Odznaki PZJ

Czy chcąc zdawać na brązową odznakę muszę być zapisana do jakiegoś klubu/stajni czy wystarczy, że zadzwonię do ośrodka w którym egzaminy są przeprowadzane, zapisze się, przyjadę z własnym koniem i bez problemów przystąpię do sprawdzianu?
figura, nie musisz być nigdzie zapisana 😉.
dzięki Sisisa 😉
Czy ktoś się orientuje co jaki czas mniej więcej odbywają się egzaminy na odznaki na Partynicach?
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2012 17:32
figura, w tym roku na Partynicach chyba wcale nie było...
edit: chociaż nie, przepraszam, chyba jutro jest. (AKU Thomson to to?)
mam do Was pytanie, ponieważ nie wiem jak wyglądał kiedyś egzamin na srebrną odznakę i nie do końca wiem jak czytać program ujeżdżenia.

Fragment jest taki:

MXK - Wydłużenie kroku w kłusie
K - Kłusem roboczym
B - W lewo
E - W prawo

czyli rozumiem, że trzeba zmienić kierunek z lewej na prawo, przez odcinek BE (przez ujeżdżalnię)? Oglądając na youtube programy ze srebra nawet z kwietnia tego roku, widzę, że dodaje się jeszcze po jednej wolcie w B i E w tym momencie.

Jak to powinno się wykonać?  😵
Hm, z programu wynika, że po prostu przecinasz ujeżdżalnię od B do E. Półwolty byłyby oznaczone jako "półwolta od B do X" itd. jak na przykład w P3.
Ma być dosłownie tak jak jest napisane.
Czyli robisz przekątną MXK wydłużając krok w kłusie, na końcu skracasz kłus. Jedziesz sobie kłusem do B, i tam skręcasz w lewo, w E skręcasz w prawo. Czyli po prostu przejeżdżasz przez środek czworoboku. Nie ma ani słowa o woltach 😉
dzięki !  🙂
nie macie wrażenia, że prawie sam galop jest w tych nowych programach i właśnie nie ma ani jednej volty w kłusie?
rivik poprzednio były wolty w P i S (nie w B i E), przy ostatnich zmianach je zlikwidowano. Czyli jedziesz zmianę kierunku przez ujeżdżalnię, bez dodatkowych atrakcji.
mam pytanie odnośnie papierka, tzn. dokumentu potwierdzającego posiadanie odznaki jeździeckiej. w ostatnią sobotę zdałam na brąz i dostałam taki świstek, zaświadczenie o zdanym egzaminie. i co dalej? skąd mam odebrać odznakę?
Nina , odznakę odbiera się w osrodku w którym się ją zdało . Czasami można się dogadać , żeby wysłali pocztą . Ja po brazową musiałam jechać osobiście bo powiedzieli że nie wyślą pocztą , a ze srebrną nie było problemu , właścicielka stajni wysłała pocztą , bo nie wyobrażam sobie jechać 140km w dwie strony po odznakę .
Z tym świstkiem udajesz się do swojego WZJotu. Pokazujesz to i zaświadczenie lekarskie od lekarza sportowego. Płacisz ustanowioną kwotę i tym sposobem masz licencję wstępną, która jest Ci niezbędna do startów w zawodach 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2012 17:24
właśnie, jak to jest z tymi zapłatami? płaci się w ośrodku i później jeszcze w WZJ?  😲
Facella, opłata za odznakę to co innego, niż rejestracja w WZJ lub PZJ.
Licencję płacisz co rok (jeśli chcesz startować w zawodach regionalnych), opłata za wydanie odznaki jest jednorazowa.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2012 17:36
aa takie buty!
Happiowa   córka grabarza
04 czerwca 2012 16:07
które ośrodki z mazowieckiego są upoważnione do organizowania egzaminów na złoto?
ekuss   Töltem przez życie
04 czerwca 2012 18:59
A mi przysłali pocztą 😀 I to do Islandii xD Z tego co wiem to moim koleżankom z obozu (Topo 2009) też wysłali pocztą.
Dostałaś z Toporzyska do Islandii?  😲 Dużo nas to kosztowało?  😂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 czerwca 2012 18:11
Ile czasu jest na poprawe jazdy, jeśli się zdało samą teorie tak żeby nie trzeba było jej powtarzac? kojarzy mi sie coś, że pół roku ale nie jestem pewna. Podrzuci ktoś podpowiedź? :kwiatek: nie chce mi sie przeczesywać całego wątku
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 czerwca 2012 20:12
http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=2:28 

"Egzamin poprawkowy należy zdać nie później niż w ciągu 12 miesięcy."
oo czyli poprawka przede mną 😅 dzięki za pomoc 🙇
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 czerwca 2012 21:21
spoko 🙂
Jak wygląda ta
a. Opieka stajenna
znajomość i prawidłowe użycie sprzętu do pielęgnacji konia – czyszczenie okrywy włosowej i pielęgnacja kopyt
siodłanie i kiełznanie, dopasowanie rzędu

przy srebrze w praktyce? Przed ujeżdżeniem egzaminatorzy przyjdą zobaczyć jak to wszystko robię? Wsiąść też muszę przed nimi? Kuuurczę, powyciągam sobie puśliska, tak tego nie lubię 🙁 :P
Happiowa   córka grabarza
07 czerwca 2012 21:28
ankers ale jest przecież napisane, że możesz wsiadać ze schodków. Mało tego, ktoś może Ci trzymać strzemię i konia (chyba).
Widocznie przeoczyłam. Jeśli tak to ok, chociaż wydaje mi się, że nie ma sensu sprawdzać u zdających na srebro czy potrafią wsiadać na konia, bez przesady.
Od 01.07 zmiany w odznakach. Dochodzi część stajenna, z której można być zwolnionym po przedstawieniu zaświadczenia od szkoleniowca PZJ lub osoby posiadające odznakę Jeżdżę konno. Dodatkowo małe zmiany w ustawieniu przeszkód w części skokowej.
Kto wybiera się na odznake do Toporzyska 30.06?  🏇
A kto to Łobza 26.06? 🙂

W sumie wszystko już mam nauczone ale dopiero na odznace poznam mojego rumaka, bez żadnej jazdy testowej i mam małe lęki ;D oby był normalny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się