Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

[quote author=Łosiowa link=topic=88123.msg1402319#msg1402319 date=1337091319]
A gdzie dostanę maskę Kallos Latte oprócz internetu? :kwiatek:
[/quote]
Ja dorwałam w hurtowni w mieście, ale widziałam jeszcze w 2 malutkich sklepikach. Często bywa właśnie w prywatnych sklepach, w drogeriach nie bywa.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 maja 2012 18:11
Fog, ten cytat to odnośnie maski Biovax Latte? W ostatnim zdaniu jest napisane, że ma parabeny- a na masce, na opakowaniu jest napisane, ze nie ma parabenów, sls, sles i czegoś jeszcze? Coś pomyliłam, czy biovax kłamie?

Joanna Rzepa- wcierka- kuracja wzmacniająca jest w takim samym opakowaniu jak szampony Joanny Rzepa, czy w ampułkach? Jeśli to 2 różne rzeczy, to co jest lepsze? I gdzie można w ogóle tę wcierkę dostać, bo w superpharmie i w rossmannie nie ma.
obkupiłam się póki co w Rossmannie. Zakupy jednak okazały się średnio udane, bo szampon Alterra mimo braku SLS ma sodium coco sulfate, czyli właściwie to samo  👿 kolejny szampon pójdzie siedzieć w szafie, do czasu oż się poddam z tą 'naturalną' zabawą. Wygląda na to, że jedynym, ogólnodostępnym wyjściem jest jakiś dzieciowy szampon  🤔
Właśnie kupiłam maskę z Alterry i dzisiaj mam zamiar nałożyć  😅 I mam pytanie, nałożyć ją po myciu (BD + odżwyka Isany), a potem jeszcze zmyć wodą? I ile mniej więcej trzymać ją na włosach? Bo jestem zielona w temacie  😉


Można robić tak jak pisze Fog, a ja robie tak jak jest napisane na pakowaniu, czyli nakładam na wilgotne włosy po myciu i potem spłukuje po ok godzinie. Można kombinowac jak sie chce 🙂

kasska, spoko, tez mi sie zdarzyło kupić coś nieodpowiedniego przez przypadek, bo wydawało mi sie że jak już jeden produkt danej firmy jest ok to wszystkie są... niekoniecznie 🙂
Edit: sprawdź swoją Alterrę tutaj http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447103, jeśli oczywiście jest. Tu znalazłam coś zanalizowane i brzmi to dobrze, także może Twój szampon nie jest do kosza http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=29015098&postcount=2306
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 maja 2012 20:09
Ja zwykle używam maski jako drugie O w OMO, ale różnie to bywa szczerze mówiąc 😉
oprócz detergentu w szamponie, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to czy w składzie są składniki łagodzące jego działanie:
PEG-7 Gliceryl Cocoate
Cocamide DEA
Cocamide MEA
Laureth-6
betainy i proteiny mleka i pszenicy. Nie dajmy się zwariować 🙄
Czyli BD do kosza i Alterra Granat do kosza  👿 Wracam do alterry macadamia&figa 😉

wieści z frontu takie, że po joaśce mleko&miód włosy są ładniejsze ale nie co obciążone. Spodnie warstwy falują się już od nasady, wierzchnie warstwy są proste z wywiniętymi końcówkami i wyglądam ogólnie jak menel  😁
asds   Life goes on...
16 maja 2012 08:42
Hahaha...Ja co do szamponów moge polecic te z Bingo Spa. Uzywam kolagenowego i jest nieźle. No i jeszcze maski. Przyc zym ceny nie sa powalające
Escada,
dlaczego BD do kosza?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
16 maja 2012 11:51
W kosmetycznych zasobach domowych znalazłam jeszcze szampon Joanna Naturia z miodem i cytryną i jego użyłam do pierwszego mycia przed kuracją bezsilikonową. Na to balsam Joanna z apteczki babuni regenerujący ale jako d/s. Włosy ciężko się rozczesywały, ale po wyschnięciu były fajne w dotyku i wyglądzie. Wczoraj umyłam już BD i tak samo balsam jako d/s. Łatwiej się rozczesały i wg mnie wyglądają fajne.
Dzisiaj sprawdzę balsam jako b/s.

