"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 stycznia 2009 22:02
edit:
fajnie,fajnie ale bez ochraniaczy? http://www.photoblog.pl/czanti/26132901/zapasssss.html
http://www.photoblog.pl/czanti/15775449/135cm.html



yyyy sorry ale w tym momencie to dla mnie już jest czepianie się  🤔 wynajdowanie fotoblogów ze zdjęciami z końmi tylko żeby pokazać że jest się fajnym czy co!?

zauważcie że wielu voltowiczów też ma blogi, a ich jakoś nikt się nie czepia  🤔

brak ochraniaczy to chyba nie jest jeszcze jakaś wielka tragedia, żeby kogoś na forum publicznym wyśmiewać  🤔

ale to tylko moje zdanie oczywiście..
wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
03 stycznia 2009 22:04
janek - wypraszam sobie 😁
wątek zamknięty
smarcik nie czepiam się tylko wklejam jak szanuje się końskie nogi  😉

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za nieedytowanie postów
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/batomowa/28420163/eska.html  jest na re-volcie, nawet sie udziela w KRW  😁😎
wątek zamknięty
Nasza 'koleżanka' znów zablokowała komentarze 😁 oo już nas nie lubi... ;p To sobie już nie popiszemy. A ona jest szczęśliwa 'bo ma dużo komciuff' xD.
wątek zamknięty
jest na re-volcie, nawet sie udziela w KRW

Potrafisz udowodnić, że to ta sama osoba pisze tutaj i na photoblogu?

Powiem tylko, że nie ta sama. " 😁 😎"
wątek zamknięty
No dobra, wypadałoby naprostować sprawę.

Zacznijmy od tego, że nikt konia nie katuje ani nie próbuje mu wbijać gwoździ w boki.
Delf jest koniem trudnym, nawet bardzo. Jak to się mówi, ma ciut nierówno pod sufitem. Są dni, w których naprawdę mu od.pierdala i staje się niebezpieczny nie tylko dla jeźdzca, ale i dla siebie i osób trzecich.
Być może nie powinien należeć do Kasi, która nie do końca umie nad nim zapanować, ale uważam, że dzięki pracy z nią konisko się zmieniło, bo pamiętam tego "złotego konia" z wcześniejszych lat.

Odnośnie tej notki --> http://www.photoblog.pl/zwichrowana/29168408/zmiana_wszystkiego.html
jest przekoloryzowana.
Dziewczyna ma prawo do pisania takich rzeczy i nie ważne, jak one brzmią.
Kolejna notka to już kompletne jaja są (kłania się umiejętność czytania między wierszami i dostrzegania ironii).

btw. ani miłoska, ani Batomowa nie jeźdzą w tej samej stajni co zwichrowana. Kasia - właścicielka PB - jeździ i trzyma konie w jednej z lepszych stajni w okolicach Piotrkowa, w której naprawdę zwraca się uwagę na dobro konia, więc nie mają tam miejsca żadne patologiczne wyczyny 🙂

Myślę, że wszystko zaczęło się od komentarzy jednego z obserwatorów PB, który zaczął najeżdzać na zwichrowaną mówiąc, że koń to chabeta, która się do niczego nie nadaje. Wytykał jej błędy, a o to Kasia (zwichrowana) nie prosiła.
Wszystkie te drastyczna notki są wymyślone, przekoloryzowane...
...i to nie po to, by zwrócić uwagę na siebie, ale na pewną kwestię, a mianowicie na wymądrzanie się przez neta, komentowanie czyjegoś stylu jazdy i jego umiejętności na podstawie jeden fotki.

Raz jeszcze powtórzę:
o stan zdrowotny koni zwichrowanej nie trzeba się martwić, mają naprawdę dobrze i żadna wariatka z metalowym prętem zamiast bata i gwozdziami zamiast ostróg im nie zagraża.

