"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

A ja się zastanawiam skąd wszyscy fotoblogowicze maja czas i skąd takie znajomości żeby ciągle tyle fotek pstrykać. ??  🤔Ja się o kilka fotek dobre kilka dni starac muszę, poprosić, żeby chociaz raz na miesiąc fotki koniska mieć. 
wątek zamknięty
Kocham konie. K O C H A M!
I w życiu nie pozwoliłabym, aby na moich oczach, w moim gronie, czy gdziekolwiek działo się z jakimkolwiek koniem coś złego. Uwierzcie, bo to każdego koniarza boli tak samo jak krzywdzonego konia. Z resztą każdego zwierzęcia mi szkoda..
A z końmi pracuje już długo i myślę, że dość dużo o nich wiem. Mimo wszystko liczę się ze zdaniami innych ludzi.
Ponad to ten komentarz z moją i Kasi rozmową..
przyznaje się, że to wszystko pisałam ja, że nikt mnie do niczego nie zmuszał, ale wtedy byłam pod bardzo dużym wpływem adrenaliny i kilka słów wymknęło się z pod kontroli... A pisząc, że 'koń to koń' miałam na myśli jego siłę, a nie to, że można go lać i lać. No ale różnie to ludzie mogli odebrać. heh... 🙄

Poza tym też dziwne dla mnie jest pisanie takich notek, jak napisała Kasia, ale to jedynie ona może coś z tym zrobić. A broniłam ją, ponieważ znam jej konie i wiem w jakim są stanie. Wiem jak jeździ, wiem jakie ma umiejętności i co najważniejsze wiedziałam co w tej notce jest prawdą, a co nie.. No, ale w internecie wszystko rozchodzi się jak świrze bułeczki i każdy odbiera to w inny sposób..

Fotki dodaje stare lub po prostu zabieram koleżankę i aparat na stajnie do siebie i robi mi fotki. Pstryknąć parę zdjęć to nie problem i 5 minut roboty. Poza tym jeżeli nie mam fotografa, to po prostu robię portreciki koniom lub jakieś na pastwisku zdjęcia - sama.  😉



Nie chce się dalej kłócić, chciałabym zaklimatyzować się na tym forum i zakończyć ten nieprzyjemny temat..

🙂
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
05 stycznia 2009 17:44
lets-goMoże zachowują się jak ja - każdego kto przemknie przez stajnię błagają o zdjęcia, wciskają aparat w łapki, daja wskazówki co, gdzie i jak, i mają fot aż miło 😉 Z tym, że ci moi znajomi przeważnie mówią "Nie", albo uciekają, albo udają że baterie padły, więc zdjęć nie mam 😁 A ich koleżanki sa miłe, uprzejme i pomocne i zrobią foteczki psiapsiółce 😁
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2009 17:54
primexowa w takim razie witamy na forum, zapraszamy do wątku "poznajmy się" i mam nadzieje, ze się nie rozczarujemy, jeśli Ci zaufamy.
wątek zamknięty
Let's go
ja mogłabym mieć niezłego phoptobloga. Mój Tomasz uwielbia fotografować i dobrze mu to wychodzi. Jak jest ciepło, zawsze jedzie ze mną do stajni do "ministra" i foci. większość jego fotek jest calkiem przyjemna w odbiorze.

