Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Zygzak, może wcierka Jantar do wcierania w skórę głowy? Ja kiedyś miałam problem z sezonowo wypadającymi włosami, to skrzyp mi bardzo pomógł i jakies takie tabletki skrzypowe.

Fog, fajnie wyszły 🙂 ja chciałam też przyciemniać swoje włosy henną, ale nie wiem czy to ma sens, bo koloru sa takiego, jak Twoje po przyciemnieniu 🙂
Fog, fajnie wyszły 🙂 ja chciałam też przyciemniać swoje włosy henną, ale nie wiem czy to ma sens, bo koloru sa takiego, jak Twoje po przyciemnieniu 🙂

Wiesz co  😀 Takie jak na zdjęciach były rano, teraz mam totalnie czarne. Całkowicie, a z jakim połyskiem  😜. Nie chciałam 100% czarnych, ale ocieplę je miodem i rumiankiem. Za ten połysk to kocham hennę  😜
halo w sumie nie pomyślałam, włosy po niej są fajne... no w każdym razie kupiłam drugą dziś, w sumie może przerwę odżywkowanie na jakiś czas jak mi się pierwsza skończy 😉 ale mi ogólnie wypadały już wcześniej... myślę, że jednak wypadają mi od tabletek anty tez po części...

Cricetidae może spróbuję tę wcierkę jak gdzieś ją dorwę 🙂 ale niestety moje wypadanie to nie sezonowe tylko od jakiegoś roku non stop 🙁 z tym, że teraz jakoś jeszcze bardziej - może faktycznie od tej odżywki jak mówiła halo
Averis   Czarny charakter
29 maja 2012 21:08
A jak jest z trwałością henny?
Gillian   four letter word
29 maja 2012 21:15
kto tu pisał, że szuka różowej odżywki Nivea Curl?  👀

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 maja 2012 21:15
Zygzak, ja bym ci poleciła w takim wypadku wizytę u dermatologa. Obawiam się, że może to być coś hormonalnego albo skórnego właśnie. Wizyta u lekarza na pewno nie zaszkodzi!
arivle u jednego dermatologa byłam, to generalnie... muszę iść do innego, ale aktualnie zawrót głowy i cholera nie mam czasu... 🙁 nie tyle z tymi włosami muszę iść, co też z twarzą i myszą na plecach. Ten dermatolog u którego byłam na moje "Dzień dobry, mam kilka pytań" odpowiedział "byle szybko, bo nie jestem księdzem!" i odechciało mi się w ogóle o cokolwiek pytać, no ale jak już przyszłam to pytam co z tą twarzą - obejrzał z odległości 1,5 m (gdzie mojego problemu z takiej odległości niestety, ale nie widać..) i przypisał maść/krem za 50 zł (którego nie kupiłam nawet póki co, pójdę do innego lekarza, może obejrzy konkretniej i powie o co chodzi), na badanie moich pleców nie ma uprawnień, a na włosy stwierdził, że to na pewno hormony. Tyle było z mojej wizyty i dermatologa... nie dowiedziałam się nic 😉
A jak jest z trwałością henny?


Nie wiem bo dopiero 2-gi dzień ją mam. Trzeba by na forum się doinformować.
A jak jest z trwałością henny?



z wizażu wyczytałam, że utrzymuje się do około 8 myć. zależnie od porowatości i mycia.

jakoś pojutrze zapełnię sobie szafkę alterrą. dzis pierwsze olejowanie próbne. oliwa z oliwek, okolo 2-3 godziny, umyte SLSem, włosy są cięzkie, gładsze jakby, bardziej kręcone, ale plączą się jak się plątały... mam wrażenie, że są tłustawe i jakby matowe bardziej 🙁
Zygzak, Jantar jest do kupienia w aptekach Dbam o Zdrowie 🙂
kto tu pisał, że szuka różowej odżywki Nivea Curl?  👀




Ja, ja  🏇
Scottie   Cicha obserwatorka
29 maja 2012 23:00
Czy maska Kallos Latte za 22-28zł w sklepie stacjonarnym to dobra cena? Odkryłam w podziemiach pod Dworcem Centralnym (przejście podziemne pod Emilii Plater, te bliżej ZT) sklep z artykułami fryzjerskimi, był Kallos i inne odżywki i zastanawiałam się nad kupnem.
Averis   Czarny charakter
29 maja 2012 23:00
Scottie, o, jeśli dobra, to aż się pokuszę i pójdę 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
29 maja 2012 23:03
Właśnie sprawdzam na allegro i wychodzi tyle samo z przesyłką, więc cena myślę, że jest ok. W sobote/niedziele jeszcze na Marywilskiej poszukam, może tam będzie jakiś sklep fryzjerski i przy okazji taniej.
[quote author=Averis link=topic=88123.msg1415102#msg1415102 date=1338322135]
A jak jest z trwałością henny?



z wizażu wyczytałam, że utrzymuje się do około 8 myć. zależnie od porowatości i mycia.