(wiem, ze na Volcie mało znana jestem, ale myślę, że rewir może poświadczyć o mojej prawdomówności 😉)
wątek zamknięty
Gavi jeśli wszystko to co mówisz jest prawdą, to wielka ulga  🙂

kcj90 chodziło mi o konkretne przykłady wymieniane na tym wątku  😉
wątek zamknięty
to, że kolejna notka jest przekoloryzowana, to wszyscy zauważyli. Aczkolwiek dla mnie jest to nadal trochę dziwne. Nie potrafię zrozumieć po co ta Kasia pisze na swoim blogu jak to ona wrąbała koniowi. Każdy debil bata potrafi używać czy wypiąć konia aż będzie klatę gryzł.

Nie tylko Kasia ma konia trudnego, ale może skoro Kasia nie potrafi z nim się obchodzić, to powinna go oddać komuś kto b ędzie umiał bez bata?

mój koń też ponosił, dębował i odwalał niezłe kity. Teraz już tego nie robi, a jest jezdzony BEZ BATA, nigdy czarnej na nim nie miałam. Cud? powinnam dzwonić do Watykanu?  🤔wirek:

dla mnie pisanie takich notek, zgodnych czy niezgodnych z prawdą, to jest zwyrolstwo i jakaś umysłowa niesprawność
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2009 10:21
no wlasnie co do - bardzo kiepskiej - ironii w 2 notce to zostala ona zauwazona przez wszystkich. raczej chodzi o pierwsza.
ganianie konia galopem gryzacego klate przez godzine? nawet jesli to wymysl, to jakis niezle chory.
jesli kon jest niebezpieczny a ona ewidentnie nie wie jak z nim pracowac to po co w ogole go kupila... gdzies zostalo napisane ze jezdzi na nim jej mama (z kontekstu wynika ze jezdzi gorzej niz autorka PB) i mlodsza siostra... przeciez dla slabych jezdzcow taki kon sie nie nadaje. a prany po ryju i ganiany do spienienia galopem na pewno nie stanie sie bezpieczniejszy i mysle ze predzej czy pozniej sie kasi za takie traktowanie odwdzieczy pieknym za nadobne (i slusznie). no i samo podejscie "jest moj wiec moge z nim zrobic co chce" - jakby mogly to by mi rece opadly nizej niz do ziemi.
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
04 stycznia 2009 10:51
[quote author=martynkakoniki link=topic=26.msg137702#msg137702 date=1231011403]
edit:
fajnie,fajnie ale bez ochraniaczy? http://www.photoblog.pl/czanti/26132901/zapasssss.html
http://www.photoblog.pl/czanti/15775449/135cm.html



yyyy sorry ale w tym momencie to dla mnie już jest czepianie się  🤔 wynajdowanie fotoblogów ze zdjęciami z końmi tylko żeby pokazać że jest się fajnym czy co!?

zauważcie że wielu voltowiczów też ma blogi, a ich jakoś nikt się nie czepia  🤔

brak ochraniaczy to chyba nie jest jeszcze jakaś wielka tragedia, żeby kogoś na forum publicznym wyśmiewać  🤔

ale to tylko moje zdanie oczywiście..
[/quote]

czekalam az to ktos napisze  👍
zauwazylam ze wiekszosc ( nie mowie ze wszyscy) co tu wystawiaja zdecia z czyich photoblogow wystawiaja dla samego wystawiania.
mysle ze skakanie bez ochraniaczy, czy kon w brudnym boksie to znowu nie tragedia. rozumiem ze powinno sie dbac o konskie nogi ale bez przesady moze od razu codizenne wcierki bandarzowane nog zeby potem kon co sie go nie zawinie mial z nimi problem? kon w brudnym boksie ok nie mily widok ale trzeba wziac pod uwage ze jest zima nie w kazdej stajni jest mozliwosc wyprowadzania na padoki na caly dzien, kon stoi w takim boksie po wyczyszczeniu go 24 godziny wiec dziwne zeby byl w stanie takim jak na poczatku. osobiscie znam konie co po wyczysczeniu boksu do czysta w ciagu 3 godziny potrafia zrobic gorszy sajgon niz ten boks z wystawionego.

zauwazylam ze w tym watku czepiacie sie wszystkiego i nie zeby w watku " co mnei wkurza w jezdziectwie" sporo osob powiedzialo ze wkurzaja ich loze szydercow popatrzcie jak wy sie zachowywujecie czy nei tak jak byscie nei chcieli zeby sie inni zachowywali i negujece to.

