Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

JARA
1) To sprawa indywidualna. Czasami oleje zapychają skalp i potęgują wypadanie. A czasem pięknie nawilżają 🙂 Ja nakładam na całe włosy łącznie ze skalpem i jet ok.
2) Spożywcze tłoczone na zimno i nierafinowane są najlepsze. W olejach kosmetycznych są zazwyczaj mieszanki olei, więc nie dowiesz się, który olej najlepiej na Twoich włosach działa. Ale wizażanki też stosują te kosmetyczne (np. antycellulitowe z Alterry)
3) Jeśli jest to 100% argan to śmiało kładź na włosy. Nie ma chyba takiego oleju, którego nie można na włosy położyć - różny jest tylko skutek, a to zależy od typu włosa i typu kwasów tłuszczowych zawartych w oleju 😉
To ja jeszcze coś doradzę, jeśli to, co podała Fog się nie sprawdzi (bo np. odżywka do spłukiwania po myciu obciąży)
Zgodzę się z punktem 1,2 i 3 u Fog.
Postaw na odżywianie przed myciem. Na przykład nakładaj maskę lub oleje na kilka godzin przed myciem, potem zmyj to łagodnym szamponem i nie nakładaj odżywki do spłukiwania. Ewentualnie możesz użyć odżywki bez spłukiwania (Joanna Naturia ma lekki skład) jako taką do spłukiwania 😉 Nie wiem, czy się jasno wyraziłam.

O właśnie dobrze, że cavaletti to dodała  :kwiatek:, bo rzeczywiście jest taka możliwość.

) Oleje nakładać na skórę czy na całe włosy? Bo czytałam gdzieś, że od ucha w dół. Tylko, że od ucha w dół to ja nie mam w ogóle włosów 
2) Oleje musza być kosmetyczne czy spożywcze (np do kupienia w aptece czy w markecie) mogą być np lniany tłoczony na zimno?
3) Czy olej np arganowy sprawdzi się?


1. To staraj się tak, żeby nie dotykały skalpu. Generalnie możesz nałożyć na skalp, ale u niektórych powoduje to wypadanie więc lepiej ostrożnie.
2. Mogą być spożywcze 🙂
3. Sprawdzi się, najlepiej jeśli jest nierafinowany i zimnotłoczony. (mogę się tu mylić, bo już nie mogę zapamiętać jakie są najlepsze  :hihi🙂
Mam takie pytanie: maski odżywcze przed myciem włosów. Jeśli włosy są... brudne po prostu + znajduje się na nich cała tablica Mendelejewa, a na to nakładamy maskę... hmm... jak to jest właściwie?
Mam takie pytanie: maski odżywcze przed myciem włosów. Jeśli włosy są... brudne po prostu + znajduje się na nich cała tablica Mendelejewa, a na to nakładamy maskę... hmm... jak to jest właściwie?

Z olejami jest tak, że trzeba oczyścić. Maski ( w założeniu, że stosujemy pielęgnacje bezsilikonową) możemy nakładać przed, bo to ca ma wniknąć wniknie, o ile nie jest oblepione.
Powiem lepiej z własnego doświadczenia:
1. Robiłam OMO bez pierwszego O, dalej normalnie BD i Joaśka lniana-włosy nijakie.
2. Robiłam OMO z pierwszym O-biovaxem wymieszanym 1:1 z miodem i kroplą oleju (na brudne włosy po 3 dniach) i Joaśka lniana_ włosy miękkie i gładziutkie  😍
Scottie   Cicha obserwatorka
13 maja 2012 22:02
Cricetidae, jedwab biovaxu nie jest dobry do włosów. alkohol w składzie wysusza


Biovax ma alkohol w składzie? Chyba Biosilk 🙂
racja, racja. sama o tym pisałam wcześniej! no cóż, na usprawiedliwienie powiem, że jest późno :hihi; no, to zmykam do łoża
racja, racja. sama o tym pisałam wcześniej! no cóż, na usprawiedliwienie powiem, że jest późno :hihi; no, to zmykam do łoża

