Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 maja 2012 13:19
a co do BKJ to 90% zawodników jak nie więcej trenuje każdy ze swoim trenerem. tak było zawsze, a odkąd BKJ oddzielił się od stada to już w ogóle 😉
Z ŁKJ też tak było 😉
Z każdym klubem tak jest, ja cały zeszły rok przejeździłam w barwach Stowarzyszenia Ranczo, a byłam tam dwa razy. Raz zapłacić właśnie składki, a drugi na zawodach.
Hej, niestety nie mam czasu śledzić całego wątku od pierwszej strony, dlatego mam pytanie do zorientowanych Łodzian: jakich dojeżdżających trenerów z Łodzi i okolic znacie? Bardzo prosiłabym o jakieś nazwiska i numery kontaktowe, może być na pw  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 maja 2012 21:43
Dzisiaj do mnie dotarła plotka, że ŁKJ wypowiedział koniom pensjonat. Ktoś coś wie na ten temat? Coś się stało czy to tylko plotka?
Czy wyniki z LP są gdzies opublikowane?
Alicja owszem na stronie swiat koni 🙂
zagapiłam sie i zamiast najpierw sprawdzić to napisałam tutaj 🤔wirek:
ciekawe czy ruszy sie coś w temacie ujeżdżenia w regionie ,słyszałam,że ma być jescze LP oraz podobno w lipcu gajewniki 👀 👀  ale czy to prawda,pojęcia nie mam 🤔
Ostatnio sporo stajni wystawiło oferty na gruponie ;]
Mam takie pytanko, bo ja niezorientowana w Łodzi troszkę 😉. Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę tutaj jakiś sklep jeździecki? Wiem tylko gdzie jest Decathlon 😉. Z góry dzięki  :kwiatek:
mogę polecić http://www.gnl.pl/  GNL 🙂
jest on na Lipowa 15/17 (znajdz na mapie np. google map )
otwarty :
pn-pt:9-18
sob: 10-14

mają duży wybór w różnym zakresie cenowym, zawsze doradzą panie 🙂
Jak czegoś nie ma w stacjonarnym sklepie to zamówią.
ooo dziękuję bardzo!  :kwiatek:
wiem,że zawody w Gajewnikach się już zaczęły 🙂 ale pytanie kto się wybiera w Sobotę ? : >
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
25 maja 2012 13:36
Witam,
potrzebuję informacji kogo najlepiej wzywać do zrobinia TUVa?


sorry za ot, ale ta użytkowniczka jest mi winna pieniądze, nazywa sie kaja sosnowska, (stary nick kalia) jest prawdopodobieństwo ze stoi z koniem gdzieś w łodzi albo w wawie, czy ktoś zna albo wie gdzie może być ??
Bischa   TAFC Polska :)
25 maja 2012 22:04
Czy jest jakiś dojazd komunikacją/PKSem z Łodzi (z któregoś z dworców) do Łęczycy? Chodzi mi o firmę paszową De Heus na ulicy Lotniczej.
Bischa, sprawdzalas Dworzec Polnocny? Do Kutna na pewno jezdzi, wiec pewnie tez sa kursy do Leczycy.
jako ze jestem z łeczycy polecam raczej PKP, poniewaz de heus jest na koncu miasta od dworca PKS to ze 3 km, A od PKP zdecydowanie blizej, ok 10 min drogi pieszo. Pocągi chodzą co godzine z reguły wahadłowo do kutna i powrót, ale tez dalej jadące zatzymuja sie w Łęćzycy. Pks i prywatne busy tez jezdża na okragło więc nie ma problemu z dojazdem.
Powiedzcie mi, czy gdzieś można znaleźć galerie zdjęć z ostatnich zawodów z Las Pegaz?
Bischa   TAFC Polska :)
26 maja 2012 15:59
Czyli ewentualny codzienny dojazd z Warszawy nie byłby problemem? Zastanawiam się nad złożeniem papierów na razie do pracy biurowej (nie mam prawka), przeprowadzka do Łodzi/Kutna obecnie nie wchodzi w grę. Czemu De Heus? Jest to firma holenderska i być może za 2-3 lata miałabym możliwość wyjechania do Holandii z tej firmy, a ta w Łęczycy jest najbliżej Warszawy.
Bischa,  mam znajomego, który pracuje w Żyrardowie, a mieszka w  Łodzi. dojezdza na około 4 dyżury w tygodniu do pogotowia. bardzo sobie chwali takie rozwiązanie, bo dojazd pociagiem nie trwa bardzo długo, a w łodzi z dodatkowymi dyżurami zarabiał w granicach 1300 na rekę, a w żyrardowie na kontrakcie zależnie od ilości dyżurów w miesiącu wychodzi od 5-6 do 8 tys miesiecznie, więc różnica kolosalna. wielu znam ludzi dojezdzających codziennie do innego miasta, i robią to właśnie pociągami, bo mają okazje obejrzeć film po drodze albo poczytać książkę 🙂  przekalkuluj sobie finansowo z miesiecznymi biletami, czy to jest aby dobry pomysł i wpadaj na kawkę do łodzi 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
26 maja 2012 16:12
Zajrzę, zajrzę kiedyś na pewno na kawkę 😁
Byli u nas na uczelni we środę, rozmawiałam z przedstawicielem z działu bydła, no i zobaczymy. Trochę przeraża mnie ranne wstawanie o 4-5, ale jak będzie trzeba wstawać do pracy, to trzeba będzie i nie będzie przebacz.
Nie wiem czy mogę tu zapytać :
Czy ma ktoś do współdzierżawy/ dzierżawy konia? termin: wakacje  🙂 od 30 czerwca do 14 lipca i potem od 29 lipca do 2 września 🙂
proszę o odpowiedzi na priv  🙂
z wawy jak najbardzij mozna dojezdzac pkp, oczywiscie długo ale pociagi coraz lepsze, pozatym nie musisz jezdzic do łodzi tylko mozesz do kutna
miedzy kutnem a łodzią przez łęczyce kursują te wahadłowce, ale szczegółowo sprawdz sobie an rozkladzie.
reklama
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] pierwsze ostrzezenie za reklame na forum
sio do ogloszen!  🙄
Był ktoś może na zawodach w Bogusławicach i ma jakieś fotki? 😉
Przeglądając wyniki z Gajewnik zauważyłam, że Pablo i Escato dosiadała Aleksandra Słuszniak-Marchwicka reprezentując klub Zbyszko Nowosolna ale jako właściciel został podany pan Michalak, pozostałe konie jechała Ewa Mazurowska. Zastanawiam się, dlaczego A. Marchwicka nie startuje w barwach klubu Vertus, skoro jeżdzi konie p. Michalaka, wiecie może?
Ola jezdzi takze inne konie innych wlascicieli i swoje wiec kosztowne by bylo zmienianie klubu, poza tym Zbyszko bardziej punktuje, bo ma wiecej zawodnikow i pokazuje sie w kilku dyscyplinach.
Z moich obserwacji po Boguslawicach -Olka duzo lepiej pokazuje te trudniejsze konie z Vertusa niz Ewa.
magija21   6 lat + vat :))
03 czerwca 2012 17:25
Orientuje się ktoś z Was, gdzie w okolicach Złotna może być stajnia? Mam działkę na Hutej Jagodnicy i czasami przejeżdżają tamtędy konie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się