No i drożdże też poszły w ruch. Powiedzcie mi jak je przygotowujecie? Pijecie na ciepło czy na zimno (temp. pokojowa). Ja zalałam gorącym mlekiem, poczekałam aż trochę przestygnie i dodałam miodu. W smaku całkiem, całkiem, ale za pierwszym razem jeszcze w trakcie picia strasznie rozbolał mnie żołądek. Wczoraj zrobiłam 3/4 kubka i bolał mnie trochę mniej.
Czy któraś z Was też tak miała? Co może być powodem?
Scottie   Cicha obserwatorka
16 maja 2012 12:02
kasska, serio tak ciężko Ci przejrzeć posty w tym wątku? To dopiero 4 strony.... Escada już o tym pisała, na poprzedniej stronie 🙂

Horciakowa, a jaką porcję tych drożdży robisz? 1/4 kostki? Może spróbuj z mniejszą ilością, np. 1/6?
asds   Life goes on...
16 maja 2012 12:29
Moje zakupy szmponowe:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2347702724

http://allegro.pl/show_item.php?item=2328091894

I Olejek różany, ale to bardziej do ciała by pachnieć 🙂 i na bliznę:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2328091799

Jestem ignorantka, albo nieuważnie czytam. Co to jest CG?
Musze jakoś zacząć ratować moje włosy. Rozjaśniane, trochę za ramiona, proste i sztywne jak koński włos. Co polecacie? Głównie chodzi mi o łatwiejsze rozczesywanie bo szału dostaję. Nigdy nie przyglądałam się zawartości szamponów i odżywek. Jak to teraz wygląda co wypada, a co jest na nie?
CG - 'Curly Girl' czyli inaczej metoda dbania o kręcone włosy, tak w dużym skrócie 🙂

Horciakowa Dzisiaj o 11:51:37
W kosmetycznych zasobach domowych znalazłam jeszcze szampon Joanna Naturia z miodem i cytryną i jego użyłam do pierwszego mycia przed kuracją bezsilikonową.

Też używam tej Joanny, jako szampon z SLS

No i drożdże też poszły w ruch. Powiedzcie mi jak je przygotowujecie? Pijecie na ciepło czy na zimno (temp. pokojowa). Ja zalałam gorącym mlekiem, poczekałam aż trochę przestygnie i dodałam miodu. W smaku całkiem, całkiem, ale za pierwszym razem jeszcze w trakcie picia strasznie rozbolał mnie żołądek. Wczoraj zrobiłam 3/4 kubka i bolał mnie trochę mniej.
Czy któraś z Was też tak miała? Co może być powodem?


Niektóre dziewczyny na wizazu sie skarżyły na ból brzucha, może najpierw rób mniej drożdży a jak będzie Cie nadal bolał to ja bym zaprzestała 🙁
EDIT: prosze o skasowanie, pomyliłam się :/
Horciakowa ja pije drożdżaki 😀

To, że bolał brzuch może mieć taką przyczynę, że drożdże były nie do końca martwe a Ty je dosłodziłaś 😁 więc zaczęły jeszcze trochę pracować...

Ja na początku też piłam z mlekiem, teraz pije 1/3 albo 1/4 kostki drożdży zalanych do wysokości połowy kubka wrzątkiem. Zalane drożdże zostawiam na 15 minut, aby mieć pewność, ze nie żyją 😤
Acha pije je tak pół godziny przed snem (mam wrażenie, że nie zdąży mnie jak co brzuch rozboleć) a miód mam na łyżeczce i zjadam na koniec co by smak zabić...

taki mam sposób na nie- u mnie się sprawdza (a pije jakieś 2 tygodnie)
Fog, ten cytat to odnośnie maski Biovax Latte? W ostatnim zdaniu jest napisane, że ma parabeny- a na masce, na opakowaniu jest napisane, ze nie ma parabenów, sls, sles i czegoś jeszcze? Coś pomyliłam, czy biovax kłamie?

Joanna Rzepa- wcierka- kuracja wzmacniająca jest w takim samym opakowaniu jak szampony Joanny Rzepa, czy w ampułkach? Jeśli to 2 różne rzeczy, to co jest lepsze? I gdzie można w ogóle tę wcierkę dostać, bo w superpharmie i w rossmannie nie ma.

Też mnie to zastanowiło  😉 i sprawdziłam swoją. Ma parabeny. To, że biovax kłamie w takiej sprawie jest nie fair, ale bardziej mnie boli to co widzę w telewizji na co dzień.

obkupiłam się póki co w Rossmannie. Zakupy jednak okazały się średnio udane, bo szampon Alterra mimo braku SLS ma sodium coco sulfate, czyli właściwie to samo  kolejny szampon pójdzie siedzieć w szafie, do czasu oż się poddam z tą 'naturalną' zabawą. Wygląda na to, że jedynym, ogólnodostępnym wyjściem jest jakiś dzieciowy szampon
Można jeszcze zrobić swój szampon  😉 Na wiedźm-im blogu jest wszystko opisane.