Właśnie, się tak zastanawiałam czemu chciałam go kupić i jak niedopatrzyłam tego, że ma alkohol w składzie.
Arivle jakiej mgiełki używasz? Muszę zrobić jutro fotę poglądową moich włosów, bo piję drożdże od 5 dni. Na razie zrobiłam listę zakupów i ruszam do rossmana.
Averis   Czarny charakter
13 maja 2012 22:37
Dziewczęta doradźcie proszę. Czy do włosów farbowanych lepiej używać kosmetyków do włosów farbowanych, czy zniszczonych? Mam w domu dwa szampony z Alterry- dzisiaj porównałam ich składy i w tym do farbowanych jest znacznie dłuższy. Sama nie wiem co o tym myśleć.
In.   tęczowy kucyk <3
13 maja 2012 23:58
Averis, ja używam obydwu typów, na zmianę.
Bischa   TAFC Polska :)
14 maja 2012 09:27
Ja mam odwieczny problem z moimi kłakami. Im krótsze, tym bardziej się kręcą, każdy kłak w inną stronę się wywija i wyglądam jak baranek. Nie jestem w stanie nad tym zapanować. Byłam ostatnio u fryzjera, mam na głowie "boba" którego nie widać, bo kudły się na wszystkie strony kręcą, znajomi jak mnie widzą, to się ze mnie śmieją. Dobrze wyglądam w prostych kudłach, ale:

a) nie mam prostownicy
b) nie umiem się nią posługiwać prostując włosy z tyłu, nie ogarniam w lustrze przestrzennie.
c) nie mam nawet szczotki takiej okrągłej, na której mi pan ostatnio prostował włosy.

Zastanawiam się ostatnio coraz częściej nad trwałą (ponoć trwała to kręcone włosy, ale dla mnie trwała to albo trwałe wyprostowanie, albo trwałe skręcenie), ale z tego co wiem strasznie niszczy włosy. Boję się tego, tym bardziej, że moje włosy nigdy nie zaznały na sobie farby, staram się nie suszyć włosów suszarką, niech same schną. Co myślicie?
Scottie   Cicha obserwatorka
14 maja 2012 10:06
Bischa, myślimy, że to nie ten wątek, jeśli chcesz porozmawiać o trwałej 🙂 Jeśli chcesz pielęgnować włosy i masz włosy kręcone, to odsyłam do pierwszego postu w tym wątku, pocztaj pigułkę, FAQ, zacznij pielęgnować włosy zgodnie z zasadą CG.
ja zaczynam dzisiaj maski i odżywki dokładać. kupiłam Joannę z apteczki babuni z miodem i mlekiem (dla protein), maskę Alterry do włosów zniszczonych i suchych, i szampon dziecięcy BD, niestety fur mama nie znalazłam 🙁

Gdzie we wrocławiu stacjonarnie kupię jedwab bez alkoholu (biovax?) oraz olejek kokosowy??
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
14 maja 2012 13:47
Fog, znalazłam jakieś informacje, że mogę pić te drożdże. Zobaczymy jaka będzie reakcja malucha 🙂 W przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie to zapytam jeszcze pediatrę.

2. Odstawić silikony, umyć SLS-em  i wtedy zobaczysz swój prawdziwy stan włosów.

Odstawić silikony czyli nie używać odżywki? Tylko do jednego mycia czy kilku? Czy silikony zawarte są głównie w odżywkach czy w szamponach też? Czy BD zawiera silikony?

Pewnie te informacje znajdę na wizażu, ale jest tam tego wszystkiego tyle, że póki co jeszcze nie ogarniam jak szukać pożądanych informacji. Do tego niestety mając na głowie dwójkę szkrabów ciężko się skupić na szukaniu 🙂

Zaczynamy konkretną pielęgnację  🏇
Kupiłam dzisiaj drożdże, szampon BD. Szukałam tego balsamu Joanny, ale nie znalazłam ani w Rossmanie ani w Naturze. Poszukam jeszcze w pozostałych drogeriach. Ile on kosztuje mniej więcej w sklepie stacjonarnym?
Jak się bardziej wgłębię w temat olejowania to na pewno i tego spróbuję. Wybieram się w tym tygodniu na podcięcie końcówek to dopytam jeszcze o to moją fryzjerkę. Pewnie mi podpowie, który olej dla moich włosów.
Bischa   TAFC Polska :)
14 maja 2012 13:54
Bischa, myślimy, że to nie ten wątek, jeśli chcesz porozmawiać o trwałej 🙂 Jeśli chcesz pielęgnować włosy i masz włosy kręcone, to odsyłam do pierwszego postu w tym wątku, pocztaj pigułkę, FAQ, zacznij pielęgnować włosy zgodnie z zasadą CG.