[/quote]
Tak, ale u większości zmieniła odcień na stałe i mam nadzieje, że u mnie tak też będzie  😀
Ja też zaczęłam olejować w zeszłym tygodniu i to jak oleje dzialają na moje włosy potwierdza moje przypuszczenie o niskiej porowatości  🙂 Taki mały poligon doświadczalny na włosach sobie urządziłam   😁 Olej kokosowy czy olej słonecznikowy z dodatkiem masła shea (oliwka Bubchen ma taki skład; włosy chłoną ją jak gąbka, tylko wydaje mi się, że rozjaśnia przez dodatek nagietka) - super efekt. Włosy są lekkie, fajna objętość, prostowana i odrobinę przesuszona na końcach grzywka się wygładziła. Olej migdałowy, oliwa z oliwek - porażka - puch i siano. No i wyjaśnia to dlaczego tak dobrze służyły mi odżywki Garniera z olejem kokosowym, mango i masłem shea.
Ale mam wrażenie, że te oleje zmywają mi szybciej kolor  👀 (mam przyciemnione, taki sarni złoty brązik przy naturalnym blondzie) - czy to możliwe?
asds   Life goes on...
30 maja 2012 09:26
Właśnie sprawdzam na allegro i wychodzi tyle samo z przesyłką, więc cena myślę, że jest ok. W sobote/niedziele jeszcze na Marywilskiej poszukam, może tam będzie jakiś sklep fryzjerski i przy okazji taniej.


Ja kupuje maske Kallosa na allegro. Za 1 litr Arganowej płace ok. 9 zł plus wysyłka kurierem za 12 zł. No ale ja jeszcze biorę inne kosmetyki do tego więc się rozkłada
ja znalazłam zestaw dla siebie:

na mokre włosy nakładam olej kokosowy, na to waniliowego kallosa, po kilku godzinach zmywam szamponem (na zmianę alterra i slsowy) potem kallos mleczny na godzinę, płukanie i od połowy długości joanna z apteczki  babuni mleko i miód - i jest wypas!! do tego suszę zimnym powietrzem i rozczesuję jednocześnie - wreszcie końcówki nie wyglądają jak miotły, włosy są śliskie puszyste i błuszczące  😅 😅
asds,  dasz link?
ja znalazłam zestaw dla siebie:

na mokre włosy nakładam olej kokosowy, na to waniliowego kallosa, po kilku godzinach zmywam szamponem (na zmianę alterra i slsowy) potem kallos mleczny na godzinę, płukanie i od połowy długości joanna z apteczki  babuni mleko i miód - i jest wypas!! do tego suszę zimnym powietrzem i rozczesuję jednocześnie - wreszcie końcówki nie wyglądają jak miotły, włosy są śliskie puszyste i błuszczące  😅 😅

😅 No i super. Fajny zestawik, taka mocna bomba odżywcza  😜 Mnie by obciążyło na 100%  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2012 17:13
Fog - my tę samą bajkę mamy.  ja stosuję zestaw minimalistyczny - maska albo płukanka + odżywka, bo wiem, że jak walnę więcej, będę miała oklapnięte, tłuste włosy. Nie wyobrażam sobie kłaść tego tyle...
Fog - my tę samą bajkę mamy.  ja stosuję zestaw minimalistyczny - maska albo płukanka + odżywka, bo wiem, że jak walnę więcej, będę miała oklapnięte, tłuste włosy. Nie wyobrażam sobie kłaść tego tyle...