Podobnie jak większość, cieszę się, że dawanie Delfowi w dupsko było tylko "na papierze". BTW bardzo urodziwy konik  🙂
wątek zamknięty
Racja, Delf jest bardzo urodziwy i taki...niepowtarzalny.
Ja wiem i zapewniam Was, że jest mu na prawdę dobrze.
Warunki ma takie, jakie powinien.
I tylko żyć nie umierać. 🙂
wątek zamknięty
Tak, a mnie ciekawi, co by się stało, gdyby podobne rzeczy w ramach prowokacji i obserwacji reakcji koniarzy powypisywał ktoś znany na Volcie.
Byłaby krytyka czy jednak pochwała świetnego pomysłu?
wątek zamknięty
nie sądzę, aby ktokolwiek tu miał na tyle duży autorytet, żeby nikt się nie odezwał
wątek zamknięty
Siema! Pojawiłam się i ja. Myśle, że to co napisała Ania to chyba wszystko co było do wyjaśnienia w tej sprawie 🙂 Również chcialabym sie zaklimatyzowac na tym forum 🙂 Uważam, że powinniśmy popisac o czymś innym 🙂
W takim razie pozwolę sobie zadać pytanko:
W jakich siodłach jeździcie i jakie byście mi polecili (skokowe)
będe kupowac używane.
Z góry dziekuję za pomoc 🙂
Pozdrawiam wszyskich 🙂
wątek zamknięty
To chyba trochę nie ten wątek... Jak widać każdy jest utworzony do dyskusji na konkretny temat 😉.
wątek zamknięty
Chyba chodzi o "Złote rady koniarzy" wiec pytanie o siodła sa chyba na miejscu..albo się myle.
wątek zamknięty
Te złote rady są z ironią ;]. Na siodła jest osobny wątek, a nawet kilka, w których omówione były już prawie wszystkie siodła, jakie się tylko zamarzą 😁.
wątek zamknięty
Ej spokojnie dopiero sie rozglądam po forum ;]
wątek zamknięty
Wiem, dlatego odsyłam do odpowiedniego wątku, nie doszukuj się tu złośliwości, bo jej tutaj nie ma 😉. A teraz EOT 😉.
wątek zamknięty
Ej spokojnie dopiero sie rozglądam po forum ;]


właśnie stworzyłam temat o skokówkach 🙂 zapraszam : http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1249.0.html
wątek zamknięty
sosi   szczypior szczypior...
05 stycznia 2009 19:50
ja nie rozumiem dlaczego niektórzy przepraszają, lub czują że niepotrzebnie zareagowali...

ja mam cały czas wrażenie, że Ty(primexowa ) zwichrowana i inne koleżanki, nie rozumiecie o co chodzi w naszych wypowiedziach...

a nie chodzi o to, czy koń wygląda ok, ile lat dziewczyna jeździ i w jakich warunkach koń stoi. co było już tyle razy podkreślane! a Wy cały czas zapewniacie, że zwichrowana nie zakłada gwoździ, karmi konia itp. 🤔wirek:

ale żeby pisać takie historie, mało tego, w późniejszych komentarzach 'pocieszać' wszystkich, że na takie swoje zachowanie koń zasłużył, BO TO TAKI KOŃ a skoro jest jej to może z nim zrobić wszystko... to nie wiem kim trzeba być, żeby nie zareagować 👿 więc jak myślisz, jak można odebrać osobę, która to popiera :k a że pojawiło się Twoje nazwisko, to możesz mieć pretensje tylko iwyłącznie do swojej koleżanki, bo to ona umieściła je w sieci

nie wiem ile razy można powtarzać, że nas* oburza lanie konia po głowie, bezsensowne spalanie na lonży, pomysły łamania konia (nawet jak nie doszły do skutku) a przedewszystkim podejście do konia jako do czegoś, co nie jest istotą mającą prawo do istnienia dla siebie/dla świata, tylko dla NIEJ 😵
i to nie o to chodzi, że ja nie wierze, że ona tego konia nienawidzi i nigdy go nie pochwaliła!
ale gdy ktoś mówi wszem i wobec że kocha konie i chce dla nich wszystkiego co najlepsze, jak koń jest ok, a gdy ma jakiś problem - wymysla mu takie rzeczy (albo co gorsza wprowadza pod wpływem frustracji niektóre do zycia), to dla mnie jest niewyżytym, mającym o sobie wygórowane mniemanie pseudomiłośnikiem koni. i nikt mnie nie przekona że jest inaczej

tak samo jest w życiu osobistym, w miłości i przyjaźni...

