własna przydomowa stajnia

He, he - biała gołębica na Zesłanie Ducha Świętego 😀 I jeszcze Twój anielski nick 🤣
Dobry omen, nie ma co!
halo, to samo pomyślałam 😁

Angela, naprawdę piękna woliera!
Ja jestem ptasi laik - jak jest ze sprzątaniem czegoś takiego? Macie tam jakieś specjalne podłoże czy samą ziemię? Nie będzie czuć takiej woliery po pewnym czasie? I czy siatka wytrzyma ewentualne koty? Jak znam moje, to wskakiwałyby do połowy wysokości, wbijały pazurki i zjeżdżały na dół 😁
Angela piekna woliera!!! Bedziemy robic podobną dla papug...

Orzeszkowa- koty wisiały u nas na wolierze kilka pierwszych dni i odpusciły sobie...
Papugarnie sprzątamy raz w tygodniu- nic nie czuc- chyba ze nowe swieze wiórki

No i mamy 5 malutkich papug- kilka dni temu sie wykluły
Zlota -gratuluje
ja hodowałam papużki i nigdy nic sie nie wykluło a miałam aleksandretty obrożne -piekną parkę
A jak ze sprzątniem woliery ?- nie mam bladego pojęcia .Na posadzce mam kafle z powodu tego że zarastało mi tam trawą a z kosiarką raczej tam nie wlezę.. 😉
Jak w klatkach to owszem było kilka sposbów bo ptaków takowych miałam kilka rodzajów i kiedyś zawzięcie hodowałam ryżowce i zeberki.. papużek też kilka - nawet rozelle królewską ale tu na wsi to już ciężko.( zostala mi tylko sterta klatek  😉 🤣 ). Najbardziej zakochana byłam w mozambikach ale to było hobby z miasta -tu czasu na to nie mam i zaczynam zaniedbywać rybki  🙁 a mam dwa akwaria i poważnie myslę o tym aby sprzedać  😡 choć pewnie tego nie zrobię bo tak naprawdę w niczym mi nie przeszkadzają tylko czasem mam problem zebrac sie aby raz w miesiącu zrobić porządek.
Konie ,kury i całe gospodarstwo z ogrodem włącznie to już naprawdę dużo... a teraz jeszcze gołębie.. Co prawda jak tak tylko narzekam  😉 a cieszę się z nowych zwierzakow jak gwizdek i sama przy tym robię..
Dziekuję za uznanie wolierki.. tez sie cieszę że w końcu takowej sie doczekalam... siux81 i co z tą propozycją  😉

PS- a ten mój nick to nie tak do końca z chmur- bo tak na mnie wołali w szkole ..  😉 przez 8 lat..  ale fakt .. fajnie sie zbiegło.. teraz to już dwa białe gołębie  😉
A ja nadal czekam na taśmy do ogrodzenia, aby wreszcie wszystko zapiąć na ostatni guzik i móc się pochwalić swoim dziełem. Jeżeli dobrze mnie poinformował szanowny sklep, jutro bądź w czwartek powinnam mieć to już w domu. Wtedy dopiero porobię zdjęcia i wstawię cennik, który obiecałam. A wczoraj przyjechał chłopak po obornik i cały zabrał. Opróżnił mi wiatę, wyścieliłam od nowa i mam naprawdę spokój. Oczywiście robi się już nowa kupka obornika, ale w czerwcu jeszcze do mnie wpadnie, więc będę miała wysprzątane.
sluchajcie, potrzebuje kontaktu do producentow/wykonawcow stajni - chodzi o angielskie boksy. Czy moglby mi ktos pomogl, nawet na pw? Chodzi o porzadne firmy, ktore maja juz proejkty i nie bede czekac miesiacami, zanim naniosa jakies poprawki. Bede wdzieczna  :kwiatek:
Angela nie ma sprawy jak będziesz na Mazowszu koło Wyszogrodu wpadnij dam ci nie jednego.
Teraz mam same pocztowe ale kiedyś hodowałem ozdobne (mewki ,blondynety i rysie polskie)mam nawet kilka dyplomów i pucharów z wystaw.
Od czasu kiedy jakiś owad typu kuna nie zabił mi prawie całego stada nie bawię się w gołębie .
Te,które ocalały sprzedałem a te ,które teraz mieszkają same przyszły jest ich pewnie 14 wszystkie z obrączkami .
Ten z twojego zdjęcia pierwszy z lewej to peszt(u nas tak je zwą).
Pozdro.
Angela
Ten z twojego zdjęcia pierwszy z lewej to peszt(u nas tak je zwą).
Pozdro.
  czy to znaczy ze to jakiś mieszaniec? bo to właśnie ten wpadł mi do stajni
Angela podziwiam twój zwierzakowy zapał  🤣 u mnie też wielu maluczkich przyjaciół znalazło swój azyl. Mamy klika kociaków, kury z dostojnym kogutem, konie. Był też pies haski, ale z powodu swojej myśliwskiej pasji i częstych ucieczek, trafił do innego domu, gdzie są solidne ogrodzenia i nie ma zbytnio na co polować.

