Koniki polskie

ale w tym wątku cicho 😕

my w sobotę zafundowaliśmy sobie irokeza 😎
Tak między nami, w tym komplecie mu całkiem do pyska.  😉
aaa, dziękujemy  😉
Horsik z dzisiaj:


Co tu tak cicho?
Macie foteczkę:


Coś mi się nie widzi to ujeżdżenie na Horsie... Ojj, ciężko będzie, ciężko.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 maja 2012 19:45
To i my wrzucimy nasze ostatnie wyczyny:









Przeszkoda na ostatnim zdjęciu miała 85 cm.


I zdjęcia z dzisiaj:



a jak wam się podoba to zdjęcie?
LatentPony, widze ze Twoj tez tak szkity wyciąga do przodu szybko jak mój 😁
Siux81 , te grzywyy 😜

i tacy my 😉
Czy wy też macie problem z waszymi konikami w galopie pod siodłem?
Ja jeżdżę na takiej co pod siodłem nie potrafi galopować... Zrobi parę dziki ful i na tym koniec, również do przeszkody nie potrafi dogalopować.
Risa, absolutnie nie mam takiego problemu.
Może Twój koń nie ma równowagi? Albo jest gruby i nie ma siły?
No brzucha to ona ma 😉 Siły też nie za wiele, bo pół roku stała, a teraz jeździ się na niej nie za często... Ale przed przerwą kiedy chodziła częściej też miała takie problemy, ładnie galopowała tylko w terenie po prostej drodze. Cóż będzie musiała trochę brzucha zgubić  😉
Risa, w takim razie trzeba ją odchudzić i problemy powinny zniknąć 🙂.
Może ma to związek z moją wagą? Do ilu kilogramów optymalnie koniki mogą nosić?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
03 maja 2012 22:46
To jeszcze ja się pochwalę koniem z dzisiaj:

Metrówka:




LatentPony , wy latacie!  😜
a to my z dzisiaj  😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
05 maja 2012 16:51
Myszowate są the best!
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 maja 2012 20:55
Solaoke, dzięki 🙂 Dzisiaj właśnie od kolejnej osoby usłyszałam, że mój koń naprawdę kocha skakać.
Są konie, które po prostu są dobrze ujeżdżone i skaczą dobrze, bo jeździec o to prosi. Są konie, które skaczą, bo wiedzą, że jak nie skoczą, to dostaną wpie****. Ale bardzo mało jest takich koni, które naprawdę same z siebie kochają skakać. A po moim to wręcz widać, że to uwielbia i chyba coś w tym jest, skoro nie jedna osoba mi to mówi 🙂
Latent swietny ten Twoj konik w skoku 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
06 maja 2012 06:29
Dziękuję 🙂  :kwiatek:
Jak go kupowałam, to wyzwaniem było przejście przez kopertkę w kłusie 🙂

Dla przypomnienia, skoki w korytarzu, 130 cm. Potem skakał to jeszcze z zapasem:

(wygląda jakby zahaczył, ale oczywiście było na czysto 🙂 )
o matko, jaka maszyna do skoków . Okropnie zazdroszczę  😀iabeł:
Dawaj więcej zdjęć, buzia sie cieszy patrząc na takiego skoczka  :kwiatek:
Albo może masz photobloga czy coś w tym stylu? 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 maja 2012 21:03
Daniella, można mnie znaleźć na facebooku http://www.facebook.com/LatentPony , a nawet można zaprosić do znajomych 🙂 Nie gryzę. Tylko proszę o wiadomość, że z re-volty, ponieważ nie przyjmuję zaproszeń od zupełnie nieznajomych osób.
Na fecebooku na bieżąco wrzucam nasze aktualne zdjęcia 🙂
Z miesiąc mnie na volcie nie było...

To może napiszę co tam u nas.
Przypadkowo wet odkrył, że J ma pęknięte i odwarstwione rysiki (kontuzja z młodzieńczych lat (sic!)). Także aż do czerwca nie możemy trenować, a potem też nie wiadomo. Wet twierdzi, że to jest JUŻ 15letni koń i trzeba spasować.
Skoki odstawiamy, nie będę ryzykować. Ujeżdżeniowo nie wiem jak będzie. Może się okazać, że już nie postartujemy.
Szkoda, bo miałam w planach robienie pokazów ujeżdżeniowych, nawet dostałam już jedną propozycję, którą musiałam odrzucić.
Ehhh, pochrzaniło nam się 🙁
,,Życie drwi z naszych planów " Na pewno ciężko się pogodzić  z przymusową zmianą planów ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . Może ktoś da ci trenować na innym koniu do chwili w której będziesz mogła jeździć na swoim .Uszy do góry .
Jasnowata, nie ma co się poddawać. Zawsze 'jakoś to będzie' . Trzymam za Jasnego kciuki !  :kwiatek:

Zdjęcia nie chcący się wkleiły tam gdzie nie trzeba Upss
my dzisiejsi  😉
Konikowcy, wybiera się ktoś na:
I Dolnośląska Wystawa Koni Rasy Konik Polski – roczne klaczki i ogierki; dwuletnie klaczki i ogierki; klacze 3-6-letnie; klacze > 6-letnie ?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 czerwca 2012 17:28
350 kg talentu + 42 kg beztalencia 🙂











🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 czerwca 2012 14:30
Temat zaginął w czeluściach forum, więc odkopuję dzisiejszą lonżą 🙂

Zaczęło się od zwykłej lonży, w siodle, ogłowiu i na wypinaczach trójkątnych. Mimo, że zaczęliśmy pracę o 8 rano, to koń i tak był cały zlany potem, nawet spod ogłowia kapało (dostał niemały wycisk). Więc stwierdziłam, że wezmę go na stępa gołego. Przelożyłam mu tylko lonżę przez szyję. I był tak grzeczny, że nawet galopowaliśmy w ten sposób 🙂





Dodam tylko tyle, że jeszcze rok temu koń ciągnął mnie na lonży po całej ujeżdżalni i to na ogłowiu z wędzidłem...  😵 Czasami już nie miałam do niego siły, na każdej lonży mną szargał.
Po roku pracy koń jak widać chodzi na lonży zaczepionej dookoła szyi 🙂 I sam pilnuje koła, w ogóle nie ciągnie.

Niby taka bzdura, a cieszy mnie nawet bardziej niż jego skoki 🙂
LatentPony, fajnie ;D.

My wracamy do roboty. Więc niedługo będą jakieś wieści z frontu ;D.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się