Cytaty

Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 maja 2012 20:10
odkopię i wstawię coś, co mnie ostatnio poruszyło:

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć na świecie."

— Mahatma Gandhi
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
18 maja 2012 20:50
Pomożecie?  😉
Wpadło mi kiedyś w ucho coś na zasadzie: będzie zawsze żywy dopóki będziecie o nim pamiętać (upraszczając bardzo 🙂😉 Wie ktoś jak to dokładnie szło?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 czerwca 2012 17:46
“You can close your eyes to the things you don’t want to see, but you can’t close your heart to the things you don’t want to feel.”
Johnny Depp
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 czerwca 2012 18:36
Pomożecie?  😉
Wpadło mi kiedyś w ucho coś na zasadzie: będzie zawsze żywy dopóki będziecie o nim pamiętać (upraszczając bardzo 🙂😉 Wie ktoś jak to dokładnie szło?


Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa pamięć o nim.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 czerwca 2012 12:05
“A journey of a thousand miles must begin with a single step.”
Lao Zhu
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 czerwca 2012 12:17
zdecydowanie mój ulubiony ostatnio:
Wiedza to świadomość, że pomidor to owoc a nie warzywo.
Mądrość oznacza, że nie wrzucasz go do sałatki owocowej  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
29 czerwca 2012 22:29
wiedza to moc sprawiania żeby inni ludzie poczuli się idiotami  😂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
01 lipca 2012 15:45
"Stand and fight
Live by your heart
Always one more try
I'm not afraid to die
Stand and fight
Say what you feel
Born with a heart of steel"
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2012 18:08
“Poets are always taking the weather so personally.”
J. D. Salinger
🤣
"Największym złudzeniem jest krajobraz, bo stałość pejzażu nie istnieje. Pamięta się pejzaż jakby był obrazem. Pamięć tworzy widokówki, ale w żaden sposób nie rozumie świata. Dlatego pejzaż jest tak podatny na nastroje tych, którzy go oglądają. Człowiek widzi w pejzażu własną wewnętrzną, nietrwałą chwilę. Wszędzie widzi się tylko siebie. Koniec."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2012 22:05
W życiu potrzebna jest miłość, bez niej jest wielka pustka, która dusi, zabija, męczy.

Nie ma nic prócz teraz i narastającej wewnątrz mnie ciszy. Cisza i wściekłość, gorąco i chłód (...) Jeżeli czegoś szukam to jest właśnie to. Spokój. Jeżeli istnieje coś co mnie powstrzyma, kiedy będzie to potrzebne to jest właśnie spokój. Nie ma gniewu, nie ma wściekłości, nie ma furii. Nie ma pragnień, potrzeb, pożądania. Nie ma nienawiści, nie ma wstydu, nie ma żalu. Nie ma bólu, smutku, przygnębienia. Nie ma lęku. Nie ma żadnego lęku. Nie da się złamać tego kto żyje bez lęku...

Ja tylko walczę o siebie, ja tylko nie chcę umierać, ja tylko pragnę pokochać.

Nie od­czu­wam niena­wiści i żalu do świata, ale jeszcze so­bie nie pot­ra­fię wybaczyć. 

More than anything, all I have ever wanted is to be close to someone. More than anything, all I have ever wanted is to feel as if I wasn't alone.

Nasza przeszłość nie istnieje, nasza przyszłość to tylko odległy lęk. nasz gniew i nasza nienawiść, nasza porażka i nasz wstyd, nasz żal i nasze przerażenie, i upokorzenie, z którymi żyjemy, poszły w zapomnienie

Jestem sam.
Sam tutaj i sam na świecie.
Sam w sercu i sam w głowie.
Sam wszędzie przez cały czas od kiedy pamiętam.
Sam w rodzinie, sam z przyjaciółmi, sam w pokoju pełnym ludzi.
Sam kiedy się budzę, sam każdego koszmarnego dnia,
Sam, kiedy w końcu nadchodzi ciemność.
Jestem sam na sam z przerażeniem.

