Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Sunny ja też uważam, że irokez jest najlepszy, przez zime próbowałam zapuścić mojemu grzywe i miała juz 10-15 cm, ładna była. I pod wpływem chwili nagle zrobiłam irokeza bez jakiegos głebszego zastanowienia się 🙂 i nie żałuje  😁
emptyline ładnie mu, ale ja bym ciachnęła zupełnie na zero. Chyba by lepiej wyglądał 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
05 maja 2012 22:28
emptyline ładnie mu, ale ja bym ciachnęła zupełnie na zero. Chyba by lepiej wyglądał 🙂


Nie miałam maszynki, więc ucięłam nożyczkami, co chwilę poprawiam, zobaczymy. Aczkolwiek on bez grzywy wygląda już zupełnie jak świnia :P W planie mam skrócenie jeszcze trochę i wyrównanie, a potem raczej zapuścimy, chyba, że jakiś cudem się toto wyprostuje.


Sunny, Twój koń wygląda super w iroku, ale nie ma takiego buszu na łbie 🙂
Eee tam, do świni mu daleko. On wygląda jak taka pluszowa maskotka  😍 Ale skoro teraz ma szczotkę na głowie, to będziesz miała zabawę jak to zacznie odrastać  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
05 maja 2012 22:55
Damy radę. Rosną dosyć szybko ostatnio, jakoś będę musiała przeżyć. 🙂 Grunt, że zaspokoiłam ciekawość dotyczącą irokeza na Całusie.

Wyrównałam nieco.
Jak myślicie, skrócić jeszcze... czy tak ładnie?
emptyline   Big Milk Straciatella
05 maja 2012 23:27
falabana, ja bym jeszcze ciachnęła.
Ja bym zrobiła łagodniejszy łuk od kłębu i "łuczek" w kierunku uszu.
Łuk od kłębu niestety wyszedł sam... tam miało mocno wytartą grzywę i dopiero odrasta. Z resztą, dlatego zaczęłam jej obcinać, tak to zostawiałam naturalną. Co do łuku "górnego" to dzisiaj przerywałam bo tam ma gęstą i wydaje mi się, że wygląda lepiej. Muszę cyknąć aktualną fotkę.
Dziewczyny muszę pochwalić, po biotynie/siarka/krzem od Podkowy grzywa Piorka zrobiła się kruczoczarna, rewelacja!
deborah   koń by się uśmiał...
27 maja 2012 20:53
a nie była? masz foto poglądowe?
jak dbać o ogon żeby był bardziej gęsty? są jakieś preparaty?
Była dobra i gęsta ale wiecznie płowa, jaśniała momentalnie, raczej ruda, a tu nagle coraz ciemniejsza a nie jak zwykle w słońcu coraz jaśniejsza, i do tego ma dużo lepszy połysk 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
27 maja 2012 21:07
Biotyna z miedzią od p. Podkowy też zdziałała cuda.Mój koń w lato jest wreszcie KARY!  😅 😅 😅 😅
ash, ha więc jednak! Mówisz, że to miedź daje ten efekt wow? 😍
ash   Sukces jest koloru blond....
27 maja 2012 21:14
Burza zdecydowanie. 😅 Nie zmieniłam nic w karmieniu Pamira, dodałam jedynie biotynę z miedzią. Podaję mu już 3 opakowanie i jestem zachwycona. Koń czarny, pięknie się błyszczy, kopyta super. Jedyne co to chyba kiepska jest w smaku 😡
Muszę mieszać z musli i zalewać olejem, bo inaczej wydmuchuje i zostawia! Dziad!
Mega kiepskie, muszę dokładnie pilnować ile daję bo ciut więcej i już pluje- no ale Piorek je tyle co w garści więc się rzuca na smak taki dodatek. Ja mam zgranulowane na siemieniu.
Generalnie efekt wow 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 maja 2012 08:36
ashmiedź powiadacie? Masz jakieś foto (najlepiej porównawcze) karuska? Eh ja też mam problem z płowiejącym karym koniem  🤔
Też potwierdzam - po jednym opakowaniu miedzi z biotyną od p. Podkowy w końcu nie mamy paskudnych  rudych pasemek w karej grzywie  😅
Młoda pierwszą porcją też nie była zachwycona, ale potem zwilżałam (dostawała z wysłodkami albo wmieszane ze zwilżoną łuską słonecznika plus trochę pośladu owsianego) i już zjadała z mlaskiem 🙂
jak dbać o ogon żeby był bardziej gęsty? są jakieś preparaty?