Wybieg dla niosek mam zrobiony z takiej delikatnej sieteczki, kilka dni temu coś wyżarło w niej dziurę, prawdopodobnie to był pies, albo lis. Było widać, że intruz mocno napierał i szarpał, ale inne coś musiało go spłoszyć, bo nie zdołał dostatecznie rozerwać drucików i przecisnąć się do środka. Mimo to obawy pozostały, więc cały dół ogrodzenia obiłam deskami ufff  🙇 Ciekawa jestem czy to wystarczy, ponoć lisy potrafią łazić po siatce jak koty... co za utrapienie  🙁
Angela nie to taka rasa tego drugiego nie mogę zidentyfikować.(białego)
Daj go z profilu to ci powiem.
Pozdro.
ranczolodzierz siatkę przegryzie Ci wszystko, więc nie jest powiedziane, że był to lis. Jak się rozejrzysz to równie dobrze pies sąsiadów mógł Cię odwiedzić, zwłaszcza jeżeli mają jakiegoś łownego osobnika. Mimo wszystko, obicie deskami powinno w jakimś stopniu pomóc, ale nie należy zapominać, że na wszystko można znaleźć sposób. Nie pozostaje nic innego jak doglądać i obserwować czy intruz próbuje coś wykombinować. Nie masz psa na posesji, który by ewentualnie lisa przegonił bądź innego psa?
Skończyłam dziś grodzić większą część pastwiska  😅 źrebak jak zwykle u pieczętował nowy wybieg kilkunastoma kołami galopu 🙂 Do żerdzi przytwierdziłam : górą taśmę, dołem drut a w środku sznurek do snopowiązałek, mam nadzieję że wystarczy, konie raczej szanują ogrodzenie.
ranczolodzierz   daj na parę centymetrów nad ziemią pastucha
czy pies czy coś innego ponoć to złoty środek- na pewnym tartaku kobitka mi opowiadała ze co roku lis zabijał jej kilkanaście sztuk gęsi i od kiedy ma pastucha ani jednej nie chwycił
Ja mam psa obok zagrody z kurami. Skubaniec chodzi (lis) bo natrafiłam na niego razem z moją sunią owczarka i tylko kurz leciał ale i tak co jakiś czas sie pojawia -nic nie upolował bo sie boi podejść bliżej ale gdyby nie albin przy budzie to już bym kur nie miała.
Siux81 dzięki za podpowiedzi
i o to zdjęcie  😉

PS -a może mi jeszcze podpowiesz czy ten peszt to ona? a ten białaś to on? i co wyjdzie z takiej krzyżówki? bo może lepiej poszukać im w gatunku do pary bo jakies brzydactwa sie wyklują   🙄 jeżeli wogole sie cos wykluje bo u Nas to tylko koty sie młodzą na potęgę  😉 i nic więcej..
Witam. Jestem w trakcie przerabiania starego budynku na "stajnię" z jednym, sporym boksem. I pojawia się problem. Jakie drzwi wybrać? Będzie to działać na zasadzie: Otwieram i już jestem w środku.
Bardzo proszę o radę, oraz o zdjęcia, jak to ma wyglądać.
Z góry dziękuję. 🙂
Angela pierwszy to srebrniak drugi peszt.
Młode będą mieszańcami raczej poszukałbym im odpowiedników w swej rasie.
Ale tak ze zdjęcia, który chłopczyk, która dziewczynka się nie da.
Samiec grucha samica będzie cicha trzeba obserwować.
Pozdro.
Dzieki -i tak też właśnie zrobie  😉 jak mi sie uda znaleźć do pary
W weekend są u Nas targi rolnicze - tam mają ciekawe kury ozdobne ,kaczki i gołębie chyba tez nie licząc koni i bydła!
No i czywiscie ogrodniczych  🤣 bo po to tak zawsze jeżdziłam.
Sluchajcie, potrzebuje rad i pomyslow 🙂
Chce zrobic wylewke pod wiata i zdjac przednia scianke, tak zeby to faktycznie byla wiata, a nie taki pojedynczy boks.
I pomyslalam, ze najlatwiej byloby zrobic wylewke w innym miejscu i juz na gotowa postawic wiate i przytwierdzic kotwami. Tylko nie mam pomyslu jak ta wiate przetransportowac na drugi koniec wybiegu. Dysponuje traktorem😉 Ma ktos jakis sensowny pomysl? Jakies bale pod nia podlozyc? Ale co dalej? Dzwig by sie przydal 😀
Wiata wyglada tak:
3x4m