Niska porowatość? Znam to stety. Przynajmniej oszczędzam na kosmetykach do włosów. Maska z miodu (kompres miodowy=odżywka+ pelno miodu) i SLS raz w tygodniu, tak to jakiś minimalizm i jest zadowalająco  😅
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2012 17:27
Niska porowatość niestety/na szczęście 😀
Ja robię raz w tygodniu maskę jajeczną, poza tym płukanki, boję się nawet odżywkę bez spłukiwania zastosować, żeby nie była za ciężka. Może następnym razem nie spłuczę, ale to wymaga odwagi 😀
asds   Life goes on...
30 maja 2012 19:43
Niska porowatość niestety/na szczęście 😀
Ja robię raz w tygodniu maskę jajeczną, poza tym płukanki, boję się nawet odżywkę bez spłukiwania zastosować, żeby nie była za ciężka. Może następnym razem nie spłuczę, ale to wymaga odwagi 😀

Może na Ciebie będzie też dobrze działał ten patent. Oliwka Babydream wtarta we włosy nadaje im blasku, ale to musi być mikroskopowa ilość bo obciąży. Raz mi się udało nie obciążyć włosów, a nabłyszczyć jak cholera  😜
A ja się pochwalę,że sporo ścięłam włosy w poniedziałek, jakieś 15cm, specjalnie poprosiłam o ścięcie zupełnie na prosto, żeby dać odpocząć moim włosom od cieniowania etc. Jakiś tydzień temu zauważyłam,że moja kitka jest duuużo rzadsza niż  była, nie wiem, od czego to zalezy..., zawsze jak objęłam sobie ręką to ledwo co mi się domykała, a teraz? mysi ogonek :< olej lniany jednak po kolejnych użyciach mi nie służył, kompletnie zgłupiałam, na dniach zamówię kokosowy, kupię odżywkę z babassu, rumianek do płukanek(aby nadać refleksów moim blond włosom) i ten babydream fur mama. Dodatkowo, od czerwca wyznaczyłam sobie datę zaczęcia solidnego picia drożdży, bez pomijania niektórych dni. Co mi przyszło do głowy,żeby te 1,5 roku temu wycieniować włosy  🤬 Dobrze zrozumiałam,że zmywać oleje i na co dzień babydream a raz na jakiś czas taki pierwszy lepszy szampon(i to on właśnie ma ten sls?)?
Scottie   Cicha obserwatorka
30 maja 2012 21:46
Florcik, nie pierwszy lepszy, tylko taki z najkrótszym składem, bez silikonów, z ewentualnie PEG powyżej 10 (im wyższe tym lepsze, bo zmywalne wodą). Oczywiście z SLS/SLES.

asds, Averis, Kallos w podziemiach centralnego (1 litr) za 22 zł. Taniej, niż sprawdzałam na allegro.

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
30 maja 2012 22:39
Horsiaa, dzięki. Dzisiaj nałożyłam trochę więcej, ale nie zauważyłam, żeby "wypiły"go jakoś dużo.

Muszę w końcu przeprowadzić ten test na porowatość.

Mam uszykowaną listę i jutro ruszam na zakupy. Zastanawiam się tylko, którą maskę kupić - Alterra z granatem, czy Kallos Latte czy Vanilia  👀 A może zaszaleć i kupić wszystkie trzy?  🤔wirek:

Powiedzcie mi jeszcze czy do mycia odżywką powinno się używać tylko tych odżywek, czy mogę też użyć np. tej Alterry z brzoskwinią?

😅 No i super. Fajny zestawik, taka mocna bomba odżywcza  😜 Mnie by obciążyło na 100%  🙄


dokładnie, przede wszystkim dużo protein, włosy nie są kompletnie obciążone, są wreszcie takie o jakie mi chodziło  😍



Dziewczyny! Jeśli początkowo taka pielęgnacja wam nie służy, nie ma co się zrażać (bo widziałam tu taki post) tylko próbować nowych rzeczy, ja mam teoretycznie włosy porowate normalnie a pielęgnuję jak te z wysoką porowatością, ze względu na przesuszające rozjaśnianie, więc do boju, trzeba poprostu znaleźć swój zestaw wszechczasów  😀

Fog - my tę samą bajkę mamy.  ja stosuję zestaw minimalistyczny - maska albo płukanka + odżywka, bo wiem, że jak walnę więcej, będę miała oklapnięte, tłuste włosy. Nie wyobrażam sobie kłaść tego tyle...


U każdego jest indywidualnie, tak jak u mnie nie sprawdził się bd, czy oleje z alterry 🙂 mi po takiej obciążającej mieszance włosy trzymają się 3 dni około, nawet nie są przetłuszczone, ale myję je ze względu na to, że blondy się szybko kurzą 😉
ale mnie tym kallosem skusiłyście 😉 czy waniliowa odzywka nada sie do OMO? planuję kupic właśnie dużą odżywkę kallosa, i chyba wezmę dwie maski (tylko mniejsze-na testy) z łożysk i mleka 🙂 dobry pomysł? któryś szampon z kallosa nie ma silikonow? bedę eksperymentowac😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się