Do mnie właśnie dotarł ze Stanów preparat Shapleys M-T-G. Amerykańskie fora aż się zachłystują entuzjazmem na jego temat, mnóstwo zdjęć od normalnych ludzi typu "przed" i "po".
Podobno włosy po nim rosną jak szalone - wszystkie, ogony, cienkie grzywy, wyłysienia. Ogony ponoć rosną w 5 tygodni stosowania o 10 cm, poprawiają się nawet u łysawych z natury tarantów.
Akurat jest końcówka miesiąca - zmierzę ogon dziś w stajni i za miesiąc i pochwalę się rezultatem 😁

Tak wygląda M-T-G:


A tak wyglądają efekty stosowania na sierści i grzywie:


Aplikacja na porost jest banalne łatwa - trzeba nałożyć preparat raz na tydzień na nasadę grzywy lub rzep. W cuda nie wierzę 😎 ale jestem ciekawa, czy zobaczę jakąś różnicę przy stosowaniu MTG, czy nie 😉
Aha, w składzie jest oczywiście miedź i cynk 🙂
quantanamera,  ile taka butla kosztuje?
Isabelle, grosze, litrowa jakieś 11 dolców, plus oczywiście koszty wysyłki. Zapowiada się wydajnie, bo aplikację na porost grzywy czy ogona robi się raz na tydzień.
Najgorsze jest czekanie :| Paczka szła jakieś 20 dni, najpierw utknęła w LA, potem 4 dni spędziła w Polsce w urzędzie celnym, trzeba było im dosyłać dokumentację, faktury, skany przelewów, dowodu osobistego (sic!). Dla dwóch głupich buteleczek 😁
quantanamera,  daj znać, jakbyś planowała kolejną butlę, jeśli możnaby sie przyłączyć do zamówienia :kwiatek:
jakby miał być zamówienie to i ja bym się chętnie dołączyłac 🙂
ja również bardzo bardzo chętnie
Isabelle, jak będzie działało to na pewno ściągnę więcej. Kary ma krótki ogon, no i chcę pomóc Skwarowi w porastaniu na grzbiecie - dzięki bogu wreszcie zastartował z włosami i ma już nawet gniadą maść, a nie łysinę 😀iabeł: U mnie zresztą co chwila coś, a to się konik na padoku poczochra o ogrodzenie i wydziara sznyty, Neodermę mam na porządku dziennym prawie 😁 Neoderma w ogóle fajnie działa, ale jest dość lepka i paskudzi skórę, trzeba ją zmywać, bo zaraz na niej się przykleja kurz i piach.

Dam znać za miesiąc - jak będzie git, to na pewno zrobię zbiorowe zamówienie. 🙂 Obym była tak entuzjastyczna jak amerykańskie forumki 🙂
quantanamera,  u nas przyrost ogona i grzywy to 1 cm/rok. grzywka ścięta przed zimą na zero wypuściła małą kępkę 0,5 cm. kobyła ogolona w okolicach srodka listopada, a ciągle jest różnica w dlugości siersci w miejscach golona/niegolona 😉 ogon też jak u źrebaka 😉 może jakiś cud sie znalazł w koncu 😉
to ja wam zazdroszczę...moja przerywana w marcu ma znowu grzywę do przerwania 😵
Perlica,  zapuść 😉
heheh...nie lubię takiej "wodniczki szuwarki"  🙂
Ale za to młodemu będę musiała uciachać bo nie chcę go przerywać, a również dołącza do grona szuwarków 😁
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 maja 2012 16:49
quanta ja też bym się chętnie dołączyła  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się