Jakie pasze dajecie swoim koniom?

ogurek - ogólnie porządnego kopa daje Dodson. Mi koń odfrunął już na pełnej zalecanej porcji Competition, dostał wrotek że hej, a ogólnie do biegu wyższego niż taka dobra dwójka był średnio chętny, więc efekt bardo duży. Więc podejrzewam, ze np pasze dla koni wyścigowych to wręcz taka mała torpeda w wersji instant. Uderzaj do Gru 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 maja 2012 00:13
Ja poleciłabym tą paszę: http://paszaredmills.pl/pl/p/Formula-Gold-Balancer-poprzednio-Super-Performer/91
Mało się tego daje, a power jest bardzo dobry jak na razie.
Ja wybieram na ten produkt http://paszaredmills.pl/pl/p/Oat-Balancer-Cooked-Mix/92 (bo u Doni powera jest nadmiar  :emoty327🙂

Koniczka - dajesz do każdego posiłku czy raz dziennie ?

i sieczki p.Podkowy - nowy 'transport' sieczek jest super !
A do mnie przyszły wczoraj pasze Epony i pierwsze co mogę powiedzieć to  😍 😍 😍 😍 zdecydowanie rewelacja!
amnestria   no excuses ;)
23 maja 2012 07:31
Do Duszka i Agrosa Forty również 😉
D. miał oczy jak pięciozłotówki jak posmakował 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 maja 2012 08:08
A+A, daję raz dziennie, bo karmienie pełnoporcjowe tą paszą wychodzi mnie na 1,5 miarki dziennie, więc aż szkoda to dzielić 😉
A+A, daję raz dziennie, bo karmienie pełnoporcjowe tą paszą wychodzi mnie na 1,5 miarki dziennie, więc aż szkoda to dzielić 😉


niezłe !
A mnie zastanawia jedna rzecz bo mój koń należy do wyjątkowo wybrednych osobników. Jestem w trakcie wypróbowania musli z Epony, wczesniej karmiłam Besterly , St. Hippolyt, Eggersmanem, Pavo i powiem Wam że najchętniej koń jadł Besterly Dymanic. Nie wiem jak z tym efektem energetycznym bo karmiłam krótko (nauczona doświadczeniem że mój koń wszystkiego nie zje, kupowałam małe ilości w celu wypróbowania) Niby najtańsza pasza z całego tego asortymentu a kobyłka wcinała aż miło było patrzeć... Epona jak dla mnie wygląda najbardziej zachęcająco (sama bym to musli jadła) a przy tym pachnie niesamowicie jednak ona nie chce jej jeść. Może się jeszcze przekona...  Jeżeli nie to pewnie wrócę do besterly żeby oprócz walorów smakowych sprawdzić jeszcze efekt energetyczny....
właśnie Zen mi doniosła, że Agr nie je też eponowego haferfrei musli. Na tym się chyba niestety nasza przygoda z Eponą musi skończyć. Bardzo żałuję, bo pasze na prawdę wyglądają i pachną super
amnestria   no excuses ;)
23 maja 2012 13:27
Co za dziad z tego Wróbla! 🤔 Pańcia tak mu dogadza, a on co! 🤬
ash   Sukces jest koloru blond....
23 maja 2012 13:40
Forta, prawdziwy dziad z Agra!
Ja w przyszłym tygodniu spróbuję! Zamówię Eponę i liczę na dobre chęci Karego.
a które chcesz zamówić?
ash   Sukces jest koloru blond....
23 maja 2012 13:45
Myslałam o Musli Haferfrei  i Musli Irish Herbal
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
23 maja 2012 14:00
Póki co podaje poleconą mi besterly basic-już 3 opakowanie, konisko jest bardziej powalone niż jak sam owies dostawał, ale to zapewne kwestia wiosny i dużej ilości tawy🙂 koń je to chętnie, nie jest drogie, sierść ładnie lśni i konisko w końcu...tyje🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 maja 2012 19:33
za dużo piszecie żeby się przez to przekopywać
szukam paszy po której właśnie konia rozniesie 😉
coś doradzicie?



