Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 maja 2012 21:48
Dziękuję wszystkim za słowa otuchy, tutaj, na pw czy na facebooku.
Jest ciężko. Przez tydzień płakałam dzień w dzień, po parę razy. Teraz już mniej, ale nadal nie jestem w stanie spojrzeć na jego rzeczy - ogłowie kazałam koleżance schować...

Likier był moją pierwszą końską miłością. Pierwszym największym marzeniem, pierwszym spełnionym marzeniem. Z nim startowałam w pierwszej ścieżce huculskiej, pierwszych zawodach skokowych i WKKW. Nauczył mnie wytrwałości, cierpliwości i ciężkiej pracy. Spędziłam z nim prawie 7 lat i były to najcudowniejsze chwile mojego życia. Nawet gdybym chciała, nie potrafię sobie przypomnieć czasów, w których by go przy mnie nie było.
Miał swój charakterek - zadziora, po mamusi. Nie lubił się pieścić i przytulać, wolał podskubywać lub bawić się w zabawę "złap mnie za język". Był strasznym brudasem, uwielbiał się tarzać w piasku i błocie. Choć ponad wszystko kochał wodę, był 'konikiem morskim'.
Pamiętam przeróbkę na 'szport pony', strach przed obcięciem grzywy. A potem ogromny progres i wielką radość.
Pamiętam jego zapach, czuję pod palcami jego miękką sierść, 'siankowatą' grzywę i sztywny, gruby i długi ogon. Każdą kropkę na koronce, miękkie chrapy i bystre oczy.
Najgorsze jest jednak to, że wciąż, już bezmyślnie, odruchowo, mówię "Jadę do Chłopaków" lub "Chłopaki cośtam" i dopiero po chwili uświadamiam sobie, że nie ma już Chłopaków. Więc mówię "Jadę do Księciunia" (Belfast ma nową ksywę Belfunio-Księciunio) i boli trochę mniej...
Kochałam go bez względu na to, czy miał 4 lata, był wychudzony i zabiedzony, 6 lat i wyglądał jak mustang z dzikiej doliny, czy 11 i zaczął przypominać szporciaka z prawdziwego zdarzenia. Był moim Likierem, moim Struclem, moim Młodzianem do samego końca. Był moim szczęściem, moją miłością i moim życiem.

jako roczny ogierek


4,5 letni, oficjalnie mój


ścieżka huculska w Sielcu


konik morski










tradycyjne machanie głową


moje najwspanialsze szczęście...




milusia jestem Waszą wielką fanką! I choć wydaje mi się to niemożliwe, to za każdym razem jak się pokazujecie, Zwiastun wygląda coraz lepiej!
wątek zamknięty
Wojenka
w jakim Ty jeździsz modelu siodła?
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2012 21:52
milusia, super kasztan 😍 on jest po Chefie, dobrze kojarzę?

U nas dużo zmian- od czerwca nowy trener, od lipca nowa stajnia. Oby na lepsze 😉 I Gadzik jakiś ostatnio bardziej ogarnięty, chętny do pracy, więc może śmigniemy sobie treningowo podwórkowe zawody w niedzielę niedaleko naszej stajni 🙂

edit:
Strucelka, omg, idę doczytać, bo ominęłam.. 🙁 Trzymaj się!  :przytul:
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
23 maja 2012 21:54
incognito co tam u Was słychać ?  😉
grast a dziękuję bardzo  :kwiatek:  Ale pozytywne fotki 🙂 Wpadaj częściej ze zdjęciami 😀
Magdzior filmik oglądnę jutro, dziś mam słaby net.  miłe słowa od Ciebie! motywujące 😀
milusia haha dziś robię zdjęcie brunatnej ma być "pstryk" a tu nagle Lolek postanowił wylizać tulipan od obiektywu  😵 i było "pstryk", ale piasku  😁
Zwiastun jest niesamowity!  😍 Uwielbiam Was oglądać, daje mi to duużo przyjemności 🙂
Nuna ,witamy! powiedz co nieco o Was 🙂
vill_18,Wojenka o ja!! Ale macie tereny!  😍 😍
Zu naprawdę?  🤣
Strucelka  :kwiatek: Nie wiem co teraz napisać. Nagle mnie zamraża i kłębią mi się myśli związane z Nim... Trzymaj się! 

