Dopasowanie siodła

Jesteśmy świeżo po wizycie pana Piotra z Hidalgo. Siodło przepchane, dołożone wypełnienie przy kłębie, na koniu leży zupełnie inaczej. Od jakiegoś czasu czułam, że coś nie gra, mimo że wyglądało dla mnie laika ok. Warto w taką usługę zainwestować!
izydorex, a jakie siodło pan Piotr poprawiał? On bierze wszystko do korekty, czy tylko wybrane firmy?
Daw Maga. Na pewno może poszerzyć siodła z terlicą termoutwardzalną. W u mnie akurat na sczęście łęk był ok, bo chyba by nie mógł go poszerzyć.
Izydorex Rozumiem że jesteś zadowolona z usługi 😉 Ja potrzebuje troszkę poprawić wypełnienie w moim daw magu i właśnie sie zastanawiałam czy jest w Krakowie, ktoś kto to zrobi dobrze, przedewszystkim przyjedzie, zobaczy i oceni. Jeśli mogę zapytać ile płaciłaś?
200 zł + dojazd
Wracam z lepszymi zdjęciami(mam nadzieje).Co powiecie?



nie wiem czemu nie wychodzą odwrócone 😡 🤔
Moim zdaniem za wąskie, mam rację?
Wg. mnie za wąskie i tył nie przylega...
Zorilla, mogłabyś zerknąć na fotkę mojego po jeździe bez podogonia z poprzedniej strony?
Sisia ja nie wiem, mogłoby być 5cm dalej ale ja nie jestem znawcą ;P Odstająca tybinka trochę zakłóca odbiór.
Sisisa[b] [b]czy mogłabyś napisać jakie to siodło?
ihaha74, Wintec Jump.
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi poradzić jak mam zmierzyć rozstaw łęku w siodle?
Chciałabym kupić Winteca a że nie mam miarki to pomyślałam o zmierzeniu rozstawu innej terlicówki - tylko gdzie dokładnie powinnam to zrobić? Będę bardzo wdzięczna.  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
11 maja 2012 20:30
Islandczycy siodłają konie strasznie z tyłu ( mówią,że tylni łęk ma leżeć przed miejscem,, łączenia" zadu z grzbietem) ,bo twierdzą,że tak nie zaburza się równowagi konia i w jeździectwie chodzi o to by koń przeniósł ciężar ciała na zad (a ja głupia zawsze myślałam,że zad się obniża za pomocą treningów, no ale widocznie się nie znam) ... szczerze mówiąc wygląda to raczej dziwnie,a mnie samą aż boli jak widzę jak klepią tyłkiem o nerki... Co może się stać przy długim użytkowaniu z takim siodłaniem?

Kilka zdjęć:
[img]http://thingeyrar.is/thumb.php?file=hnakkur.jpg&w=500&h=350[/img]

[img]http://www.centrum.is/~vibekka/myndir/eg%20og%20hestur.jpg[/img]
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQIl-TYtg6UtoyFAz0N5lYILeMgcg4TBt_PWBeRAhycIpmOvDWHmOrLE8RX[/img]


