Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

lobuziara w ogłoszeniu nie prezentował sie tak ślicznie  😀

vynter Tycjan to najładniejszy Evenciak!

kare_szczescie bardzo ładnie teraz wyglada  😀
cieciorka   kocioł bałkański
02 stycznia 2009 23:07
vynter, dzięki, ale stronkę którą podałaś zdążyłam juz sama przeczytać w całości  🏇
nadal jestem zakochana  😍, co z tym zrobic? ;/
Kupić 😉

edit: ja mam pół ślązaka (NN ofkors), i polecam - uparte i charakterne bydle, ale za to całe 650kg do kochania i tylko dla Ciebie 😜
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 stycznia 2009 14:25
cieciorka, ja od zawsze na ślązaka chorowałam i choruje (po brzydalu Thomsonie mi już ta zostało). A jak skończyłam?
Na małopolaku, którego dzielnie w kaliber śląski przerabiam 😉
Ale kiedyś, za siedmioma górami, za siedmioma morzami... znajdę i kupię swojego ślązaka.
asds   Life goes on...
03 stycznia 2009 15:20
Innymi słowy podsumowując przedmówczynie - " Ślązak - to jest to ! " ppr
Averis   Czarny charakter
03 stycznia 2009 15:52
asds święte słowa  😎
cieciorka   kocioł bałkański
03 stycznia 2009 16:09
Sierra, niestety nie jestem zainteresowana kupnem i nie jeżdże.
Alvika, ja z kolei nigdy fanką małopoli nie byłam, wiec pewnie skoncze podobnie jak wy.
wybaczcie niedyskretne pytanie ale ile takie cacuszka kosztuja? nie musicie pisac ile wy zaplaciliscie, ale tak ogolnie. no i wstawiajcie zdjecia koniecznie- zwlaszcza Hera 🙂
znacie tez moze inne strony o slazakach?
tak jest, ślązak to jest to 🙂
vynter, to tegoroczne zdjęcia Tyska? gdzie on teraz stoi? chodzi zaprzęgi?
asds   Life goes on...
03 stycznia 2009 16:39
cieciorka ja po sowim badaniu rynku doszłam do wniosku ze ceny kształtuja się tak:

- ogiery, wałachy w zależnosci od wieku , umiejetności i pochodzenia - 3000-25.000 zł

-klacze - w zależnosci czy z dotacją lub bez . Z dotacja od 8.000 zł w góre , bez dotacji od 5000zł

- źrebaki 2,500 zł wzwyż w zależnosci od pochodzenia
nie wiem czy pokazywalam 'mojego' malutkiego..






we wtorek prawdopodobnie do niego jade, mam nadzieje ze w koncu lepsze foty popelnie..
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
03 stycznia 2009 22:11
Faaaajny  😀

Z tymi błyszczącymi ślepiami wygląda jak bestia  😀iabeł: 😉
bestia? haha taka bestia ze az strach.. narazie ciezko nim jedno kolo klusa ujechac bo tyyyle ma checi do biegania 😉 ale jak biegne przed nim to nawet kopertke skoczy, tylko trzeba uwazac bo chce sie bawic i nei widzi subtelnej roznicy wzrostu hihi
asds   Life goes on...
03 stycznia 2009 23:25
wow!!!magda  😍 😍 😍
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2009 12:40
łoł, masz jakieś zdjęcia w świetle dziennym? bo na ostatnim zdjęciu widać, że ma b. ładną maść.
to ten nowy typ?
opowiedz co to za zwierzak.
poza tycjanem z gory strony (swoja droga piekny prawie jak marcepan) to wszystkie wygladaja na niesamowicie miłe zwierzaki.
dziewuchy, wiecej fot dawać!
edit: przyjrzałam się i stwierdzam, że to jednak brud tak na nim osiadł :P
nie przepadam z karuskami :P
taa panierka.. w swietle dziennym fot niet. sie zrobia jak bedzie jak. raczej nie nowy typ jak widac po 1 foto 😉
ma niecale 4 latka, zwie sie Larsen i sie czasem uczy czegos, przynajmniej sie staram wpoic mu pewne zasady w stylu nie gryziemy, nie wskakujemy mi na raczki bo jestesmy za duzi 🙂
pod siodlem ladnie wyglada, ale poki fotografa nie zapakuje mnie w samochod i nie zabierze do stajni to fot ni bedzie 🙂
Cieciorka dopiero doczytalam w KOTACH prośbe  :kwiatek:

Nie mam nic nowego więc pewnie sie powtórzę z fotkami . Starocie sprzed jakiegoś już czasu :











a od tego osobnika zaczela sie moja ślązacza miłośc :

