siodła bezterlicowe

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 maja 2012 13:56
ja również nie narzekam, jeździ mi się o niebo lepiej jak w trerlicowym
Czy ktoś kojarzy co to za model siodła bezterlicowego?
Znalazlam takie ogloszenie http://www.preloved.co.uk/adverts/show/104964777/cub-saddleauckland-treeless.html  uwazacie, ze jest warte zainteresowania???
cała moja wiara i nadzieja pokładna w siodła bezterlicowe legła w gruzach 😤
siodło leży na kręgosłupie i kłębie, kupiłam podkładkę podnoszącą z panelami, wszystko się obraca, zwija a siodełko jest kilometr nad koniem 😵  oficjalnie mam DOŚĆ 😤
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 maja 2012 19:00
Uszyj sobie podkładkę w jarpolu. Ze specjalnymi  kieszeniami na panele.  Nie podwinie się.
mam ten pad z all... ogólnie jest świetny, mięsisty, ładnie wykonany, tylko mi się zwija i i tak uciska kręgosłup 🙁  już mnie finansowo to wszystko wykańcza, zaczne chyba szukać terlicówki w między czasie... mam tylko pytanko, czy wasze bezterlicówki nie leżą na kręgosłupie? mój freemax jest od spodu całkiem płaski, przylega w całości do grzbietu, zero prześwitu.
orjentica to jest Freeform classic
hugolina009 Mamy te same siodło, a ja nie mam tego problemu. Może to kwestia tego,co zakłada się pod siodło? U mnie kręgosłup pozostaje bez nacisku-nawet, jak koń spocony na całej powierzchni pod siodłem, to kręgosłup i kłąb na całej linii są suchutkie.

Swoją drogą, ktoś z was używa może jakiegoś żelu/pianki,lub kojarzy jakieś godne polecenia, takie,które w miejscu kręgosłupa są chudsze?
a co zakladasz pod siodło?
Właśnie na chwilę obecną nic nadzwyczajnego, bo jestem na etapie szukania żelu,czy czegoś żelo podobnego...
Zakładam pad z panelami i sztuczne futerko, tylko tyle. Futerka chcę się pozbyć, jak tylko wynajdę coś,na co będę mogła je zamienić.
Livia   ...z innego świata
24 maja 2012 10:50
hugolina, moje Freemaxy (Dressage i Jump) są chyba trochę inaczej zbudowane, w każdym razie mają takie "nibyławki" i jest prześwit nad kręgosłupem - tak, że siodło go nie uciska. Jeżdżę dodatkowo z futrem i jak na razie (od lipca-sierpnia) jest bardzo ok, koń nie wykazuje żadnych bolesności.
no widzisz, o to mi chodzi, ja mam freemxa tego co obiś i jest płaski pod spodem, na razie konia nic nie boli, ale boje sie co bedzie jak wejdzie w regularny trening 🤔  co ciekawe, mam drugie siodelko no name i mimo, że wykonanie jest gorsze to panele ma
kujka   new better life mode: on
24 maja 2012 12:31
hugolina009, ja jezdze tylko z zelem acavallo i zwyklymi potnikami/padami. i moj freemax nie uciska koniowi ani kregoslupa ani klebu...
ale siodło masz płaskie od spodu?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 maja 2012 14:10
no widzisz, o to mi chodzi, ja mam freemxa tego co obiś i jest płaski pod spodem, na razie konia nic nie boli, ale boje sie co bedzie jak wejdzie w regularny trening 🤔  co ciekawe, mam drugie siodelko no name i mimo, że wykonanie jest gorsze to panele ma


