Stajnie na Śląsku

Livia   ...z innego świata
05 maja 2012 14:53
konik_0, co najmniej trzy konie były w bardzo słabej kondycji żywieniowej. I aż WSTYD z takimi końmi się pokazywac, nieważne czy są "miejscowe" czy przyjezdne. Po prostu. Bo robią stajni, z której są, bardzo złą reklamę.
Tu się NIESTETY zgadzam ale skąd te konie są zainteresowani wiedzieć powinni.
Napiszcie czy są w okręgu Katowic jakieś zawody skokowe dla amatorów w najbliższym czasie bo ciężko znaleźć info.
Oczywiście poza tymi w Zabrzu.
Może jest coś w Rudzie Śląskiej w najbliższym czasie???
W czerwcu w Rancho w RŚ ja zawody chyba 3ciego 😉
platka   Audere est facere
05 maja 2012 16:43
Czy w Rybniku planowane są jakieś zawody WKKW lub skoki? (towarzyskie)
2.06-Ruda śląska
16.06-Mikołów
30.06-01.07-Jastrzębie.

za 2 tygodnie 19-20.05 są zawody Regionalne w skokach+WKKW w Stodołach 🙂
myślę że chodź trochę pomogłam  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
05 maja 2012 21:26
u Marka Szwedy były zawody 3go maja, oczywiście dowiedziałam się pół godziny przed przejazdem koleżanki  👍 😜 🤔wirek:
Wstawiłam zdjęcia i widzę dyskusja 🙂 Niestety zgadzam się, a kasztanek i karusek przyjechały z tego co widziałam razem, jedna stajnia.
Livia   ...z innego świata
06 maja 2012 14:28
lussi, zdjęcia bardzo fajne - tylko szkoda właśnie, że niektóre konie w tak marnej kondycji...

konik_0, skąd te konie są to zainteresowani wiedzą, ale dla przeciętnego "oglądacza" zawodów to i tak nie ma znaczenia.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
07 maja 2012 19:49
W Bieruniu w "LKJ Solec" są zawody 12 i 13 maja. ; >
Jak idą przygotowania  z wiedzy historycznej uczestnikom Kawaleryjki  😜 Ja jestem zielona jak wiosenna trawka 😡
Livia   ...z innego świata
17 maja 2012 10:10
kasik, moja koleżanka ma wszystkie pytania opracowane, przyłożyła się 😁 Ale to dlatego, że sądzi, że dużo straci na rzutach i strzelaniu 🙂
Jak idą przygotowania  z wiedzy historycznej uczestnikom Kawaleryjki  😜 Ja jestem zielona jak wiosenna trawka 😡


No to jak nic powitać w klubie !!!  🤣
[quote author=kasik link=topic=1780.msg1404039#msg1404039 date=1337238164]
Jak idą przygotowania  z wiedzy historycznej uczestnikom Kawaleryjki  😜 Ja jestem zielona jak wiosenna trawka 😡


No to jak nic powitać w klubie !!!  🤣
[/quote]
To ja się dołączę, stwierdziłam, że mam szansę na nagrodę pocieszenia  😜
A ja własnie z kawaleryjki wróciłem. Byłem pierwszy raz, zobaczyłem, obejrzałem....
Impreza wygląda sympatycznie, a że za mało w naszym regionie okazji spotkać konno kawalerzystów, to bardzo popieram 🙂

Z mikołowa to tylko jakieś 40km, a trasa wygląda bardzo przyjemnie, więc za rok może dotrę konno 🙂
Livia   ...z innego świata
19 maja 2012 18:32
Moja koleżanka też zadowolona, odznakę zdobyła 🙂
Ja również bardzo miło spędziłam czas na Kawaleryjce, 25km w 3h to jak dla mnie i mojego konia niezły wyczyn 🙂 Na odznakę się załapałam 😉
kudłaty- szkoda, że się nie ujawniłeś 🙁 My konno byliśmy już drugi raz.
Może wy mi doradzicie?
Od jakiś 2 lat (z długimi ok. 6 miesięcznymi zimowymi przerwami) jeżdżę w szkółce jeździeckiej w Rudzie Śląskiej. Niestety od paru tygodni dużo się zmieniło. Chodzi mi o to że atmosfera nie jest już taka jak na początku. Mam wrażenie że wszyscy patrzą na mnie wrogo, najlepiej by jazd nie prowadzili, ale kasa jest im potrzebna, nigdy nie wiadomo czy instruktorka będzie w dobrym humorze  🙄  Konie jednak są w dobrym stanie. Zadbane, zawsze czyste i dokarmione. Problem natomiast polega na tym czy zmienić stajnię czy też zostać w obecnej? A jak już zmienić to na jaką w okolicach Bytomia, Rudy Śląskiej lub Piekar Śląskich?  Słyszałam o stajni Appassjonata w Piekarach Śląskich, ale podobno "jest coraz gorzej z jakością jazd" bo jakiś nowy instruktor jest.
Doradzicie coś?  :kwiatek:
Znów mały  🚫
Znów zdjęcia 🙂
Znów MOSiR Zabrze 🙂
Prosz: https://picasaweb.google.com/100196553369508370855/20Maja2012






I przypominam o Sonabowych ujeżdżeniówkach za tydzień w sobotę  😅


.
Livia   ...z innego świata
21 maja 2012 07:59
lussi, o, fajne zdjęcia 🙂 I konie tym razem jakoś lepiej wyglądające ogólnie, tylko jeden wygląda na zdjęciach słabo.
kudłaty- szkoda, że się nie ujawniłeś 🙁 My konno byliśmy już drugi raz.


