Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 maja 2012 18:26
Ja dodaję oliwę z oliwek i cytrynę =) Z białka robię maseczkę ściągającą na twarz, a resztki zjada kot, więc nic się nie marnuje 😀

Biowax mam teraz czarny, jeszcze nie użyłam, zawsze miałyśmy ten do włosów blond, ale podobno przestali produkować.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 maja 2012 18:38
Ja mam jeszcze dwa pytania

1) Olej nakładacie bezpośrednio na włosy czy rozcieńczacie go czymś, mieszacie?
2) Czym zmywacie olej? Odżywką, szamponem z sls czy delikatnym szamponem?
JARA,
1. Ja najpierw je lekko spryskuje wodą albo nakładam na suche. Nie rozcieńczam, ale czasem mieszam oleje ze sobą, czasem dodaje troche soku z cytryny
2. Ja zmywam zwykłym delikatnym szamponem albo samą odżywką 🙂 SLS używam tylko raz w miesiącu.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 maja 2012 19:02
Jara, ja spryskuje włosy wodą, tak żeby kapały, ale są różne metody, na suche włosy, na mokre, lub lekko wilgotne. Warto wypróbować wszystkich trzech. Ja zmywam szamponem BD, niestety nie udaje mi się zmyć dokładnie oleju odżywką, ale tak też można, ja czuje się trochę za mało sprawna w tym temacie, może w niedalekiej przyszłości przejdę na kolejny stopnień wtajemniczenia i rozgryzę zmywanie oleju odżywką  😁 Szampon z SLS niestety zmyje oprócz oleju wszystko inne pozytywne co ten po sobie pozostawił 🙁


Właśnie siedzę w turbanie na głowie po proteinowej terapii  💃
asds   Life goes on...
14 maja 2012 19:18
Ja właśnie nafte kosmetyczną z olejem rycynowym wynalazłąmz  domowej szafki. Chyba spróbuje dziś nanaftować włosy
Scottie   Cicha obserwatorka
14 maja 2012 19:24
JARA, ja nakładam olej bezpośrednio na włosy suche. Nakładam olej z pestek winogron i moje włosy chłoną go jak głupie (bardzo wysoka porowatość- nauczyłam się 😀). Do tej pory zmywałam szamponem Pantene, bo tylko taki miałam w domu, ostatnio  zmyłam szamponem z SLeS z najprostszym składem (pomimo posiadania BD bałam się, że mi oleju nie zmyje, ale i tak go nie zmyłam, bo ze względu na SLeS umyłam włosy tylko raz), ale za to efekt był taki sam- włosy nawilżone, bez probelmu można je było rozczesać już po samym szamponie, w dodatku pięknie błyszczały.

Chociaż teraz już wiem, że będę myć głowę tylko BD: myłam dziś włosy szamponem z SLS, poprawiłam BD i miałam wrażenie, jakbym je myła pantenolem- super ulga dla skóry głowy.
te drożdże są rewelacyjne, włosy w ciągu 2 tygodni urosły mi ponad centymert  😍
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
14 maja 2012 22:08
Scottie, dzięki za podpowiedź w sprawie balsamu, bo faktycznie szukałam bardziej po opakowaniu 🙂 Poszłam jeszcze raz, znalazłam i kupiłam 🙂

[quote author=Horciakowa link=topic=88123.msg1401384#msg1401384 date=1336999640]
Odstawić silikony czyli nie używać odżywki? Tylko do jednego mycia czy kilku? Czy silikony zawarte są głównie w odżywkach czy w szamponach też? Czy BD zawiera silikony?

Odstawić silikony czyli nie używać szamponów i odżywek z silikonami. Odstawić na stałe. Jest sporo odżywek bez silikonów lub z takimi, które zmyć można wodą. To samo z szamponami. Przykłady znajdziesz na wizażu, ewentualnie później podam. BD nie zawiera silikonów.
Przy przejściu na pielęgnację bez silikonową trzeba pamiętać, żeby raz a dobrze oczyścić włosy prostym szamponem z SLSem ale bez substancji powłokotwórczych (w tym silikonów), a potem stale używać produktów bez silikonów.

Jak się bardziej wgłębię w temat olejowania to na pewno i tego spróbuję. Wybieram się w tym tygodniu na podcięcie końcówek to dopytam jeszcze o to moją fryzjerkę. Pewnie mi podpowie, który olej dla moich włosów.