pozdrawiam

*nas
naturalnie nie chce nikogo na siłę wkładać do jednej szufladki, jak ktoś z piszacych komentarze bulwersował sie z innych powodów, naturalnie nie musi czuć się wyzyskany
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
05 stycznia 2009 19:53
No właśnie- ja nadal nie rozumiem, PO CO pisać takie rzeczy? A potem się dziwicie, że ktoś reaguje..
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2009 19:54
Ja nie przepraszam, ponadto wkur**** mnie okropnie to, że dziewczyny nie zdają sobie sprawy, że takimi debilnymi wypowiedziami mogą zabrać zdrowie i życie jakiegoś konia. Ludzie raz, drugi, trzeci zareagują, ale jak się będzie ciągle okazywało, że to nastoletnie dzieffczynki mają rozrywkę i chcą mieć więcej "komci", to cześć ludzi przestanie w ogóle reagować. Bo nie chcą tracić nerwów na nieodpowiedzialne gówniary, które mają bekę. A koń może na prawdę cierpieć...
wątek zamknięty
sosi lepiej bym tego nie ujęła! Ja już dałam spokój, bo do nich zwyczajnie nie dotarło, jaki był sens wypowiedzi i dziwne, że teraz nagle są wielce zbulwersowane, ze to my je oczerniamy, skoro zwichrowana SAMA, bez NICZYJEGO przymusu powypisywała takie rzeczy na pb. Jak wiadomo, to jest internet i przeczytać to może każdy i nie można stwierdzić, czy było to pisane 'żeby napisać', czy wydarzyło się na prawdę, a właścicielka teraz się tak głupio tłumaczy, bo za dużo ludzi zainteresowało się tym, jak ona potraktowała konia...
wątek zamknięty
No właśnie- ja nadal nie rozumiem, PO CO pisać takie rzeczy? A potem się dziwicie, że ktoś reaguje..


No właśnie.. Chyba po to prowadzi sie BLOG żeby był OGÓLNIE dostępny, wiec logiczne że "to pójdzie w świat" i ludzie się dowiedzą... Dla mnie ta cała sytuacja jest po prostu bezsensowna :/
wątek zamknięty
Ta. Uderz w stół a nożyce się odezwą....

Zgadzam się z sosi,
A pani Primexowej chcę zadać pytanie.... po kiego grzyba się tutaj tłumaczysz?
wątek zamknięty
tłumaczę sprawę, bo to co piszecie to BZDURY. ;/
poza tym temat miał być zakończony, a wy cały czas to ciągniecie.
więc jak chcecie..

DELFOWI NIC NIE JEST, KASIA GO NIE KATUJE I NIE WYMYŚLAJCIE SOBIE JUŻ NIC, BO SŁUCHAĆ NIE MOGE!

Myślałam, że może być ok, ale się myliłam..
ŻAL.
wątek zamknięty
Dziewczyny ja też nie popieram tego co wypisały (albo nie daj Boże zrobiły, chociaż wynika, że nie), ale zejdźcie z nich wreszcie, bo to nie ten wątek.

Albo jak koniecznie chcecie - dały numery gg i załatwcie to poza forum 😉
wątek zamknięty
rozumiem wasze wypowiedzi, bo pewnie zareagowałabym tak samo gdybym nie znała Kasi.. ale PROSZE WAS skończy to, bo chyba wszystko jest wyjaśnione. ;/
No chyba, że niektórzy nie rozumieją..
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
05 stycznia 2009 20:29
Popieram  Primexową wszystko zostało wyjaśnione, bez sensu ciągnąć  😉
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2009 20:35
Interweniuję. Proszę o niekontynuowanie tematu, jeśli chcecie dziewczynom cos wyjaśnic, podały grzecznie swoje nr gg. STOP  🚫
wątek zamknięty
sosi   szczypior szczypior...
05 stycznia 2009 20:38
ok to na temat
słyszałam taką złotą radę, że jak koń staje dęba to butelką z wodą po głowie go...
jak myslicie czy szabelka może zastąpić ten patent?  🏇

ps
Strzyga  z głębokim żalem i szacunkiem uważam, że nie jesteś dziwna 😅
wątek zamknięty
to było bezczelne sosi ;/
wątek zamknięty
ok to na temat
słyszałam taką złotą radę, że jak koń staje dęba to butelką z wodą po głowie go...


Ja słyszałam nie tyle co butelką tylko jajko mu na głowie rozbić.
Nawet wiem jakie jest tego uzasadnienie  😎
Po pierwsze koń słyszy odgłos i myśli, że walnął o coś głową
Po drugie jak spływa mu jajko koń myśli, że to krew.

Nie wiem czy śmiać się czy brać to na poważnie?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2009 21:00
To o jajku też słyszałam, ale nie wiem, na ile to skuteczne  😜
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.