Stajnie w Lublinie

więc zapraszamy, na pewno jakiś koń się znajdzie  😉

ruda kita zapraszam do stajni - porozmawiajmy o tym na miejscu - a nie znowu będzie wałkowany temat naszej stajni  🚫




Sisisa 2km ode mnie, to pewnie będę ze swoją kucysią  😉
Byc moze i ja wpadne popykac zdjęć :-)
A jakie sa imprezy towarzyszące bo nie wszystko mogę roszczytać   😉

Znacie jakies stajnie gdzie mozna po prostu pojechac poogladac konie i porobic zdjec w niedziele znaczy dzis ?
Najlepiej jakby konie byly na wybiegu. A moze gdzies jest jakas impreza w stajni po poludniu (zawody, pokazy) ?
Ja z moim chciałam pojechać, ale znów transportu nie mamy 🙁.

A wie ktoś co będzie w Pszczelej Woli? Wujek coś mi opowiadał, że 5.05 będą pokazane jakieś konie i za tydzień znowu pokaz co z nimi przez tydzień można osiągnąć, ale on nie koniarz, więc do końca nie wie o co chodzi ;D.
Sisisa szkoda..  🙁
mikas zdjęcia się przydadzą  😀
Ciąg dalszy - Pszczela Wola 05.05.2012 i 12.05.2012
No ciekawe, ciekawe...
karolciaequilano   marzenia się spełniają
22 kwietnia 2012 17:26
Jeżeli ktoś by był jeszcze zainteresowany to mam propozycję zawodów na Felinie 19.05 🙂 oraz wstępnie mogę powiedzieć, że 23.06 będą zawody towarzyskie w Białej Podlaskiej
karolciaequilano, poproszę propozycje .Najlepiej wstaw jako załącznik.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
22 kwietnia 2012 18:09
Ascaia - średnio to wszystko jeszcze ogarniam więc tak to wkleję:

ORGANIZATOR: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
TERMIN: 19. 05. 2012 ( sobota )
MIEJSCE: Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
przy ul. Dobrzańskiego 34 (FELIN)
PARKUR: 50m x 70m – podłoże trawiaste
ROZPĘŻALNIA: 40m x 60m – podłoże trawiaste
TERMIN ZGŁOSZEŃ: Do 15. 05. 2012 drogą mailową: ecacho@interia.pl
Dr. inż. Przemysław Jankowski (609 – 230 – 498)

PROGRAM ZAWODÓW
Sprawdzanie dokumentów w dniu 19. 05. 2012 – godzina 8:30 – 9:30
Rozpoczęcie zawodów – godzina 10😲0
Konkurs nr 1 – 60cm – z oceną stylu jeźdźca (Art.238.1)
Konkurs nr 2 – 70cm – z oceną stylu jeźdźca (Art.238.1)
Konkurs nr 3 – 80 cm – zwykły (Art.238.2.1)
Konkurs nr 4 – LL 90 cm – dokładności bez rozgrywki – Półfinał Mistrzostw Akademickich + otwarty
(Art. 238.1.1)
Konkurs nr 5 – L 100 cm – dokładności z rozgrywką – Finał Mistrzostw Akademickich + otwarty
(Art. 238.1.2)
Konkurs nr 6 – P 110 cm – o wzrastającym stopniu trudności z jockerem (Art. 269.5)
Konkurs nr 7 – N 120 cm – dwufazowy (Art. 274.3.5)
SPRAWY ORGANIZACYJNE
- Opłata organizacyjna: 60 zł (za całe zawody)
- Każda zmiana na listach startowych: 20 zł
- Nagrody: Organizator przewiduje flot’s dla koni, dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe
- Podczas zawodów obowiązują przepisy PZJ i LZJ
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki oraz kradzieże zaistniałe podczas
transportu i trwania zawodów
- Organizator zapewnia sobie prawo do zmian w programie zawodów
- Wstęp na teren zawodów: nieodpłatny
IX AKADEMICKIE MISTRZOST WA
WOJEWÓDZT WA LUBELSKIEGO
W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY
Powyższe zawody mają charakter OTWARTY!


A co do zawodów w Białej, nie mam dokładnych propozycji jeszcze, ale będzie coś z ujeżdżenia- jakieś L i P, oraz ze skoków od 50cm do 110 🙂
Fajnie, że w Białej coś będzie.
Może ktoś robił zdjęcia na wczorajszych zawodach i coś wrzuci?
O matko, dlaczego w naszych okregu tak trudno o pozytywne podejście do nauki. 60 i 70 cm tylko w postaci konkursów stylowych. Świetna zachęta na debiuty. Pfffff
Ascaia, ja jechałam te zawody w tamtym roku i  program był chyba identyczny. Też 70 z oceną stylu jeźdźca i właśnie ze względu na to się zdecydowałam 🙂, jak dla mnie to bardzo fajna opcja.
To jest fajna opcja, ale nie na debiuty.
Szkoda, że w Lublinie nie organizuje się zawodów towarzyskich. Zawodów dla zabawy, a nie dla rywalizacji.