Nie zdziw się, jak fryzjerka w ogóle nie będzie wiedziała o co chodzi z tym olejowaniem. Chyba, że ona należy do grona uświadomionych - w takim wypadku się ciesz, takich fryzjerek ze świecą szukać.
[/quote]

To jeszcze dopytam odnośnie tego dokładnego oczyszczenia - mam w domu takie szampony:
- Biosilk new cleanse silk therapy shampoo
- CHI infra shampoo
- Timotei świeżość i czystość
- Garnier Naturalna Pielęgnacj ALOE VERA
Mogłabyś mi napisać, który z nich będzie najlepszy do tego celu?

Czy tego samego szamponu używać potem tak jak napisała FOG
[quote author=Horciakowa link=topic=1358.msg1400418#msg1400418 date=1336914408]
Przeczytałam kilka ostatnich stron i mam pytania:
7. Dobrze zrozumiałam, że najlepiej na co dzień stosować szampony bez SLS, a co kilka dni taki z?


7. Tak dobrze. SLS najlepiej raz na tydzień.[/quote]

Cricetidae, dzięki  :kwiatek: Faktycznie, żeby zobaczyć ten spis trzeba mieć konto. No nic chyba będzie trzeba to zrobić 🙂

I jeszcze jedno - jak się mają produkty firmy CHI, a dokładniej CHI Infra Shampoo, CHI Infra Treatment i CHI Straight Guard w odniesieniu do bezslsowej i bezsilikonowej pielęgnacji? Widzę, że szampon zawiera SLS, a co z silikonami?

Strasznie dużo informacji trzeba opanować na początek 😉
Idę przygotować drożdże  🍴
Horciakowa, odpowiem Ci jutro rano, dzisiaj już nie mam na to głowy 😉
Dzisiaj śpię ze spiruliną na włosach. Jak się obudzę z zielonymi kudłami to obcinam na łyso... 😁
Pozazdrościłam i postanowiłam ogarnąć to siano powyżej mojego czoła 🙂 Zamówiłam już olejek kokosowy Dabura. Jak tylko przyślą, biorę się za zmianę szamponu i odżywki. Drożdże sobie podaruję.... 😁 Trochę się gubię w tym 'co wolno, a co nie', zwłaszcza w kwestii odżywek.

Głowę musze niestety myć często, co drugi dzień max. Ten szampon Babydream nada się do tak częstego mycia ? Czy może lepsza jakaś Farmona? A o wyborze odżywki jak mówiłam już w ogóle nie mam pojęcia  😁 a obawiam się, że bez niej nie da mrady rozczesać tych kłaków.. A może przetrzymanie olejku przed myciem pomoże zamiast odzywki?

edit:
Ta odżywka powinna być ok? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42910
Te produkty Alterra czy jak to się nazywa, z Rossmana, są naprawdę dobre?
szepcik: ja stosuję szampony, oleje i maski, jak dla mnie są super (rozjaśniane blond przesuszone) łatwo rozczesuje się po szamponie figa&macadamia, gorzej po granacie. Maskę mam z granatem, ale dopiero zaczynam używać. Z olejków mam figa&macadamia i oliwka&limonka - działanie podobne z tym, że przy limonkowym blond mi się nieco rozjaśnia i chyba przy nim zostanę 😉

ogólnie bardzo fajne i tanie kosmetyki 🙂

umyłam wczoraj po masce włosy BD z rumiankiem i dzisiaj swędzi mnie cała głowa a gdyby nie balsam proteinowy joaśki to bym ich nie rozczesała. BD idzie w śmietnik  👿
Jak zaglądnę do rossmana, to może coś kupię, aczkolwiek na te oleje to chyba nie za bardzo będę mieć czas...
escada, co to BD? Bo szukam szukam po wątku i nie widzę
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 maja 2012 09:48
Baby Dream marki Rossman 😉
Aaaa, dzięki. Właśnie się przebijam przez wszystko co piszecie. Masakra...😉
Zastanawiam się czy robić samą Cassie czy Hennę Ciemny Brąz jako gloss (mała ilość z odżywką) , ktoś doradzi  :kwiatek:?
Głowę musze niestety myć często, co drugi dzień max. Ten szampon Babydream nada się do tak częstego mycia ? Czy może lepsza jakaś Farmona? A o wyborze odżywki jak mówiłam już w ogóle nie mam pojęcia  😁 a obawiam się, że bez niej nie da mrady rozczesać tych kłaków.. A może przetrzymanie olejku przed myciem pomoże zamiast odzywki?

