własna przydomowa stajnia

Mehari, ja wiąże w supeł i nigdy mi się nie zdarzyło, by został odwiązany bądź by prąd przestał przepływać.
JolantaG, daje co 5 m swoje metalowe i na środku jeszcze plastik, taki straszak.
kot , bardzo fajnie to wygląda i jak praktycznie!
Mehari,  tam gdzie mam konia teraz właścicielka łączy zszywkami biurowymi, super sie sprawdza, przewodzi, trwałe, kładzie na sobie dwie warstwy i ciach złączone🙂

do betonowych można zrobić tak: wywiercic dziurę, wepchnąć kołek rozporowy (plastikowy, z zaczepkami) w to wkręcony izolator z okrągłym oczkiem 🙂

po ile stoją słupki betonowe? jakich wymiarów?
Być dzięki :kwiatek:
Być.,  cennik dawaj i relację zdjęciową🙂 wszyscy ciekawi Twojej cudownej konstrukcji🙂
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
16 maja 2012 21:42
Isabelle, słupki miały być ze starego ogrodzenia, ale jednak się nie nadają... będą stemple. Najwyżej będę je sukcesywnie w przyszłości wymieniać, w tej chwili nie mam innej opcji.
Opcja z szywkami w sumie super sprawa 🙂  ja zazwyczaj też wiązałam normalnie supełki, ale ktoś mnie przestraszył, że w ten sposób może być spięcie i bateria np może szybciej się zużyć/popsuć.
Być, ja też czekam 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 maja 2012 22:49
do betonowych można zrobić tak: wywiercic dziurę, wepchnąć kołek rozporowy (plastikowy, z zaczepkami) w to wkręcony izolator z okrągłym oczkiem 🙂

po ile stoją słupki betonowe? jakich wymiarów?


Na Allegro po 11 pln, i to w rejonie Łodzi.
Ja już kawałek starego ogrodzenia zamieniłam na betony,
w przyszłym tygodniu będę ciągnąć następne 300 m, docelowo
10 ha będzie ogrodzone.

Nawet nie wygląda to tak ohydnie, jak myślałam, że będzie.
No i miałam już po dziury w nosie ciągłego wymieniania drewniaków.

do betonowych można zrobić tak: wywiercic dziurę, wepchnąć kołek rozporowy (plastikowy, z zaczepkami) w to wkręcony izolator z okrągłym oczkiem 🙂



O widzisz, teraz mi się przypomniało, że te nasze słupki w miejscu przechodzenia drutów miały wetkane kawałki gumowego węża. Większość z nich i tak po pewnym czasie wypadła i pastuch dalej działał, przynajmniej gdy nie padało - bo taki mokry betonowy słupek pewnie też nieźle uziemia 🤔
a ja mam pytanie- macie jakieś sprawdzone patenty (środki chemiczne? ) na walkę z jaskrem (łąkowy, rozłogowy)?? Pastwisko nam bardzo długo wysychało i teraz widzę, że robi się pięknie żółte 😤
Kasik mi przychodzi do glowy wapnowanie, ale chyba juz za pozno na to. Jesli masz ich tak duzo to domyslam sie, ze wykopywanie razem z korzeniami nie wchodzi w gre😉 moze skoscie je zeby sie przynajmniej nie rozsialy bardziej? Konie z reguly jaskry skutecznie omijaja skubiac trawe.
Być.,  cennik dawaj i relację zdjęciową🙂 wszyscy ciekawi Twojej cudownej konstrukcji🙂

Dzisiaj, ponieważ wczoraj pojechał sam tata i powiedzieli mu, że profili nie mają takich jakich chcemy. Wrócił szybciej niż zdążyłam się odwrócić. Nie pisałam nic, bo mnie samą denerwuje takie przekładanie, ale nic nie mogę na to poradzić. Dzisiaj mają być, dzisiaj będzie robota.  😉
Stillgrey- właśnie zaczęłam je wykopywać ale to krecia robota, bo nie wszystkie widać (nie zakwitły jeszcze) no i sporą część pastwiska mi zajęły 😤 Dobrze, że przynajmniej konie je omijają... Kosić na razie nie chcę, bo właśnie od dzisiaj wpuściłam tam 2ogony a opanowanie 0,5ha może im chwilę zająć.
a ja mam pytanie- macie jakieś sprawdzone patenty (środki chemiczne? ) na walkę z jaskrem (łąkowy, rozłogowy)?? Pastwisko nam bardzo długo wysychało i teraz widzę, że robi się pięknie żółte 😤

kozy lubią wcinać jaskry i inne badyle ktore koniom nie smakują 😉
Taaak, mam patent na walkę z Jaskrem -> łydką do przodu. 😁 😉 (wybaczcie, znam konia o imieniu Jaskier i nie mogłam się powstrzymać.  😡 )

a tak na poważnie, to hmm, chcecie później siano z tego zrobić czy to jest pastwisko po którym mają chodzić konie? Nie wiem jak wyplenić jaskra, ale wiem, że u mnie też trochę tego urosło i konie skrupulatnie jaskra omijają.
Stillgrey- właśnie zaczęłam je wykopywać ale to krecia robota, bo nie wszystkie widać (nie zakwitły jeszcze) no i sporą część pastwiska mi zajęły 😤 Dobrze, że przynajmniej konie je omijają... Kosić na razie nie chcę, bo właśnie od dzisiaj wpuściłam tam 2ogony a opanowanie 0,5ha może im chwilę zająć.



Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jaskry są grupą chwastów, które po przerobieniu na siano tracą swoje trujące właściwości. Ale to wymaga weryfikacji kogoś mądrzejszego.
Na pewno są trujące w stanie świeżym.
Świeże jaskry są trujące, ususzone już nie 😉 Łąka, którą opanowały służy jako pastwisko i nie martwię się, że konie je przez przypadek zjedzą a raczej tym, że ich ilość wzrośnie jak tylko zaczną się rozsiewać.

Małe sprostowanie-jaskier właściwości trujące zachowuje po wysuszeniu przez 3 miesiące,dlatego siano z łąki zaatakowanej przez jaskier należy tyle przechowywać przed podaniem koniom.Po ścięciu i wysuszeniu ulatniają się z niego gorzkie olejki eteryczne i konie zmylone zapachem świeżego sianka zjadają trujące dla nich rośliny nawet wtedy kiedy jeszcze substancje trujące są aktywne.
Co do walki-kiedyś powapnowałam-wyrosło ich jeszcze więcej.Pryskałam-słabo zakwitły ale były.Chyba nie ma sposobu 🤔wirek:
6 metrowy pręt, 3x3 kosztuje prawie 70 zł. Zaokrąglając. 2x2 jest analogicznie tańszy, ale tata dotykał, oceniał i stwierdził, że jest "za kruchy". Im większy wymiar słupka tym droższe. Stwierdzam, że rok temu były tańsze.
Ircia   Olsztyn Różnowo
19 maja 2012 07:04
Być drogo to wychodzi niestety  👿
Wczoraj otrzymałam list z policji że sparwę słupków UMORZONO, ale czego mogłam się spodziewać  🤔wirek:
Być.,  działacie z tymi słupkami? 3x3 to znaczy 3 metry długości na 3 cm szerokości?
Być drogo to wychodzi niestety  👿
Wczoraj otrzymałam list z policji że sparwę słupków UMORZONO, ale czego mogłam się spodziewać  🤔wirek:


Tak, drogo... Jeszcze rok temu było, nieco taniej...
Chodziło o te słupki plastikowe, tak? W sumie oni mają jakieś tam procedury i po x czasie umarzają sprawy.

Być.,  działacie z tymi słupkami? 3x3 to znaczy 3 metry długości na 3 cm szerokości?

Działamy. Izolujemy i dziś wbijamy. Tak, dokładnie. 3 szerokie na 3 długie.

Ircia   Olsztyn Różnowo
19 maja 2012 17:36
Być tak, te słupki plastikowe co mi ukradli  👿
Z jednej strony szkoda, bo sytuacja może się powtórzyć, a winowajca nie poniósł konsekwencji. A z drugiej, szkoda Twojego czasu. To fajnie, że przyjęli wtedy zgłoszenie, ale pewnie uznali, że mała szkodliwość i szybko umorzyli.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
19 maja 2012 19:20
A ja muszę się pochwalić 🙂
Dzisiaj rozpoczęliśmy grodzenie pastwiska 🙂
Co prawda mamy niewiele do pokazania, ale już praca ruszyła, więc idziemy do przodu 🙂
Jeszcze tam pójdą oczywiście sznurek i drut z prądem na kilku wysokościach i się wyrówna słupki.
mehari bedzie pieknie 🙂
Jakie długie są te słupki i ile cm wkopywałaś je do ziemi ? Mam podobne 3metrowe i chyba będę musiała je przycinać  🤔
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
19 maja 2012 20:42
ansc, to są stemple budowlane, mają chyba też ze 3 m... będę je przycinać... wkopane są na 80-90 cm... (mamy taki świder i świdrowane było do końca a on jest do pasa mniej więcej).

stillgrey, 🙂 też się cieszę i nie mogę doczekać się efektu końcowego 😉 Muszę jeszcze zamówić drut i zobaczyć czy sznurka mi wystarczy.
Mehari bardzo ładny obrazek. Zapowiada się ekstra ogrodzenie.  😉
Pytam, bo zastanawiam się czy nie lepiej najpierw przyciąć a potem wkopywać. Do mojego pasa to jest ok 1 m. to głęboko  😲
a ja mam pytanie- macie jakieś sprawdzone patenty (środki chemiczne? ) na walkę z jaskrem (łąkowy, rozłogowy)?? Pastwisko nam bardzo długo wysychało i teraz widzę, że robi się pięknie żółte 😤


może chwastox albo jakiś inny herbicyd selektywny na chwasty dwuliścienne?
Pytam, bo zastanawiam się czy nie lepiej najpierw przyciąć a potem wkopywać. Do mojego pasa to jest ok 1 m. to głęboko  😲

Jak grodziłam siano to wkopałam (na oko) na 1m w ziemię, przysypałam od spodu cegłami i kamieniami, później ziemia dobrze udeptana i... Słupki stoją, nie do ruszenia przez konie. Zero betonu i innych kombinacji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się