"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

W szokujących ogłoszeniach już jest o tym napisane
A co do skaczącego kucyka
To chyba chodzi o to że skacze, a podłoże jest zmarznięte itp.
wątek zamknięty
ILoveMosiek Miałam kobyłe która cierpiała na notoryczne kolki, stajnia była w miejscu gdzie na przyjazd weta czasami długo było trzeba czekać i właśnie za namową weterynarza zawsze miałam w pace półlitra wódki, jeżeli czas oczekiwania był długi rozrabialiśmy wódkę z wodą i z butelki plastikowej ją poiliśmy i nie dlatego żeby ją upić ale dlatego żeby ją rozkurczyło. Weterynarz jak przyjeżdżał podawał już leki.
wątek zamknięty
Pegasuska
rozumiem powiedzmy na kolkę i wódkę rozrobioną z wodą, żeby rozluźnic, na zasadzie działania powiedzmy No-spy u nas...
ale na zatkanie okrężnicy? kobyła miała problemy z trawieniem i wszystko jej, że tak powiem, stawało w jelitach. skrętu jako takiego, rozumianego jako kolka, raczej nie było. 
wątek zamknięty
Ile lat mają wasi kowale? Bo ten ze 14...
http://www.photoblog.pl/drag0/28547894/frodo.html
wątek zamknięty
jaki zdolny chłopak...!  😅
wątek zamknięty
Tam dziewczynki macie wiek na górze, on ma 17  👍
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
07 stycznia 2009 11:31
Ogółem to fajną ma metode (pilnik+młotek)  😁
wątek zamknięty
To nie jest pilnik, tylko taki długi nóż (nie wiem, jak się nazywa). Tym drewnianym młotkiem stuka się w nóż i tym sposobem skrawa kopyta. Widziałam tą metodę u kilku kowali.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2009 11:45
no wlasnie, wielu kowali tak pracuje, nie wiem co w tym dziwnego.
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
07 stycznia 2009 11:57
Ok, zwracam honor 😉, nie wiedziałam
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
07 stycznia 2009 11:58
nic 🙂

Czepiacie się, a może "młody" sie uczy dopiero? Pod okiem jakiegoś wykwalifikowanego, zdolnego kowala? 😉
Którego akurat na zdjęciu nie umieszczono... Nie szukajcie dziury w całym.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 stycznia 2009 12:02
Czepiacie się, a może "młody" sie uczy dopiero?
no wlasnie. pracodawcy lubia "mlody i z kilkuletnim doswiadczeniem w zawodzie" - chlopak mysli przyszlosciowo! 🙂
wątek zamknięty
Ja się nie czepiam tylko jestem pod wrażeniem 😉
wątek zamknięty
chłopak 17 lat z 20letnim doświadczeniem  😲 tylko rwać  😍
wątek zamknięty
kate wymiękłam 😵😂
wątek zamknięty
zaba   żółta żaba żarła żur
07 stycznia 2009 20:53
czy niektóre z tych fotek nie wydaja się Wam znajome?  🤔 http://www.garnek.pl/arkaaa/a
rekę dałabym sobie uciąc,że jest tam m in baaaardzo wieeel zdjęc autorstwa naszej JESSY!!!  🙄  😤
wątek zamknięty
zaba są jej zdjęcia, nie wiem ile, ale są

Edit: a to nie jest może jakaś "strona" Jessy, albo zdjęcia za jej zgodą wstawiane? Bo tam dalej sporo zdjęć jej konia jest i żeby nie było jakiegoś przypału, że to Jej a my tu się bulwersujemy 🙂 Mam nadzieję, że tak bo inaczej to LEKKIE przegięcie by było 🙄
wątek zamknięty
zaba   żółta żaba żarła żur
07 stycznia 2009 21:08
zaba są jej zdjęcia, nie wiem ile, ale są


tylko szkoda,że ten ktos podaje sie za ich autora!  😤
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
07 stycznia 2009 21:09
na 100% większość z tych zdjęć jest Jessy- rozpoznaję te wrzucone na jej photobloga i tu, na forum...
ktoś tu jest bezczelny
wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
07 stycznia 2009 21:20
tak tak dziewczyny, niektore to moje zdjecia, nie mam pojecia kto 'prowadzi' ta galerie, ale zgloszenie u admina portalu juz jest 😉 heh co smieszniejsze wszystkie zdjecia maja te same podpisy, ktore ja dawalam 😁
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
07 stycznia 2009 21:30
No, konto złodziej zdjęć zostało już zawieszone   😁
wątek zamknięty
zaba   żółta żaba żarła żur
07 stycznia 2009 21:31
No, konto złodziej zdjęć zostało już zawieszone   😁

ahhhh...jaka szkoda!!!  😀iabeł:  😉
wątek zamknięty
Ostatnio z nudów weszłam na starą volte i po poczytaniu paru tekstów typu ten poniżej uważam to jako dobre na poprawe humoru, aż żal... a tam naprawde można znaleźć "Złote Rady Koniarzów" 😀

black magic napisał(a):
jak narazie nie weszlo prawo zakazu kucia ,mam nadzieje ze kiedys to nastapi
jur napisał(a):
Nie przypuszczałem że umysł ludzki może być aż tak indoktrynowany. No ale cóż nick black magic mówi sam za siebie. Chyba nie warto z Tobą wchodzić w polemikę. Ale może pomogło by Ci wyjść z tej sekty gdybyś przejechała choć jeden malutki trawiasty parkurek bez podków a następnie z podkowami. I nie pisz mi o butach bo jeżeli je stosujesz to wiesz że mają również wady.
wątek zamknięty
Ale może pomogło by Ci wyjść z tej sekty gdybyś przejechała choć jeden malutki trawiasty parkurek bez podków a następnie z podkowami.