Czytałam jak najbardziej, bardziej chodzi mi o to, że może znacie jakieś naturalne sposoby zrobienia trwałej, bo jestem coraz bardziej przeciwna stosowania chemii na włosy (i nie tylko) i staram się stopniowo zmieniać rzeczy w swoim otoczeniu na bardziej naturalne.

😉
Scottie   Cicha obserwatorka
14 maja 2012 14:03
escada, jedwab Biovax kupisz w SuperPharmie w dziale z szamponami i odżywkami. Jedwab CHI również nie zawiera alkoholu, można go kupić u fryzjera i na stoiskach z produktami fryzjerskimi np. w supermarketach.

Horciakowa, balsam Joanny kosztuje ok. 5 zł, jest w dziale z szamponami i odżywkami w Rossmannie, a mogłaś go nie znaleźć dlatego (o ile szukałaś po wyglądzie), że jego opakowanie zmieniło wygląd (teraz jest białe i prostokątne) w porównaniu do tego z KWC. Pierwszy z lewej:

Bischa, serio odsyłam do pierwszej strony 🙂 zacznij pielęgnację, trwałą nie zawracaj sobie głowy.
Nie wiem czy to odpowiedni wątek, czy może mam iść do stylizacji włosów?
Otóż chodzi mi o rozjaśnianie 😉. Mam aktualnie czarne włosy, ale jak zaczną odrastać, to zapewne będę chciała mieć na głowie coś jaśniejszego. No i tutaj nasuwa się problem, że rozjaśniania boję się jak nie wiem co. Boję się przede wszystkim zniszczenia włosów rozjaśniaczem. Miał ktoś tego typu 'przeżycia'? Warto, czy lepiej poczekać aż odrosną, a malować czymś jaśniejszym odrosty? 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
14 maja 2012 14:27
breakawayy, nie ma innej metody niż zapuszczenie włosów i sukcesywne ścinanie czerni albo dekoloryzacja. Dekoloryzacja niszczy włosy, ale w Twoim przypadku (widziałam zdjęcia) chyba wolałabym mieć zniszczone włosy i później je ratować opierając się na tym wątku, niż mieć tak niedobrany kolor. Jak będziesz malować jaśniejszym kolorem odrosty, to będziesz miała 2 kolory ma głowie i będziesz wyglądała komicznie. W dodatku jesteś ciemną blondynką, odrosty będą wydawały się siwe... Próbowałam na oba sposoby zejść z czerni i tylko dekoloryzacja mnie w pełni uszczęśliwiła 😉
Scottie dzięki  :kwiatek: jeszcze zastanawiam się tylko, czy po rozjaśnieniu nie wyjdą mi żółte te włosy, bo widziałam już takie przypadki. Generalnie lepiej celować w jakieś ciepłe brązy, czy coś pod ciemniejszy blond? Ewentualnie coś rudego, ale byłam już kiedyś ruda i średnio mi się to podobało 😉.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 maja 2012 14:48

Gdzie we wrocławiu stacjonarnie kupię jedwab bez alkoholu (biovax?) oraz olejek kokosowy??[/b]

Próbowałaś na Hirszfelda w tym byłym "kwadraciaku"?
Scottie   Cicha obserwatorka
14 maja 2012 15:02
breakawayy, dekoloryzacja polega na ściągnięciu koloru do blondu (mnie po czarnym wyszły biało- żółto- jasnobrązowe) i przefarbowaniu ich na wybrany kolor. Jeśli dobrze czujesz się w ciemniejszych włosach, to celowałabym w ciepłe brązy, byle nie ciemny brąz, bo wyjdzie kruczoczarny 😉 A i lepiej pójść z tym do fryzjera- nie baw się  w dekoloryzację w domu. Ale to też nie ten wątek 😉


