Stajnie w Warszawie i okolicach

wtrące sie tak nieśmiało Wam co do cen, bo ostatnio przezyłam mały szok. znalazłam stajnię. pastwiska, czworobok, jakies tam przeszkody, ładna, jasna stajnia, ładna hala(nie jest to wielkosportowa, ale jak na łódzkie warunki to obszerna), solarium z myjką wewnętrzna z ciepla woda, obok buduje sie końska klinika, bo córka własciciela konczy studia w niemczech ( czy juz skonczyła, w kazdym razie wielkosportowe konie obsługuje jak mówił), a cena zbiła mnie z nóg... 550 zl! fakt, od miasta kawałek, ale nie tak wielki mega. wiec z tymi cenami, że wszystko idzie w górę, to tak nie do konca, bo stajnie gorsze u nas ale blizej miasta maja ceny okolo 700 zł, wiec chyba magicznie ceny idą w górę tylko w mieście...
cieciorka   kocioł bałkański
11 maja 2012 19:05
Nadżafowa, ale halo nie pisała o stajniach warszawskich, tylko tych ze wskazanego przez Libellkę regionu.
Od pewnego czasu się za czymś takim rozglądam i możecie mi wierzyć, są stajnie za mniej niż 500zł 😉
Oczywiście bez hali, luksusów i kawał drogi od miasta. Ale ja właśnie takiej potrzebuję.
No nic, to ja szukam dalej, a gdyby komuś coś wpadło go głowy to chętnie poczytam o stajniach z tamtych okolic 🙂
Czy ktoś z Was stoi lub zna kogoś kto stoi z koniem w KS Master Film? Będę mega wdzięczna za informacje.
Czy ktoś wie jakiej wielkości jest hala w stajni Iskierka w miejscowości Jeziurko za Gorą Kalwaria .

I gdzie najbliżej odemnie tzn Osieck ( zobaczyć na mapie jest hala o wymiarach większych niż 20 na 60

Potrzebuje jednego wieczoru albo ranka skorzystać z takiej hali.
Bhdemeter w Iskierce stałam, hala na pewno większa niż 20x60 m ale dokładnie nie powiem. Chyba jest 25x60m ale nie wiem czy nie ma więcej w długości.  😉
Abigeil88 Ja trzymam tam konia. Stajnia jest genialna! Opieka i obsługa super. Nie mam z tym żadnych problemów. Mamy fajny, duży plac, nie dawno zmienione podłoże na hali, jest czworobok. Atmosfera jest świetna, wszyscy się znają i lubią. Najważniejsze jest to, że kameralnie. Stoję tam od niecałego roku i prędko zmieniać nie zamierzam. Koń się tam czuje świetnie i bardzo dobrze dostaje jeść(a to dla Niego najważniejsze 😉 ) Jak masz jeszcze jakieś pytania, to czekam  😀

edytuj posty
nie zgodze sie ze nie ma pod wawa stajni za mniej niz 500😉
stoimy w zakolej tam pensjonat kosztuje 450 i jest dojazd km pod sama stajnię do tego warunki super - zawsze czysciutko - o 8 byłam a konie juz na dworze.  nie ma problemu z podawaniem suplementów, odrobaczeniami, wizytami kowala pod nieobecność własciciela. Do tego nie wiem moze 200 m od lasu
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 maja 2012 09:16
Libella: a co się stało - przecież dopiero co na Bródno się wprowadziłyście
ElaPe nic się nie stało 😉 Od dłuższego czasu już rozważam różne opcje - między innymi oddanie konia na łąki.
A na Bródno przeprowadziłam się, żeby mieć do konia bliżej, puki jeszcze na nim jeżdżę.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 maja 2012 12:04
A Master Film jaką ma cenę?
emptyline,  w MF to funkcjonuje prawie na pewno tylko pensjonat z treningiem, to malutka stajnia i są tam konie tylko w pracy u Doroty Urbańskiej. Za moich czasów można było też wstawić konia bez pracy, ale stawka wtedy za boks była bardzo wysoka.
Czy może mi ktoś coś napisać o stajni u Pana Zająca w Józefowie ? Może być pw. Z góry dziękuje.
Tak czytam o cenach w okolicach 500 zł i myśle, że ja chyba mam jakąś dysfunkcję eliminującą znajdowanie stajni w takich cenach.  Teraz mam 29 km od metra Młociny - czyli od centrum (bo chyba tak liczona jest odległość od Warszawy) będzie co najmniej 40. Cena 800 zł.  Może te niskie ceny są w innym kierunku?
Trusia no ale 40 km od Warszawy, to jest nadal blisko stolicy i w takiej odległości to faktycznie znalezienie stajni za mniej niż 800zł może graniczyć z cudem 😉
Libella, też uważam, że jest to stosunkowo blisko, ale przecież nie centrum. Napisałam to w odpowiedzi na: 

