Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Pacia_94 - Nie musisz czytać 40 stron🙂 na ostatnich 10 stronach sa najświeższe info o  stajniach.
A która strona Poznania najbardziej by Cie interesowała?
Szczerze powiedziawszy nie znam Poznania, jest mi to raczej wszystko jedno, byle nie było za daleko od centrum. No i nie ukrywam, że gdybym nie płaciła za pensjonat więcej niż 700zł to też bym się ucieszyła, bo rodzice coś czuję będą wymyślać, że to na studia, to za mieszkanie i jeszcze koń.. no ale muszę próbować  🙄
[quote author=palcia_94 link=topic=208.msg1399127#msg1399127 date=1336764464]
Szczerze powiedziawszy nie znam Poznania, jest mi to raczej wszystko jedno, byle nie było za daleko od centrum. No i nie ukrywam, że gdybym nie płaciła za pensjonat więcej niż 700zł to też bym się ucieszyła, bo rodzice coś czuję będą wymyślać, że to na studia, to za mieszkanie i jeszcze koń.. no ale muszę próbować  🙄
[/quote]

Pacia
Poznan jest dość dużym miastem,
Najpierw wynajmie mieszanie/akademik
Gdzie i co będzie studiować?
Bo po co polecić ci stajnię na 2-gim końcu miasta gdzie dojazd zajmie ci półtorej godziny?
okolice starego miasta by mnie interesowały  😉
abre   tulibudibu
11 maja 2012 21:23
Na starym nie znajdziesz raczej stajni 😉 Z okolic Garbar jest dobry dojazd do np. Gruszczyna, Swarzędza (Rondo Śródka, stamtąd busem).
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
18 maja 2012 06:17
Hej! Zostały nam 2 miejsca na kurs TTouch który odbędzie się w naszej stajni Aston w Żydowie , jeżeli byłby ktoś zainteresowany to zapraszam do ogłoszeń tam więcej informacji na ten temat 🙂
palcia_94 no i nie aż tak znowu daleko od centrum, a z dobrym dojazdem komunikacją miejską, jest Hipodrom Wola. Z tym, że drożej niż 700 zł i różnie to bywa z różnymi sprawami... Ale mamy dwie hale  😁
A ja mam jedną halę, i nie zamieniłabym jej nawet na halę na woli 😎 a nawet dwie hale na woli 😁
Thymos a ja nie zamieniłabym tej stajni, bo mam możliwość dotarcia do niej bez własnego auta o każdej porze dnia i nocy, a to jest dla mnie bardzo, bardzo ważne 😉
Ale koniec  🚫 😀
A poprawiło się na Woli jeżeli chodzi o czystość w boksach? Bo jak byłam tam kilka lat temu to stały prawie "pod sufitem" i raczej nie wychodziły na dwór- nieliczni szczęśliwcy pojawiali się na piaszczystych wybiegach. Zastanawiam się czy coś się zmieniło od tego czasu?
Ogólnie o Woli słyszałam więcej negatywnych opinii niż pozytywnych. Właściwie, sama ich ilość nie pozostawia wątpliwości, że nie postawiłabym tam konia.
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2012 17:20
Chestnutstalion, raczej bez zmian jesli chodzi o padokowanie, boksy nie wiem, mieszkaniec twierdzi, ze stajnie swieca pustkami, takze cos jest na rzeczy...
Jak jeden z moich koni stał na Woli to miał baaardzo czysto w boksie i co najważniejsze zero stresu. Spał na leżąco w środku dnia a jest to koń który w nowym miejscu jest mega nerwowy także byłam bardzo zadowolona. Wola to specyficzna stajnia i nie ma co sie za dużo jej czepiać  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 maja 2012 10:50
Kazdy wie jakie sa plusy Woli, ale faktem jest, ze na padoczkach w sumie z 6-8 koni sie widuje ;-). Ale ja z pozycji obserwatora i sluchacza ;-).
Nalle ma tam chlopcow, moze sie wypowie, ktos jeszcze?
No bo to zależy co kto oczekuje, jak pastwisk to wiadomo , że nie ma czego tam szukać 🙂
Nie chcę nikomu nic zarzucać z jednej strony, ale mając aktualnie tą wiedzę którą mam to serce mnie boli jak konie stoją zamknięte w boksach. Ale to taki off.

