Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

MASC CIEMNOGNITA.  poległam  😁 😁
Może ma na imię Czarny?:>
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 stycznia 2009 16:45
Aukcja o rzekomą pomoc  została usunięta. I bardzo dobrze.
slojma   I was born with a silver spoon!
06 stycznia 2009 06:04
😲szok szkoda konia
CeraŁ   dużo dużo zmian..
06 stycznia 2009 07:11
🤔  i ma 12 lat?. Przseciez... to jest w ogóle możliwe? Co oni z nią robili.. ?  😲
szczerze mówiąc nie wierzę, że ma 12, nawet ta siwizna za uszami wskazywałaby, że więcej 🙁
🤔  i ma 12 lat?. Przseciez... to jest w ogóle możliwe? Co oni z nią robili.. ?   😲

Nic nie musieli robić. Wystarczy, że kobyła rok w rok rodziła źrebaki.
Na zawodach ogólnopolskich jest koń Lion-B również ma podobnie wgięty kręgosłup, nie rodził dzieci bo to wałach .
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
06 stycznia 2009 16:16
Co do pierwszego ogłoszenia i  tego o młodym zimnokrwistym z chłopakiem na grzbiecie...
Nigdzie nie jest napisane że te konie pracują w zaprzęgu czy pod siodłem, więc nie wyciągałabym zbyt daleko idących wniosków o ludzkiej głupocie. Oczywiście, jest ona niepodważalna w zatrważającej liczbie przypadków, ale te dwa akurat o niczym nie świadczą.
Być może jest tak, że sprzedający nie mają pojęcia jaką krzywdę można zrobić młodemu zwierzaki przedwczesnym dosiadaniem go, ale jest też taka możliwość, że dziecko siadło na kucyka na chwilkę, być może dla zabawy, może tylko raz (oby!).

Nie bijcie, ale uważam, że nie można tak szybko wydawać osądu.

Druga sprawa jest taka, że pewnych zdjęć w ogóle nie powinno się umieszczać w internecie  🙄
Nic nie musieli robić. Wystarczy, że kobyła rok w rok rodziła źrebaki.

A czy w naturze konie sobie decydowały kiedy chcą mieś potomstwo, a kiedy nie? Moim zdaniem to chyba było rok w rok.
I chyba ich grzbiety wyglądały normalnie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
06 stycznia 2009 17:04
Moim zdaniem to wygląda na wadę "od urodzenia".
Widziałam konia z podobnymi plecami, taki się urodził.
Nasze klacze, które urodziły po 10 źrebiąt nie mają takich pleców...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 stycznia 2009 20:02
http://allegro.pl/item523293079_sprzedam_szpake.html

klaczka niezwykle urodziwa 😜, ale czy tylko mi coś nie pasi w tym ogłoszeniu?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
06 stycznia 2009 20:22
kurcze ja takiej ślicznej klaczki nie wpychałabym w wieku 2 lat do zaprzęgu  🤬
W ogóle jak dla mnie na jakąkolwiek prace fizyczną czy to pod siodłem czy to w zaprzęgu każdy kon powinien mieć skonczone te 3 lata  🤬
No ale tyle się już tych ogłoszeń nawidziałam, że dla mnie to nie nowość a raczej staje się to niestety powoli 'codziennością''  😵 🤬
http://www.allegro.pl/item519314979_fundacja_tara_cegielka_zdj_na_chorego_bolka.html

ogloszenie może nie szokujace. ale zdiecia tego konia wygladaja strasznie . że jeszcze tacy ludzie żyja na tym swiecie (ciekawe kiedy wymra????)
zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 20:33
że jeszcze tacy ludzie żyja na tym swiecie (ciekawe kiedy wymra????)

Takich szybko się nie pozbędziemy!Ba,roi sie od nich i jest coraz więcej!Takich powinno sie wybijac!Sami nie wymrą!!!  😤
Dzisiaj mowili w wiadomosciach o tym 'włascicielu' tego konia... ;/ jak go zobaczyłam to mnie az zabolało w srodku...  🤔 i jak pokazywali inne konie, ktore on miał.. no masakra po prostu, ona nie dały rady isc, padały.. SZOK!  😕
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 stycznia 2009 20:55
może to głupie, co powiem, ale dlaczego do cholery ten człowiek nie mógł oddać konia, choćby nawet na rzeź, skoro mu tak przeszkadzał?! to jest chore..
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
06 stycznia 2009 20:57
Po prostu brak mi słów  😕
Nie jestem agresywnym człowiekiem, ale takiemu bydlakowi zrobiłabym krzywdę  :bum:
To wam powiem, że nasze konie zabrane z interwencji nadal są własnością gościa który siedzi w psychiatryku dopóki sąd go nie przesłucha takie jest polskie prawo a to że wet orzekł, że konie są w stanie agonalnym nie jest istotne.
To jakis psychol, pijaczek (chyba szwed). Jak go pokazali w TV, az mnie po prostu zagieło... On jeszcze mowił, ze dlaczego mu zabrali konie bez pozwolenia..  🤔  i on miał tych koni 26, z czego 17 dało sie uratowac... Idiotów na swiecie nie brakuje... ;/
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
06 stycznia 2009 23:13
straszne....
http://www.ligon.chorzow.pl/tara/bolek/

Więcej info. Straszne i smutne.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
07 stycznia 2009 06:03
a takie ładne konisko by było  😫  🙁
brak słów na takie coś..
nie wiem czy dobrze usłyszałam w telewizji, ale on podobno wykupował konie z targów, ale nie potrafił o nie zadbać
dea   primum non nocere
07 stycznia 2009 16:21
kurcze ja takiej ślicznej klaczki nie wpychałabym w wieku 2 lat do zaprzęgu  🤬
W ogóle jak dla mnie na jakąkolwiek prace fizyczną czy to pod siodłem czy to w zaprzęgu każdy kon powinien mieć skonczone te 3 lata  🤬
No ale tyle się już tych ogłoszeń nawidziałam, że dla mnie to nie nowość a raczej staje się to niestety powoli 'codziennością''   😵 🤬


Nie jest tak tragicznie, stoi napisane, że "ze straszymi końmi" - czyli ciągnie starszy koń, ona tylko chodzi (tak mi kiedyś tłumaczył właściciel pociągusów, że się uczy). Można tak ustawić, wcale nie jest tak, że każdy koń ciągnie po połowie.
a co powiesz dea na 10 miesięcznego źrebaka przyuczonego do dwójki? niestety nie pamiętam gdzie to znalazłam, były nawet zdjęcia... 🤔
moim zdaniem robota to robota, czy to zaprzęg, czy jazda, nie zaczynałabym z dwulatkiem
http://www.allegro.pl/item515972712_sprzedam_konia.html

🤔 yyy... te zdjęcia, a na nich to kiełzno, sprzęt już nie wspomnę o jeźdźcu 🤔

To chyba lepiej było dac zdjęcia konia luzem 🤔
ten gościu od teraz jest moim idolem!  🏇
ave chłop malorolny  👍
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
07 stycznia 2009 20:14
Swoją drogą konisko boskie  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się