Ja zwykle używam maski jako drugie O w OMO, ale różnie to bywa szczerze mówiąc
U mnie taki sposób obciążał (jestem NP), pamiętam, że z tego co było napisane w metodzie OMO, jest odwrotnie. Poniekąd czuje się usprawiedliwiona jeśli moje włosy to lubią, a w innym wypadku są strasznie obciążone.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=17141701&postcount=5 (Metoda OMO i jak widać macie dziewczyny rację (drugie O-bogata odżywka), ale tak jak mówię, może którejś z was przypasuje mój sposób.


Hahaha...Ja co do szamponów mogę polecić te z Bingo Spa. Używam kolagenowego i jest nieźle. No i jeszcze maski. Przyc zym ceny nie sa powalające

Muszę kupić, bo wiele osób poleca  😀

Czyli BD do kosza i Alterra Granat do kosza
Nie wyrzucaj kosmetyków, chyba że się zepsuły! Zawsze mogą się inaczej przydać jak nie Tobie to koleżance.. Ja na początku chciałam wyrzucić 3/4 swoich specyfików i dobrze, że nie wyrzuciłam. Teraz z koleżanką się wymieniamy jak nam coś nie pasuje, akurat jest tak, że ona jest WP, a ja NP, więc to co mi nie pasuje u niej jest jak znalazł.


Jestem ignorantka, albo nieuważnie czytam. Co to jest CG?
Musze jakoś zacząć ratować moje włosy. Rozjaśniane, trochę za ramiona, proste i sztywne jak koński włos. Co polecacie? Głównie chodzi mi o łatwiejsze rozczesywanie bo szału dostaję. Nigdy nie przyglądałam się zawartości szamponów i odżywek. Jak to teraz wygląda co wypada, a co jest na nie?

Cholera mnie bierze jak wszyscy idą na łatwiznę  😁. Na wizażu jest w każdym wątku 200 stron, a wątków jest chyba z 15 to rozumiem, że może to przerażać, ale u nas jest kilka stron...
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17141701#post17141701
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=604868
(tu jest wszystko)

Acha pije je tak pół godziny przed snem (mam wrażenie, że nie zdąży mnie jak co brzuch rozboleć) a miód mam na łyżeczce i zjadam na koniec co by smak zabić...
A ja piłam rano, bo miałam wypełniony brzuch i przez cały dzień nie chciało mi się jeść, a ja lubię jeść  😁



Mam dzisiaj sianko po BD, zaraz nakładam moją ukochaną maskę Biovax+miód 1:1, a potem jako drugie O Alterkę morelę. Mam ochotę jutro wyprostować włosy  🏇. Obiecałam sobie, że raz na miesiąc mogę.
Ja wczoraj zamówiłam hennę Khadi orzechowy brąz. Modlę się tylko żeby nie wyszły za ciemne! Wzięłam ten kolor głównie ze względu na chłodny odcień. Zobaczymy co wyjdzie 😀
In.   tęczowy kucyk <3
16 maja 2012 14:55
Horciakowa, nie dosładzaj ciepłych drożdży, od tego Cię brzuch bolał.
asds   Life goes on...
16 maja 2012 14:56
Ja wczoraj zamówiłam hennę Khadi orzechowy brąz. Modlę się tylko żeby nie wyszły za ciemne! Wzięłam ten kolor głównie ze względu na chłodny odcień. Zobaczymy co wyjdzie 😀


Nie martw się. Ja nie miałam zadnych problemów jak henne robiłam 🙂 - korzenny brąz
Ja wczoraj zamówiłam hennę Khadi orzechowy brąz. Modlę się tylko żeby nie wyszły za ciemne! Wzięłam ten kolor głównie ze względu na chłodny odcień. Zobaczymy co wyjdzie 😀

Daj znać jaki wyszedł koniecznie i czy były rude refleksy! + zdjęcia koniecznie!  😜
Też miałam kupić, ale się boje, bo nigdy nie farbowałam  🤣
asds   Life goes on...
16 maja 2012 15:00
[quote author=maracuja link=topic=88123.msg1403347#msg1403347 date=1337176268]
Ja wczoraj zamówiłam hennę Khadi orzechowy brąz. Modlę się tylko żeby nie wyszły za ciemne! Wzięłam ten kolor głównie ze względu na chłodny odcień. Zobaczymy co wyjdzie 😀

Daj znać jaki wyszedł koniecznie i czy były rude refleksy! + zdjęcia koniecznie!  😜
Też miałam kupić, ale się boje, bo nigdy nie farbowałam  🤣
[/quote]