Zostanę przy wersji niektórych że nie znam sportowych realiów etc.
Sportowe realia to nie koniecznie zakaz wypuszczania koni na padok.
Moje regularnie codziennie na kilka godzin wychodzą. To zależy od podejścia.
Ale jeśli miałabym wybierać, między padokiem, a tym że będę u konia codziennie, wybrałabym drugą opcję. Dlatego nie dziwię się niektórym, że pomimo wiadomych warunków na przytoczonej tutaj Woli trzymają konie. Wola jest specyficzna jak już ktoś wspomniał i trzeba się z tym liczyć, ale nie jest jedyną stajnią w Poznaniu czy okolicach.. 🙂
Jakaś stajnia w Poznaniu bądź okolicach organizuje kursy hipoterapii?
Poznaniacy, czy możecie pomóc mi w szukaniu stajni? 😉

Od października zaczynam studia magisterskie na wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych (ul. Maków Polnych), gdzieś w okolicy będę pewnie mieszkała i z tej strony Poznania też chciałabym znaleźć jakąś stajnie.
W pierwszej kolejności zależy mi żeby koń był wypuszczany (również zimą), w drugiej kolejności hala. U nas w pomorskim połączenie bardzo rzadkie, albo hala albo padoki, ale może u Was znajdzie się taka stajnia? 👀

Z góry dzięki za pomoc :kwiatek:
abre   tulibudibu
23 maja 2012 15:54
Qaida, auto czy komunikacja?
autem szybko do Biedruska
Najchętniej komunikacja, ale zdaje sobie sprawę, że z tym może być ciężko, więc opcjonalnie przewiduję auto, także i to i to  😉

A mogłabym prosić też o jakąś stronę internetową lub adres i nr telefonu? Będę musiała sobie za jakiś czas zrobić wycieczkę objazdową 🙂
http://www.delta-biedrusko.pl/


Ooo i ja na zdjęciu hubertusowym 🙂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
24 maja 2012 09:47
Hahaha i Kamikadze Morasko Team w składzie 2 osobowym na starych zdjęciach z Hubertusa  😁

Qaida - jeszcze masz stajnię na Hubach Moraskich (Leśne Ranczo?), zaraz za Wydziałem Fizyki. Wybiegi są, hala czy namiot też ponoć jest. Szczegółów żadnych nie znam, przejeżdżam tylko obok czasem.

U nas (Morasko)jest wolne miejsce, ale nie ma hali, więc nie proponuję 😉
Quaida,

Do Łopuchowa jest dobry dojazd pkp i pks-em. Przystanek jest 5 min pieszej drogi od stajni. Samochodem z Naramowic ok 20min. Stajnia ma halę, hektary zielonych pastwisk, konie wychodzą codziennie. www.lopuchowo.pl
Quaida,

Do Łopuchowa jest dobry dojazd pkp i pks-em. Przystanek jest 5 min pieszej drogi od stajni. Samochodem z Naramowic ok 20min. Stajnia ma halę, hektary zielonych pastwisk, konie wychodzą codziennie. www.lopuchowo.pl


Czy konie realnie wychodzą na te hektary pastwisk??
Bo widziałam tylko mikro placyki, a te hektary "niby" cały czas sie robią

A i dodaj, ze na halę są zapisy  😉
Dziewczyny dzięki za pomoc! :kwiatek: Jednak chyba trochę większy wybór stajni niż w Trójmieście 😉 A powiedzcie mi jeszcze jak z trenerami ujeżdżenia? Jest ktoś sensowny?
A ja chciałabym wychwalić pod niebiosa pensjonat Krzywa Stajnia w Lubosinku, gdzie mój koń spędził jakiś czas i na pewno już tęskni  😉
http://krzywastajnia.cba.pl/

Jest to najlepszy kameralny pensjonat w Poznaniu, dla osób nie potrzebujących super warunków treningowych typu kryta hala i pełnowymiarowy czworobok, a za to ceniących sobie:
- niewygórowaną cenę,
- ogroooooomne pastwiska które przedstawiam na załączonych obrazkach,
- czyściutkie, codziennie sprzątane boksy,
- najlepszej jakości pasze i właścicielka, która jest ekspertem w zakresie żywienia koni,
- profesjonalną opiekę właścicieli, którzy świetnie znają się na koniach i wszystko przy nich robią osobiście,
- najbardziej przyjazną na świecie atmosferę w stajni,
- super zaplecze sanitarno-szatniowe.

A oto obrazki, jak jeszcze mój Ericzek tam gościł. Oto on na pierwszym planie, a w tle widać dokąd sięgają pastwiska, o tam heeeen heeeeeen do tych drzewek:



Gdy się odwrócimy w drugą stronę, tam heeeen heeeeeeen w oddali widać stajnię:



I jeszcze raz w stronę drugiego końca:



I to wszystko bardzo rozsądnie pokwaterowane, żeby konie wyżerały kolejno, a reszta żeby rosła.
Jakbym była koniem, to właśnie tu chciałabym mieszkać  😍


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się