konie małopolskie

Jeanne z ciekawości - jak nazywa się matka? Bo moja też z matki po Campetocie.

A swoją drogą - kobyłka zaczyna następną fazę swojej kariery sportowej! Po dobrych sezonach w skokach gdzie chodziła konkursy Małej Rundy pora na... ujeżdżenie.
Będzie trenować pod juniorką, ciekawa jestem jak sobie poradzi. Dwójka utytułowanych trenerek była nią absolutnie zachwycona.
Gorąca 15 rusza na podbój czworoboków  😁

Na przypomnienie:
jego matka to mój pierwszy koń- walewicka Holandia (Hilla po Akwenie x Campetot).
Holandia jest z 94 roku a gorętsza niż niejeden młodziak także mają coś wspólnego 🙂
Ahh to nie. Moja to Barcelona ac z 87 r po Bandeli/Campetocie.
Ta właśnie panienka na górze to także mój pierwszy koń. Może po tatusiu takie gorące?  😉
Na pewno po tatusiu, Bretania też za uszami miała 😉
Jeanne
Koń jest poprawny, dość mocny, na pewno fajny materiał na wierzchowca, może dobrego skoczka, bo i ojciec i dziadek to dobre skoczki. Jeśli chodzi o typ to mi się nie podoba, jak na młp jest zbyt ciężki, z dużą głową (pewnie po dziadku), na dość krótkiej nodze.
Dla 3-latków nie ma wystaw, preselekcja do ZT w województwie łódzkim już była, w Białce jest 16 maja. Można konia zgłosić na przegląd, np. przy okazji opisywania innych do paspzortu itp. i wtedy za niewielką opłatą można uzyskać informację nt. konia.
Jeanne osz kurczę coś się źle przyjrzałam, jasne że gniady 😉

gdyby nie fakt że ma właśnie dość krótkie nogi i glowę taką nie małopolską to uważam go za bardzo fajnego z wyglądu 🙂
amnestria   no excuses ;)
06 maja 2012 20:52
armara, głowa po dziadku - masz na myśli Campetota? 🙂 Słyszałam, że po nim takie "ciężkie" łby są. Duch ma Campetota dalej w rodowodzie (pradziadek ze strony ojca) ale na szczęście łebek mamy malutki 😉
dzięki armara!
jeśli chodzi o głowy to rzeczywiście wieeeele campetotów, które widziałam miały gdzie mózg chować
Tak mam na myśli Campetota, który często gęsto przebija taką głową. Tak czy siak jednocześnie dawał on konie bardzo dzielne skokowo 🙂 Campetot poprzez Emira to zupełnie inna bajka. Konie z tej linii są bardzo urodziwe, jak to konie janowskie  😍
Duże głowy "przebija" także Kwartet.

Jeanne
Nie ma za co 🙂 Fajna rodzina żeńska BTW 😉
armara, Kwartety to dobrze skakały i baskilowały zawsze bo te łby je do ziemi ciągnęły nad przeszkodą , więc baskil jak ta lala 😂
Campetoty jakie znałam miały akurat nie duże głowy, bardziej arabie, ale skoczne i gorące były bardzo.
Spotkałam się z wieloma końmi z walewic które nie były najłatwiejsze 😎
Najbardziej gorąca jaką pamiętam to  klacz po Freedom Choice od Fatygi po Campetot ( piękna kara klacz o imieniu Fonetyka).

Salto fajna twoja klaczka i imponujący skok ( w sensie wysokość-jak dla mnie oczywiście 😍 ). Jaki to konkurs?
Perlica
Ty się nie śmiej 😉. Profesor Pruski napisał kiedyś, że dobry skoczek ma ciężką głowę i długą szyję. Coś w tym jest, bo nasza wlkp, z główką jak wiadro skakała mega  😁
armara, nie wiedziałam że ja taka uczona jestem 😂 a ja tylko mgr inż 😁
Perlica tu akurat był konkurs 140  😉 Ale skoczna jest-to fakt. No i ambitna, jeśli cokolwiek puknęła to następny lot był pół metra wyżej  😁 Możliwe, że na tym okserze właśnie była taka sytuacja. Ale opanowanie jej w parkurze czasami graniczyło z cudem. Jak nic tempo 500!  😁
salto piccolo, to już nie zabawa takie skoki, a "mówi się" ze małopolaki to trupy 😁
Lepszy ambitny i gorący niż jakieś " łomoto-pukadło"  😉
No szczerze powiedziawszy to drugiego do skoków bym nie kupiła  😁 no ale, że ona była koniem "darowanym" na moje 9 urodziny to jakoś tak to się potoczyło. Razem się uczyłyśmy i razem doszłyśmy do takich konkursów. Fajna kobyła ale trochę jej brakuje siły w skoku. W sumie to skacze sercem chociaż technikę ma dobrą.
Na drugim małopolaku zdażało się takie konkursy wygrywać. A i wyżej też szedł  😉
Kwestia tego, że tych koni nie ma kto pokazywać. Rzadko się zdarzają wybitne sztuki, które na prawdę są warte uwagi a jak już się trafią to najczęściej są to trudne konie. Łatwiej kupić maszynkę już zrobioną, przerobioną i chodzoną  😉
Ja sama muszę się przyznać, że kobyły nie pokryłam już małopolakiem. Chciałam coś większego i mocniejszego  🤬
ale przecież nie ma nic złego w kryciu innym ogierem, żeby wprowadzić trochę "dobrej" krwi, fakt już wtedy to jest sp, ale linia z matki pozostaje  😉
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2012 20:10
nasze Harbuziątko  😜






.
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2012 20:15
Vanilka 167  😀 w razie zniknięcia z boksu bedziemy mieli już kilku podejrzanych  😁
.
Zdjęcia z wystawy koni Kaczenice , mam tylko dwie fotki  😉 

1 Bajdar
2 Davinci 
galopada_   małoPolskie ;)
09 maja 2012 22:06
jeszcze filmik ze skoków Łaty  💃

Monia - konisko wygląda rewelacyjnie!! Pogratulować pracy jaką w niego wkładasz, tak samo jak w Cerosa.
Cierp1enie dzięki  :kwiatek:  miło słyszeć , tylko że Ceros wyglada teraz jak na oźrebieniu  😁 
monia  Bajdar wygląda bajecznie  :kwiatek: 
kodi dziękuję , dużo zasługi twojej  😉 
Oba mi się strasznie podobają.
galopada_ oddaj "zaczarowany ołówek", bo jak namalowana; cudna  💘
Bajdar z wystawy w Kaczenice , już chyba od wszystkich dostałam zdjęcia  😜 
galopada, monia potraficie swoimi końmi zmieć moje zdanie o tej rasie na pozytywne, Bajdar i Łata obłędne  😜
Kopyciak  Dzięki wielkie , bardzo wiele dla mnie znaczą te słowa , poświęcam się jak tylko mogę dla moich koni  😍 

Nie mogę się doczekać aż będę mogła na nim skakać , a skaczę się na nim obłędnie  😜 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się