pewnie milo sie kogos oczernia kog sie nigdy na zywo nie widzialo, ciekawa jestem gdyby to ktos z was wstawil zdjecie konia skaczacego bez ochraniaczy i byscie zostali zjechani i na ogolnopolskim forum? przypuszczam ze pewnie by wam przykro bylo ze ktos was po pozorach ocenia na podstawie jednej gafy jednego zdjecia.

rozumiem oburzenie ktore powstalo przy notatce do zdjecia gdzie dziewczyna z agresja pisze ze tlucze konia, osobiscie jestem przeciwniczka bicia koni czy wyzywania na nich swoich niepowodzenjezdzieckich.

od razu mowie ze nie pisalam do nikogo persolanlnie lecz tak ogolnie, bardziej reflekcyjnie  😉

pozdrawiam
wątek zamknięty
a ja mam pytanie..... po co te usprawiedliwienia?
Ja nie wiem, albo ja w życiu mało widziałam albo co, ale stwierdzam, że żaden koń nie rodzi się trudny. Mają tylko różne charaktery. Jeden jest łagodny i najbezpieczniej czuje się za plecami człowieka a inny lubi sobie z człowiekiem "podyskutować" ale żaden koń sam od siebie nie jest trudny. Może więc  lepiej jakby owa Kasia znalazła sobie kogoś, kto potrafi przywrócić temu koniowi szacunek do człowieka i to niekoniecznie batem, czarną czy wypinaczami? Co za głupie usprawiedliwienie "bo koń jest trudny". :/
wątek zamknięty
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
04 stycznia 2009 11:04
rewir, no ale akurat co można zrobić w tej sytuacji? Nic, jeno zlinczować w internecie. Konia może mieć każdy i każdy może z tym koniem robić co chce na swoim podwórku. Do TOZu się tego nie zgłosi bo koń dostaje jeść, pić i nie wygląda na pierwszy rzut oka na chorego czy zabiedzonego...


No dokładnie ...



Ej, nie zauważyłyście/liście, że z tego wątku jeden wielki  🚫 się zrobił ? ^^

Bo ja też mogę wstawić zdjęcie konia umazanego gó.wnem i stojącego w swoich odchodach /ba ! i byłby to koń ze stajni jednej z forumowiczek ! To dopiero byłaby jatka .../ , ale to nijak się ma do tematu ... może zmieńmy nazwę na 'Sadystyczne skłonności zwichrowanej' albo załóżmy nowy temat, w którym będziemy wlepiali takie kwiatki.
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
04 stycznia 2009 11:07
Sankarita,  moj znajomy zawsze mowil tak :  "to nie kon jest trudny tylko czlowiek glupi" 😉  widoznie cos musi w tym byc.
i zgadzam sie z tym bo czesto sie widzi ze tam gdzie wspolpraca kon- czlwoiek jest zaburzona, kon nie rozumie czlowieka lub sie buntuje probojemy jak w czasach kamienia lupanego wymsic na nim to co chcemy przez przemoc. ale coz sie dziwic jak w zwyklych relacjach czlowiek- czlowiek czesto uzywamy piesci aby nasze argumenty byly mocniejsze i byla nasza racja.
mysle ze ta dziewcyzna drugi wpis juz przekoloryzowala aby nas troche powkurzac. najlepiej zglosic gdzies to do tozu albo cos w tym stylu i niech jej narobia klopotow.
wątek zamknięty
TOZ nic nie zrobi w takich przypadkach. Czemu ? Bo koń wygląda zdrowo, dostaje jeść, stoi w stajni i generalnie, gdzie tu znęcanie się nad zwierzętami? Że wypisuje takie rzeczy w internecie jeszcze nic nie znaczy bo nikt tego nie widział, nigdzie nie jest to udokumentowane i generalnie TOZ w takich wypadkach nie interweniuje.
Ba, w niektórych przypadkach, gdzie powinien interweniować, też nie interweniuje...

