własna przydomowa stajnia

Dziwne, u mnie truskawki bardzo ładnie się trzymają. Dużo kwiatów, widzę też sporo owoców, więc jak to się utrzyma to będzie, co jeść.  😉
u mnie też ładnie kwitną i odpukać -nic mi nie zmarzło .W tym roku powinniśmy sie w końcu najeść 😉
Jutro jadę po metalowe słupki na ogrodzenie. Pierwszy krok do stałego ogrodzenia bez kombinowania.  😀
daj znać jak cenowo i wogóle -to też jest moje marzenie 😉
Popieram, też chętnie się dowiem, jaki to przedział cenowy, zanim zacznę panom na szrocie głowę zawracać 😀

U nas robota wre - wylewka i ściany dwóch ostatnich boksów już są, trzeba tylko podbić dach i odeskować z obydwu stron. Dużo więcej pracy wyszło przy murku oporowym - dzisiaj już trzecia warstwa powstaje, a końca jeszcze nie widać, bo trzeba będzie zrobić drenaż, obsypać, z wierzchu czyli na podjeździe wysypać i ubić żwir.

Niby wokół domu znowu pobojowisko, ale cieszę się bardzo, bo teraz będzie się dało podjechać bezpośrednio pod stodołę i obornik dużym ciągnikiem (do tej pory mieścił się tylko koń albo te minitraktorki).

Jak mi starczy czasu to postrzelam jakieś zdjęcia, żeby potem porównać z efektem końcowym 😀
Dziewczyny, cennik jutro.  😉
Dzisiaj tata zrobił ze swoich słupków (oddał mi te, które zalegały), 8 "prototypów". Zdjęcia dam wieczorem, co on znowuż wykombinował, ale polecam. Wtedy też wytłumaczę, co i jak. Zaś jak pisałam wyżej, jutro jedziemy po planowaną resztę.
No ja dziś też natyrana - po małym liftingu stajni 😉 sufity i ściany wymiecione ,parę desek wymienionych i przy okazji wszystkie kąty pozamiatane 😅
Teraz tylko trochę farby z wapnem i będzie prawie jak nowa! nie licząc 100 letnich murów  😉
Ale jestem zadowolona bo już mnie drażnił ten sufit ze ,,zwisami,, i choć tam na bierząco sie coś tam omiotło to jednak jak całość to całość..Aż sie jaśniej zrobiło  🤣

czekam na wieści odnośnie słupów  :kwiatek:
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 maja 2012 10:21
Zaletą plastików jest to, że rachu-ciachu można przenieść ale cenowo porażka, znalazłam w mojej okolicy stemple budowlane derwniane w cenie 4zł za sztukę (długość 2.80) a jeden palik plastikowy (wysokość 1.20) kosztuje 4.20zł
Niestety, plastiki w zimę bardzo szczególnie się nie sprawdzają. Coś o tym już wiem.  😉

Wstawiam zdjęcie prototypów palików, wbijanych. Będę wbijane, aż do "uszek", które na zdjęciu są widoczne. Wymierzone tak, że po umieszczeniu w ziemi mają wysokość 160 cm. Oszczędność czasu jak i pieniędzy, bo nie trzeba bawić się w betonowanie ich. Czy dobry sposób? Uważam, że owszem. Słupek do wyrwania nie jest, do położenia na ziemi również, nawet przy oparciu się o niego konia. Ojca robotę sobie chwalę.  😀

Cennik później, bo dopiero się zbieram i jadę.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 maja 2012 11:27
Tez mam kilka takich kątowników tylko niech Ci zrobią od razu otwory na izolatory lub dospawają (jak się da).
bardzo fajny pomysł -tylko czy w ziemi nie zaczną gnić? beton nie tyle chyba co trzyma ale też i zabezpiecza od wilgoci -tak ja myślę ale wygoda to jest -rzeczywiście 😉 bo jak ja mam do grodzenia 1,5ha to tych słupów mam co do betonowania.
Ale biorę pod uwagę jednak metalowe słupy bo co 4 lata wymieniać drewno to jakiś koszmar -teraz mam problem zabrac sie za grodzenie a co dopiero wszystko wymieniać co kilka lat  😵
Tu kiedyś było bardzo ładnie ogrodzone , owce miały i wiatki i kwaterki a śladu nie ma -nawet po płocie koło domu nie licząc naszej stodoły ktora złożyła sie zaledwie 5 lat temu
Te myśli mnie przerażają  🤣 że sie narobię i nic niedługo nie będzie widać  🤔
ogłaszam, ze dostałam dotację na działalność 😅 więc, biorę kredyta i grodzę pastwiska juz na pewno 😅

te kątowniki dość fajny pomysł, tylko czy one sa pordzewiałe? będziesz to malować zapewne jakimiś srodkami? bo rdza zje zaraz.


u mnie w stajni teraz powstaje przepiękne ogrodzenie😍 akurat, kiedy mam w planach sie przestawiać do siebie, to sie u nas zaczeło robić coraz piękniej 🙁 akurat tu słupki metalowe już były, a dokupiono takie deski z kawałeczkami kory na brzegach, nierówne takie. efekt miażdzy. jest przepiękne. słupki pomalowane jakąś farbą, na deskach izolatory  i pociagniety pastuch, żeby konie dech nie zjadły.

chciałabym postawić u siebie taki cud, ale przeraża mnie cena słupków(okrągłych, nie katowników) metalowych, takich grubych. chyba narazie postawie cos drewnianego, jak bedzie zastrzyk kasy to bede myslec nad czymś lepszym 🙂
Tez mam kilka takich kątowników tylko niech Ci zrobią od razu otwory na izolatory lub dospawają (jak się da).

