Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

dziewczyny, czy w okolicy Krakowa (ewentualnie bardziej na południe) jest gdzies stajnia, gdzie ktoś ma konia/e z COPD, które stoją na trocinach, jedzą sianokiszonkę, albo moczone siano i mają angielskie boksy???

Breva, poszukaj w mniejszych, przydomowych stajniach. Mój stoi właśnie w takiej i przeniesienie go tam to był strzał w dziesiątkę.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
21 maja 2012 21:54
Breva w Paszkówce u Dorcysi stoją kaszlaczki , boksy angielskie, konie stoją na lnie albo na trocinach, są całymi dniami na pastwiskach, opieka rewelacyjna, cena bardzo przyzwoita...
W Paszkówce nie byłam wprawdzie ale jeżeli jest przynajmniej tak jak na Bielanach to nie ma się o co czepić 🙂 A wydaje mi się że jest lepiej  😅
Mnie się w Paszkówce podoba bardziej niż na Bielanach. Na Bielanach były za to piękne widoki.
Paszkówka jest idealnym miejscem dla koni - dobra opieka, niskie ceny i bliskość Krakowa...... i do mnie niedaleko  😉
Dzięki dziewczyny za dobre słowa. Bardzo nam miło!!! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 maja 2012 12:09
👀 👀 jakby co to u nas w Radziszowie są wolne boksy, bo się budują. bardzo dobre warunki dla kogoś chcącego się rozwijać sportowo. właściciele dbają o konie jak o własne dzieci, stoję tam 3 lata i nie chcę gdzie indziej 😉 telefon 517392655 Iwona Feliksiewicz
Rozgladam sie za pensjonatem po zachodniej i polnocno zachodniej czesci Krakowa... czy ktos z Was trzym moze konia w Paczoltowicach lub Podskalanach....zalezy mi na miejscu z hala lub namiotem  🙄 i mozliwoscia by kon spedzal jak najwiecej czasu na padokach...mozecie cos polecic ?Powiedzmy ze cena jest plynna w zaleznosci od warunkow...
CIAH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] pierwsze ostrzezenie za reklame na forum
OK, nie będę więcej, przyjmuję karę  🤬
Pozdrawiam 🙂
Thebe, o Paczółtowicach chyba nie było tu najlepiej pisane.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 maja 2012 11:06
thebe północ to Michałowice, zachód to Zabierzów, Paczółtowice, dalej Bolęcin i Jaworzno (Ciężkowice?)
Krakowianie.. czy znacie kogoś kto wypożycza przyczepę jednokonną o DMC do 1300kg?  dość pilna sprawa.. potrzebuję na niedzielę, a może i nawet sobota-niedziela..
Tuffy mój znajomy wypożyczał odpłatnie przyczepę w Czernej,od J.Janika,ale o jaką to Ci już niestety nie powiem,możesz przedzwonić,jaką mają.

Dziewczyny, Ciężkowice bardzo fajne,ale pn-zach Kraków to to nijak nie jest  🤣 W rejonie zachodnim poza wymienionymi jeszcze Kobylany ale bez hali, na północ Podskalany - moja znajoma trzyma tam konia,chwaliła warunki i chyba ktoś tu na forum jest, kto tam stoi. W Zabierzowie padoki,ale piaszczyste.
In.   tęczowy kucyk <3
23 maja 2012 20:28
magrat, jak sobie sama wypuścisz i sprowadzisz, o ile na wolny trafisz, to i jeden z trawą masz 😉
Czy nie wie któraś z Was czy przypadkiem nie chce ktoś wydzierżawić hucuła w okolicach Krakowa?(najlepiej pd Krk).
Szukam już chyba pół roku i bezskutecznie...
remendada dlaczego akurat hucuł?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
23 maja 2012 21:38
w rzeszotarach spróbuj u p kurowskiego
remendada, widziałam w re-voltowych ogłoszeniach klaczkę huculską do dzierżawy  😉
Czy nie wie któraś z Was czy przypadkiem nie chce ktoś wydzierżawić hucuła w okolicach Krakowa?(najlepiej pd Krk).
Szukam już chyba pół roku i bezskutecznie...


Widzialam jakies oglodszenie o wydzierzawieniu hucula stojacego w Niegardowie - na re-volcie nawet ;-)

Tuffy mój znajomy wypożyczał odpłatnie przyczepę w Czernej,od J.Janika,ale o jaką to Ci już niestety nie powiem,możesz przedzwonić,jaką mają.