Patriota (Patria/Hondaker)


Hexa Marcek zawsze będzie dla mnie jednym z ulubionych voltowych koni, trzymam kciuki za niego- ale przede wszystkim za Ciebie! 🙂
Ahh, Marcepan... 😍

[quote=Cieciorka]nadal jestem zakochana  😍, co z tym zrobic?[/quote]

nieuleczalne 😎

Goha zdjęcia robione chyba z rok czy dwa temu, wiosną. Tycjan stoi u Dariusza Śmichury, nie wiem czy czynnie startuje, ale jechał o ile pamiętam na zawodach w Siedlcu i miał się pokazać w Gogolewie (ale ja od jesieni jest zupełnie out jeśli idzie o konie, więc nie wiem co z tego wyszło). 🙂

Magda, po czym ten Twój przystojniak? 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2009 22:12
Hexa  🙇 umieram!  🍴
dla mnie to on juz na starej volcie był jednym z ulubionych koni, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kocham ślązaki! 😜
a tak, to chyba nie uleczalne...  🤔wirek:
Marcepan jest rzeczywiście mistrzem świata!  😜

Też się w nim podkochuje od początku, czyli od starej Volty. I nic mi nie przeszło, wciąż mnie zachwyca!  😵
Dziewczyny dziekuje, ogromnie miło mi to slyszec :kwiatek:
Ale przyznam Wam szczerze, ze u mnie milosc do Marcka nie byla milościa od pierwszego wejrzenia. Ujął mnie dopiero charakterem, przywiazaniem i ta swoja "ludzka stroną konia".
Teraz juz nie umiem obiektywnie ocenic czy on ladny czy nie , bo jak to z mamusiami - ich dziecko zawsze dla nich najpiekniejsze 😀
Chociaz Ci , ktorym Marcek zawdziecza to ze jest gdzie jest twierdza, ze gdyby wiedzieli ze sponsorują tapira a nie konia to w zyciu by portfela nie otworzyli - wg moich rodziców Marcel jest najkochanszym koniem na swiecie ale urody to mu Bozia poskapiła  😂
asds   Life goes on...
04 stycznia 2009 22:43
wg moich rodziców Marcel jest najkochanszym koniem na swiecie ale urody to mu Bozia poskapiła 


😁 😁 😁


Rodzice are the best 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2009 22:50
oj stara, jest piekny. po raz piędziesiąty oglągam zdjęcia i nie mogę się napatrzeć. przyznam, że skradłam sobie ja na komputer- jutro jade do domu, ale patrzeć bedę na niego mogła nadal! :P

one sa takie miłe czy to tylko wrażenie?
asds   Life goes on...
04 stycznia 2009 22:59
ogierasy sa milutkie i potulne jak misie, ale jak wsiądzie sobie ktoś na nie kto ewidentnie im nie pasuje(albo wyczuja delikwenta ) to wtedy zaczynaja dawac czadu jeźdcowi i innym na ujeżdzlani...Jak się dziś przez telefon dowiedziałam  🙄
Ja się uczyłam na ogierze (tym, co wklejałam wcześniej zdjęcie). Miałam wtedy z 15 lat, byłam mniejsza, chudsza, a koń mnie nie zabił  😀iabeł: Jeździło mi się całkiem dobrze, ale jest jedno ale. Wiadomo, ogier - koń umięśniony, potężny, a ja byłam mniejsza, miałam mniej siły (w sensie mięśni), więc i moja łydka nic nie znaczyła  😀iabeł:

Ale jazdy wspominam pozytywnie  😁
Koń faaajny  😍
Larsen jest po Hutorze (jak ktos zna i ma foty to bym prosila) i od kl. Lagona (po monaco) a wyhodowany zostal przez p. E. Zielinskiego.

Hexa, marcel jak zawsze powala.. ile on ma juz lat?
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2009 23:59
asds, co się działo?
Magda się robi 😉

Hutor (Iner - Huta/Hak) ur. 1999, wymiary: 166-204-24.0 cm, champion Polagry 2004, jeden z najpopularniejszych ogierów śląskich ostatnich lat:

w wersji oficjalnej

(fot. ze starej volty)

w młodości, jeszcze u swojego hodowcy p. W.Salwy


i na koniec w obiektywie M.Staszczak


A bonusowo jego pełny brat, Hiner:


(ostatnie foto z netu)
vynter ma się wrażenie, że Hutor na każdej fotce to inny koń  🤣
Bo z różnych lat, a poza tym robione przez różne osoby  😁. Ostatnie jest najaktualniejsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się