KOWALE

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 maja 2012 17:45
Kotfasiński jeszcze nieźle robi i z tego co widzę to terminowo przyjeżdża.
ash   Sukces jest koloru blond....
15 maja 2012 17:47
Dzięki Koniczka. Czytam właśnie wątek i widzę, że ma całkiem dobrą opinię.
jest jeszcze druga strona medalu...byc moze Ty i Twoj kon jestescie tak wspanialymi klientami ze juz zaden kowal nie chce do Was przyjezdzac...
kowal to nie treser dzikich koni...
czytam to forum i zal mi sie Was robi...
ten taki ten siaki...  zyje z werkowania i podkuwania koni
na szczescie mam juz tak wyrobinych klientow ze sam sobie wybieram do kogo chce jechac a do kogo nie..
ash   Sukces jest koloru blond....
15 maja 2012 18:20
treser, chyba ci się coś pomyliło. To, że na rynku jest tylu niechlujnych i nieogarniętych kowali to już nie moja wina.
Mój koń jest najgrzeczniejszym koniem jakiego znam i wszyscy bardzo chętnie przyjeżdżają....tyle, że ja nie chcę partaczy.
Jak dla mnie  🚫
cale szczescie zadnych skarg na swoj temat jak narazie nie znalazlem...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 maja 2012 18:25
Sławek Naumiuk - 604 836 831
Sławek chyba jeden z najlepszych jak nie najlepszy w woj. mazowieckim🙂
kujka   new better life mode: on
15 maja 2012 18:30
czy ktos wie co sie dzieje z Michalem Bukowinskim??
Dzwonie i dzwonie i dodzwonic sie nie moge. A mowil, ze mam dzwonic w pon-wt, zebysmy mogli sie umowic konkretnie na koniec tygodnia. Po tygodniu dzwonienia na zepsuty telefon, w koncu dodzwonilam sie na drugi - dzialajacy. Ale tylko raz. Kolejny - mimo wielu prob - nie da rady.
Moze ma jeszcze jakis nr??
Wlasnie nie ma co naskakiwac na Ash, oprocz Semczuka, te kowale tez sa mi znane (znaczy ogladalam ich prace i zbieralam opinie od znajomych), i tez nie robia moich koni z roznych powodow (niekoniecznie braku doswiadczenia !).

Naprawde partaczy jest duzo i wcale nie trzeba miec niegrzecznego konia zeby miec dosyc szukania porzadnego specjalisty, ktory potrafi kazdego konia zrobic porzadnie i do tego sie przyklada do kazdego, a nie tylko wybrancow.

Tez sie mocno przejechalam na kowalu ostanio, gdyby nie to ze w sumie byl uczciwy, terminowy, robil moje poprzednie konie naprawde dobrze, i zrezygnowal chociazby z ostaniego wynagrodzenia za rozczyszanie jak sie dowiedzial o calej sutyacji, to pewnie sprobowalabym pociagnac temat zwrotu kosztow za weterynarza, bo mialam na to dowodu od dwoch wiedacych ortopedow w polsce.
Sławek chyba jeden z najlepszych jak nie najlepszy w woj. mazowieckim🙂

A kogo jeszcze polecasz? 🙂
polecam Mariusza Wojciechowskiego, głównie Warszawa i okolice, tel. 662-595-473
Kujka a jaki masz numer do Bukowińskiego?
ja mam takie: 602107262 i 608860982
moze się przydadzą
kujka   new better life mode: on
16 maja 2012 13:57
Forta no wlasnie oba... ale w koncu dzis przed poludniem mi sie udalo dodzwonic ufff... ale tak czy owak dzieki!!
tylko nie mariusz wojcechowski! Massakra to co on potrafi zrobic!
Również polecam p. Sławka
Ładnie robi i w sumie niewiele bierze  😉
Od 6 lat współpracuję z Henrykiem Dąbrowskim i moje dwa ogony nie narzekają, ja też nie🙂 polecam za jakość roboty i terminowość, jak ma być 15 czy 27 to jest i nie muszę dzwonić i się martwić a to ważne.

polecam Mariusza Wojciechowskiego, głównie Warszawa i okolice, tel. 662-595-473
tylko nie mariusz wojcechowski! Massakra to co on potrafi zrobic!


Wedle mojej wiedzy to jest dwóch kowali nazywających sie Mariusz Wojciechowski. różnią sie nr telefonów i opinią u ludzi. Żadnego z nich nie znam i z żadnym nie współpracowałam.
Ja z mazowieckiego polecam Michała Bukowińskiego 🙂 fakt, ciężko się do Niego dodzwonić
Ten o ktorym mowie jest dosyc charakterystyczny, mial brode chyba i interesowal sie motorami.

