Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 kwietnia 2012 21:38
MMVG,
Pavo Podo Supply na przykład.
Grow też się nada...
Ciekawa jestem jaki będzie power po ERS pellets
Poszukuję preparatów z gama oryzanolem.
Znalazłam Cortaflex More Muscle, peparat Derbymedu i otręby ryżowe Nutracae Max E Glo.

Możecie polecić któryś z tych preparatów? Albo może zupełnie coś innego?
Podawałam derbymedu i firmy TRM z obydwu byłam zadowolona, otręby też podawałam, ale szybciej efekty były widoczne po płynnych dodatkach z gama oryzanolem. Ja podawałam w związku z odbudową masy miesniowej pleców, razem z sensowną pracą na czambonie i drążkach efekt został osiągnięty. Wet z plecow konia zadowolony.
To ja wrócę do otrębów ryżowych po 1,5 miesiąca żarcia ich przez mojego konia.
Tych: http://animalia.pl/produkt,15630,max-e-glo-stabilizowane-otreby-ryzowe-proszek-18kg.html
Trochę ciężko mi ocenić na ile to wpływ tylko i wyłącznie ich a ile zmiany stajni i dobrego siana, ale koń mi sporo przytył przez te 6 tygodni. Pracował umiarkowanie, 4-5 razy w tygodniu, głównie lonża. Ma lepszą szyję i zad, ale też na pewno dużo tłuszczyku złapał - widać po zalanych żebrach. Chyba dałam za dużą dawkę w stosunku do intensywności roboty. Na pewno polecam osobom chcącym po prostu utuczyć konia, bo to się nam na pewno dość ekspresowo przydarzyło - tak mi koń jeszcze nie wyglądał nie stojąc na trawie.


Dzionka ile mniej więcej dawałaś tych otrębów na "standardowego" konia? Rozważam kupienie i zastanawiam się nad dawką dla arabki, zarówno na przyrost masy jak i mięśni, kiedy zacznie wreszcie porządnie chodzić.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 kwietnia 2012 09:10
Jutro kupuje dwa worki besterly basic-poczytałam trochę opinii nt tego granulatu, większość ludzi sobie chwali, mam nadzieje, ze dołącze do tego grona, a koń mi się uspokoi i przytyje.
A słyszeliście o paszach Red Mills (http://www.redmills.ie/ie/horse/products/product-list) ?

To górna półka paszowa i niedługo będą w Polsce (już są na wyścigach - teraz będą dla 'calej reszty'😉  😅
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 kwietnia 2012 14:09
A+A,
red mills już jest od dłuższego czasu dostępny ale głównie obsługuje
zamówienia obszerne (z tego, co importer mówił), nieciekawa jest
cena tych pasz 😉
[quote author=ms_konik link=topic=25.msg1387895#msg1387895 date=1335791390]
A+A,
red mills już jest od dłuższego czasu dostępny ale głównie obsługuje
zamówienia obszerne (z tego, co importer mówił), nieciekawa jest
cena tych pasz 😉
[/quote]

jest - ale głównie 'wyścigowy' asortyment - teraz będzie dostępny 'normalnie' - dla ludzi, tak, że będzie można kupić jeden worek.

Cenowo jest podobny do D&H a jakościowo chyba lepszy...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 kwietnia 2012 18:48
Cenowo wychodzi podobnie albo taniej niż Dodson. Tyle, że są to ogólnie pasze bardzo skoncentrowane, także pełnoporcjowość uzyskuje się mniejszą dawką dzienną, także patrząc z tej strony to już zdecydowanie wychodzą korzystnie. Co mi się np bardzo u nich podoba to to, że mają fajne balancery, przy których to już w ogóle - daje się mało, a zapewnia się koniowi wszystko co potrzebne. My w każdym razie z Gromem się przerzucamy jak tylko pierwszy TIR dotrze do Polski, a z tego so słyszałam to już ma nastąpić niedługo 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 kwietnia 2012 18:59
a ja jestem zachwycona paszą Dynamic Muehldorfer'a - konie świeżutkie przez 4 dni zawodów,mimo wariujących temperatur,a więc i wysiłek dużo większy... Ancymon z kolei był na Race tej samej firmy kilka dni przed krosem i w trakcie zawodów.polecam!
muszę odnowić zapasy,bo na prawdę warto!
A+A ja karmię Red Millsem od 3 miesięcy i pasze są dostępne w ilości detalicznej a cena nawet przy zakupie 1 worka jest nieporównywalnie niższa niż Dodson.
Ja daję Formula Gold Balancer, musli świetnie pachnie i wygląda a koń ma więcej powera i wygląda lepiej niż na balancerze St. Hippolyta.
BaŚ,  a gdzie go nabywasz?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 maja 2012 18:31
Zaraz będzie nowe źródło Red Millsa w Polsce i pasze będą dużo lepiej dostępne 😉
Nie wiem czy to w tym wątku o to pytać - jak nie, to mnie pogońcie do właściwego. Otóż Dzionek już drugi raz mi się dzisiaj "zatkał". Raz mu się to zdarzyło w poprzedniej stajni w październiku, a drugi raz teraz. Wyglądało to podobnie, może trochę gorzej dzisiaj. Objawy takie, że nie może zrobić kupy, pręży się, chodzi z podniesionym ogonem, nie może się odgazować. Jesienią to nie mam pojęcia od czego mu się to stało, bo ani paszy nie miał zmienianej, ani trawa ani nic. A teraz poszedł na trawę parę dni temu i dostał build upa do żarcia, więc trochę zmian zaliczył. Co można dodawać koniowi do żarcia żeby unikać takich sytuacji? Szybko mu to przechodzi, ale nie podoba mi się to, bo nigdy wcześniej się nie zdarzało. Jakiś olej? Coś na pobudzenie trawienia? Będę b. wdzięczna za pomoc, bo mi już stracha napędził...
dodawać WODE