stillgrey, hm, a na podnośnikach nie da rady jej unieść? Ona jest w ogóle jakoś przytwierdzona do ziemi?
stillgrey, mój ojciec transportował drewniane budowle przy pomocy traktora, długich solidnych stalowych łańcuchów i okrąglaków. Dawał radę to zrobić zupełnie sam 🙂
O, wlasnie o czyms takim myslalam, podlozyc bale i przeciagnac traktorem. Tylko te bale trzeba jakos przymocowac? Trzeba zdjac deski i postawic ta wiate na krokwiach poziomych czy mozna na deskach? Aktualnie wiata nie jest przytwierdzona niczym do podloza.
górale się na tym znają, kroili spadkowe chaty i przepychali schedę na swoje podwórko. Może w necie coś znajdziesz.
W naszej wiacie wsypałam do środka grubą warstwę kamyków.
stillgrey, to wyglądało m.w. tak, że układało się okrąglaki "po drodze", obwiązywało cały obiekt łańcuchem (nie ażurowy - cały(!), pewnie by trzeba jeszcze deski na krzyż przybić w "otwór drzwiowy", żeby wzmocnić konstrukcję) i... powolutku ciągnęło całość. A! przypomniałam sobie - wcześniej była nieco unoszona na pieńki/cegły w rogach przy pomocy... 1 lewarka samochodowego 🙂
Stillgrey dwa długie pniaki podkładasz pod wiatkę i ciągniesz powoli.
Tak jak saniny w saniach, bale to saniny a wiata sanie.
Myślę ,że trzech czterech chłopów dźwignie z jednej strony wtedy podkładasz belkę i z drugiej to samo.
Pozdro.
O, wlasnie tak to sobie wyobrazalam jak siux napisal, technicznie nadal do konca nie wiem jak to wykonac, ale to niech juz sie faceci martwia ktorzy beda to robic 😉
Wiata juz jest podniesiona na bloczkach betonowych, wiec chociaz to z glowy. Najgorzej, ze bedzie ja jeszcze trzeba przekrecic o 180stopni juz na miejscu 😉

ganasz boska wiata, masz jakies zdjecie z bliska?
piszesz masz  😉  ale tylko takie 🙁. jeżeli chcesz dokładniejsze, napisz jakie ujęcia Cię interesują to zrobię
ganasz, ja też proszę 🙂
wiata kapitalna! ciekawe kto w moich okolicach będzie chciał wystawić, bo z tego co wiem jest problem  🤬
Cobrinha, co masz na myśli? Speca nie możesz znaleźć czy o co innego chodzi?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
02 czerwca 2012 08:58
ganasz jaki jest koszt zrobienia wiaty jak Twoja? nie licząc robocizny;-)
hm nie wiem  🙁mąż nie chce się przyznać ale zaparł się i  postawił wiatę na pastwisku razem z góralem jak klacze wyszły z drzwiami ze stodoły-obraził na klacze i na moje ..."a nie mówiłam 😜 tu z budowy
Plany zwiazane z wiata ulegly zmianie😉
Poki co zdjelismy wiate z bloczkow betonowych, zdjelismy przednia sciane i dzisiaj wysypiemy do srodka piasek albo zwir. Wylewke zrobimy jak juz skonczymy remont stajni.
Zostalo nam jeszcze wypoziomowanie jej, bo jest powykrzywiana we wszystkie strony i zamiast drzwiczek przybijemy deski poziomo. Bedzie to chyba lepiej wygladac.
A za jakis czas chcialabym powymieniac krokwie na wyzsze, bo wiata byla robiona z mysla o maluchach, ale duze konie tez lubia do niej wchodzic i nie chcialabym zeby ktorys przyrypal potylica😉
Hmm, a moze jest jakis sposob zeby przedluzyc krokwie bez podkladania pod nie bloczkow betonowych? Da sie jakos polaczyc istniejace krokwie z krotszymi krokwiami? Wystarczy w sumie o 30-50cm je przedluzyc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się