Nie chcę być sam. Nig­dy nie chciałem być sam. Ku­rew­sko te­go niena­widzę. Niena­widzę te­go, że nie mam z kim po­roz­ma­wiać, niena­widzę te­go, że nie mam do ko­go zadzwo­nić, niena­widzę te­go, że nie mam ni­kogo, kto pot­rzy­ma mnie za rękę, przy­tuli mnie, po­wie mi, że wszys­tko będzie w porządku. Niena­widzę te­go, że nie mam ni­kogo, z kim mógłbym dzielić nadzieje i marze­nia, niena­widzę te­go, że przes­tałem mieć nadzieje i marze­nia, nie znoszę te­go, że nie mam ni­kogo, kto po­wie­działby mi, żebym się trzy­mał, że jeszcze się od­najdę. Niena­widzę te­go, że kiedy krzyczę, a krzyczę jak opęta­ny, to krzyczę w pus­tkę. Niena­widzę te­go, że nie ma ni­kogo kto by usłyszał mój krzyk, i nie ma ni­kogo, kto pomógłby mi nau­czyć się przes­tać krzyczeć. Niena­widzę te­go, że to, do cze­go zwróciłem się w swej sa­mot­ności, mie­szka w fi­fie al­bo bu­tel­ce.

Sometimes skulls are thick. Sometimes hearts are vacant. Sometimes words don't work.


James Frey
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 lipca 2012 18:52
madmaddie, strasznie życiowe i strasznie trafne...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 lipca 2012 18:55
sei, polecam Milion małych kawałków
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
11 sierpnia 2012 13:32
duma-ta niewidzialna kość, która usztywnia kark
-stephen king

Ludzie z twojej planety - powiedział Mały Książę -
hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie...
i nie znajdują w nich tego, czego szukają ...
A tymczasem to, czego szukają,
może być ukryte w jednej róży lub w odrobinie wody.
Lecz oczy są ślepe.
Szukać należy sercem.

Są takie błędy, których nie da się naprawić,
Są takie słowa, których nie da się cofnąć,
Są takie łzy, których nie umiem powstrzymać,
Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć ,
Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć,
Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć...
Chcę żyć pełnią życia, chcę coś w życiu osiągnąć,
chcę docenić coś, za co inni oddaliby życie,
chcę się cieszyć każdą przeżyta chwilą,
nie żałować niczego...
Być sobą,

Nie jesteś naprawdę pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze bez trzymania"- Dean Martin

Pani Natalia: Wiesz dlaczego oni zawsze wygrywają- mężczyźni-?
Magda: Bo jesteśmy głupsze?
Pani Natalia: Ach, to jeszcze byłoby pół biedy. Głupota chroni przed poczuciem krzywdy.
Wiesz, mężczyźni zawsze kochają za coś...
Za urodę, za uśmiech, za poczucie humoru, za inteligencję, za dobry obiad...
Magda: Za światełko w oczach...
A my? A my kochamy, bo fajnie jest kochać, nie?
A jak już spotkamy tego jednego jedynego, to robimy wszystko, żeby go utwierdzić w tym przekonaniu...
Pani Natalia: Właśnie... I dlatego tak łatwo nas skrzywdzić...

Co z tego, że stoisz na środku skrzyżowania, jeżeli nie masz chęci, by iść dokądkolwiek?

„W końcu, jak powiedział pewien perski mędrzec, miłość jest chorobą, z której nikt nie pragnie się wyleczyć. Ten, kogo dotknęła, nie chce wrócić do zdrowia, kto cierpi z jej powodu, nie szuka lekarza.”

Ja należę do tych, którzy zawsze wdepną w krowi placek, choćby jedyny na stuhektarowym polu

Troszkę to mnie nie urządza. Więc słuchaj... Słuchaj i zrozum. Ja tam widziałam maleńką dziewczynkę, która siedziała w kąciku, niczym się nie bawiła, tylko tak się jakoś dziwnie kiwała. Zapytałam tej opiekunki dlaczego. I wiesz, dlaczego?
- Nie.
- Dlatego, że tam dzieci często sie tak kiwają. To jest głód. Rafał, taki głód uczucia. Nikt ich nie przytula do siebie, nikt im nie mówi najpotrzebniejszych słów: mój skarbie, moja dziecinko, moje kochanie, czy ja wiem, jakich jeszcze? Takich zwyczajnych, które każde inne dziecko słyszy. Kiedy matka przytula dziecko, to tak się kołysze razem z nim. Siedzi i tak sie kołysze, prawda? A tam, Rafał, dzieci kołyszą się same