edit:
Ta odżywka powinna być ok? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42910


BD można uzywac często, bo jest to delikatny szampon, ale ja go nie używam właśnie ze względu na plątanie włosów, dlatego wolę moja Alterrę 🙂 Farmona byc może też sie nadaje, ale bez znajomości składu trudno coś powiedzieć.
Stronę wcześniej wstawiłam linki i tam są przykładowe odżywki, które nie zawierają silikonów. Ja bardzo lubię moją odzywkę b/s Joanny z pokrzywą, a do spłukiwania używam jakiejś Isany z Rossmana. Tu zresztą też jest troche napisane o odżywkach http://anwena.blogspot.com/2010/10/odzywki.html  a tu o szamponach http://anwena.blogspot.com/2010/06/podstawa-pielegnacji-szampon.html
Odżywka z linku zawiera alkohol odrazu na pierwszy miejscu, więc może wysuszać, choć na następnej pozycji jest Cetearyl Alcohol który nawilża 😉  dalej wygląda ok, chociaż ja jeszcze nie posiadam aż tak dużej wiedzy żeby to ocenić, niech ktoś mądrzejszy się wypowie 🙂


Początki są trudne, sama musiałam poświęcić duzo czasu na przeczytanie tego wszystkiego no i na zakupy, bo wszystkie moje stare kosmetyki do włosów były, jak się okazało, beznadziejne 🙁 Ale moim zdaniem warto, zwłaszcza jak na uczelni koleżanki pytają co robie z włosami, że tak błyszczą 🙂
asds   Life goes on...
15 maja 2012 10:41
Ja dziś jade olejów kupić. Spróbuję chyba tego o zapachu pomarańczowym z Allterry
To ja też zaczynam ogarniać swoje kłaki,nigdy nie narzekałam na ich kondycję,ale ostatnio coś zaczęło się sypać.
W temacie kosmetyków jestem zupełnie zielona od dwóch lat używałam naprzemiennie męskiego Cleara i różowego GlissKura,praktycznie bez żadnych odżywek.
Może w końcu uda mi się dobrnąć do wymarzonej długości 😀
Pozazdrościłam i postanowiłam ogarnąć to siano powyżej mojego czoła 🙂 Zamówiłam już olejek kokosowy Dabura. Jak tylko przyślą, biorę się za zmianę szamponu i odżywki. Drożdże sobie podaruję.... 😁 Trochę się gubię w tym 'co wolno, a co nie', zwłaszcza w kwestii odżywek.

Głowę musze niestety myć często, co drugi dzień max. Ten szampon Babydream nada się do tak częstego mycia ? Czy może lepsza jakaś Farmona? A o wyborze odżywki jak mówiłam już w ogóle nie mam pojęcia  😁 a obawiam się, że bez niej nie da mrady rozczesać tych kłaków.. A może przetrzymanie olejku przed myciem pomoże zamiast odzywki?

edit:
Ta odżywka powinna być ok? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42910

Ta odżywka jest bardzo fajna. Najwyżej na mojej liście odżywek d/s. Po niej są cudowne miękkie włosy i jest zgodna z CG.
asds   Life goes on...
15 maja 2012 14:25
Zamówiłam sobie mix 7 olejków do olejowania i araganowy 🙂
Właśnie kupiłam maskę z Alterry i dzisiaj mam zamiar nałożyć  😅 I mam pytanie, nałożyć ją po myciu (BD + odżwyka Isany), a potem jeszcze zmyć wodą? I ile mniej więcej trzymać ją na włosach? Bo jestem zielona w temacie  😉
Właśnie kupiłam maskę z Alterry i dzisiaj mam zamiar nałożyć  😅 I mam pytanie, nałożyć ją po myciu (BD + odżwyka Isany), a potem jeszcze zmyć wodą? I ile mniej więcej trzymać ją na włosach? Bo jestem zielona w temacie  😉

