Książka skarg i wniosków

Jeśli tak to ok, chociaż nie jest to dla mnie czytelne w regulaminie.
Nie mówiąc o tym, że trochę to dziwne - po to na forach internetowych istnieje możliwość dodawania załączników, żeby nie przeszkadzały one w czytaniu, ale żeby można było udostępniać pliki, w tym zdjęcia w dobrej rozdzielczości, które wstawione w post powodują rozjeżdżanie się strony. I liczy się ich waga, a nie rozmiar.
Jeśli zdjęcia w załączniku mimo wszystko muszą być małe to jaki jest w ogóle sens opcji "załącznik"? 
In.   tęczowy kucyk <3
22 maja 2012 22:21
Ascaia, Ty tak serio?  🤔
Jeżeli nie możesz sama zmniejszyć zdjęć to wrzucasz je na serwer typu fotosik.pl i samo Ci zmniejsza. Taki problem? Załączniki większe niż dozwolony rozmiar i tak się ucinają i nic nie widać  🙄 Poza tym niektórzy mają wolny internet i strasznie długo im się to zdjęcie ładuje.
Sens załączników jest taki, że nie każdemu musi się chcieć wstawiać zdjęcie na jakiś serwer a potem podawać link na forum, tym bardziej, jeżeli to zdjęcie jest przeznaczone tylko do użytku na forum. Tak ciężko ogarnąć?
Zaintrygował mnie pewien użytkownik, a racze użytkowniczka olap
Tutaj strona z jej wiadomościami, gdzie prawie wszystkie są wykasowane 🤔:
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=14918;sa=showPosts;start=60
Przeglądnęłam wszystkie 5 stron i większość wiadomości jest skasowana.
Czy to jest dozwolone?? Natrafiłam na to, czytając wątek "różne patenty", a czytałam go od początku i mniej więcej w połowie zauważyłam całkowicie usunięte posty, przez co dość ciężko się czytało. Tak samo w wątku o ogłowiach, wiadomość napisana rok temu, a usunięta raptem 2 miesiące temu. Dziwne jest też to, że 3/4 nieusuniętych wiadomości tej osoby są o treści "ok", ale w to już nie wnikam 😎
Nie wiem czy ktoś to zauważył i było już zgłaszane, więc na wszelki wypadek ja to robię.
In., daruj sobie taki ton, trochę ogłady.
Nie chodzi mi o problem ze zmniejszeniem zdjęć, tylko o to, że czasem mamy potrzebę wrzucenia fotki w większej rozdzielczości i że szkoda, że takiej opcji na tym forum nie ma. Porównuję po prostu do zasad na innych forach.
Poza tym zgłaszam, że u nas w regulaminie nie jest to precycyzjnie napisane.
A skoro załączniki jako wymóg mają określoną wagę to i tak jesteś potencjalnie skazana na otwieranie stron z załącznikami do 500KB. Mogę wrzucić zdjęcie 800x800, które i tak będzie tyle ważyć, więc nic to nie zmienia dla użytkowników z wolnym internetem.

Lubię oglądać zdjęcia na których widać szczegóły, zdjęcia dobrej jakości (w końcu po to fotografujemy lustrzankami, a nie kompaktami). Widzę miniaturkę i decyduję czy chcę ściągnąć te KB i zobaczyć zdjęcie w naturalnej wielkości.

PS> Z góry przepraszam, jeżeli wrzucę ponoć nieregulaminowe zdjęcie, ale chcę pokazać w praktyce o czym napisałam.

obydwa zdjecia sa regulaminowe. nie chodzi o wage, ktora pokazalas a o rozmiar. jestes w stanie zrozumiec, ze wieksze zdjecie rozjezdza forum, co w przypadku wolnego neta, powoduje, ze caly czas, zanim zdjecie sie zaladuje ktos ma rozjechana strone?
In.   tęczowy kucyk <3
25 maja 2012 19:23
Ascaia, no bo to strasznie wielka filozofia wrzucić link do zdjęcia. Coś się tak tych załączników uczepiła? Jak zasady Ci przeszkadzają to nie używaj i tyle. Tyle użytkowników na forum i Ty jedyna masz z tym problem  🙄
czy jeśli moje ogłoszenie wygasło to da się je jakoś aktualizować, czy muszę od nowa pisać, wczytywać foty, itd?  :kwiatek:
Tam masz miejsce na wpisane nowej daty 'wykończenia' 🙂
root   szef wszystkich szefów
27 maja 2012 23:05
akzzi, dokładnie - możesz wpisać nową datę wygaśnięcia i będzie znów widoczne.