W stajni 50km od wawy, z której konia zabierałam teraz jest 600. Strasznie ceny idą w górę w takim razie.

Nie chodzi tutaj o centrum Warszawy przecież. Tak naprawdę już jakieś 40-50km od warszawy są stajnie w granicach 550-600 zł a tak naprawdę każdy km daje niższą cenę.

Nie udało mi się na taką stajnię trafić. Może dlatego, że interesuje mnie tylko płn-zachód? Może z tej strony jest drożej? Jeśli tak, ciekawe dlaczego.
Czy może mi ktoś coś napisać o stajni u Pana Zająca w Józefowie ? Może być pw. Z góry dziękuje.


Hala z piaskiem kwarcowym, padoki, lasy

Elape
Tam trzyma konia
trusia ta o której ja piszę jest pod Garwilinem, może też tak tanio, że to głównie rekreacyjna stajni. Pensjonatowych jest kilka i do tego nie ma możliwości innego dojazdu niż samochodem. No chyba,  ze pks'em który jedzie 2 godziny z Warszawy i jest raz dziennie w stronę stajni i raz do Warszawy. W sumie kilka tanich stajni spotkałam ale to na pewno jakieś rewelacje nie są. Ja osobiście konia do tej o której piszę nie wstawiłabym. Ledwo uporałam się z wyleczeniem strzałek i doprowadzeniem kopyt do ładu. Bo kowal i odrobaczenia w cenie pensjonatu. Tylko ten kowal to tak co 4 miesiące jak był to istny cud. Nie wiem czy rzeczywiście odrobaczali. A gnój to wywożą na zasadzie ' jak konik musi wskakiwać do boksu to wywiozą jak nie to nie bo przecież to ciepło daje'. Także owszem są stajnie tanie ale chyba lepiej więcej dołożyć i nie mieć takich problemów. Chociaż ktoś z moim znajomych wysłał ostatnio źrebaka na wychów w mazowieckim, jakieś 100km od wawy jeśli się nie mylę. Płacą 500zł miesięcznie bodajże.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 maja 2012 16:13
Ale są tanie stajnie, nawet pod samą W-wą. Pytanie tylko czego faktycznie szukamy. Bo szczerze, stajnia, która byłaby rzeczywiście idealna to koszt co najmniej półtora tysiąca.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 maja 2012 16:48
[quote author=demon link=topic=46.msg1399650#msg1399650 date=1336827339]
Czy może mi ktoś coś napisać o stajni u Pana Zająca w Józefowie ? Może być pw. Z góry dziękuje.


Hala z piaskiem kwarcowym, padoki, lasy

Elape
Tam trzyma konia
[/quote]

ano. 3 lata już mijają 🙂 Na chwile obecną miejsc raczej nie ma z tego co widzę (chyba), ale do właściciela zawsze zadzwonić można. tel. jest podany w katalogu stajni.