Wojenka śliczne te zdjęcia 🙂 Naprawdę!  💘

no i Nirv a proszę Cię bardzo! świeże z dziś 🙂

Co prawda jeździło mi się masakrycznie. Ja ciągnę, koń ciągnie,to ja jeszcze bardziej ciągnę... =  i wychodzi z tego wielkie usztywnienie... a galop to już była tragedia...
i dodatkowo zamiast ustawić konia w lewo czy tam w prawo to ja go wyginam w lewo czy tam w prawo...

Ale jak zwlekłam się z konia ,to usłyszałam miłe słowa od obserwatorów  😎 Od razu ma się lepsze nastawienie 😀









i by Brunatna



wątek zamknięty
Strucelka piękne wspomnienia. Trzymaj się dzielnie  :kwiatek:

Lov oooo gdzie się przenosicie i z kim będziecie jeździć?  😀 a gdzie są teraz w niedziele zawody?
wątek zamknięty
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
23 maja 2012 22:01
Strucelka wielkie wyrazy współczucia znałam Was jako oboje od początku zawsze się w Ciebie i młodziana wpatrywałam z wielkim zdumieniem z czasem z każdą Waszą zmianą i postępem patrzyłam na Was z Zachwytem byliście razem wspaniali.. cudownie się Was oglądało od początku gdy wyglądał jak urwis natury i do czasu sport Konia niewiem jak to opisać .. nie da się po prostu opisać tyle lat.. nie dociera to wciąż do Mnie , jak życie może tak sponiewierać człowieka zadając mu taką krzywdę do dzisiaj sobie zadaje pytanie Dlaczego to jego spotkało.Jestem z Tobą chociaż wiem ,że jest Ci ciężko!
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2012 22:01
baffinka, my do Marianowa, bo byłyśmy właśnie na rozmowie z przyszłym trenerem, Hubertem Ludwiczakiem 😉 zobaczymy, co z tego wyjdzie. A zawody w Sielinku, koło Opalenicy- może wpadniesz? 🙂
wątek zamknięty
Lov no prosze, prosze. Też stoje w Marianowie  😁
Szkoda, że nie coś bliżej, bo będę w niedziele u Dodofon, a ona chyba w Biedrusku o ile pamietam( 👀 ) to troche mi będzie za daleko  🙁
Bierz go lepiej w sobote do Jeziorek- porywalizujemy w mini LL  😁
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
23 maja 2012 22:10
juliadna, Może mi się wydaje, ale mam wrażenie że go więcej 🙂
Strucelka, Nie jestem w stanie sobie wyobrazić... Trzymaj się, dasz radę
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
23 maja 2012 22:17
baffinka, w sobotę niestety pracuję 🙁 to bierz Dodo i wpadaj z nią 😁
wątek zamknięty
Strucelka, wiem co czujesz. Straszne przeżycie stracić swojego czterokopytnego przyjaciela 🙁 Piękne wspomnienia, aż łezka się kręci, jak czyta się to, co napisałaś. Trzymaj się dzielnie!
wątek zamknięty
Strucelka raz jeszcze napiszę trzymaj się i bądź dzielna! Nawet sobie nie wyobrażam co musisz teraz czuć, przy tym wszystkim moje dylematy i pomyły na temat jeździectwa wydają się błachostką. Mi się ciężko na sercu robi oglądając zdjęcia i filmiki z Reszką, z którą spędziłam 4 najwspanialsze lata pomimo, że mam do niej kilka kilometrów i mogę ją odiwedzić  w każdym momencie, ile to wspomnień ile trosk i radości a co dopiero u Ciebie, ale przez to co się Tobie przytrafiło🙁 przewartościowałam sobie i przemyślałam wszystko i kto wie może dzięki temu podejmę lepszą decyzję, bo jak widać nie ma co odkłądać pewnych spraw na potem bo może już byc za pozno...🙁
wątek zamknięty
Strucelka - strasznie współczuję... Nie potrafię sobie wyobrazić tego, co czujesz. 🙁
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
24 maja 2012 07:23
juliadna, Strucelka, Klami, domcia406, Nirv, Nuna, Anderia-dzięki śliczne  :kwiatek:
Frodosław, Lov-Zwiastun jest po Chef Supreme xx , mamusia to xx/śl  🙂, jeśli nic nie pokręciłam to rudy ma 85% folbluta w rodowodzie
sandakanowa-on się nie da ukraść  😉 🙂
vill_18-fajne gniade, bardzo urodziwy chłopczyk  😀
Forta-to samo pomyślałam oglądając Agra  😍
Wojenka-nie rozpoznaję Twoich chłopaków  😜 Ale młody chyba będzie masywniejszy od tatusia, co?
etenta-Ty tam lepiej sie pochwal filmikami swojej rudości  🙂
Zu-a wiesz, że czasami mam ochotę się go pozbyć  😁 Ale jakoś szybko mi mija  😉
MoniaaA-mi ostatnio tez opadła szczena jak wstawiłaś foty ezyra na Fb  🍴 Kawał pięknego konia Ci wyrosło, nic tylko brać w obroty  🏇
Strucelka-wiem co czujesz, ja przeżyłam stratę czterech bardzo kochanych, bliskich mi koni  🙁 Po jakimś czasie ten dławiący ból zelżeje, ale na zawsze będziesz miała go w pamięci i sercu. Miał cudowne życie u Twego boku, był zadbany i kochany, odszedł szczęśliwy. Teraz przelej cała swoja miłość na drugiego futrzaka, będzie Ci łatwiej przetrwać te trudne chwile  :przytul:

wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
24 maja 2012 07:26
Strucelko trzymaj się i bądź dzielna. Wiem, że to tylko słowa 😡 ale najpiękniejsze chwile z Likierem pozostaną w Twoim sercu i pamięci na zawsze i nikt Ci tego nie zabierze.
Teraz postaraj się spędzać jak najwięcej czasu z Belfastem. Obojgu będzie Wam łatwiej :kwiatek:
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
24 maja 2012 09:22
grast, pokazuj się koniecznie częściej 🙂
wątek zamknięty
Magdzior, obejrzałam wasz filmik ze wzruszeniem i z podziwem, jednak przy podejmowaniu decyzji radzę trzymać emocje na wodzy 🙂 Jakoś tak jest, że racjonalnych decyzji rzadko kiedy się żałuje, z tymi na bazie emocji bywa zdecydowanie gorzej.
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 maja 2012 10:50
Strucelka-trzymaj się ciepło :kwiatek:
juliadna-miło że pytasz🙂 konisko nic nie robi je całymi dniami trawę i lonżuje go dla "spuszczenia pary" bo ma bardzooo duzo energii, czekam az sobie przytyje, a jak juz to sie stanie to mam zamiar znow zaczac jezdzic, na razie na szkieletorka nie bd wsiadac, chociaz i tak juz znacznie sie poprawil. Poza tym ma okropne kopyta, a kowal od miesiaca sie umawia i nie przybywa, wiec czekam rowniez na kowala...
wątek zamknięty
juliadna, eee nie wygląda to tak źle jak to czułaś
milusia, to teraz będziesz miała dużo fotek 😉 a rudy wygląda super, kupa mięśni  😜
nad czym obecnie pracujecie? czy wszystko po trochę?

ja mam tylko zdjęcia mojej szefowej, bawiłam się trochę aparatem, ale zdjęcia niestety halowe
Windspiel