Zachwycamy się podejściem naturalnym do koni, stosujemy się do zasad wychowanie i trenowania wzmocnieniami pozytywnymi. Ale widać trzeba kolejnej dekady, aby odkryto, że warto to stosować także do jeźdźców. 
Ascaia podpisuję się pod Twoją wypowiedzią rękami i nogami. Też z chęcią wzięłabym udział w zawodach towarzyskich, a nie odważę się stanąć w szranki na normalnych. I wiem, że nie jestem w takim podejściu odosobniona. Jestem pewna, że na takowe zjawiłoby się dużo chętnych (pewnie nie startujących, zwykłych rekreantów, którzy tak jak ja chcieliby choć raz się pobawić).
seta dziękuje na razie nie skorzystam, jeżeli sie pozmieniało na lepsze to tylko pogratulować, bo jak było to wiem. Koniec tematu bo nie warto kto zna stajnie to wie jak bylo na prawde
Czym można dojechać do Fideliusa?  😉
Mam oczywiście na myśli busy/autobusy
eh do bani, że nie zrobili towarzyskich, tyle dziewczynek chciało od nas jechać  😵
Seta, zawalczymy o te towarzyskie pod akademikami.
Odnoście tych zawodów na Felinie to w propozycjach jest napisane, że zawody mają charakter otwarty. Czy ktoś może mi wyjaśnić co to oznacza?

Wstawiam propozycje w załączniku 😉
Jeżeli dobrze interpretuje (bo w jeźdzciectwie co impreza to inne rozumienie słowa pisanego)
Są to Mistrzostwa Akademickie czyli docelowo skierowane do studentów. Więc w tym przypadku "charakter otwarty" oznacza możliwość startu dla osób nie rywalizujących w Mistrzostwach.
Czyli rozumiem że nie mając wszystkich potrzebnych do startu dokumentów nie mogę startować? Jestem studentka ale nie chce jechać mistrzostw.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest siedziba lzj? Bo na stronie nie ma tej informacji...
Czyli rozumiem że nie mając wszystkich potrzebnych do startu dokumentów nie mogę startować? Jestem studentka ale nie chce jechać mistrzostw.

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest siedziba lzj? Bo na stronie nie ma tej informacji...


nie, nie możesz, chyba, że masz brązową odznakę wtedy z badaniami od lek. sportowego i podbitą licencją możesz jechać do metra. A towarzyskich (przeznaczonych dla ludzi bez odznak) jechać też nie możesz, bo ich nie ma w propozycjach. Przy czym dodam, zeby jechać towarzyskie też należy mieć aktualne badania sportowe, koń szczepienia.
Charakter otwarty w tym przypadku oznacza to, że każdy student może brać udział w tych zawodach, ale nie musi w mistrzostwach i do tego mogą startować osoby nie będące studentem  🤣
Acaia idziemy walczyć 😀 na wszleki wypadek moze załaduje swego konia w przyczepę, może się uda hehe  🏇

i jeszcze moje pytanie, nie mam licencji (metr), ani odznaki, ale startowałam przed 2006r i podobno jeśli należę do sekcji, opłacę składeczkę u p. Kowlaskiego w LZJ to mogę zdawać licencję (w skokach chcę) czy to prawda???
Tak, osoby zarejestrowane przed 2007 rokiem nie muszą robić odznak  😉 Przynajmniej tak słyszałam  🙂
dostałam info, że klasy 60 i 70 na felińskich zawodach będą towarzyskie!  💃 jak pojawi się Ascaia to powie więcej 🙂 to teraz ludziska zbierać się i jechać, żeby pokazać, że warto takie konkursy robić! 🙂
Mam pytanie do osób z Kaprioli 👀 Proszę pisać na PW to zadam  👀 Tajniacze  👀
Co do zawodów towarzyskich to coś słyszałam, że miał takie organizować znajomy właściciel małej stajni. Ale jakoś na razie nic nie słyszę na ten temat  😤
Napiszę dziś do dziewczyny co u niego jeździ i jak się czegoś dowiem to napiszę 🙂

Kurczę fajnie, że jakieś zawody bliżej mnie będą 🙂
Popykam foteczek może  😀
I nowych znajomości nałapię 🙂
Mam nadzieję, że jak będzie ktoś chciał fotki to wprowadzi mnie za kulisy  😁
Towarzyskie zawody prawdopodobnie będą też w maju w stajni Dębina, przynajmniej tak słyszałam 😉
mikas jeżeli masz ochotę, to zapraszam do siebie w przyszłym tygodniu 😉 cały tydzień jestem w domu, więc jeżeli chciałabyś odwiedzić jakąś stajnię w okolicach Lublina, to zapraszam do Lubartowa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się