Stajnie w Lublinie

A propos zawodów - jednak ten nieszczęsny styl w najniższych konkursach będzie, tak po propozycjach patrząc.



Właśnie sama nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony odstraszy to wielu debiutujących bądź początkujących zawodników, a wiadomo że takie pierwsze starty motywują do dalszej pracy i dalszego trenowania... a z drugiej strony czemu mamy się bać konkursów stylowych? takie zawody powinno się jechać treningowo i starać się z nich wyciągnąć jak najlepsze wnioski, a nie po to by przejechać byle jak, jak najszybciej i tylko po to by wygrać.
.
Dokładnie.

Był ktoś na parkurach szkoleniowych w Fideliusie? Powiedzcie jak wrażenia i jak to wygląda z zapisami, trzeba mieć grupę osób czy można umawiać się indywidualnie z profesorem?
zuzz, indywidualnie.
Zbieraj się w tę niedzielę o 10 - jestem umówiona z jednym kucorem. Zawsze milej będzie w towarzystwie.

W temacie zawodów po primo - nie mogę znaleźć tych propozycji na hipologii.
Po secundo - sam styl mniejszy problem, większy brak tego cholernego słówka "towarzyskie" żeby ludzie bez brązu mogli też pojechać.
W ten wekend mamy konsultacje ujeżdżeniowe u siebie więc odpada, a szkoda bo to dobry pomysł przed zawodami.  Na tygodniu też jest możliwość? czy tylko wekendy?

propozycje są w aktualnościach poniżej relacji z Pszczelej
[quote author=Vanilka link=topic=80.msg1396213#msg1396213 date=1336508132]
m2nika, życzę szczęścia na nowej drodze życia 😁


to zabrzmiało jak mistrzostwo świata w mówieniu komuś w kulturalny sposób, że nie jest mądry 🙂 :P

[/quote]

jak dla mnie to średnio kulturalnie.
dziękuję za życzenia.


nie będę bronić RM, bo żaden mam w tym interes.
powiem tylko ze u mojego konia od razu zauważył wadę, którą wcześniej pominęło 2 kowali, a problem był, tylko nikt nie potrafił go odgadnąć, podobnie jak u drugiego konia ze stajni, u którego Ci sami kowale nie zauważyli krzywizny w tylnych kopytach.
komuś się może nie podobać, ale ja nie mam zastrzeżeń, podoba mi się, że tłumaczy mi wszystko po kolei, jak co i po co tnie.
a został mi polecony przez znajomego, którego koniem zajmuje się już 2 lata i teraz kopyta ma idealne, a różnie z tym bywało.


każdy wybierze tego kowala, z którym mu się dobrze współpracuje.
mi się dobrze pracuje z Radkiem i nie życzę sobie, żeby ktoś mi mówił, że z tegoż powodu jestem "niemądra".

To są te ujeżdżeniówki na Felinie, czy nie? 😵 We wszystkich kalendarzach jest A,B, a w propozycjach jakoś nie widzę ujeżdżenia...

którego koniem zajmuje się już 2 lata i teraz kopyta ma idealne, a różnie z tym bywało.


Kopyta idealne to pojęcie względne i bywa różnie rozumiane .
A więc ?

Jakie wg. Ciebie jest kopyto idealne ?

którego koniem zajmuje się już 2 lata i teraz kopyta ma idealne, a różnie z tym bywało.


Kopyta idealne to pojęcie względne i bywa różnie rozumiane .
A więc ?

Jakie wg. Ciebie jest kopyto idealne ?



pisząc to wiedziałam, że się ktoś przyczepi.
takie, do którego nie ma zastrzeżeń, ani kowal, ani właściciel, ani po koniu nie widać, żeby mu cokolwiek przeszkadzało. nie widzę sensu zagłębiać się w konkretny przypadek akurat tego konia o którym pisałam, bo nie chce nikomu nic udowadniać, ani nikogo bronić. po prostu wyraziłam swoje zdanie.
Matko po jakiego grzyba próbujecie udowodnić komuś, że ten jest dobry a ten zły. Jeśli komuś nie pasują usługi danego kowala, weta, trenera czy kogoś to po prostu z nim nie współpracuje. Każdy wymaga czego innego i ma prawo wybrać kogo uważa za słuszne i samemu zdecydować na kogo wydać kasę a na kogo nie . A takie napiep***nie na wszystkich wkoło do niczego nie prowadzi dobrego, jedynie do tego że to województwo jest jakie jest...amen 🙄
Matko po jakiego grzyba próbujecie udowodnić komuś, że ten jest dobry a ten zły. Jeśli komuś nie pasują usługi danego kowala, weta, trenera czy kogoś to po prostu z nim nie współpracuje. Każdy wymaga czego innego i ma prawo wybrać kogo uważa za słuszne i samemu zdecydować na kogo wydać kasę a na kogo nie . A takie napiep***nie na wszystkich wkoło do niczego nie prowadzi dobrego, jedynie do tego że to województwo jest jakie jest...amen 🙄


