Kącik folblutów


Hejka jakoś cicho na naszym kąciku do roboty i foty co nie  🤣  😁 wiem nie podwinełęm strzemion  🤬

Za duże zdjęcie!
zmniejsz zdjęcie  🤬
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
16 kwietnia 2012 19:55
My Star http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2949.0.html Proszę, radzę poczytać, tak samo jak i regulamin 😉
Przypominamy się z Evolet  😀
Złe, wiosenne Gluty🙂


za duze zdjecie
Czerpakowa- oj dobrze Cię rozumiem co do złego gluta..mój zerwał ogłowie przy lonżowaniu ;<

padokowe chłopaki:


pomału gubimy zimowy brzusiio

Czesio przesyła pozdrowienia z "Krainy Deszczowców"- 2 tydzień paaadaa  👿.  Dziś pogoda była łaskawa i zafundowała nam popołudniu kilka suchych godzin , które zostały wykorzystane 😀. Chłopaki zostali w końcu jakoś ruszeni.
czeggra1- u nas( na podkarpaciu), raczej słonko, ale deszcz niestety też się zdarza i psuje plany!
czeggra1, ja mam ten sam problem! Szczescie, mamy hale 😀

Btw. u nas tez konie maja takie lancuchy w boksach 😉
My niestety hali nie mamy 😕. Nie dałam rady przygotować się na ten weekend do Nursted ani to zeszłotygodniowego towarzyskiego krosiku 🙁. Chłopaki wychodzą tylko w derach przeciwdeszczowych na padok i Czesiu, który deszczu nie znosi, po dłuższej chwili ucieka do boksu. Orfeusz oczywiście zabiera się za nim 😉. Ech, czekamy na lepszą pogodę ...
Ostatnio po zmianie paszy Czesio kapitalnie przytył. Po raz pierwszy jest nawet okrąglutki i ma elegancko zakryte żebra🙂. Z drobnego przecinka robi się kawał koniska 🙂. Kowal chwalił ostatnio Orfeuszowe kopyta, a to już raczej nie częste wydarzenie 🤣. Generalnie obydwaj wyglądają bardzo dobrze ( Orfeusz ze swoim sporym brzuchem aż za dobrze 😉), mają ładną błyszczącą sierść, jabłuszka, są okrąglutcy, jest fajny przyrost rogu kopytowego, są wyluzowani i mają dobrą energię do pracy. Wygląda na to, że generalnie zmiana trybu i sposobu żywieniowego oraz pół dnia ( jak nie pada) na pastwisku bardzo im służy.
Wydaję mi się że Evolet również pomału zaczyna nabierać na masie. Od jakiegoś czasu zaczęłam dodawać Jej do owsa St Hippolyt Reformmusli no a poza tym jestem częściej w stajni, więc pilnuję żeby miała praktycznie stały dostęp do siana 😉
Niestety na razie kobyłka nie chodzi pod siodłem. Zapopręzyła się! i nie mam pojęcia kiedy i jak to się stało  🤔 (pierwszy raz zdążyło mi się zapoprężyć konia) Na szczęście wygląda to dosyć nie groźnie i nie boli Ją. Po trzech dniach praktycznie znikło- wciąż chłodzę. Tak więc pozostało Nam jedynie lonżowanie, ale myślę że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 😉
czeggra1, czym żywisz, że takie dobre rezultaty?
kakaduu, przemyśl sprawę, czy nie dać koniowi wolnego + nie obciąć żarcia. Pisałam w wątkach kopytowych - nam po czymś takim pojawiły się opoje i sypnęło kopyto, oby was coś takiego nie spotkało. Podejrzany - kortyzol (wydzielany wewnętrznie).
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 kwietnia 2012 19:05
drobna: piekny jest ten skarogniady (ogier?)
czeggra1, ja tez chce wiedziec, czym ty karmisz 😉

A tak w ogole, to w jaki dzien jedziesz ogladac Badminton? Ja myslalam, zeby w poniedzialek ogladac skoki i na spokojnie sobie krosa obejrzec.
ElaPe -tak ogier 🙂
Niedługo niestandardowe to będą te chude folbluty, powiem szczerze, że mało teraz sucharów widuję  😉

Tagikoń wraz z ukończeniem 6 lat postanowił więcej nie być stadną ofiarą...

tak było na początkach w stadzie:

stoicki spokój...

oho, to chyba nie zabawa  🤔

o boże o boże co teraz, wiać mam czy co?>

maaaamoooo!!!




a teraz (miesiac temu)...

paaa zdjęcia!