Phi, to oczywiste, że z podkowami gorzej, bo koń ma wtedy cięższe nogi i mu się bardziej w trawę wbijają i się zapada. Podkowy to zuo!
wątek zamknięty
O inne tematy są podobne🙂 No normalnie czasami aż nie można nie skomentować🙂
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
08 stycznia 2009 09:31
Stara Volta niedługo zamieni sie w raj dla QnIaReQ  😁
wątek zamknięty
ten blog pewnie się tu już kiedyś pojawił..... no ale za cholerę nie mogę się powstrzymać.😁 :
http://adopcje-konisie.bloog.pl/kat,0,m,10,r,2008,index.html?ticaid=67494

"Imie: Śnieżka

Płeć: Klacz

Wiek: 5 lat

Maść: Śnieżno biała

Raa: Pegaz

Wysokość: 159

Ujeżdżona: Trochę

Przeznaczenie: Eksperymenty związane z lataniem

Ojciec Śnieżki: Orbid / pegaz

Matka Śnieżki: Śnieżyca /pegaz

Źrebaki Śnieżki: ---------

Lubi: Latanie w przesworzach

Nie lubi: Złych koni

Historia: Śnieżka urodziła sie na chmurce, ale potem za zgodą matki i ojca, sfrunęła na ziemię, bo była bardzo ciekawska. Polubiła ludzi i zamieszkała z nimi.

Opis: Śnieżka to piękna i przyjacielska klacz. Kocha latanie i bardzo dobrze jej to wychodzi. Potrafi latać niezwykle szybko i wysoko. Przyjazna i łagodna dla ludzi."
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2009 10:18
"... bo fantazja jest od tego..." 😉 🏇
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
08 stycznia 2009 10:21
z tego samego bloga mam cos lepszego:


Cena: ------ KOŃ ZAMÓWIONY

Odbite kopytka! (3) | Odbij kopytko!
Cristino
piątek, 31 października 2008 18:39
NARODZIŁ SIĘ OGIEREK CRISTINY I MAGICA !!!!!!!!!

Imie: Cristino
Płeć: Ogierek
Wiek: źrebak
Maść: Gniada
Rasa: SP
Wysokość: -------
Ujeżdżony: Nie
Przeznaczenie: -------
Ojciec Cristino: Magic / arab
Matka Cristino: Cristina  /  fryz
Cena krycia: ----------
Lubi: Chodzić koło mamy, biegać
Nie lubi: Ognia
Historia: Cristino to źrebak Magica i Cristiny. Gdy Magic pokrył Cristinę juz wiadomo było, że niedługo będzie miała źrebaka, ale nie wiadomo było kiedy. Kiedyś konie zostały na noc na pastwisku..... Było już ciemno. Catrina poszła spać. Obudziła się z samego rana..iii źle się czuła. Wtedy to nastąpiło. Urodziła źrebaka, pięknego, silnego i słodniego ogierka. Wstał i się otrzepał. Przytulił do matki, a ona sięgneła po trawę. Cristino też próbował, lecz jak to źrebaczek, miał za długie nogo i za krótką szyję, więc się przewrócił. Ale dzielnie wtał. I próbował dalej naśladować  dorosłego konia - jego matki. Z tąd te imię..... Chciał zachowywać się tak jak matka Cristina, więc teraz nazywa się Cristino, od imienia matki. I oczywiście jak bym mogła zapomnieć, Magic - ojciec, też był przy narodzinach syna.


Opis: Cristino jest szybkim i dzielnym ogierkiem. Zabawnym i zawsze radosnym. Gdy poznaje nowych ludzi lub konie jest bardzo nieśmiały, lecz jak juz się zapoznają i zaprzyjaźnią, nie jest ani trochę wtydliwy, wręcz przeciwnie!!! Czasami Cristino ma swoje humorki, ale szybko mu mijają. Jest niezależny i wprost rozkoszny. Trzeba mieć do niego mnóstwo cierpliwości i wyrozumiałości.

Właściciel: Caro

Cena: ------- KOŃ Z KRYCIA


😂 😂


a czy to http://adopcje-konisie.bloog.pl/d,,id,3789560,m,pazdziernika,r,2008,title,Kraksa,index.html nie jest przypadkiem Zair?
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2009 10:27
mój hit  🤔trzałka:  "wstał i się otrzepał"

😁

No ale takie rzeczy są może dla nas zabawne, bo nie pamietamy, jak same wypoisywałyśmy takie rzeczy. Nie w Internecie, ale w jakimś zeszycie pewnie 😉 Przynajmniej nie jest to groźne 😉 (o ile nie kradną zdjęć...)


edit: widzę zdjęcie koleżanki mojej przyjaciółki....
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.