mam takie samo zdanie.
dlatego nie napisałam: "Nie, kłamiecie! Ten kowal jest najlepszy! Kłamstwo, jak możecie tak brzydko mówić, a fu, jesteście głupie"
wyraziłam swoje zdanie, bo po to chyba jest forum, że JA jestem zadowolona ze współpracy. I TYLE. Ani nikogo nie namawiam do korzystania z usług ww kowala, ani nie zniechęcam. Wolna decyzja każdego.
Pytanie z innej beczki teraz będzie:
Czy gdzieś w okolicach Kraśnika, albo na trasie Lublin-Kraśnik dostanę otręby pszenne?
karolciaequilano   marzenia się spełniają
10 maja 2012 08:09
Na prośbę koleżanki wrzucam propozycję zawodów w Białej Podlaskiej 🙂

II Towarzyskie Zawody Jeździeckie

Organizator: Ośrodek Jeździecki „STAJNIA RUDKA”
Termin: 24.06.2012 (niedziela)
Miejsce: Ośrodek Jeździecki „STAJNIA RUDKA” w Czosnówce/ koło Białej Podlaskiej
Parkur/czworobok: 40m x 70m – podłoże piaszczyste
Rozprężalnia: podłoże trawiaste
Termin zgłoszeń: 21.06.2012 mail: czosnowka@stajniarudka.pl ; tel. 606 160 092 A. Laskowska

OSOBY OFICJALNE:

Sędzia ujeżdżenia: Bartosz Turek
Sędzia skoków: Andrzej Dymek
Biuro zawodów: Anna Laskowska
Gospodarz toru: Marta Kulicka
Lekarz weterynarii: Andrzej Dymek

PROGRAM ZAWODÓW:

Rozpoczęcie zawodów godz. 9.00

Konkurs nr 1 – ujeżdżenie L2
Konkurs nr 2 – ujeżdżenie P4
Konkurs nr 3 – Pony Game's
Konkurs nr 4 – skoki 60 cm
Konkurs nr 5 - skoki 80 cm
Konkurs nr 6 - skoki L 100 cm
Konkurs nr 7 - skoki P 110 cm


SPRAWY ORGANIZACYJNE:

1. Opłata od uczestnika 30 zł – wpisowe (za całe zawody);
2. Nagrody: flot’s dla wszystkich startujących, nagrody rzeczowe dla zwycięzców w konkursie
3. Osoby niepełnoletnie proszone są o przedstawienie pisemnej zgody rodziców na start w zawodach.
4. Organizator nie odpowiada za wypadki, kradzieże i inne zdarzenia losowe mogące mieć miejsce podczas trwania zawodów oraz podczas transportu.
5.  Organizator nie zapewnia karetki pogotowia z obsługą.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do  zmian w programie zawodów.
7. W konkursie nr. 7 obowiązek posiadania III licencji sportowej.
8.Wstęp na teren zawodów bezpłatny

OFEROWANE ŚWIADCZENIA:

  Wyżywienie - catering na terenie zawodów
  Stajnie: organizator  zapewnia parking dla koniowozów oraz boksy/20 zł-ograniczona ilość.



Bardzo fajna inicjatywa 🙂
No i super, poprzednim razem było bardzo fajnie, w dodatku startowało naprawdę dużo koni. Mam nadzieję, że to już będzie stała impreza w tej stajni 😉.
Ale do tej propozyjci powyżej trzeba mieć badania odznakę sczepienia konia itp? Brzmi fajnie szczególnie pony games 😍 szkoda tylko że już poniaka nie mam 🙁 Bo zgaduje że to tylko dla kuców?
Nie, raczej nie tylko dla kuców. Często na zawodach towarzyskich pojawia się taka konkurencja i startować może każdy.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
11 maja 2012 07:48
Karino1998-  Nie trzeba mieć badań, odznak czy szczepień 😉 to zawody towarzyskie. W konkursie nr 7 tylko potrzebna jest licencja oraz osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców 🙂 Pony games to konkurs dla każdego, polegać będzie mniej więcej na pokonaniu toru sprawnościowego-np jakiś mały skok, drążki, slalom z opon 🙂
ankers- na pewno to nie ostatnie zawody w naszej stajni. Kolejne w planach są już na koniec września 🙂
Dostaliśmy wczoraj zatwierdzone propozycje zawodów  🏇

PROPOZYCJE
Zawodów Regionalnych w Skokach
Ostrów Kol. – Wilkołaz dnia 27 maja 2012 r.

