ogiery kryjące wielkopolskie i trakeny

A to nasze konie po Palatynie:
Kara klacz w wieku 2,5 lat, ciemnogniady wałaszek 1,5-2lata.



Ale fajnie 🙂 już myslałam ,że to ogier-widmo 😉  nigdzie nie mogłam znaleźć jego zdjęć  Dziękuję :kwiatek:
podłącze się pod temat, mój  kuń jest po Palatynie 😉
Kawecan   Jeździec bez konia...
20 listopada 2010 22:16
Też mam kobyłkę po Palatynie 🙂


Uploaded with ImageShack.us

jaki charakter mają wasze konie po Palatynie? Moja jest nadpobudliwa..

edit:
z tego co pamiętam to w którymś Świecie Koni było coś o Palatynie napisane, był championem ogierów wlkp bodajże 2009 roku. No i fajniutka fotka wtedy była załączona.
Amelia, jak chcesz to poszukam wieczorem ten artykuł i Ci zeskanuję 🙂
Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu ,to jak najbardziej 🙂
aniaagre po Palatynie faktycznie nadpobudliwe mój dodatkowo histeryk...ale ciekawski ciekawski i jeszcze raz ciekawski (bo wątpię że to po mamusi)ostatnio próbował wgramolić mi się do siodlarni przecież tam tyle ciekawych rzeczy. 🤣
Myślę, że dużo zależy też od matki 😉
Moje dwa łobuzy wdały się bardziej w matki
Klaczka (jej matka 3/4 śl i 1/4 wlkp) jest super spokojna, nie było żadnych problemów z zajeżdżaniem, mąż wsiadł a ona zachowywała się, jakby od zawsze chodziła pod siodłem. A jej ulubione zajęcie na ujeżdżalni to stanie - jest w tym genialna 😀



A wałaszek (jego matka nn, ale w typie małopolaka) jest nadpobudliwy, bardzo delikatny i trochę bojaźliwy.


w sumie co racja to racja  😉
Amelia, pytałaś kiedyś o Rumianka - mam po nim konia. Jest mocno podobny do Rumianka. Wszystkie ogierki po nim, które widywałam były kare z odmianami.
Ja swojego koniszona kocham nad życie i bezwarunkow 💘 , ale odziedziczył po ojcu ciężki charakter i nie zawsze jest łatwo, a bywało dramatycznie 🙄  Szczególnie w obsłudze, bo jeśli chodzi o pracę to miodzio 😀

Słyszałam, że Rumianek do pewnego wieku też był bardzo trudny w obejściu. Piękny koń, ale jak widać nie tylko piękno przekazuje dzieciom... 😉
Oj, to raczej on nie dla mojej kobyłki 🤔 a szkoda bo rzeczywiście ładny..
A co powiedziecie o og. wlkp Kuba?

http://ogiery.voltahorse.pl/stallion,a-9960.html

Ślicznie malowany,ale jak potomstwo , ruch, charakter?
Ślicznie malowany(...)

To chyba jego jedyna zaleta... Linia męska dobra (Arlet xo), ale żeńska praktycznie nei istnieje - NN już w 3 pokoleniu. Imo nie ma co sobie głowy zwracać.
Widziałam go  na żywo - zupełnie mnie nie zachwycił, szczególnie nie podobał mi się jego dłuuugi grzbiet, lekko łękowaty- ale to może już z racji wieku.
Hendi   Kara księżniczka
20 marca 2012 22:15
Kormoran jest teraz w Sierakowie. Ktoś zna jakieś jego potomstwo, lub jego smego?
a o koleżanka chce wiedzieć o Kobryniu?
jeśli chodzi oczywiście o Kobrynia na którym startował Krzysztof Ferenstein...
U mnie w stajni stoi Posejdon po Arianin od Promocja ur 1989r.Kon z bardzo Bogata kariera sportowa ; 4 krotnie uczestniczył w MP w skokach i 4 krotnie ukończył mistrzostwa, pogromca konkursów szybkości , oraz o ile dobrze pamietam w konkursie potęgi skoku w Kadynach za czasów Halexu skoczył 205 . Ci co pamiętają Posejdona przyznają mi racje ze Kon ma wielkie serce. Co do wartości hodowlanego to zostawił u mnie bardzo fajna stawkę klaczy i pare ciekawych ogierow . Zaraz postaram sie opanować wystawianie zdjęć na forum i wystawie jego potomstwo i jego samego.

