłam mocna, miałam zawsze średnią powyżej 5, do testów przygotowywałam się tylko w szkole (repetytorium prawie nie tknięte leżą do dzisiaj). Szkoła przygotowała mnie na tyle, że testy zdałam na ok 90pkt (nie pamiętam dokładnie) +49 angielski chyba.
Kopnięta ambicjami, poszłam do (wówczas) 5 szkoły w rankingu i okazało się, że jedyny przedmiot po którym się mogę czegoś spodziewać w mojej klasie to geografia. Niestety w 2 klasie pani zaszła w ciążę, więc z nauką zostałam sama. Skończyło się to tak, że poszłam do szkoły językowej, na kursy z geo, na polski do znajomego polonisty i nad matmą siedzę z mamą-matematyczką (dzięki Bogu, że nią jest!). Co z tego, że da się samemu przygotować, jak lepiej żeby LO w tym pomagało? Kursy, repetytoria, korepetycje-to wszystko mega dużo kosztuje, a czasami jest za mało (no bo ciężko żeby zastąpiło 3 lata liceum). Ja niestety na chwilę obecną jestem pewna, że będę musiała za rok poprawiać maturę, bo wbrew pozorom przygotowywanie się samemu wcaaale nie jest takie łatwe.
kujka   new better life mode: on
19 kwietnia 2012 18:31
konwalia, bedziemy tam w maju/czerwcu, dzis nie umiem nic powiedziec nt tej szkoly.
Zna ktoś może ( albo uczęszcza ) do liceum z internatem we Wrocławiu ?
roksis14 LO XIV, niedaleko LO V, VII, VIII też jest.
colt Chodziłaś może do tego LO ?  Albo znasz jakieś o nim opinie ?

edit. Już poczytałam w  necie , ze to kuźnia jajogłowych ;p Więc nie dla mnie . Ktoś mi może polecić fajne liceum we Wrocławiu ( dobrze się ucze , ale nie jestem prymusem i szkoła na bardzo wysokim poziomie odpada ) . I jak to z tymi internatami ?  Są tylko 2 we Wrocławiu ?
LO XIV jest postrzegane jako liceum kujońskie. Jest chyba 3 w rankingu najlepszych lo w Polsce, we Wrocławiu jest najlepsze. Ludzie, którzy chodzą do tej szkoły są w gruncie rzeczy zadowoleni.  Znam parę osób, które je skończyły, lub są jego uczniami, są zdolni, z tych co szybko chłoną wiedzę. Ale to nie oznacza, że się nie uczą, o nie, to było w gimnazjum, w XIV muszą się uczyć i to dużo. Kiedy spytać ich, czy zamieniliby tą szkołę na inną, w której byłoby łatwiej, niższy poziom, mówią, że absolutnie nie. Opowiadał mi ktoś, o swojej znajomej, która była chora i przez tydzień nie chodziła do szkoły. Kiedy wróciła, okazało się, że jest zagrożona z wos-u (pisali tyle prac kontrolnych). Miała potem tak duże zaległości, że nie dała rady ich nadrobić - musiała uczyć się bieżącego materiału - zdać do następnej klasy, zdała, ale z gorszymi ocenami. Szkoła ma naprawdę wysoki poziom.

Znasz zasady rekrutacji do ponadgimnazjalnych we Wro?
Wiesz co dopiero dzisiaj zaczęłam się zastanawiać nad LO we Wrocławiu , takze nic jak na razie nie wiem .
Ponawiam pytanie jest tu ktoś w warszawskiego Lo np M.Rej, Maczka,ew.Reytana, bądź technikum nr 1 ekonomicznego?🙂 Bardzo prosiłabym o infoo :kwiatek:
Ta strona jest wykorzystywana do rekrutacji we wrocławskich szkołach. Musisz się pośpieszyć, bo po egzaminach będziemy się logować do systemu, a osoby spoza, czyli te, które nie mają jeszcze swojego profilu, muszą sobie załatwić konto. Na stronie powinny być wszystkie potrzebne informacje na temat rekrutacji, szkół. Jest forum, na którym odpowiadają byli lub teraźniejsi uczniowie. Jeżeli nie złożysz papierów w lipcu (chociaż proces rekrutacji zaczyna się wcześniej) to sama się dysfalifikujesz i nie ma już żadnej papierkologii, więc możesz spróbować bez żadnych konsekwencji 😉
Jeśli będziesz miała jakieś pytania, pisz na pw. Po tylu wykładach w szkole i na wyjściach czuję się niemal ekspertem w tej dziedzinie, chociaż nie szkolili nas w rekrutacji osób spoza W-w  😁

