Prestige

lostak, oficerki skrzypią 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 maja 2012 21:17
lostak, oficerki skrzypią 🙂

aaa...  ja nigdy nie pastuje, nie czyszcze, nie ruszam czesci buta od lydki, wiec moze dlatego nic nie srzypi
[quote author=xxagaxx link=topic=12583.msg1412597#msg1412597 date=1338062605]
Oprócz tego ze skrzypią niemiłosiernie to ja też nie mam zastrzeżeń do nowych siodeł 😀


cio?🙂😉)  DD, D1 i Vk?  skrzypia?  yyyy..... przeciez tam nie ma co skrzypiec. co ci skrzypi?🙂
[/quote]

No właśnie skóra od butów, ale przede wszystkim samo siodło, tak trzeszczy. Skóra szybko wypija olej i się robi sucha.  Gdy noga pracuje to i skóra do klocków dotyka 😉 Może to też kwestia tego że w moich skokówkach są zawsze 2 klocki i do nich się skóra musi ułożyć??
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 maja 2012 21:42
aga, my rozmawiamy o pingwinach/ujezdzeniowcach... dla odmiany i dlatego tak sie dziwiłam🙂
Myślałam że u was też skrzypi :P:P  Jak kupiłam moją ujeżdżeniówkę, co prawda nie Prestige ale Anky to też mi skrzypiała bo była niesmarowana. Ktos kupił nowe siodło i może kilka razy tyłek posadził i zapakował do szafy. Teraz jak rzadko używam też mi skrzypi :P To mi się zawsze kojarzy z nowymi siodłami, taka skóra która dopiero zaczyna się dobrze układać do klocka.

To zależy od skóry z której jest zrobiona tybinka, bywają modele twarde
Laski w którym wątku znajdę "receptę" na samodzielne zmierzenie rozstawu łęku?
Przymierzam się do nowego siodła i nie mam pojęcia jaki łęk prestige'a będzie ok...
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
29 maja 2012 09:39
czy brązowe prestige bardzo się wycierają od puslisk? Ma ktos może zdjęcia brązowych tybinek po iluś tam latach użytkowania?
Zależy które,jeździłam w brązowym Silver Starze, tybinki momentalnie były wytarte.
Ja kiedyś w praktycznie nowym golden star miałam na gwarancji tybinki wymieniane
wszystkie te modele "star" są z gatunkowo gorszej skóry, to przecież taka linia eco  😉
choć nie stwierdzam, że mają prawo do aż takiego wycierania się.
Jakie są wasze doświadczenia z usługi dopasowywania nowego siodła zakupionego w equishop. Telefonicznie dowiedziałam się dzisiaj, że przy zakupie nowego siodła w cenie jest przyjazd pasowacza, który zdejmuje miarę ogląda konia a potem siodła dopasowuje rozmiarem łęku i ew. poprawia wypełnienie. Jak to wyglada w praktyce? Jak długo czekaliście na swoje siodła?
Jestem właśnie na etapie czekania na  moje nowe siodło z equishopu. Co do mierzenia konia , bardzo profesjonalnie, rzetelenie, jeśli miałabym tylko po tym oceniać.No ale do końca wypowiem sie jak juz będe miała siodło w rękach, wtedy zobacze czy mierzenie konia przełożyło sie na wykonanie siodła.
Zastanawiałam się nad kupnem ujeżdżeniówki nowej z equishopu, ale dowiedziałam się, że do trójmiasta nie przyjadą, pasować mi będą przez telefon.  🤔
Zrezygnowałam. Jakoś nie widzi mi się pasowanie wirtualne.
Ciekawe jak pasują przez tel  😁
No właśnie... Wydaje mi się, że jeśli chcę wydać dobre kilka tysięcy na siodło, to zasługuję na pofatygowanie się nawet do trójmiasta. Ale może się mylę.
Ja jestem z Krakowa i pani przez telefon powiedziała, że przyjadą. No cóż, wolałabym upolować używane siodła ale cos mi nie idzie. Na razie chyba wezmę Rome VSD na testy i zobaczymy.

(edit) Donia a jak długo czekasz na siodło od zamówienia?
Ja tez zamówiłam Roma VSD, brązowe. Do testów dostałam czarne ... jeśli ktos chce wiedziec  cos wiecej  to na pv zapraszam . Czeka sie od 6 do 8 tygodni( od lipca do wrzesnia czy sierpnia maja wolne- tzn prestige nie equishop i wtedy okres czekania sie wydłuża) , mi leci 5 tydzien na razie.
Czym się różni nowa meredith od poprzedniej?
dziewanna u mnie wszystko trwało kilka dni. Kupowałam siodło u p.Kostrzewy z ihaha. Przyjechał, obejrzał konia, pobrał miarę i kilka dni później siodło czekało na mnie do odebrania w sklepie. A po mniej więcej 2 tygodniach od zakupu p.Kostrzewa przyjechał jeszcze raz sprawdzić czy ewentualnie nie trzeba go gdzieś dopchać, czegoś poprawić itp. Na początku też marzyło mi się brązowe, ale zniechęciło mnie czekanie na nie (tak jak wcześniej wspomniano 6-8 tygodni), a ja wtedy potrzebowałam siodła na już.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
26 czerwca 2012 19:14
Przy zamówienieniach siodeł w equishopie jest jakaś przedpłata, czy całość po otrzymaniu siodła?
Ciekawe jak pasują przez tel  😁


Skojarzyl mi sie jakis stary skecz o graniu w bierki przez telefon 😀
Może w takim razie czas oczekiwania jest dłuższy jeśli zamawia się siodło w niestandardowym kolorze, a czarne są "od ręki". Jak tylko uporam się z obrona to wezmę Romę VSD na testy i albo się zakocham i zamówię albo będę musiała szukac dalej.
W ubiegłym roku kupiłam siodło u p. Kostrzewy (nówkę). Teraz potrzebuję je poszerzyć. Mam się zgłosić do niego czy do equishopu? Ile to kosztuje i jak długo się czeka?  :kwiatek:
Zapytaj P. Kostrzewę 😉
Nie mogę się dodzwonić i na maila nie odpisuje.
a jakie macie opinie o Prestige D1 ?
Jak wypada 16 rozmiarowo? raczej nie duża czy raczej duża?
Więc jestem już w posiadaniu mojej Romy VSD
Prezentuje się tak:

Co do jazdy to już pisała, ale powtórze się . Siodło fajnie trzyma, da się popracować zarówno ujeżdżeniowo jak i skokowo. sama na razie próbowałam do 100cm, daje spokojnie rade 😉
tył nie odstaje?
Nie odstaje , ten czaprak się tak układa .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się