Na Dzien dzisiejszy jest w doskonałym zdrowiu i razem z Elfem doczekają u mnie swoich ostatnich dni🙂
Posejdon 2011rok
Syn posejdona Kupidyn BH własność Wanda Wąsowska
Syn posejdona Airon BH więcej fotek na www.hodowlakonisportowych.pl
ash   Sukces jest koloru blond....
26 kwietnia 2012 07:55
bhdemeter edytuj posty!!!! bo jak wpadną tu modzi to będzie lipa! 🤬
syn posejdona Kefajstos BH !

Klacze po Posejdonie wstawię kiedy indziej bo dziś nie mam czasu 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 kwietnia 2012 10:12
Myślę, ze warto poprzyglądac sie wynikom z zakładów dla trakenów...😉


Komisja w międzynarodowym składzie: Adam Jończyk i Piotr Pacyński – przedstawiciele Polski, Virginjus Pliuskys z Litwy oraz Albrecht Warnecke z niemieckiego Trakehner Verband wystawiała noty za typ, pokrój, fundament, trzy podstawowe chody oraz wrażenie ogólne. Kilka ogierów wolało samodzielnie pokazać się w wolnym galopie po hipodromie, ale szczęśliwie udało się je złapać. Najwyżej zbonitowane (52pkt) zostały Werdykt (Esaul – Wezera/Darwin) oraz Wojownik (Divisor xx – Wiewiórka/Hamlet Go) hodowli i własności SK Liski. Następnie konie zostały pokazane na hali w ruchu i skokach luzem. Najlepszym skoczkiem został siwy Jaśmin (Cedrus – Jodła xx/Beaconsfield xx) własności Łukasza Skowrońskiego, uzyskując średnią ocenę 7,9. Po przerwie zobaczyliśmy jak ogiery radzą sobie pod siodłem. W tym elemencie ocenie podlegała praca w trzech podstawowych chodach oraz skoki. Najwyżej oceniony w ruchu pod jeźdźcem został Werdykt (Esaul – Wezera/Darwin), a w skokach karosrokaty Sheridan (Gluosnis xx – Szimi/Anonim) hodowli Gerharda Mendla, a własności Wioletty Lech.
szukam kandydata dla tej kobyłki
http://www.bazakoni.pl/horse_59516.html
tylko żeby ogier był zrównoważony psychicznie, wariatów nie chcę
szukam informacji na temat ogiera Absurd (o: Ogar, m: Abrakadabra) !! jeśli ktoś coś o nim wie, ma jakieś jego zdjęcia czy cokolwiek, to proszę o informacje !!
zna ktoś wklp og. Meteor??
coś więcej o nim?
szukam informacji na temat ogiera Absurd (o: Ogar, m: Abrakadabra) !! jeśli ktoś coś o nim wie, ma jakieś jego zdjęcia czy cokolwiek, to proszę o informacje !!



kobyłka mojej siostry jest po nim
w linku wyżej
heartland, nie szukam jego potomstwa, bo mam go aż nadto na co dzień w stajni - Absurd stoi u nas. szukam informacji i zdjęć JEGO SAMEGO, bo fajnie by było się dowiedzieć czegoś o ojcu swojej kobyły 🙂
jak srokaty Meteor to nic pochlebnego poza ladnym  rozmieszczeniem lat sie nie da powiedziec
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się