pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

dziewczyny pomocy  🤔
chce jeszcze bardziej zapuścić włosy. wszystko bylo ok. mialam fajne, mocne włosy, a teraz zrobiły sie słabe, skłonne do puszenia i elektryzowania się, a nic nie zmieniałam w pielęgnacji... macie jakies dobre sposoby (wmiare tanie 😉 ) na wzmocnienie? czy może jednak ciąć?

edit: zdjęcia
obawiam się że cięcie i tak cię nie ominie. te włosy które już wyrosły się od niczego nie wzmocnią. możesz co najwyżej przestać je osłabiać, pielęgnować i suplementować się pod kątem tych włosów które dopiero rosną, będą grubsze.
🙁(((( trudno, jutro się umówię... ostatnio fryzjerów omijałam szerokim łukiem po tym jak poprosiłam o ścięcie końcówek a frajer mi ściął dobre 30 cm. ;/ dzięki za rade  :kwiatek: jeszcze tylko powiedzcie co mam robić jak już je ciachnę  🙂
Czy wszyscy narzekający na zbyt odważne cięcie końcówek przez fryzjerów nie pomyśleli nigdy, że fryzjer może z dobrej chęci usunięcia wszystkiego co zniszczone obciąć więcej?  😉
pomyśleli, pomyśleli.  😉 ale ja chciałam końcówki, dokłądnie pokazałam gdzie ciąć. mógł chociaż powiedzieć, że trzeba ciachnąć więcej 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
17 maja 2012 17:47
honey, ale jeśli mówisz, że ma być 2 cm albo tylko końcówki, to tak ma fryzjer zrobić i mam w nosie, jakie miał chęci. Jeśli obciął za dużo i jesteście niezadowolone, to możecie nie zapłacić za usługę. Bo idąc do fryzjera zawieracie "umowę o dzieło" i jeśli nie jesteście zadowolone, to możecie dyskutować 😉 Fryzjerom raczej zależy na klientkach...
Scottie nie dostał ani grosza  😉
Scottie   Cicha obserwatorka
17 maja 2012 18:17
wilczyk, no i dobrze 😀

edit: każdej z Was, która wybiera się do fryzjera przed wizytą polecam przeczytać to: http://kokardka-mysi.blogspot.com/2012/05/jak-rozmawiac-z-fryzjerem-metoda-krok.html.
wilczyk, no i dobrze 😀

edit: każdej z Was, która wybiera się do fryzjera przed wizytą polecam przeczytać to: http://kokardka-mysi.blogspot.com/2012/05/jak-rozmawiac-z-fryzjerem-metoda-krok.html.

Genialny artykuł  😉
Mój fryzjer to przypadek czwarty i piąty. Odkąd chodzę do niego zawsze mówię rób jak uważasz, płacę i wracam po miesiącu  😉 Także trzeba iść do dobrego fryzjera po prostu. Mój dostosowuje fryzurę do rodzaju włosów (nie zawsze ta wymarzona wyjdzie na naszych włosach), kształtu twarzy i stylu życia. Oprócz mnie tną się u niego jeszcze mama, ciocia i kuzynka i jedno co nas łączy to krótkie włosy. Nie było innej rady po kiepskich koloryzacjach i "omijaniu fryzjera szeroki łukiem" przez długi czas. Weźcie też pod uwagę, że ciężko zrobić jakąś fryzurę, kiedy pół włosów nadaje się do obcięcia.
no ok, zgadza się - fryzura ze zniszczonych włosów może nie wyglądać ładnie i fryzjer może, a nawet powinien zasugerować że trzeba ściąć więcej. Ale żadnej samowolki. Jeśli klientka ma fantazje schodzić z tych zniszczonych włosów przez rok, co miesiąc podcinając włosy o 1-2cm, to należy zrobić tak, żeby była zadowolona. Ja np. od dawna mam długie włosy bo w krótszych mi zwyczajnie brzydko. I chociaż zrobiłam im krzywdę i jeszcze ścinam zniszczone kiedyś włosy, to zawsze znajdujemy z fryzjerką kompromis 😉
Czy ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem? Zadziwił mnie. Nie dowierzam za bardzo..
http://www.rossnet.pl/Produkt/got2b-Blow-it-straight-Zestaw-do-prostowania-wlosow,115621
ashtray, nie wiem czy tak jest, bo nie widziałam składu, ale domyślam się, że to musi być okrutnie napakowane silikonami, niekoniecznie lekkimi, jak wszystkie "prostujące" kosmetyki.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
18 maja 2012 15:56
Dziewczyny mam problem.