i Pernod
wątek zamknięty
Fantazja, fajna hala... jeszcze kilka zdjęć a sama do Ciebie przyjadę - super miejsce no i cieplej niż w UK 🙂
wątek zamknięty
milusia jak już pisałam, mój Tato zgubił naszą aparato-kamere...  😵 ale postaram się coś skołować niedługo  😉
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 maja 2012 16:20
milusia, to jakby Cię jeszcze naszło to daj znać, wyślę kurierem 😁
proszę, jeden telefonowy, rudy, szkapiasty Książę w formie "totalnie-bez-mięśni"- ostatnie jakie się zachowały to chyba te odpowiedzialne za przeżuwanie 😉 ewentualnie jeszcze te, które podtrzymują szkielet
wątek zamknięty
Fatazja piękne miejsce, hala marzenie i koniki też wysoka półka 🙂 Zazdroszcze takiego doświadczenia.
milusia Dziękujemy 🙂 Chłopczyk oprócz że urodziwy i nogami macha to jeszcze chodzący spokój🙂
wątek zamknięty
juliadna, ukradnę Ci tego konia! Jest przecudowny i ma piękną budowę  😍 Tworzycie ładny obrazek 😉
wątek zamknięty
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 maja 2012 20:33
milusia, Młody już jest masywniejszy  😉 . Ojciec to suchar straszny, a Synuś kulka mięśni  🙂
wątek zamknięty
Forta ależ on jest potężny! jesteście super parą! 😉  😜
xxmalinaxx dużo zdrówka Wam życzę!!!
juliadna no, no, no ale fajnie wyglądacie! 😉 super ! 😉 a Lolka jakby więcej... 😉
Magdzior piękna historia, życzę podjęcia rozsądnej decyzji. 😉
milusia więcej fot, bo ja Twojego Rudego po prostu uwielbiam!!!
vill_18 fajny chłopak! 😉 napisz o nim coś więcej. 😉
Wojenka super się Twój arabek prezentuje! 😉
Fantazja ale haala! 😉 o jaaa! super! 😉 tylko pozazdrościć TAKICH 😜 warunków pracy! 😉
Zu a co Rudemu? bo gdzieś mi umknęło. . .

A ja nie mam już serca chcieć czegokolwiek od mojej mamusi. 😉 Widać, że jej ciężko, więc spędzamy sobie razem czas. 😉 Czyścimy się, marchewkujemy no i koń pół dnia na padoku stoi. 😉 Wczoraj chciałam iść z nią w ręku na spacer, ale widziałam, że naprawdę jej ciężko, co któryś krok przystawała, więc tylko na krótko się przeszłyśmy, trawki sobie pojadła. 😉 Obie czujemy, że to już tuż, tuż... 😉 Jeszcze tylko 3 tygodnie, nie mam pojęcia kiedy to zleciało... Bardzo się zmieniła, wyciszyła i uspokoiła, czuje że coś się zmieniło... Mam kilka ładnych zdjęć, Pani Ciężkiej. 😉
Brzuch już pokaźny: 


"Jestem osiołkiem"  😁

Portreciki:


I obraz prawdziwej Eneidzi. 😉


Przepraszam za ilość i już zmykam... 😉
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
25 maja 2012 05:16
gryglodor, Rudy na ostatni czas matur spauzował bo nastraszył koleżankę. Popchnęło mnie to do wzięcia w końcu p Żukiewicz i powychodziło niestety aż za dużo😉 natomiast rokowania pozytywne, pani doktor powiedziała że jak na to co mu jest to trzyma się super 😉 także pomału i delikatnie jak nigdy wdrażam spowrotem 🙂
Rany serio już 3 tygodnie zostały? Super!🙂 Maluszek zostaje dla Ciebie? Achh jak ja bym chciała źrebaka po Jaserze a tu ni huhu 😀
wątek zamknięty
gryglodor - po tak urodziwej mamusi maleństwo na pewno będzie cudowne 🙂

milusia -  😍 nie chcesz mojego konia na wakacje? 😀 może po nich w jakimś stopniu prezentowałby się tak jak Twoje konisko 🙂 :P
wątek zamknięty
Cobrinha, hala robi wrażenie, tu na pewno jest cieplej niż w UK i na pewno mniej pada 😉
gryglodor, z "wierzchu" wszystko wygląda pięknie, a "od środka" już nie, niestety
a siwa ogromnego ma bebzola, nie dziwię się że jej ciężko się ruszać, daj znać jak źrebaczek się urodzi

a ja mam doła.... chyba odchodzę z tej pracy.... mam już dosyć... wiecznie źle, krzyk, teraz sprawa wakacji (usłyszałam dziś fanaberie na ten temat  🤔wirek: )
człowiek poświęca swój czas (od 7 rano do 7 wieczorem z małą przerwą), robi wszystko co każą, a i tak źle i tak za wolno itp....
daję z siebie 100%... więcej już się nie da....
czas chyba zmienić branżę... 🙄
wątek zamknięty
Fantazja, a myślałam, że do tej pory byłaś zadowolona...
No nie dziwię Ci się 🙁 ...moje szefostwo jest naprawdę świetne - ostatnio szefowa nawet do lekarza mnie woziła 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.