ekuss na siodłach się raczej nie znam ale według mnie to takie konie bardzo szybko będą mieć plecy do leczenia. A co więcej to pomysłu nie mam.
Powiedz mi, ja jestem ślepa czy na 2 i dwóch ostatnich zdjęciach nie ma czapraka?
czaprak służy do ochrony siodła nie konia 😉
zawsze mi wpajali, że owszem do ochrony sprzętu ale też żeby koń się nie obtarł albo coś 🤔wirek:
Na pokazach  koni ras rodzimych często nie zakłada się czapraka. To samo jest w Anglii i Irlandii. Nic sie koniom nie dzieje, jak pochodzą pół godziny tak. A wyglądają teoretycznie bardziej elegancko.
cieciorka   kocioł bałkański
11 maja 2012 20:55
jak się osiodła z przodu, owszem, będzie ciążyć i trudniej koniowi będzie podstawić zad, ale jak mu się osiodła na zadzie wręcz, to dziwne, że w ogóle go uruchamia. na zdjęciach dają radę.
Mój Marcin jeździj/skakał bez czapraka i nic koniowi nie było, szkoda tylko siodła.
ekuss   Töltem przez życie
11 maja 2012 21:16
Gdyby te siodła były tylko dopasowane... niestety większość 12-to letnich islandów wygląda jak 20-to latki,ale czy je boli to nie mam pojęcia- zaiwaniają z powerem ,ale ja swoją siodłam ,,normalnie" , co chwila latam z innym łękiem (teraz okazało się,że muszę biały winteca zamówić), czaprak ew. podkładka z pianki jest zawsze i kiedy zimą spróbowałam ,,po co" się tak siodła , na mojej klaczy - to ta chodzić potem nie chciała...
[quote author=Nadżafowa link=topic=95.msg1399139#msg1399139 date=1336765151]
ekuss na siodłach się raczej nie znam ale według mnie to takie konie bardzo szybko będą mieć plecy do leczenia. A co więcej to pomysłu nie mam.
Powiedz mi, ja jestem ślepa czy na 2 i dwóch ostatnich zdjęciach nie ma czapraka?
[/quote]

Jeszcze siadają na tylnym łeku
ekuss   Töltem przez życie
12 maja 2012 21:06
Jeszcze siadają na tylnym łeku

Zgadza się, tutaj głównie chodzi o tolt i wszystko co sprawia,że koń wyżej podnosi nogi jest dozwolone :/

Tutaj wałach,który ma 11 lat,a grzbiet jak 20-to (w PL w stadninie w której jeździłam, klacz która rodziła najwięcej źrebiąt (właściwie co roku, najrzadziej co 2 lata), w wieku 18-tu lat miała taki, w dodatku chodziła w rekreacji) .



Tutaj na pierwszym planie wałach 20-to letni, jeżdżony 2 x w tygodniu (wcześniej też raczej mało użytkowany) i w dodatku właściciel dobrze siodła, w porównaniu do wałacha z poprzedniego zdjęcia (tutaj z tyłu)



Szkoda koni  🙁
ekuss   Töltem przez życie
12 maja 2012 22:18
Koni zawsze szkoda... a by się wydawało,że kilka cm w tę czy w drugą stronę nie ma znaczenia tzn. takich skutków ...
Mam następujące pytanie: czy można przerobić zwężający się kanał siodła na taki równoległy. Rozglądam się za siodłem i zastanawiam się czy wykluczać obrazu takie ze zwężającym kanałem czy np. siodlarz będzie mógł mi ewentualnie taki kanał przerobić i dopchać odpowiednio poduszki.
Mam Winteca Isabelle i zastanawiam się czy mogę ją jakoś "dopchać"? Generalnie leży dobrze, ale jak się okazało po obserwacji śladów potu na czapraku mamy cienkie suche pasy wzdłuż kręgosłupa mniej więcej od kłębu do połowy długości. Jeżeli nie, czy mogę to zrekompensować grubym żelem pod siodło albo glutem?
Mattes się nie sprawdził niestety.
poszukaj na forum, Tunrida jeśli dobrze pamiętam wkładała jakieś własnej roboty wkładki w panele powietrzne. Może coś takiego by sie sprawdziło u Ciebie.
Zgadza się, aczkolwiek są i gotowe wkładki do kupienia podwyższające przód, czy tył siodła.
Tyle, że ja chciałam podwyższyć inaczej niż sugerowały wkładki, więc sama sobie takie wkładki zrobiłam. ( z pianki)
panele siodła otwiera się rzepem po rozkręceniu siodła, z tym że nie wiem, czy wszystkie Winteci mają te możliwość. Trzeba rozkręcić siodła, jak do wymiany łęku, a potem zerknąć czy panele są zamykane rzepem
Dostałam testera Prestige Roma VSD
Co sądzicie?
Według mnie za ciasne niestety.
Też tak mi się wydaje. Ale mimo tego, że wygląda na za ciasne z przodu, to siedzisko leży chyba w równowadze, co nie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się