Stajnie na Śląsku

Small Bridge, Krapkowice to już opolskie- spytaj w wątku o opolskich stajniach, pewnie będą lepiej poinformowani 😉
Tak mi się wydawało, że widziałam tytuł wątku o stajniach opolskich, ale wyszukiwarka twierdziła, że nie ma. A na pierwszych 5 stronach nie było. Więc tu wpisałam. Idę szukać  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
18 kwietnia 2012 22:01
madziara1984, wybacz jeśli Cie to "uderzyło", nie pisałam złośliwie, po prostu 30 zł może być mylące, załóżmy że masz eliminacje na dwójce, a chcesz drugi przejazd żeby jednak nie odpuszczać i dać radę, poprawić swój błąd -  znów problem bo kolejne pieniądze. Nie lepiej obliczyć i np. jedną stawkę za całe zawody (czyli załóżmy 2-3 przejazdy) ?
Chodzi mi o to, że niektórzy mogą źle zrozumieć -  w szczególności jeśli to pierwszy start kogoś w życiu w ogóle na zawodach i nie przygotuje sie finansowo, wyliczy grosz do grosza a tu klops, bo za kolejny przejazd trzeba zapłacić - konkretnie w zasadzie o to mi chodziło 😉
W szczególności, że amatorki to dobre spędzenie czasu w miłej atmosferze i sprawdzenie samego siebie, nie są to zawody regionalne, MŚ czy też PP 😉
I muszę powiedzieć, że pierwszy raz się spotkałam z płaceniem zależnym od ilości przejazdów.

hufeisen - Bolix, to Bolix 😉  tam można na zawodach 3dniowych udać nawet 1000zł  na tak zwane rzeczy organizacyjne 🤣
Chociaż pamiętam czas gdy w Bolixie płaciło się 100zł na dzień (jak na Bolix to i tak tanio  :hihi🙂  i można było jechać do 3 przejazdów (oczywiście też zależało od konkursu).
no jednak wydaje mi sie ze oplaty sa zawsze podawane za startowe  a nie za cale zawody  a zreszta jakbys chciala we wszystkich konkursach wystartowac  to chyba kon by nie podolal machnac 4 starty ujezdzeniowe i 3 skokowe jednego dnia bo tyle jest konkursow wiesz jeszcze nigdy sie nie spotkalam z pojedyncza oplata  za dowolna liczbe startow no ale moge sie mylic i poprostu nie odkrylam jeszcze takich stajni jak dotad...a na Mś albo ZR oplaty beda dwa razy takie jak nie trzy a i tak beda wmiare tanie w porownaniu do coniektorych stajni ale nie wazne nie warto ciagnac tego watku w każdym badz razie ponawiam zapytanie gdzie sa zawody z tanszym startowym i boksami.....?warto wiedziec gdzie mozna by bylo prawie za darmo postartowac wiec czekam na info jak cos🙂
desire   Druhu nieoceniony...
20 kwietnia 2012 11:19
madziara1984, źle mnie zrozumiałaś. Zwykle na regionalnych płaciło się załóżmy 100 zł za dzień i można się było zapisać np. na 2 przejazdy w LL i 1 przejazd L, a nie tyle przejazdów ile sie chce. Proszę czytać z zrozumieniem  😵 🙂

W Rybniku na amatorkach 50 zł było ostatnio i zawodnik miał 2 lub 3 przejazdy 🙂  Na MŚ  w 2010 (wieeem, dawno)  też płaciłam 50 zł, a konkursy dwu nawrotowe. W Orzeszu u Marka Szwedy też za amatorki płaciło się 50 zł (3 przejazdy, w max. 2 konkursach).
Co do boksów to zależy, wolę się nie wypowiadać bo jestem już teraz tylko cichym obserwatorem 😉
Czy ktoś może mnie poratować 2-3 balotami( dużymi ) siana, nie mam transportu więc z transportem najchętniej  :kwiatek:
Witam 🙂


W imieniu Stajni Sonaba serdecznie zapraszam na Amatorskie Zawody w Ujeżdżeniu, które odbędą się dnia 26 maja na terenie stajni.
W planie jest rozegranie dwóch konkursów - L1 i P7.
Więcej informacji na stronie - http://sonaba.hpu.pl/news.php



🙂
lussi jestem tam u was pierwsza!  😀 czy mi się wydaje, czy to te same programy, co w poprzednim roku?
Może wrzuć też info do działu Zawody towarzyskie - propozycje 😉

A tak przy okazji zwracam uwagę, że po sąsiedzku będą zawody skokowe info -> [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2023.msg1381033.html#msg1381033]http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2023.msg1381033.html#msg1381033[/url]

Pozdrowienia dla Sonaby, stajnia Gota przyjedzie na pewno 😉
W zeszłym roku było L1 i P6 🙂
Jasne, że będziecie z Korkiem, wymówek nie przyjmuję !  😁


+ od-pozdrowienia, a info już leci 🙂
kudłaty_durnowaty  będę napewno ! 😀 Nawet na zaproszeniu na zawody jest moje zdjęcie  👀
kudłaty_durnowaty  będę napewno ! 😀 Nawet na zaproszeniu na zawody jest moje zdjęcie  👀