Kiedy jestem na mieście
I pulsujące płomyki życia,
Ludzie, przemykają obok,
Zapominam o mej stracie,
O małej luce w wielkiej konstelacji,
O miejscu, w którym była gwiazda.
D.H. Lawrence „Zanurzenie”


Jeżeli chcesz, przyniosę Ci na piasku napisany list ostatnią kroplą krwi...Jeżeli chcesz, ze wspomnień stu, uplotę bukiet w kształcie łzy i złoże u Twych stóp... Jeżeli chcesz, nauczę Cie na pamięć dwóch niezwykłych słów, byś wreszcie szepną je... A jeśli chcesz, zniknę jak deszcz, w dalekich siwych włosach drzew i nie odnajdziesz mnie...Tylko nie karz mi czekać na cud o jeden dzień dłużej.

Z wieloma rzeczami człowiek się w życiu zmaga. Często z pozoru wyglądają one absurdalnie. Dopiero potem okazuje się, że nie były absurdalne i miały jakiś sens, czasami godny najwyższej uwagi i najgłębszej analizy. Tylko we właściwym czasie nie wychwyciliśmy go

Rozbawiony kociak, podskakujący zabawnie niczym mały tygrys, jest nieskończenie bardziej interesujący niż połowa ludzi, z którymi musisz przebywać na tym świecie.

Głód uczucia, głód największej złudy, kuszącej eksplozji i szaleństwa doprowadzonego do absurdu dopadł mnie i powalił na kolana. Cóż – mówią - najtrudniej uleczyć się z miłości, która przyszła nagle. Jeśli była szaleństwem, bólem, nie da się jej usunąć, tak jak migdałków.

Wbrew pozorom znikanie zabiera sporo energii, wymaga skoncentrowania się. Żeby zniknąć, trzeba podjąć decyzję, wynikającą z braku przestrzeni, w które chce się wspólnie wchodzić, bo w gruncie rzeczy wszystko się już zatrzymało i zaczyna działać na wstecznym.

Nikt nie ma na własność wschodu słońca, który zachwycił nas pewnego wieczoru. Tak samo jak nikt nie może mieć na własność pochmurnego popołudnia i deszczu dzwoniącego o szyby, ani spokoju jaki roztacza wokół śpiące dziecko, ani tez magicznej chwili, gdy fala morska rozbija się o skały. Nikt nie może mieć na własność tego, co na Ziemi najpiękniejsze, ale każdy może to poznać i pokochać


Mam nadzieje, że się nie powtarza 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 sierpnia 2012 13:38
If you’re losing your soul and you know it, then you’ve still got a soul left to lose.
Charles Bukowski

"pośród chaosu złudzeń, w które rzucamy się głową naprzód, ostaje się tylko jedna prawda, a jest nią-miłość. Wszystko inne jest nicością, pustką. Zaglądamy w olbrzymią, ciemną otchłań. I strach nas ogarnia."
"Life is what happens to you while you're busy making other plans."

"And even your hope is gone, move along, move along just to make it through"

"Never regret something that once made you smile"

"U każdego w życiu przychodzi taki moment, że trzeba odwrócić się i odejść w zupełnie inną stronę"

"Czasem ten swiat wydaje się być zimny, jak palce tych którzy ranią innych"

trzynastka   In love with the ordinary
27 sierpnia 2012 04:23
Legenda głosi, że prawie sto lat temu Ernest Hemingway założył się ze swoimi przyjaciółmi o 10 dolarów, że napisze pełną historię w sześciu słowach. Zakład został przyjęty, a Hemingway napisał: For Sale: baby shoes, never worn (Na sprzedaż: buty dziecięce, nigdy nienoszone). Słowa te zostały okrzyknięte najsmutniejszą historią w sześciu słowach. Jak głosi opowieść, Hemingway uznał ją za najlepszą, jaką kiedykolwiek stworzył.
Źródło : http://znakiczasu.pl/trzymajac-sie-slowa/190-slowa-ktore-zmienily-swiat

Nie wiem czyje, a bardzo bym chciała wiedzieć:
"..gdy kilka znajomych kobiet opowie sobie o toksycznych rodzicach , nie dzieje się nic.Gdy kilka znajomych kobiet pójdzie jeszcze dalej i opowie sobie o udawanych orgazmach(cóż może być bardziej intymnego)- również nie dzieje się nic.Gdy kilka znajomych kobiet opowie sobie o samotności ,też nic się nie dzieje,ot,rozchodzą się niepewnym krokiem , jak to zwykle bywa po operacji na otwartym sercu..."

