Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Time ujęcie z wodą bardzo mi się podoba.
Koniara - toaleta świetna
dorcia - dziękuję! :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 maja 2012 20:37
Time z tej pierwszej serii bardzo mi się podobają 🙂 zwłaszcza to w wodzie i w rzepaku
koniara79 bardzo ładne to ostatnie  😀
Madmaddie imo zwykły pstryk. Przede wszystkim za dużo góry, za mało dołu. No i ta poza nie wiem co ma oznaczać  😀

Ja się pochwale tak z grubsza, bo nie chce mi się wrzucać pojedynczo
Testy nowej zabawki  😉
http://www.swiatkoni.pl/gallery-photos/1353.html
Znośne?  😉
Po poprzednim zdjęciu wrzuconym do wątku okazało się, że jeszcze długa droga przede mną, postanowiłam więc pójść za ciosem i wrzucić kolejne, licząc na sugestie 🙂
Time fajne zdjecie w rzepaku
Koniara gryzienie super
baffinka, znosle znosne 🙂 Jedno mi sie rzucilo w oczy (pozytywnie) - pan w zielonym garniturze bez kasku - fajne. Czasem Ci ktos wyszedl z kadru albo ucielo jakas czesc ciala  😉
Libella, zdjecie malo ostre, tlo nieciekawe, kombinuj dalej  🙂

Troche moich z ostatnich prob:

1. Gucio,nic tylko sie przytulic  😉 troche ostrosc zgubilam


2. Rosa


3. Kropelki



4.


5.
To jeden z moich ostatnich kadrów. Słodki 5-tygodniowy brzdąc Filipek
trzynastka   In love with the ordinary
22 maja 2012 13:12
[quote author=Facella link=topic=35683.msg1407875#msg1407875 date=1337616921]
nine, wydaje mi się, że po lewej jest jakaś górka albo coś, chyba jest minimalnie wyżej. musiałabym to zobaczyć z nałożoną siatką albo poziomymi liniami, może jestem zwyczajnie ślepa, a może mam rację q-;


patrzyłam z siatką i lewa strona jest minimalnie wyżej, bo jest tam delikatne wzniesienie :3
[/quote]

Dzięki dziewczyny, szkoda, że nie wyszło prosto chociaż nie wiem czy dało by się to lepiej wyprostować, jedynie jakąś korekcją krajobrazu w PS'ie [wymazanie wzniesienia] 😉

Próbuję odkrywać nowe lądy czyli wyciskam z rawów ile się da, bardziej z ciekawości czy to jest w ogóle możliwe.
Blendy niestety nie mam, a na pewno by nie przeszkodziła w tych zdjęciach no ale... coś się udało 🙂


Dorcia
- kocham Twoje maluszkowe zdjęcia chociaż tu dodałabym więcej prawej, dosłownie ociupinkę 🙂
Fisia - 3 świetne 🙂
baffinka -  dzięki  :kwiatek: i fajna fotorelacja 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
22 maja 2012 19:44
nine, super 🙂
nine
Przepiekne. Swiatło, emocje, może osobiscie dałabym ciut dołu więcej, ale dla mnie jest mega  😍
dorcia
😜
Fisia
IMO końskie straszliwie przeostrzone 🙁
trzynastka   In love with the ordinary
22 maja 2012 20:06
dzięki  :kwiatek:
armara - był dół w oryginale ale ucięłam, zaczynał się las i psuło to efekt nieba 🙂
dzięki  :kwiatek:
armara - był dół w oryginale ale ucięłam, zaczynał się las i psuło to efekt nieba 🙂

Rozumiem, niebo świetne - przed/po burzy czy jak ?
trzynastka   In love with the ordinary
22 maja 2012 20:21
Nie, takie "zwykłe" zachodzące.
właśnie jak pisałam, sprawdzałam możliwości rawów więc, zrobiłam niebo i wyciągnęłam na chama modelki z cieni, a że wyszło to aż się zdziwiłam 😉

