ciąża, wyźrebienie, źrebak

Matka tarantowata Charama małopolska, ojciec gniady Raport wielkopolski 😉
To ja przedstawię kolejnego źrebaczka. Ogierek, również po Negro xx ( Don Corleone x Dakota ) od matki Pokusa ( Lord alexander x Prom ), kary:





Młoda z dziś  😉 
aneta   foto by Tynka
04 maja 2012 08:43
Mam miesięcznego osseska i zastanawiam się jak się z nim ustosunkować co do deszczu? Nie chciałabym go od małego wydelikacić, pozostałe konie bez względu na pogodę codziennie są na dworze. Nie chciałabym pozbawiać tego matki z małym.  Temperatura około 20 stopni, pochmurno ale bez wiatru- zamknąć w stajni czy zostawić na dworze?
Musze znowu odrobaczyc stado - alien trze sobie tylek .Czy aliena ( 4 miesiace ) tez mam odrobaczyc ? Czym ?
Obawiam sie ze odrobaczenie matki nie wystarczy - alien mniej juz ciagnie cyca  niz zzera sam ...
Tia   Psyt psyt
06 maja 2012 18:26
Dziewczyny co o tym sądzicie? :
W stajni, gdzie trzymam swoje dwa konie (i źrebaczka jednego z nich) oźrebiła się klacz, już jest dwa tygodnie po wyźrebieniu, a klacz chodziła pod siodłem trzy dni temu, czyli na 11 dzień po wyźrebieniu.
Dzisiaj skakali na niej,a co najlepsze gdzie był źrebak? Zamknięty w boksie, a matka na jeździe. Czy to tak można robić?
Tak wcześnie wsiadać na klacz a źrebaka zostawić w boksie zamkniętego? Dodam, że rżał i kopał w drzwi od boksu.



Co do mojej klaczy ze źrebakiem to wsiądziemy na nią i zaczniemy pracę dopiero po upływie tego 1,5miesiąca i jazda ze źrebakiem, a nie zostawienie go w boksie.



Drwina zwana Rudzią:



i świeżynka po Harpunie z matki po Dukat:

Obłędne maluchy  😍

iza90
świetne imię Drwina!
moja mała urodzona 07.05.2012 o godzinie 6.20 😉 
Drwina świetna!

Nora "mała" to prawdziwa "mała dama" z tą kokardą  🙂 A jakie imię?

A to Charlie wczoraj, tydzień po urodzeniu 😉
ale czaderski źrebol
karol870119, po czym? 👀 Faaajny chłopak Wam rośnie. :kwiatek:
karol870119, cudo, a nie koń.  💘
A to moje cudeńko - kucyk szetland - Morena  🤣
Ur 5.05.12 około 20.00 😉


Matka tarantowata Charama małopolska, ojciec gniady Raport wielkopolski 😉

Maea tu masz odpowiedź na swoje pytanie. Notabene, nieco wyżej nad Twoją wypowiedzią.  😉

Floresta ładniutka! I śliczne imię, podoba mi się.
Musze znowu odrobaczyc stado - alien trze sobie tylek .Czy aliena ( 4 miesiace ) tez mam odrobaczyc ? Czym ?
Obawiam sie ze odrobaczenie matki nie wystarczy - alien mniej juz ciagnie cyca  niz zzera sam ...


iwermektyna, equimax- odrobaczaj. Nie odrobaczałaś go jeszcze? Pierwsze odrobaczanie powinno być ok 1 miesiąca i do pół roku co miesiąc, a potem do roku co dwa miesiące.
Gacek, Maea, Być dzięki 😉
Maea, Matka: Charama małopolska po Bachus uszl. xo, ojciec: Raport wielkopolski po Carbano holszt. 😉
Floresta Morena jest świetna😉
faraa, ten po Negro będzie taratowaty ? Bardzo mi się ten źrebak podoba, twardziel będzie  😉
iza90, Rudzia, jest number one  😀  Śliczna pannicha ,po czym ?(tzn.ta od siwej  😉 ) holsztyny wysiadają w przedbiegach  😀
karol870119 źrebak cudo  😜 
🙂 śliczne,
a ja od tygodnia nie śpię, czekam i czekam, a ta moja sobie w kulki leci...
Już wszyscy się dziwią jak długo jeszcze będzie trzymać.
może nawet z 2 tyg. jeszcze😉 wzrosły po prostu szanse na to, że będzie miała ogiera😉 nie pilnujcie to wtedy się wyźrebi :P Tak zawsze jest 😉
Kopyciak, karol, titina, dzięki  :kwiatek:
mała jest po Bartnik / Emir, matka Fez oo x Dukat
faraa
Maluchy po Negro są świetne !!
iza90
Rudzilla bardzo mi się podoba, czekacie jeszcze na jakieś maluchy ?
dominox ,źrebaki odrobaczamy co miesiąc  do 6 miesiąca np. equimax
karol870119,  "mała dama" ma na imię Bora  🙂 

dziś już wyszła na łąkę z mamą  🙂
iza90 ale piękny rudzielec  😍  ja proszę więcej zdjęć  👀
titina tarantowata będzie tylko klaczka z poprzedniej strony tego wątku. Ten wyżej oraz ten, którego teraz wrzucam będą kare 🙂

Źrebaczek nr 3: ogierek po Negro xx ( Don Corleone x Dakota ) od klaczy Presja ( Pegasus HB x Lord Alexander ):







W Pankowie po Negro urodziły się trzy źrebaki. Wszystkie silne, "przypakowane", a do tego bardzo szlachetne.
Z reguły tak jest, gdy zima poprzedzająca za źrebienie jest ciężka, a taka była z przełomu 2010/2011
To samo obserwuje się w zwierzynie dzikiej ,płowej, głównie u jeleniowatych, wtedy do rodzą się mocne osobniki o doskonałym porożu, i dużej masie ciała.
Tak to sobie natura urządziła  😉
Ten Negro xx, jest fajny koń, widać i reproduktor z niego niczego sobie , zobaczymy jak z charakterkami będzie . 👀
faraa, o mamusiu jaki piękny 😍 😍 😍
Mam miesięcznego osseska i zastanawiam się jak się z nim ustosunkować co do deszczu? Nie chciałabym go od małego wydelikacić, pozostałe konie bez względu na pogodę codziennie są na dworze. Nie chciałabym pozbawiać tego matki z małym.  Temperatura około 20 stopni, pochmurno ale bez wiatru- zamknąć w stajni czy zostawić na dworze?


źróbka mojej kobyłki urodziła się rano na wybiegu 03 kwietnia kiedy było zimno i wiglotno w powietrzu, już od pierwszego dnia mała spała razem z matką na wybiegu, a noce były na minusie  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się