polecam baileys'a N4
brzezinka, Hmm. Gustu konia trochę nie rozumiem, bo z tych pasz, które wymieniłaś, dynamix wydaje mi się najmniej ciekawy. No ale ja nie koń. 😉 Ona zostawiała te inne musli czy po prostu wolno je jadła?
Brzezinka, w przypadku mojego konia Bestrely Dynamix dawało efekt bardzo wyraźny i można powiedzieć natychmiastowy. Powiedzmy, że koń pracował więcej kilka dni pod rząd to dorzucałam mu do kolacji Dynamixa. Po dwóch takim posiłkach konia mi nosiło, głowa robiła się "za gorąca". Ta pasza daje szybko uwalniana energię (przynajmniej u nas tak było), a to zupełnie nam było niepotrzebne. Dlatego prawie pełny worek tak długo u mnie stał, aż się przeterminował.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
23 maja 2012 22:03
Ja dzisiaj miałam pierwszy raz stycznośc z paszami Epony i... wow 😲 Pięknie wyglądają i pachną (większość sama wyżarłam :P), fajny skład... Chyba się skuszę i z Dragonem wypróbujemy jakieś musli, jak skończymy Red Mills'a 🙂
wendetta a próbowałaś może coldmixa z besterly?
Epiosode, nie próbowałam. Z besterly tylko dawno temu dynamixa i basic'a. Swoją drogą, to było pytanie czy sugestia? 😉
Nie nie, pytanie. Ja karmiłam chwilę dynamixem - zrezygnowałam na rzecz olympica, bo dynamix zawiera owies, a za niego nie lubię płacić w musli. Teraz daję olympica i basica, obydwa to granulaty, myślę teraz nad zmianą basica na coldmixa właśnie - jest musli i nie zawiera owsa, a wolno uwalnianą (ponoć) energię i ma jej więcej niż w basicu, co nam jest aktualnie potrzebne. Dlatego spytałam 😉
Sankaritarina, no właśnie ja też jej gustu nie rozumiem bo tak jak pisałam, najbardziej smakowicie dla mnie wyglądają z tego zestawu musli z Epony.
Jednak ona nie chce ich jeść, z wieczornego karmienia rano w żłobie zostaje 1/3 zadanej porcji... A w przypadku Besterly wszystko znika w mgnieniu oka.
Wendetta, mnie właśnie na takim efekcie zależy bo klacz jest z tych pasywnych, bardzo do pchania i szukam paszy która doda jej energii....
karmi ktoś Spillers Senior Maintenance Mix? pachnie ziołowo? jaka jest dawka dzienna?
Wiecie co chyba znalazłam sposób na mojego niejadka jeżeli chodzi o musli z Epony.
Testujemy teraz konkretnie to musli;
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-hEmfUFf4d5s/T733nXyqnfI/AAAAAAAATOA/BcvZcgdaVCA/s128/IMAG0113.jpg?gl=PL[/img]
A po rozpakowaniu worka wygląda ono tak:

Jak dla mnie bardzo przyzwoicie i na dodatek ma taki miły, mocno owocowy zapach. Ale, no właśnie, po przesianiu na sicie tego musli , zostaje coś takiego:

Nie są to żadne śmieci ani nic z tych rzeczy tylko taki drobniutki "granulat", tak jakby mocno rozdrobnione składniki tego musli. Jest tego stosunkowo dużo bo na dwa litry przesianego musli powyżej 1/3 litra stanowi to coś.... I chyba tego czegoś mój koń nie chciał jeść bo po przesianiu zjadła wszystko.... 
A i jeszcze jedno, inny koń je to musli chętnie nawet bez przesiania, ale on jest z tych co wciągają wszystko...🙂
Ale, no właśnie, po przesianiu na sicie tego musli , zostaje coś takiego [...]


A po co przesiewasz musli? Pytam z ciekawości.


Do mnie wczoraj przyszło musli Epona Musli Winner Concentrate. Dałam koninie miarkę (samą), żeby sprawdzić czy jej posmakuje i zjadła, pomimo dziwnych min przy pierwszych dwóch "kęsach". Nie wcięła tego w tempie ekspresowym (ona zawsze je powoli), ale też nie jadła długo. I nie zostawiła nic, żłób wylizany, także jest ok 🙂 Będzie to jedno z naszych codziennych musli.
Ja też przesiewałam z ciekawości bo interesowało mnie to dlaczego ona nie wyjada tego do końca.....
kujka   new better life mode: on
24 maja 2012 15:00
ja rowniez dolaczam sie do uzytkownikow zachwyconych paszami EPONA. Gilek dostal owocowe museli i... chcialam je zabrac do domu - tak jest smaczne i pieknie pachnace! Chyba sie uzaleznimy od tego 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 maja 2012 19:06
Red Mills już uruchomił sklep internetowy: http://paszaredmills.pl/  😅
O matko, drogo  😲 Było sporo taniej...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 maja 2012 19:28
Gdzie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się