Bardzo bardzo odradzam, nawet na jeden raz. !

a KasiaII dawno powinna dostac conajmniej ostrzezenie bo wiekszosc jej postow na forum to reklama.  😤
Jakieś opinie o Sławku Bilendzie ? Polecicie kogoś z Kuj-Pomorskiego ? :kwiatek:
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 maja 2012 06:39
Witam 🙂
Jestem z Oki, macie jakiegoś kowala, specjalistę od pękających kopyt? Albo po prostu dobrego kowala, który doradzi czy kuć czy nie kuć itp. i nie zedrze za dużo?  😉
Ja polecam Krzysia Szczepanka, jest z poznańskiego - dojeżdża do okolicznych województw. Ja aktualnie kuję u niego kobyłkę ortopedycznie. Bardzo dokładny, podkowy zawsze dopasowane (nie za małe) trzymają się super i kopyta mimo kucia są bardzo fajne.
Dzięki niemu wyeliminowaliśmy nieregularność w ruchu, która wynikała z wady postawy konia. Wszystko tłumaczy i co najważniejsze ciągle się doszkala. Ja jestem bardzo zadowolona.
Coś mi się wydaje, że co klient to opinia. Do jednego kowal przyjedzie punktualnie i kitu nie będzie wciskał, inny będzie nas naciągać na mercedesy, jeśli się okaże że jest choć jakieś prawdopodobieństwo, że normalna podkowa nie pomoże a my jesteśmy laikami.

Ja z kolei słyszałam, że Krzysztof Szczepanek nie jest solidny, co gorsza właśnie wciska kit.
Do Adama Kossakowskiego też miałam niesmak, z powodu powtarzanych podobnie plotek.
Ale byłam przy jego kuciu i powiem, że odwołuję wszystko, co na jego temat do tej pory myślałam.
Na prawdę dobra robota.
Thymos w każdej plotce jest cząstka prawdy i wydaje mi się że nie chodzi tutaj o fachowośc kucia czy werkowania(mówie oczywiście o negatywnych odczuciach) a raczej o podejście do konia. 🙄
No właśnie, u jednego kowal sobie pozwoli na takie coś, u innego nie.
Również nie jestem zwolennikiem chamskich zachowań kowali, ale kiedy Adam u nas był, nic takiego miejsca nie miało.

Tak samo kowal w poprzedniej stajni gdzie stacjonowałam. Przyjeżdżał, robił 20koni w jeden dzień i nara.
Co z tego, że parę razy się zdarzyło, że koń potem nie chciał nawet wyjść z boksu, a przestawał być sztywny albo po tygodniu od kucia/werkowania, albo w ogóle.
Myślę, że oni po prostu do każdego mają indywidualne podejście - dosłownie.
Jeśli Tobie Twój kowal robi ok, a innemu zrobi gorzej, bo coś tam, to już się robią dwie zupełnie sprzeczne opinie o tym samym człowieku, ale o jego dwóch różnie wykonanych pracach. Na to chciałam zwrócić uwagę😉
madzixx- a zostawienie konia w podkowach na ponad 3mies jest w porządku ❓ Dobrze wtedy chodził? No i co ma zrobić kowal w takiej sytuacji jak wie o nie pilnowaniu terminów przez właściciela?? Można tylko właścicielowi nakopać do tyłka za znęcanie się nad zwierzęciem 😤 i poprosić by dał koniowi co najmniej tydzień wolnego, by ścięgna i stawy mogły się przyzwyczaić do nowego ustawienia.
Prawda jest taka, że spora część kowali nadużywa przemocy wobec koni, ale z drugiej strony część koni jest niewychowana... kowal powinien przyjeżdżać i robić swoje a nie wychowywać, bo od tego jest właściciel :kwiatek:
kowal powinien przyjeżdżać i robić swoje a nie wychowywać, bo od tego jest właściciel :kwiatek:


amen  🙇

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 maja 2012 16:54
To teraz mam pytanie (dopóki nie ściągnę kowala, i może to nie ten wątek). Koń był kuty, od poniedziałku zeszłego już nie jest. Od przedwczoraj odwarstwiło mu się kopyto, wczoraj zobaczyłam, masakra  😲  Zrobię zdjęcie i wstawię, może coś poradzicie. Ogólnie to jestem przerażona. POMOCY RATUNKU
wstaw do watku kopytowego, tam wiecej osob ci cos poradzi.
[quote author=kasik link=topic=97.msg1415465#msg1415465 date=1338373711]
kowal powinien przyjeżdżać i robić swoje a nie wychowywać, bo od tego jest właściciel :kwiatek:


amen  🙇


[/quote]
Zgadzam się z tym stwierdzeniem ale i tak zdarzyło mi się widziec nadużycie siły wobec konia. Koń został "odratowany" od bezmyslności poprzedniego własciciela dlatego 3mies był w podkowach w zupełnie innej stajni, do nas trafił w takim stanie, dlatego tez zdziwiło mnie takie wyciecie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się