Słuchajcie, czy jak płuczę włosy w płukance octowej, to po pewnym czasie muszę ją zmyć z włosów? tzn. polać włosy wodą ponownie? Czy do ostatniego płukania dodać octu i zostawić? Na jakimś blogu rano wyczytałam, że ktoś jeszcze dodatkowo płucze włosy i teraz już sama nie wiem. W dodatku wcześniej robiąc płukankę z octem jabłkowym nie spłukałam jej, dałam 4 łyżki octu na prawie 2 l wody i włosy były fajnie błyszczące. Teraz zmieszałam równo 1l z 2 łyżkami, polałam głowę i po chwili jeszcze dodatkowo polałam włosy zwykłą wodą, a włosy jeszcze bardziej się świecą. Fakt, że lałam je zimną wodą teraz, może jakoś wpłyną dodatkowo na domknięcie łusek.
asds   Life goes on...
14 maja 2012 15:05
Dziewczyny, czy kupje gdziesz w Warszawie w sklepie stacjonarnym produkty Dabura? chodzi mi głównie o olejek kokosowy i maske  na noc
Dziewczęta doradźcie proszę. Czy do włosów farbowanych lepiej używać kosmetyków do włosów farbowanych, czy zniszczonych? Mam w domu dwa szampony z Alterry- dzisiaj porównałam ich składy i w tym do farbowanych jest znacznie dłuższy. Sama nie wiem co o tym myśleć.

Prawda jest taka, że szampon ma myć, i tyle. Od odżywiania i nabłyszczania są odżywki. Jeśli chodzi o szampony dla włosów farbowanych, to nie powinny mieć substancji, które mogłyby wypłukiwać kolor. Szampony Alterra nie mają co prawda SLS, ale mają jego odpowiednik, więc też są silnie myjące i z powodu obecności alkoholu - mogą podrażnić (jestem tego dobrym przykładem).
Ale, jeśli nie masz wrażliwego skalpu i odżywiasz włosy to możesz używać naprzemiennie obu. Na regenerację nie licz, nie od tego są, ale włosy umyją 🙂

Odstawić silikony czyli nie używać odżywki? Tylko do jednego mycia czy kilku? Czy silikony zawarte są głównie w odżywkach czy w szamponach też? Czy BD zawiera silikony?

Odstawić silikony czyli nie używać szamponów i odżywek z silikonami. Odstawić na stałe. Jest sporo odżywek bez silikonów lub z takimi, które zmyć można wodą. To samo z szamponami. Przykłady znajdziesz na wizażu, ewentualnie później podam. BD nie zawiera silikonów.
Przy przejściu na pielęgnację bez silikonową trzeba pamiętać, żeby raz a dobrze oczyścić włosy prostym szamponem z SLSem ale bez substancji powłokotwórczych (w tym silikonów), a potem stale używać produktów bez silikonów.

Jak się bardziej wgłębię w temat olejowania to na pewno i tego spróbuję. Wybieram się w tym tygodniu na podcięcie końcówek to dopytam jeszcze o to moją fryzjerkę. Pewnie mi podpowie, który olej dla moich włosów.

Nie zdziw się, jak fryzjerka w ogóle nie będzie wiedziała o co chodzi z tym olejowaniem. Chyba, że ona należy do grona uświadomionych - w takim wypadku się ciesz, takich fryzjerek ze świecą szukać.

Słuchajcie, czy jak płuczę włosy w płukance octowej, to po pewnym czasie muszę ją zmyć z włosów? tzn. polać włosy wodą ponownie? Czy do ostatniego płukania dodać octu i zostawić? Na jakimś blogu rano wyczytałam, że ktoś jeszcze dodatkowo płucze włosy i teraz już sama nie wiem. W dodatku wcześniej robiąc płukankę z octem jabłkowym nie spłukałam jej, dałam 4 łyżki octu na prawie 2 l wody i włosy były fajnie błyszczące. Teraz zmieszałam równo 1l z 2 łyżkami, polałam głowę i po chwili jeszcze dodatkowo polałam włosy zwykłą wodą, a włosy jeszcze bardziej się świecą. Fakt, że lałam je zimną wodą teraz, może jakoś wpłyną dodatkowo na domknięcie łusek.