to ze siodło płaskie od spodu nie oznacza że siedzi na kręgosłupie. Chyba ze jest z drewna na całej przestrzeni  😎
Zrób sobie eksperymenty:  ze sznurkiem, z kawałkiem przescieradła i na tkz. beczce 🙂
Kilka stron wczesniej o tym pisałam.
Ja podkładki preferuje-> mam dwie. Jedną z jarpola  drugą z neta firmy Bonidos. Obydwie sprawdzają się idealnie.Ta druga jest poprostu fantastycznym  rozwiązaniem dla mojego drugiego konia który masa mieśniową no nie grzeszy.
robiłam test z prześcieradłem, siodło leży na kłębie i kręgosłupie, tzn. leży równo na całej powierzchni pleców, sznurka ani palca się nie wciśnie 😵 dzisiaj osiodłłam jeszcze raz z tą podkładką bonidosa i jest lepiej jesli chodzi o kręgosłup ale dalej leży na kłębie :/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 maja 2012 16:53
uuu 🙁 to już nie fajnie . trzeba kombinowac 🙁 z przodem
konio moooocno wykłębiony ale okrąglutki przy tym, kążde siodło leży na kłębie, chyba, że wycięte z przodu
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 maja 2012 17:15
mam także konia mocno wykłębionego ale podkładka zadziałała cuda 🙂
kujka a żel masz ten zwykły, czy anatomiczny-ten z cieńszą warstwą w miejscu kręgosłupa? W ogóle jak gruby jest ten żel?

hugolina009 To może też kwestia konia, ja mam jednak hucuła...
orjentica to jest Freeform classic

Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:.
To pewnie jakiś starszy model bo szukałam w grafice i wyskakiwały ciut inne.kupiłam je okazyjnie i jeszcze nie wypróbowałam,chciałam je najpierw poznać i zastosować odpowiedni pad.
Witam serdecznie 🙂
Nigdy nie miałam styczności z siodłami bezterlicowymi od zawsze jeżdżę klasycznie ale niedawno zainteresował mnie ten temat a w szczególności siodła westowe. Proszę o radę czy do jazdy typowo rekreacyjnej nadaje sie to siodło z poniższego linku? Może macie jakieś doświadczenia bo osoba która to sprzedaję odmawia wysłania siodła testowego i nie dopuszcza również zwrotu pieniędzy gdyby siodło "nie pasowało".
Jeszcze jedno pytanie czy znalazłaby sie jakaś dobra dusza u której byłaby możliwość spróbowania jazdy w siodle bezterlicowym w wielkopolsce?
Dziękuje serdecznie i pozdrawiam  :kwiatek:

http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-model-utah-i2359795473.html
Wiesz nie wiem jak siodło ale masz prawo zwrócic zakupiony przez internet towar bo tak mówia przepisy dt praw konsumenta. takze powiedz Panu z allegro ze jeśli znie zwrócic to droga sadowa masz sprawe na pewno wygraną w razie potrzeby 😲 wybaczcie za offtopic ale strasznie draznia mnie ludzie którzy naruszaja nasze prawo z powodu "widzimisie"
Dziękuje za odpowiedź  :kwiatek:
Chyba jednak się wstrzymam bo w przypadku klopotów byłaby to pewnie długa i nerwowa droga
Pozdrawiam
dottii13, mogę Ci dać namiary na siodło bezterlicowe, ale nie westernowe tylko klasyczne.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 czerwca 2012 13:46
Czy ktoś użytkuje takie siodło"no name" : http://allegro.pl/siodlo-bezterlicowe-i2389637131.html

Proszę o zalety i wady użytkowania bo niewiem czy warto kupowac takie dla arabki czy zainwestowac i kupić barefoota??
ja mam to siodło, użyte na razie może ze dwa razy, nie mogę mu zaufać, szczególnie po tym, co freemax zrobił z moim koniem 😤  powiem Ci tyle, że siodełko jest trochę krzywe (nieznacznie), jakość materiałów też nie powala, ale co się chwali - ma wbudowane panele... ja je kupiłam z myślą o spokojnych wyjazdach w teren i myślę, że do tego się nada🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 czerwca 2012 13:57
[quote author=Alicja_8 link=topic=519.msg1417455#msg1417455 date=1338554785]
Czy ktoś użytkuje takie siodło"no name" : http://allegro.pl/siodlo-bezterlicowe-i2389637131.html

Proszę o zalety i wady użytkowania bo niewiem czy warto kupowac takie dla arabki czy zainwestowac i kupić barefoota??
[/quote]

Temat był poruszany niejednokrotnie na tym wątkuo siodłach  typu -> no name.
wystarczy cofnąć się kilka stron i poczytac.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 czerwca 2012 14:13
Myslałam że ty zabeczka17 wypowiesz się na temat tego siodła. Długo już je użytkujesz i możesz swoją opinię napisać.
Alicja_8, zabeczka17, ma inne siodło. Podobnie wygląda, ale inny producent.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się