"Nawet najtragiczniejsze wiadomości przynoszą ulgę, kiedy okazują się potwierdzeniem naszych najgorszych przeczuć" Carlos Ruiz Zafon- Gra Anioła
nine, po przeszukaniu Google wychodzi, że jest to cytat z felietonu p.Moniki Piątkowskiej. Felieton umieszczony był w czasopiśmie "Pani"
-> http://www.styl.pl/magazyn/felietony/monika-piatkowska/news-samotna,nId,304200

😉
trzynastka   In love with the ordinary
27 sierpnia 2012 15:23
Dzięki 😉 ale zawiodłam sie, miałam nadzieję, że jest to obudowane 500 stronami podobnie trafnych spostrzeżeń 😉
desire   Druhu nieoceniony...
07 września 2012 13:25
"miłość to nie bielizna, nie zmienia się jej codziennie."
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
08 września 2012 14:18
"Mężczyz­na mu­si do­rosnąć do łez ko­biety, aby zro­zumieć powód z ja­kiego płyną."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2012 11:16
"Pani nie ma kości ze szkła, trzeba biec za życiem.
Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości.
Tak więc, dalej, odwagi, goń za tym."
"Real revolution starts at learning. If you're not angry, you aren't paying attention."
"Just because I can't change everything, doesn't mean I shouldn't try to change anything at all."

- Tim McIrlath
Wierzę w nas bardziej niż w miłość, bo miłość jest jak człowiek,
chwilą co nie godzi się na to, że musi ginąć.
Powiedz mi to szczerze, chodzi o jakość czy o ilość?

- Nie wiem. Jeśli miłość jest człowiekiem, chodzi mi o Ciebie.

Ha. O mnie. Ja tak niewiele mogę Ci dać,
bo sam niewiele mam, tylko ten ogień i rap.
Coś tu spłonie i tak, a Ty jeszcze możesz iść tam.

Bisz/Pekro - Raj tuż za rogiem
trzynastka   In love with the ordinary
03 października 2012 19:59
ooooovcaaaaa...  😁 no gdzie Ty się podziewasz 😉 ?!
ovca   Per aspera donikąd
04 października 2012 19:34
Specjalnie dla nine  :kwiatek:

Parę miesięcy buduje się mozolnie osłonę przed tym wszystkim, co człowiekowi w życiu nie wyszło, czyni się wielki wysiłek, największy, na jaki nas stać, żeby cała konstrukcja była jak najtrwalsza i w rezultacie trwałość jej wystarcza na jeden wieczór.
Jeremi Przybora

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.
Dukaj

Dosyć mam dni, kiedy wiele się dzieje a niewiele się zmienia.

Czy Pan wie, dlaczego mój brat został pilotem? Któregoś dnia w czasie wojny któryś z kolegów wziął go do samolotu i polecieli nad liniami. I lecieli nad lasem. Czy pan wie, jak wygląda las o świcie? i jelenie które uciekają przed cieniem samolotu? I ta cała ziemia, która jest jeszcze pełna spokoju, ładu i snu, a pan patrzy na to z góry i nie może uwierzyć, że tutaj dzieje się tyle zła. Czy pan to rozumie, Mike? Patrzeć na to i nie móc uwierzyć? Więc dlatego nie będę uczyć latania. Te wszystkie dzieci, które latają dziś na 'Cherokee', jutro będzie można przesadzić na F11. Czy pan to rozumie?

Hłasko

Chwilami zazdroszczę im takiego codziennego, nudnego szczęścia tylko z tego powodu, że są razem i patrzą na rośliny. Ja nigdy nikomu nie umiałam dać spokoju. Sobie też.
Osiecka

Ile to gorszych rzeczy od takiego stania człowiek musi znieść. I znosi. I nieraz mu się wydaje, że nie zniesie. I znosi. I nigdy nie może powiedzieć, że gorszego nie zniesie, bo gorsze od gorszego nie ma końca na tym świecie.
Myśliwski

Tyle było rzeczy do omówienia, że oboje zamilkli.