No cóż, skoro ładnie wyszedł, to grzech było nie wykorzystać 😉
A czy spotkam kogoś 19maja na tej http://kawaleryjka.lesniczowka-smolnica.pl/news,2,KAWALERYJKA+2012+-+regulamin.html imprezie??
Mnie na 100%, aczkolwiek w spieszeniu, koń zostanie na pastwisku 😉
to proszę się ujawnić, my będziemy z siwym arabem i rudym, tzn z hucułem 😂 Z resztą tak jak w zeszłym roku 😉
Livia   ...z innego świata
24 kwietnia 2012 13:12
Ja również raczej będę, na pieszo 🙂 Ale ode mnie ze stajni najpewniej pojedzie też konna drużyna 🙂
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
24 kwietnia 2012 14:43
Nie ten wątek przepraszam  :kwiatek:

Edit. Desant padł na kolkę, dwa dni go ratowali.. Umarł jako ogier, niekastrowany.
Ktoś do Arabki w Mysłowicach będzie się wybierał na ujeżdżeniówki 19 maja? 🙂
Ja również raczej będę, na pieszo 🙂 Ale ode mnie ze stajni najpewniej pojedzie też konna drużyna 🙂


No to ja już lecę podpinać przyczepę  🤣
Nie ten wątek przepraszam  :kwiatek:

Edit. Desant padł na kolkę, dwa dni go ratowali.. Umarł jako ogier, niekastrowany.


Słyszałam tę wiadomość.
Współczuję panu Wojtyczce. Desant był jego oczkiem w głowie.
Livia   ...z innego świata
25 kwietnia 2012 12:14
TaiMyr, leć, ekipa się raczej nie rozmyśli 🙂 Swoją drogą, wiesz może, czy w czasie tegorocznego biegu będzie znów pozorowane ostrzeliwanie z karabinów? 🙂
Ostrzeliwanie było tylko w 2010 roku, w 2011 nie było i w tym chyba też nie ma ... Postaram dowiedzieć się u źródła 😉
trzynastka   In love with the ordinary
25 kwietnia 2012 20:37
Jest tu ktoś z Żywca lub okolic? 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 kwietnia 2012 07:35
Hej wszystkim 🙂
Szukam stajni na Śląsku a dokładniej w okolicach Skoczowa, Strumienia, Wisły Małej, Wisły Wielkiej, te okolice. Może być też ewentualnie gdzieś w Pszczynie.
Chodzi mi o stajnię, w której pensjonat kosztuje max 500zł i gdzie konie są dobrze traktowane, codziennie wypuszczane na pastwiska, gdzie dostają tyle jedzenia ile się zaleci i gdzie utrzymuje się czystość w boksach.
Najważniejsze też, by np jak będę miała jakieś dodatki paszowe, to żeby dostawał je mój koń, a nie wszystkie konie dookoła gratis...
Jeśli ktoś ma jakąś stajnię, którą by polecał, to bardzo proszę o namiary 🙂 Może być nawet mała, prywatna stajenka 🙂
Hej wszystkim 🙂
Szukam stajni na Śląsku a dokładniej w okolicach Skoczowa, Strumienia, Wisły Małej, Wisły Wielkiej, te okolice. Może być też ewentualnie gdzieś w Pszczynie.
Chodzi mi o stajnię, w której pensjonat kosztuje max 500zł i gdzie konie są dobrze traktowane, codziennie wypuszczane na pastwiska, gdzie dostają tyle jedzenia ile się zaleci i gdzie utrzymuje się czystość w boksach.
Najważniejsze też, by np jak będę miała jakieś dodatki paszowe, to żeby dostawał je mój koń, a nie wszystkie konie dookoła gratis...
Jeśli ktoś ma jakąś stajnię, którą by polecał, to bardzo proszę o namiary 🙂 Może być nawet mała, prywatna stajenka 🙂


To są jeszcze na Śląsku stajnie za 500 pln? 😲
No i chyba w takiej nie możesz wymagać "tyle jedzenia ile się zaleci"..
martynka.n są, są  😀
ksiaceq- a spełniają do tego wszystkie wymienione wymagania? Ze szczególnym naciskiem na jedzenie wg zaleceń właściciela i codzienne wypasanie?? (zakładam, że dobre traktowanie i czystość w boksach to absolutna podstawa!) wg moich obserwacji, by nie żałować koniom pastwisk na jeden ogon musi przypadać minimum 0,5ha zadbanego pastwiska....a to spore koszty 🙁
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 kwietnia 2012 08:07
To są jeszcze na Śląsku stajnie za 500 pln? 😲
No i chyba w takiej nie możesz wymagać "tyle jedzenia ile się zaleci"..


Są, są, nie martw się, a są i nawet tańsze gdzie konie dostają full żarcia i mają meeeega pastwiska, ale to niestety poza moim zasięgiem. Ja szukam stajni w tych okolicach jakie napisałam. Ktoś kiedyś wspominał o stajni w Strumieniu a i widziałam, że w Czechowicach jest. Więc jeśli ktoś ma jakieś informacje o stajniach, to bardzo proszę 😉
No właśnie, do tego przecież owies, siano, słoma są drogie, no chyba, że właściciel stajni ma swoje.
Serio zdziwiłam się. Myślałam, że takich tanich pensjonatów już nie ma.
Teraz wszyscy podnoszą ceny, a standard to 600-800 pln.


Najdroższa to jest praca własna. I infrastruktura. I utrzymanie pastwisk. I benzyna.  👀

kasik, Tego to nawet niektóre stajnie za 800-1000 zł nie spełniają, więc ja tam bym się czasem ceną nie sugerowała. 😁 W takim sensie, że trzeba koniecznie zobaczyć warunki i inne konie, a nie sugerować się np. pięknymi boksami czy parkurem pełnym przeszkód etc. Chyba wiesz co mam na myśl.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się