A ja krótko byłem zapoznać się z imprezą i spotkać ze znajomymi ułanami z Poznania, a i poznać trochę tych ze śląska.
Bo ja choć z Mikołowa, to jakoś więcej znam kawalerzystów z lublina i tamtych okolic 😉

A się spieszyłem, bo w stajni czekało mycie stajni po odrobaczaniu 😉
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
22 maja 2012 13:41
Dla tych, co to są w temacie 😉
https://picasaweb.google.com/100196553369508370855/20Maja2012#5744688140555264210  🤔 😲

Matuzaalem Jeśli czujesz się tam źle, i musisz się martwić w jakim humorze będzie instruktor to jest bez sensu moim zdaniem. Bo rozumiem, że jesteś zamiłowana tym sportem, więc czemu pasja ma być nieprzyjemna przez atmosferę panująca w stajni? Spróbuj pogadać szczerze może pomoże  😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
24 maja 2012 08:18
Szukam stajni w okolicach Katowic (najlepiej do 20 km od Katowic) - najważniejsze są pastwiska ogrodzone czymś stałym - nie pastuchem! No i oczywiście dobre warunki.
Ktoś coś może mi zaproponować? Pensjonat najlepiej do 600-650 zł. (wiem, że tu pojawiły się już chyba wszystkie stajnie w tym temacie ale prosiłabym o jakieś info 🙁)
[quote author=CeraŁ link=topic=1780.msg1410374#msg1410374 date=1337843939]
Szukam stajni w okolicach Katowic (najlepiej do 20 km od Katowic) - najważniejsze są pastwiska ogrodzone czymś stałym - nie pastuchem! No i oczywiście dobre warunki.
Ktoś coś może mi zaproponować? Pensjonat najlepiej do 600-650 zł. (wiem, że tu pojawiły się już chyba wszystkie stajnie w tym temacie ale prosiłabym o jakieś info 🙁)
[/quote]

Coś się stało Twojej kobyłce?
Stałe ogrodzenia mają w Stolarzowicach, ale tam ciężko mówić o pastwiskach, bardziej o padokach. Żadna inna stajnia nie przychodzi mi do głowy..
Patt140  Chciałam już tyle razy z instruktorką porozmawiać ale zawsze twierdziła że nie ma czasu. Bo jazde prowadzi, to konia musi czyścić itd. Po jakimś czasie z tego "pomysłu" zrezygnowałam.
Jest tyle stajni z rekreacja w okolicy katowic ze naprawde jeśli Ci warunki nie odpowiadaja albo masz zastrzeżenia to ja zmień. Powiedziałabym ze to nawet wskazane by sprawdzic poziom na  jakim Cie nauczaja.
sasqach Wiem że jest dużo stajni blisko Katowic, ale nie znalazłam niczego hmm... konkretnego w necie. Popytałam się też kilku znajomych czy nie znają jakiejś fajnej stajni w mojej okolicy ale twierdzili że nie - większość jeździ w Zbrosławicach i Gliwicach.
Nie wiem na jakim poziomie jeździsz i jakie masz aspiracje ale może dla Ciebie lepszym rozwiazaniem byłaby jazda na prywatnym koniu pod okiem jego własciciela który ma jakies dobre pojęcie o sprawie albo instruktora ściaganego z innej stajni. Chyba tak bedzie łatwiej cos znaleść skoro osrodki jako takie są daleko a stajnie z rekreacja o dobrej opini są zbyt odległe.
Niestety nie mogę mieć swojego konia. Są to duże wydatki, dużo czasu potrzeba na koniach, ale co jest dla mnie chyba najważniejsze to jakaś wiedza o pracy z tymi zwierzakami, i którego oczywiście u mnie brak. Bo w stajni, w której obecnie jeżdżę nic z końmi nie robimy. Wolontariuszki/ wolontariusze albo nasza instruktorka i właścicielka w stajni w jednym nas wyręczają. Czyszczą, siodłają, karmią konie itd. A my? Jedyne co robimy to wchodzimy na konia na jazdę, później z niego schodzimy i to wszystko.

Pytałam się dziadka czy nie ma jakichś znajomych/znajomego, który by nie miał konia czy kuca. Odpowiedział że jeden facet ma kucyka ale niestety jest jeszcze młody i nigdy jeszcze nie miał na sobie siodła, nie wspomnę tu już o jeźdźcu.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się