Wilejka, ie tam. Tu się czesto offtopy robiły i ja tam generalnie nie mam nic przeciwko nim.
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
04 stycznia 2009 11:38
w takim razie zaluje tylko ze ta dziewczyna ma rownie chora matke jaka i nie reaguje na to co corka robi i to co wypisuje w internecie. rodzice powinni byc chyba bardziej odpowiedzialni za swoje dzieci i zwierzeta ktore biora po dopienie ;/
wątek zamknięty
Rodzice najczęściej nic nie wiedzą, co ich dzieciaczki robią w internecie i mało jest rodziców, którzy sprawdzają komputer dzieciaka [chyba, że ich pociecha korzysta z ich komputera]. Moi dla przykładu nie znają się na komputerach w ogóle i mając lat 13 mogłam robić z komputrem co mi się podobało i włazić, gdzie mi się podobało.

wątek zamknięty
Solina
uderz w stół a nożyce się odzwą...

BTW mój koń też czasem zrobi kupkę i się w niej położy. Ale ja najpierw go czyszczę, a potem robię foty. Estetycznie oburza mnie fotografowanie gówienek  😀
wytykanie tego jest przesadą, ale osobiście nie lubię oglądać takich zdjęć. Nawet jeśli kupka jest świerza i nadal błyszczy  😉
wątek zamknięty
milosko droga, jeśli to czytasz, a na pewno to czytasz, wytłumacz mi proszę, co to znaczy, bo za cholerę tego rozszyfrować nie mogę:


 miloska - 12 min. temu

to niehc nie bedzie ci go żla bo to jej




Zdaje mi się, że chodziło o coś w tym guście: "niech Ci nie będzie go (tego konia) żal, bo to jej własność" ...  🙄
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
04 stycznia 2009 13:02
_kate,  chyba nikt kto chce dac zdjecie do netu nie daje zdjecia konia obsmarowanego 😉 chodzilo mi bardziej o to obuzenie ze tak brudno moze byc w stajni 😉
wątek zamknięty
Ja wstawiłam link do zdjecia konia w zasyfionym boksie... specjalnie przejzałam tego photobloga pod tym kątem  dalej i  to nie było jedyne zdjecie gdzie koń ma w boksie gnój , troche słomy i beton    a czapraczków , owijeczek i innych pierdoletów dziewczyna ma troche a koń w syfie mieszka  i to mnie  "ruszyło" bo ja sobie tego nie wyobrażam  ot i tyle  😉

ja rozumiem ze nie każdy ma duzo pieniedzy itp ale ja pozwalam sobie na szmaty i zachcianki w momencie kiedy mój koń  ma zapewnione wszystko co mu potrzeba    ( wet , pasze , suplementy , kowal , leki itp)a ja sobie moge na te moje wymysły pozwolić.

do ochraniaczy sie nie czepiam bo to bez sensu , wiele osób bije konie chociaz dobrze ze te maja dobre warunki w których żyja ale jak sobie ktos nie radzi to niech szuka osoby która pomoze.

dla mnie EOT

wątek zamknięty
Chyba nieco same napędziłyście tę sytuację i atmosferę.
Moim zdaniem od początku to jest świadome pisanie tak by zbulwersować innych. Raczej mało w tym faktu, dobór słów specjalnie taki by wywołać emocje u czytających. "sprałam konia" to w praktyce pewnie dwa trzaśnięcia batem, "ganianie 40 min galopem" to pewnie normalnie przeprowadzona lonża. Pisanie pod publikę, coś na pograniczu sztuki współczesnej której głównym zadaniem jest bulwersować. A dziewczyna chyba dość inteligenta i zdająca sobie sprawę jak napisać by takie intensywne reakcje wywołać. Ta zamieszczona rozmowa na gadu to przecież też nic innego jak dokładnie przemyślana koncepcja, żeby podtrzymać atmosferę.

Dla mnie głupi sposób na szukanie odbiorców, ale tak popularny w dzisiejszym świecie, że trudno się dziwić. Gwiazdy i gwaizdeczki, celebryci, artyści - większość z nich obecnie posługuje się takimi środkami wyrazu.