siano "na mokro"
paszę treściwą także podawać "na mokro" ale nie taką skropioną z konewki(tuż przed podaniem, tylko taką nasiąkniętą już...
można też dodawać do tego niewielką ilość mielonego siemienia będzie wtedy wszystko trochę bardziej śliskie...ale woda powinna wystarczyć
Z moczeniem siana pewnie ciężko będzie... może z tym siemieniem spróbuję.

Z może jeszcze jakieś pomysły?
z innych pomysłów to na pewno są jakieś cudowne suplementy "na kolki i zaparcia" za 300zł 😎

a prawda jest taka, że przyczyną zaparcia jest zbyt twarda i zbyt sucha treść pokarmowa...woda rozwiaże ten problem i kosztuje 0zł 😎
Ten build up jest wilgotny, może to coś też pomoże. No i zawsze mogę sama moczyć żarcie i zostawiać w wiaderku 🙂
Isabelle, nabywam u dystrybutora na Trakcie Brzeskim w Warszawie. Dzień wcześniej dzwonię 22 773 23 15 upewnić się, że mają daną paszę i ponegocjować cenę za 3 worki 🙂
Koniczka możesz podać jakieś szczegóły, kto ma jeszcze wejść z Red Millsem? Może być na pw  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 maja 2012 08:02
Wszystko z tego co wiem ma na dniach ruszyć- strona internetowa, sklep internetowy. Jak tylko będą gotowe to na pewno dam znać.
Dzionka Nie wiem czy podajesz mesz na mokro? U mojej koleżanki przy tego typu zaparciach dobrze zrobiło podawanie meszu 2 razy w tygodniu  delikatnie ciepłego (letniego), w meszu masz dużo siemienia lnianego i podajesz na mokro. Są tam też inne dodatki, które poprawiają perystaltykę  i jest lekko strawny. Ja podaje swoim klaczom raz lub - dwa razy w tygodniu mesz namoczony i chętnie wcinają, ale nie miałam problemu z zatykaniem. Podaje jako dodatkową paszę w celu uzupełnienia i wzbogacenia diety.

Pozdrawiam.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 maja 2012 09:43
Dzionka widziałam wczoraj Twojego konia wieczorem - po pierwsze woda i ja bym do tego dała elektrolity - czy moczenie siana to rzeczywiście w Duchnicach taki problem??- może zainwestuj w siatkę na siano i poproś waszego stajennego o polewanie siana już załadowanego do siatki??

Z całkiem sensownych rzeczy polecam EMy mogą trochę wspomóc układ pokarmowy a litrowa flaszka kosztuje jakąś śmieszną kasę
potwierdzam, podaję EMy juz chyba 4 butelke, super działają 🙂 mniej(wcale) owsa w kupie, kon sie błyszczy, bomba.

można wziąć mieszankę ziół na trawienie poprawne od P.Podkowy i parzyć herbatki.

owies z tego co pamiętam mocno gazuje.
http://polsk.redmills.com/horses.php Tutaj od dawna są te pasze. Nie wiem jak końskie, ale poprzedniego charta tym karmiłam i sprawdziło się 😉
Dziewczyny, co to są EMy 🙂?
Dobry pomysł z tym meszem, kiedyś dawałam i ładnie wcinał. Nie wiem czy jest opcja moczenia siana, zapytam dzisiaj stajennego.
Dzięki za rady, pomyślę i coś wprowadzę w życie.

bjooork, pewnie goliłaś Kaszmira? Dałam na ciebie namiary, mam nadzieję, że się nie gniewasz 🙂
możecie zapodać link do nie drogich EM i ile się dawkuje?
Dzionka http://www.mikroorganizmy-sklep.pl/ probiotyki em15 😉
pokora93, dzięki, już wszystko jasne :kwtk:
ja kupuję w Animalii, litr zwierzecych emów kosztuje 18 zł, daję okolo 40-50 ml dziennie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się