http://www.absolwenci.wroclaw.pl/
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 kwietnia 2012 14:13
Zu, oczywiście, że liceum MA POMÓC w przygotowaniu się do matury, ale odnosze wrażenie, w tym wątku i nie tylko, także u obecnych gimazjalistow jak i u moich znajomych rok/dwa/trzy temu, że ludzie myślą, iż dobre liceum nauczy ich samo, bez nawet minimalnego wkładu własnego. Co jest oczywiście bzdurą. Chodzi mi jedynie o to, że ten cały stres przed egzaminowy jest nadmuchany przez m.in. nauczycieli w gimazjach i nie popieram tego ani za bardzo nie rozumiem. Dużo lepiej wam pójdzie, jak podejdziecie do tego na luzie, bo w tej chwili macie wiedze jaką macie i nic tego nie zmieni, a na egzaminach w sumie to nie wiedza jest najwazniejsza a umiejętność myślenia!  :kwiatek:
Anderia   Całe życie gniade
21 kwietnia 2012 14:17
Zgadzam się, ja próbne testy olałam, w przeddzień siedziałam do 22 w stajni, a byłam 2. w szkole. Nie ma czym się przejmować, bo pytania i tak nie są na wykucie a na czytanie ze zrozumieniem. Zobaczymy, jak mi pójdą właściwe, ale 0 stresu, nie biorę sobie gadek nauczycieli do serca, nie daję się "nakręcać", także jest dobrze. 😀
U nas mowili, ze razem z nowa podstawa programowa, egzaminy maja sie stac mniej na logike a bardziej na wiedze. Wiec siedze teraz zawalona testami i repetytoriami.  😁
Z drugiej strony jednak staram sie uspakajac tym, ze pewnie w tym roku dadza lekko latwiejsze niz zwykle. Bo gdyby zrobili trudny, to zaraz by ich skrzyczeli za ta nowa formule egzaminu.
dokladnie ^

bylam dzis na dniach otwartych w VI i bardzo pozytywnie! spotkalam kilku znajomych, nauczyciele bardzo fajni, pracownie ladne, a biorac pod uwage przekaski ja juz moglam w tej szkole zostac 😁
tak?  ja też byłam w 6 i mnie kompletnie olali. Dziewczyny łaskawie dały mi ulotkę z rozkładem po czym powiedziały: "a teraz sobie idź i oglądaj szkołę" po czym dalej paplały o jakimś aktorze.
Tuptek czy chodzi Ci o to technikum ekonomiczne w okolicach arkadii?
kotlet wiesz co nie wiem dokładnie gdzie ono jest , ale jakieś ekonomiczne ogólnie mnie interesuje , a ty chodzisz?🙂
czujecie ten stres przedegzaminacyjny?... Masakra  😲
Nie dobijaj  🙁
kujka   new better life mode: on
23 kwietnia 2012 19:21
Bylam dzis w LO Traugutta na Milej. Dno dna, najgorsza klasa ever. Do tego malo zaangazowany nauczyciel i paskudna szkola-typowa oblesn tysiaclatka...
niemiłek Cieszę się, że ci się podobało 🙂 Przez kogo byłaś oprowadzana ? Była tam moja przyjaciółka (taka blondynka co dużo mówiła o biolchemie i DSD  😁 ) to może na nią trafiłaś.

Czekoladowiec O kurcze to niefajnie...ale spokojnie nie wszyscy w VI LO są tacy  😉
I jak wam dzisiaj poszło?  🙂
Czekoladowiec ja bylam w wiekszej grupie to moze byla wieksza sila przebicia czy cos 😁

Egonowa hmmm roznie, tak sobie glownie chodzilismy ale gadal z nami taki chlopak z 2C z burza lokow na glowie 🙂 a w pracowni chemicznej rozmawiala ze mna taka dziewczyna ale za cholere sobie nie przypomne jak wygladala 😁

no coz... historia nie fajnie, wos ok, polski super. boje sie ze cos zle zaznaczylam :|
Czekamy na arkusze i odpowiedzi! 🏇
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
24 kwietnia 2012 12:06
Historia całkiem całkiem, polski banalny! Nawet rozprawka, która nie jest moją mocną stroną poszła mi dobrze, argumentów miałam tyle co nigdy i musiałam robotę w brudnopisie(przekreślonym na czystopis :hihi🙂 kończyć.
Oby jutrzejsze też były podobne  😅
Sama jestem w szoku, bo było raczej łatwe!  🙂  chociaż rozprawka mi troche średnio poszła, nie jestem jakoś super zadowolona..
i oby jutro było równie łatwe!  😁
ja powiem tak.
Polski 100% (nie wiem jak rozprawka, ale jestem zadowolona)
A Historia i Wos- masakra, prze ryczałam już. teraz biorę się za powtórki.
Az tak zle?
U mnie wstepnie: polski-90%, histWOS-88%
na razie polski 100%, his+wos 85 albo 88%, nie wiem czy dobrze policzylam 😁
już pisałam w kąciku małolata, polski 100% na razie, historia i wos 91  😜
stresu nie czuję w ogóle, wczoraj stresowałam się tym, że będę się stresować rano, w sumie poszłam do szkoły na lajcie, w sali też jest spokojnie. Na polski wyszłam totalnie wyluzowana, skończyłam zadania zamknięte po 10 minutach. Dawno nie byłam tak zadowolona z siebie i udowodniłam sobie, że jak chcę to potrafię. Jednak nie mogę zapeszyć, czekają jeszcze 2 dni 😉
Gratuluję i życzę powodzenia  :kwiatek:

Z polskiego - 100% zamknięte, otwarte też dobrze
A z historii? Masakra. Zaznaczyłam Ottona III, mówię sobie "nie zmieniaj". Zmieniłam. I mam tej jeden durny błąd :/ Ale ogólnie nie jest źle. We wro mam z tego zacne 9,6 punkta rekrutacyjnego 🙂

Jutro - najgorsza część z możliwych  😵 (rzekła przyszła uczennica biol-chem-fizu  :hihi🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się