Bardziej niż sama treść przeraża mnie język jakim się posługuje większość blogowiczów. Wulgarny to granic. Z resztą... nie tylko na blogach tutaj na forum również.
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
04 stycznia 2009 14:01
jeszcze ja tylko coś dopiszę  😁
ciska   Wysłane: Dzisiaj o 14:20:14  

Ja wstawiłam link do zdjecia konia w zasyfionym boksie... specjalnie przejzałam tego photobloga pod tym kątem  dalej i  to nie było jedyne zdjecie gdzie koń ma w boksie gnój , troche słomy i beton  


Mój koń np. ma syf w boksie. Mimo tego, że codziennie ma ścielone, mimo tego, że ma codziennie wyrównywane, systematycznie wybieranie to i tak ma syf. 😉. Ale z powodu tego, że ów koń sobie swoją słomę wyjada  😫 Siano dostaje, lizawke ma i co ? syf też jak sobie zje wszystko spod siebie ;p.

Koniec 😀 bo to miały być Złote rady koniarzy a zrobiła się  tego mała loża szyderców 😁

💃
wątek zamknięty
spoko  mój koń to tez brudas a po zmienieniu stjani  okazało sie ze nie taki bardzo  😉
wątek zamknięty
Ja tylko powiem, że u mnie jak u ciski - brudas dalej, ale nie zdąża wyjeść całej słomy przez noc 🙂.

+ dla mnie to prowokacja rozpoczęta już w pierwszej bulwersującej Was notce.
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/kasiuus/28991447/rudy__gruby.html

Pytalam czy ten kasztan to źrebna kobyła. Okazało się że to ogier  🤔wirek:


jak to się stało, że krytykujesz (tak to odebrałam - w końcu z tego wątku zrobiła się mała loża szyderców a nie ' złote rady koniarzy' .. )  "kasiuus" a teraz masz ja w znajomych  😉? Pisze bez złośliwości- tak po prostu z czystej ciekawości.

Znam stajnie,w której jeździ kasiuus jak i ją sama, cóż stajnia jakich wiele przynajmniej w mojej okolicy... Co nie znaczy, ze podoba mi się w niej wszystko. Z pewnoscia nie zgadzam się z właścicielami w wielu kwestiach - ale nie zauważyłam,żeby koniom działa się tam wielka krzywda.

Chyba największa tragedia jest w tym, że osoby "wychowujące" się w tego typu stajniach myślą, że jest ona doskonała a poziom nauki w niej stoi na bardzooo wysokim poziomie. ( mówię o osobach, które nie miały okazji/ nie chciały dowiedzieć się czegoś więcej, poznać coś  lepszego i nie mają porównania - a niektórym przydałby się kubeł zimnej wody ).



Tez chciałam zbawić świat, ale nie wszystkich da się przekierować na "jedyną, słuszna drogę" (pomijając fakt, że takiej nie ma) 🤣 wiec może czas założyć osobny watek do krytyki photoblogów innych, a tu powrócić do głównego tematu?





wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 stycznia 2009 21:04
a więc jeśli chodzi o "zwichrowaną:

Nie jeździ na nim na czarnej bo się wtedy wspina, ona tylko wisi, a zresztą była tylko na 2 jazdach .
Te 40 min to nie chciał galopować raczej stał w miejscu.
Nie bije koni .Tą notkę pisała z koleżankami i wszystko wyolbrzymiały, bo  nie miał jej kto komentować .
A zresztą "żółty" to jej wymarzony koń i za wiele mu zawdzięcza, żeby go skrzywdzić .
Od wakacji zmieniła stajnie i nie jeździ z trenerem .
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 stycznia 2009 21:06
też sądzę, że wypowiedzi odeszły trochę od tematu. Jeśli chcecie komentować to, co dzieciaki umieszczają na PG, założcie osobny wątek. A tutaj miło by było, gdyby pojawiały się "złote rady...".
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2009 21:08
skoro tylko wisi to po co w ogole zaklada 😉

Strzyga widze ze znow sie bawilas w gaganie z malolatami... ale i tak najbardziej podobaly mi sie Twoje rozmowy z dziewczyna od "siodlu stop" na starej v....
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 stycznia 2009 21:09
Nie, to "mój pierwszy raz".
Dworcika się parała tym.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.