kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Solina serio te pierwsze są bardziej wytrzymałe? Widziałam już kupę egzemplarzy z połamanymi rączkami, tak, że zostawały tylko takie kikuty po bokach, a tamte z kolei nigdy nie widziałam, żeby się złamały 🤔 U mnie taka już chyba 5 rok jest, jak nie więcej.
to iglak za 5 zl... i tak wytrzymuje kilka lat, predzej sie zetrze na poczatku i koncu niz zepsuje... naprawdę to taka róznica czy wytrwa 5 czy 6 lat...?

ponawiam pytanie o wyczesywanie z szablonu z poprzedniej strony :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 kwietnia 2012 12:04
pokora93, to pierwsze mam odkąd Solina jest moja czyli od maja 2004r i nic mu się nie dzieje, dla Epizoda miałam takie samo od 2003 roku do 2011 bo ktoś musiał sobie przywłaszczyć, natomiast te drugie zwykłe iglaki miałam już 8!! w ciągu jednego roku i mam już dość, przeważnie pękają w połowie zaraz przy rączce.
kilka sztuk pękło mi przy zwykłym otrzepaniu o podłogę szczotki z kurzu
poza tym bardziej mi się podoba to pierwsze i mało kto ma więc mniejsze prawdopodobieństwo że niechcący ktoś weźmie moje lub ja kogoś
Isabelle na chłopski rozum (tak mi się wydaje) to chyba po prostu przykładasz szablon np. do zadu po czym przejeżdżasz po tym szczotką w innym kierunku niż sierść.

mały off top: może i żadna różnica ile wytrwa iglak, ale ja tam jestem do mojego bardzo przywiązana 😉
Widziałam gdzieś że wilgotną szczotką zaczesuje się te wzorki od szablonów.
Solina, ma racje 😁 te iglaki z dziurkami na pasku sa robione z gorszego plastiku.
te z paskiem ma grene i sklepy, ktore od nich kupuja.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 kwietnia 2012 13:06
Widziałam gdzieś że wilgotną szczotką zaczesuje się te wzorki od szablonów.


