Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 maja 2012 15:10
I jak tam się sieczki Podkowy sprawdzają? Bo już chyba pierwsza partia się trochę testuje?

Pierwsza partia (Zamówienie Brzozy) cała spleśniała (kilka dni po otwarciu). Pan Podkowa przysłał drugą partię, już "naprawioną". Nikt o tym jeszcze nie napisał, a myślę że warto. Błędy się zdarzają, ważne jak się je naprawia 🙂

Ja nowej partii jeszcze nie probówałam, ale mam nadzieję, że teraz uda się ją tak naprawdę do końca przetestować.
Gillian   four letter word
16 maja 2012 15:16
gdzie najtaniej dostanę Marstall Sinfonie? ktoś wie? :kwiatek:
Edytka, masz rację, trzeba mieć klasę!
Edytka, masz rację, trzeba mieć klasę!


się zgadzam !

Marcin jest wporzo  😎 jest solidnym człowiekiem !
Ja mam Podkowę 2 ulice od domu, piechotką to jakieś 20-30 min, zwykle zamawiam przed wyjściem, a jak dochodzę/dojeżdżam to już wszystko przygotowane na mnie czeka  😜 Sieczek jeszcze nie testowałam, ale zamierzam zakupić worek w tym tygodniu i zobaczyć czy mój wybredny koń będzie jadł 😉
[quote author=Koniczka link=topic=25.msg1402856#msg1402856 date=1337116033]
I jak tam się sieczki Podkowy sprawdzają? Bo już chyba pierwsza partia się trochę testuje?

Pierwsza partia (Zamówienie Brzozy) cała spleśniała (kilka dni po otwarciu). Pan Podkowa przysłał drugą partię, już "naprawioną". Nikt o tym jeszcze nie napisał, a myślę że warto. Błędy się zdarzają, ważne jak się je naprawia 🙂

Ja nowej partii jeszcze nie probówałam, ale mam nadzieję, że teraz uda się ją tak naprawdę do końca przetestować.
[/quote]

potwierdzam, pierwsza partia jakas niestety nieudana była, zanim zdążyła zacząć pleśnieć P. Marcin zadzwonił do mnie z informacją, że coś może się z sieczką dziać i jakby się tak stało, żeby koniom nie dawac, i tak też następnego dnia dziać się zaczeło, sieczka najpierw grzała, potem spleśniała, przedwczoraj dostałam wymienioną sieczkę relaks, od wczoraj konie dostają, smakuje im bardzo, jest mniej wilgotna, fajna, pachnaca 🙂
Witam
Czy ktoś z Was karmił/karmi swoje kopytne paszami EPONA? szczególnie interesuje mnie:

1. Sonntag Mash
2. Mineral Mix Apfel-Karotte
3. Granulat Basic A

Jakie są wasze opinie?

Dziękuje i pozdrawiam. :kwiatek:
Szukam witaminy E z selenem w jakiejś sensownej cenie i dobrze przyswajalnej, co polecacie?
Burza VSL Foranu? u nas dziala  😉
Burza jeśli w sensownej cenie szukasz, to może u weta zamów taką w płynie?
Misia, o dzięki, i cena fajna i jest też w proszku 🙂

Kopyciak co rozumiesz przez weta? żeby mi sam 'namieszał'?
Wszystkie witaminy i minerały typu E+selen, H - biotyna, itp.itd. występują w wersji dla zwierząt, w hurtowniach weterynaryjnych - tu zupełnie przykładowo http://rolvet.pl/produkty/weterynaria-inne/drob/liquivit-se-2000.php
Cena takiego suplementu jest bardzo korzystna, oczywiście jest skuteczny, wiadomo wet dobiera taki środek by był przeznaczony również dla koni - link wrzuciłam poglądowo, żeby zobrazować o jaki typ witaminy mi chodzi.
W takim razie zapytam weta 🙂
Dzisiaj do mnie przyjechała nowa pasza EPONA i jestem bardzo miło zaskoczona jakością musli. Przed wszystkim bardzo mało granulatu  😀