.... moje zdjęcia - wypad z kadru!

pozowanie w masce błotnej


nowe zdjęcia już za tydzień - koniska idą wreszcie na łąkę z trawą więc będzie nieco bardziej wiosennie  😁

tak oto mój koń nie uciekając przypadkiem dopchał się do władzy w stadzie i zapanował spokój, bo Tagikoń nie ma pojęcia co z tym dalej zrobić :P skończy się laba jak kobyła ovcy wróci do stada :P
Pursat   Абсолют чистой крови
26 kwietnia 2012 20:22
escada, świetnie uchwycone. 🤣 Super masz kobyłę, przepiękna jest. 🙂
escada - hihihi super opisy do zdjęć, uśmiałam się 🙂  😁
escada Świetne zdjęcia!
Uwielbiam tego konia! Cudowna jest!  😍
halo, Ikarina : 2 x dziennie po 2 miarki ( trochę ponad 1,5 litra objętości) Broadfeed Horse & Pony Cubes (podstawowy granulat) i 2 x dziennie po 1 miarce  Allen& Page Weight Gain Mix, do każdego posiłku chaff -Molichaff Extra, 1 dziennie wysłodki D&H, jako balanser Blue Chip i sianko. Jak zaczną intensywniej pracować, to zamiast np 1 miarki do posiłku granulatu podstawowego poda się im jakąś paszę wolną uwalniającą energię dla koni w treningu. Póki co energię mają fajną, wyglądają dobrze, to i pewnie nie ma potrzeby zmieniać im menu na bardziej sportowe 😉.
Ikarina, a czym Ty karmisz swojego? Paddy wygląda pięknie, widać że jest w super kondycji 🙂.
My też jedziemy pooglądać Badminton w poniedziałek- fajnie byłoby się spotkać 🙂. Mieliśmy jechać w niedzielę, ale plany się pozmieniały. Jakoś tak się złożyło, że w niedzielę mam szansę pojechać sobie czworoboczek i metrowy parkurek, więc jak będzie ładna pogoda, to na pewno skorzystam z możliwości, bo po roku czasu jestem już na ostrym głodzie 😉.
czeggra1, suuuper! Musimy sie koniecznie spotkac! Daj znac, co i jak 🙂

A swojego karmie:
2x Countrywide Building-up Cubes (3x, jezeli ma bardzo ciezki trening, zawody)
1x D&H Building up Mix (2x, jw)
1x Wyslodki D&H
2x Apple Chaff
Siano do bolu, marchew do bolu



Tia, nikt nie zarzuci folblutom, że nie są "żerte" 🤣
Dzięki, dziewczyny, to jest jakieś odniesienie.
Pursat, Cierp1ienie, Sonkowa dziękuję w imieniu Tagikonia.  :kwiatek: Dodatkowo okazało się, że już jutro zaczynają sezon łąkowy więc żeby wioski nie było to dzisiaj konia wykąpałam  😁

Co do menu to moja je 2,5kg owsa dziennie i 1kg Reform G Hyppolita, w tej chwili zamiennie ze zwykłym musli Hyppolita, bo akurat reform nie dojechał do sklepu, do tego ma siano w opór, żeberek nie widać  😁
A u mnie to jest tak, że Orfeusz dużo lepiej wykorzystuje paszę od Czefalo. Cześka bardzo trudno jest utrzymać w fajnej kondycji, z zakrytymi żeberkami. Czesiu jest drobny, taki typowy przecinek z chudymi nóżkami i wąziutką klatką piersiową, a Orfik to kawał konia jak na folbluta.
ovca   Per aspera donikąd
28 kwietnia 2012 16:11
skończy się laba jak kobyła ovcy wróci do stada :P


ona będzie uosobieniem matczynej łagodności, zobaczysz  😂
Ostuś pozdrawia po raz ostatni jako ogier 😕

Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 kwietnia 2012 21:22
Super fotki, uwielbiam folgluty w skórzanych kantarach  🙂
drobna - przepiękny jest  😍
drobna Ja już po zobaczeniu tych zdjęć na fb zakochałam się.  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się