Myśmy to robili grzebienie i wodą z cukrem 😉
Mozii,  znaczy to tak, ze całego się czesze, a potem grzebien maczany w wodzie z cukrem i np bardziej w prawo bądz bardziej w lewo? bo pod włos to wątpię 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 kwietnia 2012 13:26
Jak robiliśmy szachownicę bez szablonu, to grzebień maczałaś w wodzie z cukrem i jechałaś powiedzmy hmm... na wpół pod włos. W pionie. Jak znajdę fotki to pokaże jak to wyglądało 😉 W każdym razie szachownice były widoczne, a i z myciem nie było później problemu  😀
Jak "mierzy" się rozmiar strzemion???  😡
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 kwietnia 2012 14:07
Rozmiar tzn? Szerokość stopki? Dzieci 10cm, dorośli 12cm 😉
No właśnie miałam zamiar kupić strzemiona a tam rozmiary typu  4,25cala czy też 4,75'' ('' to chyba też znaczy cal???)
Taka rozmiarówka przy niektórych strzemionach z amigo. 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 kwietnia 2012 16:01
4,25 cala to dzieciaki, a 4,75 dorośli 😉
Dziękuje :kwiatek:
1 cal to 2,54cm 🙂
Znajoma robi projekt przedszkola na zaliczenie. Obok robi hipoterapię. Chce hucuły skazać na wiatę, tzn. nic co ma fundamenty = bez murów. Pozostaje tylko pytanie, jaka wiata?
drewniana, na drewnianych słupach. Ja ma w zasadzie tylko dach:-) bez ścian, ale schowana od wiatru w krzakach gęstych. Znajoma ma dach i trzy ściany, na totalnym wygwizdowie, bo na górce i bez drzew. Konie: koniki polskie (i mieszańce) ale stał u tej znajomej mój roczniak wlkp i też się nie skarżył:-)
Dziękujemy  :kwiatek:
Colt, poślij ją do wątku o przydomowych stajniach i projektach stajni, tam jest naprawdę wszystko, nawet pisaliśmy o wiatach ostatnio 😉
Dobra to ja mam pytanie,może już było może nie .
Moja kobyła dzisiaj skończyła brać antybiotyki,pomogły,ale jak to antybiotyki,osłabiają..człowiek do antybiotyku dostaje osłonę ,ma pić dużo jogurtów,jeść owoce i tak dalej .
A co z koniem ? Co mogę jej dawać po tej kuracji antybiotykowej? Czy w ogóle dawać ?
Ogólnie codziennie  dostaje witaminy do owsa + czosnek od czasu do czasu  +codzienne witaminy w postaci owoców i warzyw tj: marchewki,buraki,banany,jabłka itp Czyli to co jedzą konie ;-)
a po za tym jak wdrażać ją do pracy ? Podczas dostawania antybiotyków chodziła z tym że  lekko np :20 minutowa jazda na oklep stęp i kłus,jakaś lekka lonża,albo biegała po ujeżdżalni,tak żeby się nie daj Boże nie zgrzała,a potem jej nie zawiało..No konik ogólnie dopieszczony. Tak więc,kiedy mogę wsiąść na normalną jazdę i zacząć z powrotem normalne treningi ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję  :kwiatek:
Dla koni osłonowo polecam Pronutrin.
espana - dzięki  :kwiatek: wiesz co ogólnie trochę się martwię,bo albo mój koń totalnie się uspokoił..albo to wina tych antybiotyków i mam nadzieję  że niczego innego,bo jest jakaś bardziej opanowana,spokojna,przysypiająca,ciągle chce się przytulać,"miziać" itp.  I nie powiem..martwi mnie to bo koń jest raczej z tych 'charakternych' przynajmniej w niektórych sytuacjach a teraz to takie spokojne i kochane  🤔
to ponawiam resztę pytań .
jak myślicie kiedy będę mogła zacząć normalną pracę i co jeszcze mogę dawać oprócz polecanej  przez espanę osłony ?
Jeszcze raz dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi  :kwiatek:  :kwiatek:
Colt- zależy, jakie ma te hucuły lub jakie planuje mieć. Bo o takie hodowane w warunkach stajennych trzeba by bardziej zadbać niż o takie, które są od urodzenia w chowie bezstajennym. Nasze babki były brane ze stada, które wiaty na oczy widziało. Ilość koni też ma wpływ na jego potrzeby względem wiaty ( małe stado lepiej wypocznie i się zagrzeje w zacisznej wiacie, duże ma szanse zrobić to na otwartej przestrzeni nawet)
od dłuższego czasu poszukuję takiej szczotki ...]
i nigdzie nie mogę jej znaleźć ani w sklepach stacjonarnych ani w internetowych, jedynie jakie są to te [...]
spotkał się ktoś z taką szczotką i gdzie mogę ją dostać ( może źle szukam albo nie dokładnie  🙁)

Solina taie szczotki sa w tej chwili wystawione na Allegro poszukaj <zgrzeblo plastikowe>
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
25 kwietnia 2012 13:57
bardzo chciałam podziękować wszystkim za pomoc w znalezieniu szczotki a w szczególności katiji, Orzeszkowej,  :kwiatek:
szczotki zamówiłam w sklepie grene, tylko trzeba ich szukać w bydle a nie w jeździectwie 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 kwietnia 2012 19:22
Pytam tu bo w wątku o konserwacji nie dostałam odpowiedzi 🙂.
Czy używanemu ogłowiu mogę zafundować "kąpiel" w oleju w celu zmiękczenia? Nie dysponuję żadnymi specjalnymi olejami do skór. Jakich mogę użyć i przez ile moczyć?
Dawno temu do pielęgnacji ogłowii używaliśmy ciekłej parafiny, takiej zwyczajnej z apteki. Nakładało ją się tak dużo, żeby skóra od razu jej nie wchłaniała. Sprawdzało się znakomicie.
Pytam tu bo w wątku o konserwacji nie dostałam odpowiedzi 🙂.
Czy używanemu ogłowiu mogę zafundować "kąpiel" w oleju w celu zmiękczenia? Nie dysponuję żadnymi specjalnymi olejami do skór. Jakich mogę użyć i przez ile moczyć?


śmiało w słonecznikowym.  Ja moczyłam całą noc. Upychałam do słoika litrowego i zalewałam do pełna olejem🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 kwietnia 2012 19:59
Ja zawsze moczylam w oleju parafinowym, wrzucalam tak na mniej wiecej 3 moze 4 godziny.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 kwietnia 2012 20:07
Nie dysponuję w tej chwili olejem słonecznikowym... Mamy zwykły kujawski :/. Ale mam pół butelki ciekłej parafiny 🙂. 
Kamykokrowka czyli wcierać ją tak długo aż przestanie wchłaniać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się