Dziewczyny, Ciężkowice bardzo fajne,ale pn-zach Kraków to to nijak nie jest  🤣 W rejonie zachodnim poza wymienionymi jeszcze Kobylany ale bez hali, na północ Podskalany - moja znajoma trzyma tam konia,chwaliła warunki i chyba ktoś tu na forum jest, kto tam stoi. W Zabierzowie padoki,ale piaszczyste.


A co jest w Kobylanach? Bo gdzies doczytalam ze tam sa 2 stajnie ale za nic na swiecie nie moge znalezc zadnej strony www;-)

Przy okazji dziekuje za infromacje
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postów
In.   tęczowy kucyk <3
24 maja 2012 01:07
thebe, jedna jest malutka prywatna, w centrum (?) Kobylan, druga, duża troszkę na uboczu, świetna stajnia, przynajmniej na pierwszy rzut oka, bardzo żałuję, że nie udało mi się tam wstawić konia.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
25 maja 2012 20:51
Czy ktoś z Was może mi polecić rymarza w Krakowie?
W miarę taniego i dość szybkiego o sprawa pilna.
Bede wdzięczna za info i namiary  :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
25 maja 2012 20:53
na torfowej naprzeciwko kkjk tel 507679287

tfu tfu!! soryy nie na torfowej tylko na obozowej, racja tamtam! ale telefon kom dobrze podałam  😉
maison, a jak naprawa drobniejsza to na rogu Prażmowskiego i Olszańskiej też jest świetny pan 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
25 maja 2012 21:46
Potrzebuje wypełnić poduszki kolanowe  😀
Czy ktoś z Was może mi polecić rymarza w Krakowie?
W miarę taniego i dość szybkiego o sprawa pilna.
Bede wdzięczna za info i namiary  :kwiatek:


Jerzy Sutowski
Obozowa 52a,
Telefon: (012) 262-18-06
naprawdę polecam, nie wiem jak z czasem bo ma sporo zleceń ale robi bardzo solidnie i dokładnie
Również polecam pana Jerzego !
Bardzo solidnie i niedrogo 🙂
estena   Wariat nad wariaty.
26 maja 2012 11:16
remendada w Kłaju są konie do dzierżawy bodajże hucuł ( ale nie jestem pewna czy 'czysty'😉, kn, i sp (ok 150 cm) 😉
estena jak to? oddają je w dzierżawę? Jeśli chcesz remendada robić z tym hucułem coś więcej niż tylko na niego patrzeć to szukaj dalej 😉
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi  :kwiatek:

Dorcysia,
Czemu akurat hucuł?
Bo wbrew wszelkim opiniom hucuły są fajne  🙂
Chciałabym kiedyś hucuła kupić, zmieniły mi się trochę preferencje co do jazdy, nie mam wielkich aspiracji sportowych, a na tereny i małe dziubanie na ujeżdżalni jest dla mnie w sam raz.Jestem niska, raczej drobna, więc tragedii, co do proporcji nie ma.
Poza tym rasy prymitywne mniej chorują, są bardziej wytrzymałe.
Rzecz w tym, że niejednokrotnie dzierżawiłam różne konie, ale nie hucuły.Jeździłam wprawdzie parę dobrych lat w Zabierzowie, jak jeszcze były tam praktycznie tylko hucuły, ale nigdy nie miałam jednego pod opieką.
To co w teorii wydaje mi się idealne (kupno), nie wiem, jak sprawdzi mi się w praktyce.Dlatego chciałabym mieć dłuższą styczność z tą rasą, stąd dzierżawa.

duunia, dzięki,też właśnie zastanawiałam się nad Rzeszotarami.
Myślałam, że znajdę jakąś osobę prywatną, ale chyba takich w pd okolicach Krakowa nie ma.
A niestety nie jestem wstanie dojeżdżać 30 km w jedną stronę.

W każdym bądź razie wszystkim piszącym i tutaj i na pw jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi  🙂


Czy ktoś z Krakowa bądź okolic miałby do pożyczenia maszynkę do strzyżenia koni? Muszę ogolić jedną z kucynek, bo jeszcze nie zgubiła całego futra i męczy się z nim wyraźnie 🤔
Ewentualnie kto teraz się zajmuje goleniem? Na płd od Krakowa najchętniej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się