Nie musisz spłukiwać płukanki. Skoro zimna woda Ci służy to spróbuj spłukując odżywkę lać włosy bardzo zimną wodą, a potem jeszcze domknąć łuski płukanką octową na zimnej wodzie 😉
Scottie dzięki jeszcze raz 😉 na pewno wybiorę się do fryzjera, sama bym się bała tak bawić 😉
Dziewczyny, czy kupje gdziesz w Warszawie w sklepie stacjonarnym produkty Dabura? chodzi mi głównie o olejek kokosowy i maske  na noc


Kupisz na Pańskiej: http://www.deesis.com.pl/sklep/contact_us.php
asds   Life goes on...
14 maja 2012 16:19
THX 😉
kolezanka, ktora nie widziala mnie tydzien, powiedziala dzis ze mam jakies takie duzo ladniejsze wlosy :zakochany: nie powiem, zmotywowalo mnie to bardzo i ide porownywac sklady szamponow, odzywek i masek, ktore mam w polkach 🙂

[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/05/33be9a24f64215c75c29dc6764d3471e.jpg?1336972880[/img]
😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 maja 2012 16:51
Babi, moja cera pozostała bez zmian i uwaga, paznokcie są lepsze  🏇 dla mnie super bo były w okropnym stanie.
widzę pierwsze nieśmiałe baby hair, czekam na więcej.

muszę zmienić maseczkę, Joanna nie daje rady, chociaż włosy są ładniejsze i gładkie, ładnie się rozczesują. zgubiłam się w gąszczu kosmetyków, chyba postawię na ziaję.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=45990
dużo pozytywnych opinii i niska cena.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 maja 2012 17:40
Ja dziś użyłam BD. Najpierw maska z żółtka, na koniec ziaja witaminowa b/s, ale ja używam jak d/s. Włosy się delikatnie plątały i są lekko spuszone, ale poza tym wszystko spoko =)
Bischa, http://anwena.blogspot.com/2011/10/moja-wosowa-historia-kasia.html to moja ulubiona włosowa historia, zobacz, że na początku dziewczyna tez miała takie nijakie włosy, niby się kręciły, ale nie wiadomo o co im chodziło 😉


Odstawić silikony czyli nie używać odżywki? Tylko do jednego mycia czy kilku? Czy silikony zawarte są głównie w odżywkach czy w szamponach też? Czy BD zawiera silikony?


Odżywki trzeba używać, ja używam do spłukiwania i bez, plus maska, więc całkiem sporo 🙂
Przykładowe odżywki d/s bez silikonów: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=15437688&postcount=243
I tu http://wizaz.pl/forum/blog.php?b=9201 masz cały spis wszystkiego, co zgodne z metodą CG (Curly Girls, czyli dla kręconowłosych, ale korzystać z tego mogą wszyscy przecież 🙂 ) i masz tam odrazu napisane wszystko, nawet czy dany kosmetyk jest testowany na zwierzętach 🙂 Ja brałam moją liste zakupów tylko z tego bloga, ale żeby to zobaczyc chyba trzeba mieć konto na wizażu 🙂


Strzyga, http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=389129 tu masz fajne przepisy na maski do włosów, bo maske z żółtka można fajnie stuningować 🙂 Z tego co pamiętam u mnie dobry efekt dawał dodawany do żółtka miód i sok z cytryny.

Scottie, ja nie spłukuje potem wodą tej płukanki i nic mi sie nie dzieje, sa różne sposoby, można spłukiwac a można zostawiać, jak wolisz 🙂


A ja bardzo polecam maske Biovax (ja mam akurat do włosów ciemnych), włosy chyba po niej mam najlepsze jak do tej pory 🙂 Koszt to ok 20 zł, ale wydajna.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się