edit:
Mułek, a w zasadzie mulica na osłodę życia 😉


i jeszcze do raw'ów to rozwiązały mój problem z trawą za jasną, dodatkowo dodały w magiczny sposób +3 do bokehu i +10 do jakości 🙂
Tu zdjęcie kozy, nie do oceny, zdaje sobie sprawę z tła, wanny idącej przez nos itd. ale jakościowo i kolorystycznie mi się bardzo podoba więc wrzucę jako dobry przykład jakie "zmiany" zachodzą w zdjęciach. Proponuje porównać do Mułka u góry,  warunki te same, sprzęt ten sam a zdjęcie... jakby inne 😉
Jedyny problem przy mojej puszce jest taki, że po prostu na seryjnych zdjęciach nie daje rady, 2 zdjecia i aparat musi pomyśleć, a przy galopujących koniach 2 zdjęcia, przerwa, 2 zdjęcia to szkoda potu tych koni.
abre   tulibudibu
23 maja 2012 09:08
nine, kolejna nawrócona? 😀 A w RAW najczęściej wystarczy ruszyć 3-4 suwaczki i dobrze naświetlone zdjęcie staje się naprawdę fajne 😉

A tego mułka to ja chcę  😍
trzynastka   In love with the ordinary
23 maja 2012 09:26
abre -Jak będziesz grzeczna to Cie do niej [bo to ona] wezmę  😁

Nawrócona połowicznie, do portretów na pewno będę działać na raw, ewentualnie raw+jpg ale, no właśnie ciężko się podgląda zdjecia. Czasami ujęć podobnych mam 3 i szukam tego najkorzystniejszego dla modelki, w PS jest opcja tylko z tą miniaturką i tam nic nie widzę, a ładowanie każdego rawa wyprowadza mnie z równowagi. Jest na to jakiś sposób?
No i ciężko mi nie przesadzić z zabawą, ale z tym pewnie dojdę do wprawy 😉
abre   tulibudibu
23 maja 2012 09:37
nine, dzięki 😀

RAWy odczyta Ci Adobe Bridge, tam sobie możesz przeglądać jak w przeglądarce IE. Są też specjalne konwertery do doinstalowania do IE, jedne chodzą lepiej, inne gorzej, ale masz wtedy podgląd RAWa, nie tylko miniaturki.
Ja do przeglądania RAWów używam Lightrooma. Zazwyczaj robię po kilka zdjęć każdego ujęcia, a w LR są bardzo fajne funkcje dotyczące przeglądania, porównywania  i wybierania tych najlepszych. Ja np pierwszą selekcję oznaczam jedną gwiazdką, potem wszystkie udane z nich 2 gwiazdkami a na koniec te 20-30 ujęć, które obrabiam i oddaję rodzicom jako materiał końcowy czyt. najlepszy - 3 gwiazdkami. Selekcja materiału ok 300 zdjęć zajmuje mi ok 30 min. Polecam, jednak nie jest to program darmowy. 
trzynastka   In love with the ordinary
23 maja 2012 16:47
Dorcia - no niestety lightrooma nie mam :/
abre- dzięki, zaraz coś poszukam. 🙂
Co myślicie? Wydaje mi się, że znowu za ciasno..

m.indira   508... kucyków
24 maja 2012 11:20
Quendi w fotografiach tego typu trzeba zawsze równoważyć kompozycję, wystarczy lekkie skręcenie głowy w którąkolwiek stronę by wiedzieć z której fotka potrzebuje więcej oddechu, to samo dotyczy wygięć ciała typu kontrapost, jak jest w Twojej fotce. lekko modelka w prawo i kompozycja gra. co do cięcia nóg, to chyba problem wieczny każdego fotografa, dlatego czasem lepiej zdrobić całą postać by móc się potem pobawić kadrowaniem.  format tej jakiś dziwny czy tylko mnie się tak wydaje?
co do światła, rozproszone i nic nie mówiące, ot fotka w "żadnym" świetle ...
na plus to że pokazujesz i poszukujesz rozwiązań i chce Ci się a więc pracujesz nad sobą
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
24 maja 2012 13:59
Quendi, nie będę się powtarzać, bo wyżej jest napisane wszystko 🙂

Coś na szybko ode mnie, jakości fotoblogowej  🤔wirek:
Quendi - poza tym co wyżej dla mnie jeszcze nie ostre.
Nine - osioł de beściak
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Szykuje się pracowity weekend  😉
m.indira   508... kucyków
24 maja 2012 23:10
takie coś wyszło wieczorem, chyba wiecie gdzie 😉

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
25 maja 2012 09:34
moje 🙂
1portrecik łosia🙂


2.


3.
dorcia urocze 😉
Huculska Ostoja - ostatnie przepiękne! 😍
m.indira - rewelka
Huculska Ostoja - 3 najlepsze
To ja wrzucam zdj 'ludzkie' - moją słabą stronę 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się