1. Organizator : WKJ Lublin SJ Baskil

2. Miejsce zawodów : Plac piaszczysty na terenie Ośrodka Jeździeckiego FaMaGusta
Ostrów Kolonia, rozprężalnia – plac piaszczysto - trawiasty

3. Termin zawodów : dnia 27.05.2012 r.

4. Termin zgłoszeń : dnia 25.05..2012 r.

- telefon: 606 736 761 606 736 774
- e-mail: famagusta@op.pl

5. Program zawodów – początek o godz. 9😲0

• Konkurs nr 1 kl. ”LL” (70 cm) – towarzyski z oceną stylu jeźdźca
• Konkurs nr 2 kl. ”LL” (80 cm) – towarzyski z oceną stylu jeźdźca
• Konkurs nr 3 kl. ”LL” (90 cm) – z oceną stylu jeźdźca
• Konkurs nr 4 kl. ”L” (100 cm) – z oceną stylu jeźdźca
• Konkurs nr 5 kl. ”P” (110 cm) – dokładności z rozgrywką
● Konkurs nr 6 kl. ”N” (120 cm) – dwunawrotowy o Puchar Wójta
Gminy Wilkołaz
6. Komisja Sędziowska w składzie :
Sędzia Główny - Andrzej Dąbrowski
Sędzia + Sekretariat - Przemysław Jankowski
Gospodarz toru - Krzysztof Bocian
Lekarz weterynarii - Jacek Kasprzyk
7. Nagrody :
Konkurs 1, 2, 3 – flot’s, nagrody rzeczowe
Konkurs 4, 5, 6 – nagrody rzeczowe i finansowe

8. Wpisowe : 60 PLN od konia
Startowe : Konkurs 1, 2, 3 - 10 PLN od startu
Konkurs 4, 5, 6 - 20 PLN od startu

9. Organizator zapewnia stanowiska dla koni – bezpłatnie, oraz boksy za opłatą 50,00 zł
( ilość boksów ograniczona – decyduje kolejność rezerwacji )

10. Organizator nie odpowiada za ewentualne wypadki i kradzieże zaistniałe w czasie
transportu i podczas trwania zawodów.

12. Organizator informuje, że w przypadku zgłoszenia mniej niż 25 koni ma prawo
odwołać zawody.

13. Dokumentacja zgodnie z przepisami PZJ i LZJ
Kodeks postępowania z koniem :

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób
w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jest najważniejsze. Dobro konia musi być zawsze i wszędzie uwzględniane w sportach konnych i nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np. komercyjnym.

I. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia
musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu,
starannego obrządku, kucia i transportu.
II. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w
zawodach.
Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych
zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy.
III. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na
teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także
podczas podróży powrotnej z zawodów.
IV. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu
zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to
właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości,
ewentualnie eutanazji.
V. PZJ zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia
swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem..

Propozycje zatwierdzone przez LZJ Lublin w dniu 10 maja 2012 r.

Prezes LZJ Lublin
prof. Sławomir Pietrzak



Uprzedzając pytanie. Od teraz wszystkie zawody w klasach LL i L w naszym województwie w tym sezonie będą z oceną stylu jeźdzca, z pozdrowieniami od Profa  😉
Wiwiana   szaman fanatyk
11 maja 2012 09:48
Takoż mam nadzieję, że styl jeźdźca (w postępowaniu z koniem) będzie oceniany również na rozprężalni i również po zakończonym przejeździe 😉
Najprawdopodobniej będzie obecny steward rozprężalni więc trzeba będzie być grzecznym 😉
Uważam, że to trafna decyzja 🙂. Po prostu jak nazbierasz za dużo to trudno, starasz się następnym razem bardziej. Dobry pomysł, zwłaszcza, że te konkursy w większości jeżdżą dzieciaki...
Ale konkursy 1 i 2 nie są towarzyskie?

I jeszcze wracając do stylu - pewnie, że dobrze od razu stawiać konkretne wymagania. Ale...
miałoby to dużo większy sens gdyby w wojewódzkie były równolegle organizowane zawody towarzyskie. Gdyby były takie momenty, kiedy można się oswoić z atmosferą zawodów. Kiedy początkujący "zawodnicy" i/lub konie niebywające na zawodach mogą w przyjaznej atmosferze przejechać parkur czy czworobok w obcym miejscu, przy obcych koniach, nagłośnieniu, publiczności, itd. 
niet, jako rzecze Prof tako jest
Nie mów, że chcieliście zrobić mniejsze konkursy jako towarzyskie i się nie zgodził?
niet, jako rzecze Prof tako jest


hahaha coś czuję, że na złość teraz Prof w ogóle zakaże robienia towarzyskich i będą same stylowe do 80 cm włącznie 🤣
"z uwagi na bardzo zły poziom wyszkolenia jeździeckiego wszystkie konkursy do klasy L włącznie winny być rozgrywane z ocena stylu jeźdźca" - koniec cytatu
a w temacie towarzyskie?
żeby na styl, ale towarzyskie
Fajnie, że zawody 🙂
Mnie nie będzie z aparatem bo mam rodzinną imprezę  🙄
Ale słyszałam, że w czerwcu mają być w Famaguście 🙂😉 to prawda  ❓

A z tymi nagrodami to wyszło tak, jakby bardziej się opłacało zając miejsca 4,5,6 niż 1,2,3 bo te nagrody finansowe 🙂
mikas to nie miejsca 1,2,3,4,5,6 a numery konkursów (miejsca w każdym konkursie 1,2 i 3) 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się