A co do dyskusji nad wielkością zdjęć, to mnie trochę dziwi (i nie dziwi) ten wymóg 800x600. Rozumiem zastrzeżenie co do wielkości pliku, dla osób z wolnym netem. Natomiast kwestia rozbijania layoutu jest zdaje się załatwiona skryptem, który sam zmniejsza obrazki przy ich wyświetlaniu. Czyli jeśli ktoś wrzuci fotkę 1800 px, to na forum wyświetla się 800px z dopiskiem - To zdjęcie zostało zeskalowane, kliknij aby zobaczyć całość. (czy coś takiego) czyli osoby które mają małe monitory, tablety itp nie będą klikać, a ci co mają wielkie 27" telewizory, to sobie powiększą.
No chyba, że tylko u mnie taki myk działa, i jestem jakimś wybrańcem 😉

Jak udowodniła Ascaia, wielkość zdjęcia (w pikselach) nie koniecznie idzie w parze z wielkością pliku (w kb). Przeważnie tak, ale nie zawsze. Imo lepiej byłoby zamiast wprowadzać ograniczenie rozdzielczości (które nic nie daje, jeśli skrypt zmniejsza zdjęcia do wstępnego wyświetlenia), wprowadzić ograniczenie wielkości pliku, np 300 albo 500kb. Wtedy ci z wolnym netem nie będą nadmiernie cierpieć, a ci co mają duże monitory będą mogli oglądać normalne zdjęcia, a nie zmniejszane.

Tak działa większość stron teraz, np. facebook. Wrzucaj fotkę jakiej chcesz wielkości, my ją wyświelimy userowi niezależnie od jego rozdzielczości.
Ale ma być nie większa niż xxx mb.

Aha, z tego co pamiętam, to taki wymóg był (jest?) na forum voltahorse skąd w pewnym sensie wywodzi się re-volta, i to była chyba po prostu zasada przeniesiona na żywca stamtąd. Z tym, że tam nie było żadnych skryptów regulujących wielkość wyświetlanego obrazka, i wymóg miał sens.


Anyway, tak tylko mówię, bo nie czytam forum, więc mi to w zasadzie rybka jakie tu szczegółowe zasady ustalacie 😉
trzynastka   In love with the ordinary
27 maja 2012 23:12
A ja jako były już właściciel wolnego neta chciałam napisać, że jeśli ktoś walnie ciężka i zarazem wielką np. 3000 pikseli fotkę lub co gorsza fotki to strona się burzy, wątek się ładuje godzinami i w ogóle masakro-dramat, więc skrypt skryptem, a wolny net, wolnym netem 😉
root   szef wszystkich szefów
27 maja 2012 23:50
Dlatego mówię, żeby ograniczać wielkość pliku, bo to ona ma wpływ na szybkość ściągania.
Powyżej Ascaia wrzuciła dwa zdjęcia, oba mają 800x633 pikseli, ale jedno ma 181kb a drugie 470kb - 2,5x więcej. Czyli zdjęcie 800x600 będzie ci się ciągnąć 2,5x więcej.
A przecież, wrzucając fotkę np 1200x900 też można zrobić, żeby miała 180kb, czyli mimo, że 1,5x większa, wczyta ci się tak samo szybko.

Wielkość w pikselach nie ma żadnego bezpośredniego wpływu na szybkość wczytywania. Tylko wielkość pliku. Oczywiście zwykle plik większy w pikselach, jest większym plikiem, ale nie zawsze, i łatwo to modyfikować.

Poza tym jeszcze coś. Rozumiem, że rozmiar obrazka 800px jest podyktowany rozdzielczością ekranu 1024x768. Razem z paskami przewijania i marginesami, taki obrazek się mieści. Przy mniejszej rozdzielczości (800x600) się oczywiście nie zmieści. Przy większych ekranach, zmieszczą się większe obrazki oczywiście.
Tymczasem w statystykach re-volty znajdziemy info, że
z rozdzielczości 1024x768 i 800x600 korzysta nieco ponad 10% użytkowników
z mniejszych rozdzielczości (przeważnie telefony i tablety, choć tam często w ogóle inaczej jest wszystko wyświetlane) - jakieś 2-3%
a reszta, czyli wszystkie większe rozdzielczości, którym akurat większe niż 800x600 obrazki nie psują niczego, to lekko licząc 85% użytkowników 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 maja 2012 06:47
Tylko ze skrypt zmniejsza fote po jej zaladowaniu i ja np. jak mam problem z netem i dziala wolno mam tak, ze najpierw strona sie rozjezdza (zamiast zdjecia jest wielki bialy prostokat) i dopiero po pewnym czasie jak zdjecie sie zaladuje skrypt ja zmniejsza i da sie czytac...
cieciorka   kocioł bałkański
29 maja 2012 18:52
śpieszę naskarżyć, że użytkownik siwulaaa http://www.voltopiry.pl/forum/index.php?action=profile;u=16860 spamuje na pw i chciałam zapytać, czy jest na to paragraf.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 maja 2012 18:58
to i ja się włączę do dyskusji 🙂 Mi przy super wolnym internecie zdjęcie ładuje się najpierw w normalnej wielkości (czyli np 3000x2500), a potem jest zmniejszane przez skrypt (zakładam że duża wielkość = dużo kb czy mb). To, tak jak u wszystkich, oznacza że dopóki skrypt nie zmniejszy zdjęcia, to forum jest rozjechane. Ale przy załącznikach tak to u mnie nie działa! Załącznik jeśli jest duży to przy wolnym necie mi się po prostu nie wyświetla (tj. pokazuje mi się informacja, że jakiś tam załącznik jest, ale samego załącznika nie widzę)! Po prostu - duże załączniki zupełnie nie wpływają na mój komfort czytania wątków. A jak już korzystam z normalnego (czyt. szybkiego) łącza, to właśnie lubię ciężkie załączniki, bo to oznacza fajniejsze zdjęcia  🙂