Odkąd pamiętam miałam przetłuszczające się włosy, myślałam, że gorzej być nie może. Jednak tydzień temu pierwszy raz w życiu zafarbowałam włosy i... no istna katastrofa! Nie wytrzymują mi nawet całego jednego dnia... Już około 15 robi się totalny syf :/  Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
martva czytałam pochlebne opinie nt. tego produktu http://www.helfy.pl/mydelko-sesa-lupiez-wypadanie-wlosow , możesz sobie coś jeszcze o nim poczytać  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
18 maja 2012 19:16
martva, być może włosy stały się jeszcze bardziej tłuste, bo wysuszyłaś je farbowaniem i używasz zbyt mocnych szamponów z SLS. Być może właśnie w ten sposób skóra głowy się broni przed wysuszeniem i produkuje więcej łoju. Spróbuj użyć delikatniejszych szamponów, np. dla dzieci, zacznij dodatkowo olejować włosy.
Dziewczyny, używa któraś z was farby Pure paprika z Loreala??? Chciałam się zapytać na jakiej długości włosy starcza jedno opakowanie 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 maja 2012 15:00
Martva, dodam jeszcze, że podobno płukanka z mięty dobrze działa na przetłuszczające się włosy.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 maja 2012 17:51
Rozie - dzięki za link, sprawdzę!

Scottie - dziękuję za odpowiedź, idę zagłębić się w tematy, które mi tu podsunęłaś!

arivle - to chyba czas przetestować na własnej... skórze/włosach 😉 Dziękuję za poradę!
matko, moje blond włosy stały się biale  😵
czy zna ktoś jakieś strony gdzie można dobrze poczytać n.t. dobierania koloru wlosów ?
bo czas przyciemnić jednak :/
jestem urodowe lato
Hej może doradzicie mi:P
mam grube, gęste włosy są sredniej długości wystopniowane
Moim problemem jest puszenie sie ich i wywijanie
prostuje je zawsze po umyciu lecz gdy je wezme w kucyk lub wyjde na dwór najkrotsze końcówki wywijają się we wszystkie strony
...
Teraz pytanie jak je obciąć zeby sie nie puszyły i po prostowaniu były proste??
czy obciecie ich na prosto bedzie dobre (wydaje mi sie ze nie będą sie tak wywijały)
proszę o pomoc 🙁
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
22 maja 2012 23:08
Szuwarowa, ja mam włosy do połowy pleców (pocieniowane) i starcza spokojnie na całe. 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
23 maja 2012 09:25
qnie, przede wszystkim obetnij na prosto, w półokrąg albo w V, ale bez CIENIOWANIA! Nie znam osoby, której cieniowane włosy by się nie wykręcały we wszystkie strony (no chyba, ze ma proste druty i nic na nie nie działa). Jak się nie boisz bomb silikonowych, to może użyj jakiegoś balsamu przed prostowaniem, a później użyj lakieru do włosów. To powinno włosy utrzymać proste. Co do puszenia, to obcięciem tutaj nic nie poskutkujesz, zmień pielęgnacje włosów, bo to może przez niewłaściwy szampon i/lub odżywkę tak się puszą.
Scottie
dziękuję bardzo za radę🙂  🤣
Eh, moje po cieniowaniu jeszcze maja faze na wywijanie się. Te dłuższe włosy sa idealnie proste po prostownicy, a tutaj po godzinie już jest beznadzieja. Muszę poczekać aż  wyrosną z takiej długości w takim razie?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
28 maja 2012 19:31
Dziewczyny, straaasznie marzy mi się taki kolor włosów:

jak myślicie, pasowałby mi?
aktualnie mam czarne, wstawiam jeszcze w innych dla porównania.
yga, mi się chyba najbardziej podobasz w czarnych  😉



nie wiem czy tutaj to pisać, ale do brwi i rzęs na zmiane z rycynowym baaaaardzo polecam L'biotica regenerujący krem do rzęs. U mnie bardzo fajny efekt, jestem w szoku  🙂
yga   srają muszki, będzie wiosna.
28 maja 2012 20:38
aaaj, ale chciałabym jakoś twarz rozpromienić, bo tak trupio się czuję..
aaaj, ale chciałabym jakoś twarz rozpromienić, bo tak trupio się czuję..

Ładnemu we wszystkim ładnie. W każdym kolorze wyglądasz świetnie!
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 maja 2012 21:24
yga, według mnie też najlepiej Ci w czarnych, nie uważam że wyglądasz trupio  😁
Co nie zmienia faktu że "żyje się tylko raz", więc na Twoim miejscu farbowałabym na kolor na jaki mam ochotę 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się