http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=38&product_id=55
Dramka a jak z dostawą, wszystko OK? jak długo czekałaś po zamówieniu? ja chciałabym zamówić mesz Epona  🏇 (Sonntag Mash) o ten: http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=35&product_id=88
Z dostawą jak najbardziej ok. Szybko i sprawnie.  😀
Czy wiecie może kto sprowadza do Polski suplementy nutri labs?
Dramka,  ja sie już zdecydowałam na Irish P teraz czekam tylko aż mi się wet okresli co robić z koniem dalej, bo w planach niedługich endoskopia, wiec póki co wstrzymuję się z zamówieniem, ale zamówie na pewno 😅
Dodam jeszcze że Musli Irish Cooler pachnie bosko  😍
A ktoś jest w stanie coś powiedzieć o efektywności pasz sportowych Epony?
epk, ja ostatnio zamawiałam Mobifor Ultra na stronie NutreCare, nie było większych problemów. Potrzebujesz jakieś większe ilości czegoś?
O nie! Już miałam wizję, jak będę dalej karmić pluszowca i musieliście mi pokazać tą eponę?🙂 mój pluszowiec zastrajkował na equigarda, już któryś dzień z kolei. Suchy granulacik mniam - pachnący cudnie equigardzik pfe  😤
Cejloniara,  dla mnie te pasze składowo i cenowo wyglądaja super. jesli wet po endo uzna, że ma jeść normalna seniorska a nie ziołową to biorę golden oldie, tak czy siak na pewno cos zamówię 🙂
Rzeczywiście ta Epona wygląda ciekawie. Tylko z logo nie trafili. Czy to jakaś nowość u nas? Ktoś ją stosuje jeszcze oprócz Dramki?

Isabelle, a twoje konisko ile ma lat?
Beti,  dużo 😉 jeszcze 17 😉

Golden Oldie naprawdę zapowiada się bardzo fajnie, sama bym juz miała u mnie worki, ale wet nakazał sie wstrzymac do badań, bo pasza ziołowa może wygłuszyc kaszel, a może trzeba dać coś na odksztuszenie zamiast łagodzącego 🙁
Ja też zamówiłam paszę Epona - lucernę:
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&keyword=lucerna&category_id=0&product_id=67

Pachnie super, koń zjada z bardzo dużym apetytem. Co prawda nie widzę na razie efektów bo to dopiero początek przygody z Epona ale zapowiada się super.

Dostałam też do przetestowania trawokulki bo mój koń wychodzi na trawę  tylko w ręku. Są świetne! Klacz miała obłęd w oczach, mimo to że zawsze jak jej się dawało granulat to pluła wokół siebie! 🙂

A co do dostawy to ja zamówiłam wieczorem i następnego dnia po południu miałam w stajni
Mi sie podoba z epony musli fiber balance, ma więcej włókna i tłuszczu niż oldi o mniej melasy (2%). Oldi ma aż 10% melasy!
Dava   kiss kiss bang bang
17 maja 2012 08:50
Super wyglądają te mieszanki  😍 I jeszcze w super cenie.
Ktoś już dłużej tym karmi?
To jakaś nowość na rynku PL?
Isabelle, to mój łach jeszcze... 15 😀. Myślę, że też warto pomyśleć już o jakimś ciekawym dodatku w postaci musli dla staruszków. Ale w Golden jest aż 10% melasy a ja ze względu na kopyta uciekam od takich produktów. Co się kryje pod hasłem "ziarna włókniste"? Jak przeglądam ich musli to podoba mi się najbardziej skład właśnie Irish Herbal.

Czy ktoś mógłby mi podać srednią wartość energii strawnej i białka w owsie?
Rzeczywiście ta Epona wygląda ciekawie. Tylko z logo nie trafili. Czy to jakaś nowość u nas? Ktoś ją stosuje jeszcze oprócz Dramki?

Isabelle, a twoje konisko ile ma lat?


Co masz do logo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się