Libella: no chyba że tak 🙂
emptyline à propos poprzedniego postu. Obecnie w Master Filmie 1500. Większość koni, to konie w treningu u Pani Doroty lub konie jeźdźców z nią trenujących. Ja osobiście też na takich zasadach tam jestem i z takiego układu jestem bardzo zadowolona 🙂
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
12 maja 2012 18:39
ElaPe nic się nie stało 😉 Od dłuższego czasu już rozważam różne opcje - między innymi oddanie konia na łąki.
A na Bródno przeprowadziłam się, żeby mieć do konia bliżej, puki jeszcze na nim jeżdżę.
w PGR stoicie? ;>
Weiderowa - ale trening płatny osobno, prawda?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 maja 2012 18:45
Byłam w stajni p. Zająca parę razy i to co mi się bardzo nie podobało - w boksach syf i same boksy moim zdaniem w sporej części niezbyt bezpieczne dla koni - a to zbita, nijak zabezpieczona, szyba w oknie, a to powybijane deski między końmi. Hala bardzo przyzwoita.
fioukova. Tak, oczywiście.
Libella, podobno jest stajnia 'emerycka', u rolnika w okolicach Bodzanów- Garwacz - Nowe Kanigowo. Nikt ze znajomych tam nie był, niestety. Co do reszty około-płockich lokalizacji potwierdzono to co mówiłam - jak jest normalnie/znośnie to 500+, tam gdzie taniej to "cyrk na kółkach" i loteria jak to się potoczy.  Z takich "oficjalnych" pensjonatów.  Nie wiem, może da się gdzieś dodać do 2 koni "przydomowych", ale... chyba jakieś szczęście ogromne trzeba by mieć, bo jakoś "świadomość koniarska" nie jest powalająca w okolicy, i jak nie to to tamto.
Weiderowa - ej, ale super! Mi miesięcznie pensjonat z treningiem na Bródnie dawał sumę tak średnio mniej więcej 1600zł, a koń ze wszystkim kosztował z reguły ponad 2000zł, a wiadomo, że w ogóle bez porównania  🙄 A padoki są trawiaste w ogóle? Bo na zdjęciach na stronie pani Doroty widziałam tylko piach. I czy treningi w cenie są tylko ujeżdżeniowe, czy skoki też? Widziałam przeszkody na fotkach (pomysł genialny!  😍 ), że coś tam się skacze, ale jak to wygląda treningowo?

Mnie rozwaliła, pamiętam, cena u Uchwatów - 1200zł za pensjonat z treningiem plus kowal w cenie, za kucie dopłata za podkowy  😲 A tam też bardzo wysoki standard, naprawdę wysoki, choć na minus duży niepadokowanie. I jedna tylko myśl - co ja cholera robię w stolnicy??

PS: Biorąc pod uwagę opinie o poziomie stajni, położenie podwarszawskie i klasę trenera, jakim jest Dorota Urbańska, nie zdziwiłoby mnie, gdyby 1500zł było za sam postój - więc w sumie żadne "oczywiście" 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
12 maja 2012 19:08
Libella a musi być koniecznie okolica Płocka? Z tego co pisałaś mieszkasz na Pradze, to fajna wylotówkę na na wschód  😉 Dziewczyny polecały Zakolej Ranch. Może warto się przejechać i zobaczyć  😉
Mi chodziło, że oczywiście treningi osobno płatne, więc 1500 zł to sam pensjonat. Wychodzi w sumie sporo, ale jakość prowadzenia treningu przez Panią Dorotę i progres, który widzę w swoim koniu i w sobie przez ostatni rok, są jak najbardziej tego warte. Skokowe treningi też oczywiście są, jeśli tylko ktoś ma takie życzenie. 😉
Weiderowa - haha, o rany, wydawało mi się, ze spytałam po prostu czy w cenie trening - tak się to kończy, jak się robi milion rzeczy an raz :wysmiewacz22: No tak, toż to by była Idylla, a nie warszawskie stajnie. A mogłabym prosić (może być na pw) o informację ile mniej więcej wychodzi z regularnym treningiem konia? Ponad 2tys, czy się mieści?
No właśnie byłam dzisiaj w stajni u Pana Zająca zupełnie przypadkowo, króciutko  ( miałam urodziny kolegi dziecka w knajpie obok).
Podłoże na hali naprawdę bardzo sympatyczne, ogólnie  pozytywnie jak na krótką wizytę (tylko - syf w boksach, no ale może to wina weekendu  :icon_rolleyes🙂 i mam aż 8 minut do domu  😉.  Moje pytanie dotyczyło bardziej opieki nad koniem, ścielenia, wypuszczania na padok, ???? pozytywnego ????? kontaktu z właścicielem itd, dlatego napisałam może byc pw. Ja mam czas, nie spieszę sie bo ubóstwiam moją stajnie tylko 40 min dojazdu boli i dlatego codziennie nie moge być u niego. A 8 minut to jest coś  😜.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się