Chodziliśmy nie szukając się, ale wiedząc, że chodzimy po to, żeby się znaleźć...
Cortazar

Początek w każdym przypadku jest inny, rozwinięcie zawiłe, ale koniec zawsze nieuchronnie oczywisty i przewidywalny. Zawsze jest ktoś kto umiera, ktoś kto nas opuszcza i ktoś, kto zostaje...

Pragnienia są silniejsze od podejrzeń.

To, o czym najczęściej i najmocniej myślisz dzisiaj-będzie twoim jutrem
Pawlikowska

Nie jestem przecież własnym patentem, nie wymyśliłem samego siebie. To nie tylko inni muszą mnie znosić- ja także sam muszę znosić samego siebie, i nie idzie mi to wcale łatwo...
Hłasko

I had a lot of reasons to give up to you-but I still chose to stay. You had a lot of reasons to stay- but you choose to give up.

Legend says, when you cant sleep at night, its becouse youre awake in someone elses dream.

Bo dziś wiem, że często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić. Bywa, że na zawsze.
Hłasko

Wszystko się ułoży w jasny wzór- wystarczy trochę odejść.

To, jak inni mnie widzą, nie ma ze mną żadnego związku. To nie mój problem, a ich.

Możesz mnie lubić albo nie lubić...ponad 30 lat uczyłem się, jak pokochać siebie i nie mam takiej ilości czasu, żeby przekonać do tego kogoś innego.

Truizmy rodzą się jak gwiazdy, choć może nie zapadają się w sobie pod ciężarem wstydu. Oto jeden z nich: na wszystko przychodzi czas. Na pytania, na odpowiedzi, na wątpliwości i zrozumienie. Oto drugi z nich: żeby dokądkolwiek dojść, należy wyjść.
Karpowicz



Nierównowaga jest jeszcze większa w przypadku słabych emocji. Jak się trochę boimy, czujemy to wyraźnie, ale jak się trochę cieszymy, to wydaje nam się, że nic się nie dzieje. Emocje pozytywne są znacznie słabiej zróżnicowane niż negatywne. Wszystkie miłe stany odbieramy podobnie. "Jak się czujesz?" "Dobrze". I tyle. Opowiedzenie o tym, co jest źle, przychodzi nam dużo łatwiej.
prof. Ewa Trzebińska

naukowcy odkryli, że świat składa się z neutronów, protonów i elektronów. zapomnieli wspomnieć o kretynach

Nic nie jest tak intymne jak spanie obok drugiej osoby - pomyślała - nawet seks. Człowiek jest wtedy całkowicie bezbronny. Spanie obok drugiej osoby,  w odległości paru centymetrów to akt absolutnej ufności.
Jonathan Carroll "

Spotkajmy się. Chcę posłuchać o twoim życiu, pomilczeć o swoim. Chcę mieszać herbatę o minuty za długo, kiwać się na skrzypiącym krześle, dziesięć razy pieczołowicie sprawdzać stronę z alkoholami na które mnie nie stać, uśmiechać się krzywo do żartów i do nie żartów, chcę gapić się na rachunek jak na receptę z nieczytelnym bazgrołem tam, gdzie nazwa leku.
Ochocki

Nie ścigaj człowieka, który postanowił od Ciebie odejść. Nie proś, żeby został. Nie błagaj o litość.  On pojawił się w Twoim życiu tylko po to, żeby obudzić w Tobie to, co było uśpione. Muzykę, z której nie zdawałeś sobie sprawy. Jego misja jest zakończona. Podziękuj mu i pozwól odejść. On miał tylko poruszyć strunę. Teraz Ty musisz nauczyć się na niej grać.
Pawlikowska


(przepraszam za brak apostrofów w cytatach angielskojęzycznych, ale jestem na nie zbyt leniwa)
trzynastka   In love with the ordinary
04 października 2012 19:51
Dziękuję Ci ! 🙂
Bardzo lubię to co wstawiasz i wybierasz, także nie zapominaj o tym wątku 🙂
Podpisuję się pod nine, , Twoje cytaty są chyba najlepsze w tym wątku.
"Be brave enough to live life creatively. The creative place where no one else has ever been."
Alan Alda

"Whoever undertakes to set himself up as a judge of Truth and Knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods."
OVCA wiecej, wiecej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się