Były i kolor cudny. Teraz już na końcówkach mam zmyty, a więc przechodzą mi włosy z korzennego brązu do blondu miodowego na koncówkach.\


Powoli się zbieram do ufarbowania na miedziany brąz
[quote author=Fog link=topic=88123.msg1403356#msg1403356 date=1337176693]
[quote author=maracuja link=topic=88123.msg1403347#msg1403347 date=1337176268]
Ja wczoraj zamówiłam hennę Khadi orzechowy brąz. Modlę się tylko żeby nie wyszły za ciemne! Wzięłam ten kolor głównie ze względu na chłodny odcień. Zobaczymy co wyjdzie 😀

Daj znać jaki wyszedł koniecznie i czy były rude refleksy! + zdjęcia koniecznie!  😜
Też miałam kupić, ale się boje, bo nigdy nie farbowałam  🤣
[/quote]


Były i kolor cudny. Teraz już na końcówkach mam zmyty, a więc przechodzą mi włosy z korzennego brązu do blondu miodowego na koncówkach.\


Powoli się zbieram do ufarbowania na miedziany brąz
[/quote]
A po jakim czasie pojawiły Ci się odrosty?
asds   Life goes on...
16 maja 2012 15:13
Odrosty mi sie nie pojawiły. Henna po prostu zmywa się z włosó. U mnie tak srendio do 8 myc sie kolor trzyma
pierwsze olejowanie za mną - olej kokosowy pachnie pyyyysznie  😍
mogę to potraktować jako pierwsze O, zmyć (spróbuję BD) i na drugie O użyć maski z Alterry? dzisiaj byłam na zakupach i mam ochotę wszystkiego już teraz, zaraz spróbować 🏇
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 maja 2012 15:48
PonPon, myślę, że możesz 🙂

Moje włoski już dwa dni po myciu i dalej tak samo świeże, ładnie poskręcane, lekkie. Skalp też się nie skarży- zero przetłuszczu! Chyba służy im CG  😅
Koleżanka, które mnie nie widziała przez 2 tygodnie zapytała:
"Czy robiłaś coś z włosami, bo chyba lepiej się kręcą i ogólnie lepiej wyglądają." Co jeszcze bardziej mnie cieszy, bo oznacza, że są(!) efekty  😅

Zanabyłam drożdże. Siedzą w lodówce i czekają na swoją kolej.  🏇
Odrosty mi sie nie pojawiły. Henna po prostu zmywa się z włosó. U mnie tak srendio do 8 myc sie kolor trzyma

O, tym lepiej  💘

Moje włoski już dwa dni po myciu i dalej tak samo świeże, ładnie poskręcane, lekkie. Skalp też się nie skarży- zero przetłuszczu! Chyba służy im CG 
Koleżanka, które mnie nie widziała przez 2 tygodnie zapytała:
"Czy robiłaś coś z włosami, bo chyba lepiej się kręcą i ogólnie lepiej wyglądają." Co jeszcze bardziej mnie cieszy, bo oznacza, że są(!) efekty

Gartulacje!  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
16 maja 2012 19:01
Wreszcie udało mi się znaleźć fotografa, trochę marne te zdjęcia, ale chcę mieć jakiekolwiek z początków pielęgnacji. Tym bardziej, że w piątek idę do fryzjera. Dziewczyny z pięknymi włosami proszę zamknąć oczy. Sieją zgorszenie!

Oba zdjęcia robione w świetle dziennym (zachodzącym, drugie przy opcji w aparacie 'ze słabym oświetleniem' i mam wrażenie, że pokazało, jak bardzo są zniszczone), zrobione zaraz po czesaniu włosów. Trochę się "pofalowały", bo są cienkie i podatne na odkształcenia (siedziałam z mokrą głową wciśniętą w oparcie kanapy), naturalnie mam raczej proste, ale nie są to druty.





Przy okazji dowiedziałam się, jak fryzjerzy rozumieją prośbę "proszę obciąć na prosto- bez cieniowania, bez włosów w V, bez pazurków i strzępienia". Obcinałam tak włosy od prawie 4 lat... Masakra.
Dziewczyny,
co powiecie o takim szamponie? jest tam jakieś ZŁO poza solą ?
AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM COCAMPHOACETATE, SODIUM CHLORIDE, POLYQUATERNIUM-7, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, POLYQUATERNIUM-44, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, GERANIOL.
ja zaraz podejmuję próbę mycia odżywką 🏇 swoją drogą naprawdę ta odżywka Isana z olejkiem z babassu jest super 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się