Izolujemy inaczej, ale dziękuję za wskazówkę.

Dziewczyny, a cennik jutro. Dzisiaj plany pokrzyżowały prace ogrodowe, pylenie mianowicie. Truskawki czekać nie mogły, miejsce na ogórki się szykuje, więc cóż... Trzeba cierpliwie przeczekać.

Isabelle to gratulacje.
Być.,  super byłoby gdybyś dała ten cennik :kwiatek: możesz zdradzić swój pomysł na izolację?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 maja 2012 16:26
Być - pewnie owijasz folią?
Albo gumą 😀 U mnie sąsiad tak krowy grodził: palik owinięty na górze kawałkiem dętki, a wokół tego owinięty drut 😀
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 maja 2012 19:04
Mój ojciec wykorzystywał z kolei pocięte worki po nawozach lub pocięty szlauch (np. na prętach -ale trzeba z tymi wężami uważać bo niektóre przebijają prąd). Widywałam też po wsiach mało estetyczne plastikowe butelki nałożone na kołek.
Albo gumą 😀 U mnie sąsiad tak krowy grodził: palik owinięty na górze kawałkiem dętki, a wokół tego owinięty drut 😀

Jesteś najbliżej.  😉

Porobię jutro zdjęcia jak to wygląda w całości i wtedy wszystko opiszę od a do z. Na chwilę obecną jest milion pomysłów i jeszcze nie wiemy na czym konkretnie stanie, więc nie chcę zmieniać wersji i wprowadzać Was w błąd.

Być.,  super byłoby gdybyś dała ten cennik :kwiatek: możesz zdradzić swój pomysł na izolację?

Obiecuje, będzie.  😉
apropo tanich izolatorów , ja wykorzystałam stare połamane na trzaski słupki plastikowe
Przytwierdzałam drutem do drewnianego kołka kawałek i działa!
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
16 maja 2012 15:27
ja prawdopodobnie będę miała betonowe słupki na ogrodzenie albo jego część...
jak najlepiej zrobić izolację ? słupek jest dość szeroki więc tasma czy szlauch odpada.
kot, możesz pokazać mi na zdjęciach jak wygląda Twój pomysł ??
Mehari,  a nie możesz na kołki wsadzić izolatorów wkręcanych do drągów drewnianych?
Mehari, a czy betonowe w ogóle trzeba izolować?
W stajni, w której pracowałam, były betonowe słupki z trzema otworami, przez które przepuszczony był drut - kopało jak trzeba.
Mam betonową ścianę i często się zdarza, że taśma nawiewa na betonowe przęsła, a prąd kopie jak kopał.
mehari na twoją prośbę :kwiatek:







Można to zrobic o wiele bardziej estetycznie, u nas nie było czasu ani pieniedzy na estetyke,
Spełnia to swoja role jestem zadowolona ,że wreszcie nie pale słupków po 8 zł 🤔wirek:
O, właśnie planuje tak samo zrobic jak kot tylko na słupkach betonowych. Mam już kopczyk połamańców plastikowych, które w końcu mi sie do czegoś przydadzą.
Słupki zostały ze zlikwidowanej plantacji malin, część pewnie dokupie. Potrzebuje ogrodzić pół ha. Jak tylko zbiore siano z pierwszego pokosu, to biore sie do roboty. Na górze będzie tasma, na dole drut i sznurek.

Tylko zastanawiam sie co ile dać słupki. Co 10 metrów nie będzie za rzadko?
Wiwiana   szaman fanatyk
16 maja 2012 17:23
Te połamane słupki można poprzecinać na kawałki tak, żeby 1 uchwyt na taśmę wypadał na każdym kawałku i mamy całkiem zgrabny stosik do wykorzystania.
Też zbieram połamańce 😉

Co 10 metrów stoi u mnie i działa, jeszcze się nic nie wywaliło.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
16 maja 2012 17:32
kot, dzięki 🙂
Słupki są ze zbrojeniem, są popękane, więc nie wiem czy prąd nie będzie uciekał... mam tylko trochę plastikowych słupków, więc na część by poszło, a na resztę wtedy bym musiała deseczki/listewki na izolatory zrobić.
Ale zobaczymy w praniu czy te betonowe słupki wypalą, czy zostanie wersja ze stemplami.
Isabelle, nie wiem na ile takie kołki dałoby się zamocować do tych słupków.

A powiedzcie mi jeszcze jak Wy robicie... jak Wam się tasma albo linka urwie albo skończy a trzeba dalej pociągnąć, to wiążecie supełek czy tymi specjalnymi złączkami łączycie?
Wiwiana   szaman fanatyk
16 maja 2012 17:40
Wypruwam druciki, taśmę wiążę na supeł, potem druciki razem do kupy związuję/skręcam.
Ja zależy od grubości i ilości przewodników - plecionkę i cienkie taśmy z kilkoma drucikami po prostu wiążę, natomiast te szerokie (np. 4 cm z przewodnikami tylko na brzegach) staram się łączyć złączkami.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
16 maja 2012 18:10
dzięki za podpowiedzi 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się