ekspres do kawy, kawy, rodzaje, smaki - wszystko na ten temat

We Włoszech ubijają piankę z 4,2% mleka, wiec jakoś strasznie tłuste nie musi być 😉 Chociaż ja ostatnio nalewam albo skondensowanego 7% albo mieszam je ze zwykłym 2,5% i blenderem go! jest dobrze.
Cierpię na brak takiego zaparzacza full wypas, najprostszy ekspresik, tylko firma wyleciała mi z głowy...
Ale teraz aktualnie siedzę (w obsłudze techniczno-informacyjnej  :hihi🙂 na takiej jakiejś megagigamiędzynarodowej naukowej konferencji i mamy tu kosmiczny catering, a w kanciapie personelu ustawili nam świetny ekspres do kawy - mielący ziarna na świeżo, zbiorniczek na ziarna na górze, super jest - tylko strasznie mocne kawiszcze wychodzi O.o Firma wyleciała mi z głowy, po lunchu sprawdzę 😉
no wlasnie- dla testu dalam mleko 3% i wyszlo prawie super. w ogole sa w polsce dostepne zwykle mleka spozywcze powyzej 3%? ja sie zmusilam do 2%
Nie bardzo. Takie najlepsiejsze krótkoterminowe są na ogół do 3,2% max. Dalej jest już tylko półka skondensowanych - od 7% w górę
no wlasnie- dla testu dalam mleko 3% i wyszlo prawie super. w ogole sa w polsce dostepne zwykle mleka spozywcze powyzej 3%? ja sie zmusilam do 2%



mleko HEJ! w kartonie 4 % 🙂
dziekuje dobra kobieto! :kwiatek:

ja juz nic nie rozumiem z tego calego spieniania- otoz dzisiaj wlalam zwykle, 1.5 % i patrze- piana jak marzenie. dzwonilam do serwisu co to moze byc za klopot, ale poza tym, ze dysze trzeba czyscic (tez mi nowosc...), mleko ma byc w temp. pokojowej oraz tluste pan mi nic nie powiedzial.
mowie grzecznie, ze wszystkie warunki spelnione a pianki nadal nie widac- na co pan mowi, ze mam przywiezc ekspres..mhm, pedze..

Ja najbardziej lubię mleko prosto od krowy jakie czasami jest mi dane pić u teściów 😍
Gęste, tłuste (że za dużo się go wypić nie da 😉 ), ale przynajmniej smakuje jak mleko, a nie biała woda.

Wychowałam się na mleku kozim i właśnie takim wiejskim i strasznie mi żal, że w Poznaniu nie można  dostać czegoś nieodtłuszczonego 🙄
trzynastka   In love with the ordinary
28 czerwca 2009 20:24
Wychowałam się na mleku kozim i właśnie takim wiejskim


Ja też i teraz musieli by mi zapłacić bym je wypiła  😁
Babcia zawsze goniła mnie bym codziennie przed kolacją wypiła dużą szklankę koziego mleka. Straszne to było dla mnie ..
mam do Was prośbę 🙂 mój brat jest smakoszem kawy i chcę mu zrobić prezent na urodziny właśnie w postaci jakiej dobrej, wyszukanej kawy z górnej półki. Co byście mi polecili 🙂 ? Chodzi mi o kawę do zaparzania w ekspresie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 października 2009 16:51
Ja uwielbiam caramel macchiato w CoffeHeaven 😁 😜
A na codzień raczej nie piję.
Próbował ktoś robić latte art? Dla mnie to coś niesamowitego, zawsze mnie fascynowało jak ludzie to robią 😜





Galeria Latte Art
Kupić ekspres na kapsułki czy saszetki?  🙄
abre   tulibudibu
15 maja 2012 15:55
sznurka, a da się w tej kafetierce użyć mleka bez laktozy? To kwestia tylko tłuszczu?
Kupić ekspres na kapsułki czy saszetki?  🙄
tak naprawde, to najlepiej na mielona kawe...
abre, nie mam pojęcia, nie piłam nawet takiego
ale wiem gdzie możesz spróbować napisać
http://caffeprego.pl/phpBB3/viewforum.php?f=32
po prostu zapytaj czy Mukka ubije takie

Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
15 maja 2012 16:59
Dramka, Ja mam na kapsułki Lavazza A modo mio i bardzo sobie chwalę. To pewnie nie to samo co mielona, ale Lavazza to porządna kawa i nawet kapsułki dają radę 🙂
abre   tulibudibu
15 maja 2012 17:09
sznurka, dzięki, zapytam 🙂 Spodobał mi się ten pomysł ale bezlaktozowe jakieś takie trudniejsze w obsłudze - np. naleśniki mi na nim nie wychodzą a niby podstawa...
ash   Sukces jest koloru blond....
15 maja 2012 17:38
[quote author=Dramka link=topic=5802.msg1402268#msg1402268 date=1337086797]
Kupić ekspres na kapsułki czy saszetki?  🙄
tak naprawde, to najlepiej na mielona kawe...
[/quote]

oj tak! wrotki ma rację! My mamy ekspres Miele już kilka lat i jestem zachwycona!
sznurka, dzięki, zapytam 🙂 Spodobał mi się ten pomysł ale bezlaktozowe jakieś takie trudniejsze w obsłudze - np. naleśniki mi na nim nie wychodzą a niby podstawa...


Jak ubijacie mleko w kafetierce? Myślałam, że ona tylko do parzenia kawy.
abre   tulibudibu
15 maja 2012 17:56
Lena, szurka wspomniała o takiej specjalnej, właśnie z funkcją ubijania mleka http://blog.pozegnanie.com/tag/mukka/
Wow, widziałam je we Włoszech, ale nie miałam pojęcia, że mają takie funkcje  😜

W domu spieniam mleko ręcznym "bzyczkiem" i udaje się z każdym ( tłuste, chude, sojowe, o obniżonej zawartości laktozy )
Ja używam ubijaka tłokowego, stalowego - mleko 3,2% bardzo ładnie się spienia. Do tego kawa z włoskiej kafetierki, mocna aż język szczypie - taką lubię najbardziej, ale niestety bawię się w zaparzanie tylko w weekendy jak mam więcej czasu. Kawiarkę mam Bialetti - bardzo dobrze się spisuje, kiedyś używałam takiej zwykłej z marketu - ciekła i poszła do kosza.
Na co dzień ekspres przelewowy z termosem i dobra kawa mielona w młynku mi wystarczają.
Ciśnieniowy ekspres miałam na wyposażeniu poprzedniego mieszkania - full wypas ekspres Jura - ale tyle z tym było zachodu, że kawa przestawała mi smakować  🙄
Też mamy Bialetti - mniejszą i większą. Do ubijania mleka jest bzyczek na baterie z  Ikei 😉
Tylko jak przeliczyłam koszt kapsułek (ok 20zł 16szt) starczy mi na ok 7dni odechciało mi się ekspresu  😵
W pracy używam Saeco (Aulika?) mam go 4 lata robi dziennie Ok 100 kaw i jak do tej pory bezawaryjny.Teściowa ma u siebie w firmie też Saeco taki mały podstawowy model i służy już z 15 lat i oprócz tego ,że wytarły się przyciski to absolutnie nic mu się nie dzieje.Byłam ostatnio na szkoleniu gastronomicznym i bardzo te ekspresy były polecane.Swój co roku oddaję na przegląd i odkamienianie ,koszt 200 zł i jak do tej pory tylko mała uszczelka była wymieniona.Edit moja siostra pracuje w Media M i odradza ten ekspres.Mówi,że non stop są reklamacje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się