U mnie na ekranie wszystko musi się zmniejszać, bo korzystam z 13" Maca i 3,5" iPhone'a - oba mają stosunkowo małe ekraniki 🙂
Rozumiem, że hulaj dusza - piekła nie ma, mówienie 'skurwysyn' jest teraz ok i na porządku dziennym na tym forum?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2012 18:20
Nie jest, ale modzi nie są w stanie sprawdzić od deski do deski każdego postu, w każdym temacie. Takie rzeczy się zgłasza, bo jak wiesz modzi też ludzie.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 czerwca 2012 20:42
A ten post?
Gdzieś Ty się uczyła ojczystego języka we Francji?

tomii,  A GDZIEŚ TY JEST ZAINTERESOWANYM WCZASOWICZEM CHAMIE JEDEN!?

Zgłaszałam do moderacji kilka dni temu, nic nie zostało zmienione.

Regulamin forum wyraźnie zabrania obrażania użytkowników:
4. Na forum zabrania się:
- tzw wycieczek osobistych i obrażania pozostałych użytkowników forum,

Nazywanie kogoś chamem z całą pewnością jest obrażaniem.
A że nazwała tak trolla, który ogólnie wszystkich wkurzał? Nie ma znaczenia. Regulamin zabrania obrażania wszystkich użytkowników, bez wyjątku.
Kiedyś zgłosiłam obrażanie użytkownika x przez użytkownika y. Dostałam odpowiedź, że to użytkownik x powinien zgłosić się do moderatora, inaczej ani ostrzeżenia ani nic nie będzie.

JARA, jakoś w owym wątku za co innego się moderacja wzięła, a za to nie. Przypadek?

Bawcie się dobrze, kiedyś tu kultura obowiązywała.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 czerwca 2012 22:04
ja już dawno temu zgłaszałam przytyki osobiste jako offtopy i nikt tego nie wykasował, nie zmienił... więc dałam sobie spokój.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 czerwca 2012 13:02
Warto by było posprzątać wątek Zwierzaki do adopcji z nieaktualnych ogłoszeń 🙂
Ja mam pytanie odnośnie szukajki. Kiedyś wystarczyło, że wpisałam jedno słowo i od razu wyskakiwały mi różne pozycje, teraz ciągle pojawia się komunikat, że słowo jest za krótkie. Wpisuję całe wyrażenie, nawet zdanie - nadal za krótkie i nie ma nic do wyświetlenia..
Coś jest nie tak tylko u mnie?
U mnie np. działa wszystko bez zarzutu.
root   szef wszystkich szefów
13 czerwca 2012 13:28
Wyszukiwarka była zmieniona jakiś czas temu. Było to konieczne, bo poprzednia strasznie zamulała forum. Była zalecana do forów wielkości 50 tys. postów, a tutaj jest ponad grubo milion.
Teraz jest wyszukiwarka tak zwana pełno tekstowa. Opiera się o indeksy(listy) słów występujących w wiadomościach. W tej chwili jest zbudowany indeks średniej wielkości, który może nie obejmować wszystkich słów - stąd komunikat o zrobieniu bardziej specyficznego zapytania.
Rozbudowa indeksu to proces dość długotrwały i obciążający serwer (milion postów do przeanalizowania). Dlatego na początek zrobiłem średni indeks. Myślę, że można spróbować go teraz rozbudować. Ale zapuszczę to którejś nocy, bo na prawdę to zamuli forum na amen 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 czerwca 2012 13:45
Użytkowniczka Baskil rozsyła spam na pw o głosowaniu na nią w konkursie :/
juz sie tym zajelam.
root dziękuję za wyjaśnienie 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
21 czerwca 2012 18:45
Można by coś zrobić z offem ciągnącym się już którąś stronę w Kwiatkach? :kwiatek:
Proponuję w dziale ogłoszeń utworzyć kategorię: końskie wydarzenia. 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
30 czerwca 2012 14:34
Wniosek  😀

Czy jest taka opcja aby wygasle ogloszenia, odswiezane pojawialy sie tak jak nowe (czyli od 1strony)?
Nie chodzi mi o podbijanie ogloszen, tylko ja cos odswiezam a to jest na 20 stronie  🙁
trzynastka   In love with the ordinary
10 lipca 2012 00:36
Myślicie, że ogłoszenia o pracę z początku grudnia są jeszcze aktualne ? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się