Ja nakładam maski przed myciem szamponem. Jako pierwsze O w OMO.
Ja wiem, że już pisałam, przeczytałam wizaż dla kręconych włosów, składy itd., ale potrzebuję konkretnych nazw szamponów oraz odżywek, nie potrafię znaleźć odpowiedniego dla siebie porównując składy, moje włosy już wstawiałam, dla przypomnienia:

I teraz tak, należy mi na nawilżeniu, chronieniu przed słońcem, łatwym rozczesywaniu, zagęszczeniu, uczuciu sypkości.
Kupić: drożdże - babuni, czy inne? BD, olej kokosowy, oliwka&limonka, co jeszcze, jakie są najlepiej nawilżające odzywki, jakie przetestowaliście?
Jakie konkretnie, nazwa, firma - odżywki na co dzień, szampon do użycia w raz w miesiącu( raz można użyć SLS, o ile dobrze zrozumiałam?)?
Wtedy wyglądałoby to tak:
codziennie, drożdże
co 2 dzień, olejowanie, mycie BD + zaproponowana przez was odżywka
raz w miesiącu, zaproponowany przez was szampon z SLS
Jest okej? Czy do moich włosów nadaje się ta odżywka? na drugim miejscu ma alkohol, który wysusza, a zależy mi głownie na nawilżeniu, więc boję się kupić.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 maja 2012 14:43
Laski, w nowej pielęgnacji włosów naprawdę nie ma żadnej większej filozofii 😉 Ja na początku próbowałam dorobić do wszystkiego ideologię i nie mogłam tego pojąć, ale okazało się to prostsze niż budowa cepa. I wbrew pozorom nowa pielęgnacja nie zabiera mi więcej czasu przed wyjściem z domu (włosy myję zawsze rano).

Ja używam Babydream i mnie nie plącze włosów (mogłabym rozczesać je na mokro po tym szamponie, chociaż pewnie trochę bym sobie włosów wyrwała- mam przesuszone po dekoloryzacji i strasznie się plączą), ale ja i tak po każdym myciu nakładam odżywkę. Dodatkowo powiem, że użyłam 2 razy Jantaru i przy myciu BD wypadło mi 2/3 włosów mniej niż normalnie. Jestem w pozytywnym szoku 🙂

Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego maska Latte Biovaxa jest niezgodna z CG a Kallos Latte już jest? Przez co produkt do włosów jest niezgodny z CG?
Florcik - na TEJ SAMEJ stronie tego wątku co Twoje pytanie, było:
1) pytanie o TĄ SAMĄ odżywkę
2) link do blogu Anwen z przykładowymi, dobrymi kosmetykami 🙄

Dziewczyny - czytanie nie jest trudne. Jak Wam się linków z pierwszego postu nie chce czytać, to chociaż sam wątek przejrzyjcie, bo ciągle pojawiają się te same pytania!
Fog Dziękuje  :kwiatek: a mniej więcej na ile? I oczyszczasz jakoś włosy wcześniej, żeby te substancje się wchłonęły?
Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego maska Latte Biovaxa jest niezgodna z CG a Kallos Latte już jest? Przez co produkt do włosów jest niezgodny z CG?

Jeśli ma silikony, polyquaterinia, PVP, PEGi.
Biovax Latte Jest nie zgodna ze względu na silikon amodimethicone.

Maseczka faktycznie nadaje się głównie do włosów suchych i zniszczonych. W składzie ma naprawdę dużo emolientów, pełniących funkcję wygładzającą, zmiękczającą i natłuszczającą włosy. Podobną funkcję będzie spełniał łatwo zmywalny silikon - nada on także włosom jedwabistości i gładkości oraz będzie zabezpieczał przed uszkodzeniami mechanicznymi. W składzie występują również antystatyki, które ułatwią rozczesywanie i zapobiegną elektryzowaniu się włosów.
Obiecane przez producenta mleczne proteiny wygładzą i uzupełnią ubytki w łusce włosa.
No i na koniec mamy nawilżające i ochronne ekstrakty - cynamonowy, miodowy i z henny.
Parabeny w sporej ilości, przed zapachem.


Fog Dziękuje  a mniej więcej na ile? I oczyszczasz jakoś włosy wcześniej, żeby te substancje się wchłonęły?
Niet, nie oczyszczam. Nie mam silikonów na włosach, więc się wchłoną. To zależy, najczęściej na godzinę.
A gdzie dostanę maskę Kallos Latte oprócz internetu? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się