hucuły.

Jasne, że to również kwestia tego, czego samemu się oczekuje. Ja potrzebowałam pod kątem terenów i rajdów głównie, a że zawsze lubiłam też jeździć na oklep, to bezterlicówka  idealnie się sprawdziła. Trzeba szukać i próbować, łatwo nie jest, ale jaka satysfakcja, jak się wreszcie wynajdzie coś,co pasuje 😁
W zeszłym roku w Sielcu same skoki były proste. Ale kwalifikacje do nich juz nie bardzo. Ustawili parkur 90-100 cm i mało kto pokonał go bez zrzutki. Natomiast sam konkurs był może do 70 cm o ile nie niższy.

A co do majówki - Szumka ma racje. Mało znanych twarzy i nie specjalnie chcą się integrować.
bajeczna- te same odczucia mam co do skoków z Sielca zeszłorocznego. Mało tego, w kwalifikacjach stał szereg z tego co pamiętam i większość par na tym kończyło kwalifikacje.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 maja 2012 23:54
Nie do końca rozumiem dlaczego eliminacje dużo trudniejsze od samego konkursu. Sama się zastanawiam czy wystartować w skokach czy sobie odpuścić.

Obiś u mnie niestety bezterlicówka nie zdałaby egzaminu, lubię czasem poskakać, no chyba że jako dodatkowe siodło, ale na to na razi mnie nie stać. Swoją drogą nigdy nie siedziałam w takim siodle i bardzo bym chciała spróbować.
Zgaduje, że kwalifikacje były trudniejsze, zeby ograniczyc ilosc osob w wlasciwym konkursie. Zobaczymy co postawią w tym roku.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 maja 2012 00:07
Pewnie masz rację, ale jednak to ogromna różnica w poziomie eliminacji, a konkursu. Chyba trochę za duża, no ale przynajmniej jest na co popatrzeć 😀
Ja do Sielca nie jadę, nie wiem nawet czy uda mi się pojechać jako widz...
Rozwaliłam sobie kolano i jestem w trakcie ustalania terminu operacji, więc tak naprawdę jeszcze nic nie wiem...  😤 A tak chciałam jechać!
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
31 maja 2012 17:11
Ja mam na hucki daw-maga millenium i nawet jak klaty nie mają to podogonie nie jest potrzebne  😉
Do Sielca od wczoraj nie ma już zgłoszeń.

Rexiu- niedaleko Staszowa jest Busko, a tam jest super chirurg od kolan- możesz załatwić przyjemne z pożytecznym🙂
Kurczak bezterlicówki są też skokowe ale się rozpisywać nie będę bo nie ten temat. Na moja pannę nadal nic poza bezterlicówką dresiarską nie pasuje a już tyle siodeł przerobiłam że klękajcie narody  😵
m.indira   508... kucyków
01 czerwca 2012 08:59
zgłoszone, jedzie od nas 8, w tym dwa zaprzęgi, eliminacja i skoki, na próbe nic
z podopiecznych ma być 4 konie, po dwa z różnych stajni, wszystkie eliminacja...
czy ja będę? nie wiem, to deko daleko by sobie tak o pojechac na spacerek
no i ponoć ujeżdżenia też nie będzie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 czerwca 2012 12:17
m.indira szalejecie  🤣

My jedziemy z dwoma kobyłkami. Jedna na próbę, druga eliminację. Nad skokami ciągle się zastanawiam. Ciekawe ile będzie koni, bo z tego co pisała Szumka wcale nie musi być zachowany limit.
m.indira   508... kucyków
01 czerwca 2012 13:38
Kurczak- ponad limit to krewni i znajomi królika :P)
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
01 czerwca 2012 18:48
zdjęcia z majówki :
http://konpolski.pl/galleries/get/114/

u Was też taka brzydka pogoda ?
na Mazurach od 3 dni od rana do wieczora deszcz :/

Rexiu ojej a  co Ci się stało w kolano ?
szybkiego powrotu do zdrówka
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 czerwca 2012 19:55
Szumka nie miałaś problemu z jazdą bez wędzidła? Chodzi mi o to, czy nikt się o to nie czepiał.

Huculska Ostoja u nas też pada, ale to dobrze. Trawa trochę odżyje.

marysia Ty to się szykuj na piątkowe ognisko w Sielcu. W Pleckiej nie było ostatnio okazji, ale tutaj noc będzie dłuuuga  😀iabeł:

Ma ktoś może zdjęcia z płyty z majówki?
Kurczak- w zeszłym roku spałam po 3 godziny w nocy i w tym roku nie zamierzam więcej. I czemu planujesz tylko piątkowy wieczór?

U nas dziś popadało. Ale to dobrze, bo mam żywopłot w tym roku sadzony i zbankrutuję przez wodociągi.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 czerwca 2012 20:39
Haha nie no nie tylko piątkowy, ale w piątek początek 😀 Swoją drogą, to musi być fajna atmosfera jak następnego dnia same niewyspane zmory biegają po terenie 😀

marysiu a gdzie będziesz spała? Wynajmujecie coś czy bierzecie namioty?
Kurczak-chciałabym w namiocie, ale to zależy od pogody.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
03 czerwca 2012 11:49
Kurczak - Borówka ma zgodę na starty bez wędzidła
Ja mam pytanie jako kompletny laik jesli chodzi o hucuły :kwiatek:
Jaki rozstaw łęku najlepiej pasuje na hucułki, jaki rozmiar ogłowia popregu?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2012 19:31
Netti nasze hucułki chodzą wszystkie w ogłowiach cob, jeżeli chodzi o popręg, to mamy 100 i 110 cm. Co do siodła, to poczytaj sobie wątek.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
04 czerwca 2012 19:40
z popręgami to różnie, ale najmniejszy z jakim się spotkałam na hc to 90 a największy 115  😉
siodło 29, ale wiadomo, że to kwestia indywidualna  😉

jak przygotowania do Sielca?

link do zdjęć z kp
http://konpolski.pl/galleries/get/114/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2012 19:47
U nas jakoś nie czuć specjalnie tych przygotowań. Do zwykłych jazd doszło nam jedynie kilka przeszkód typowo ścieżkowych. Kondycje myślę, że dziewczyny mają całkiem niezłą, przeszkody przechodzą bez problemu, ale wiadomo, że w domu, to w domu. Zobaczymy co będzie się działo w Sielcu 😉

Szumka a czemu Borówka musi chodzić bez wędzidła? Pytam z ciekawości.

Muszę się pochwalić moim maluchem. W podkowach chodzi już 5 tygodniu i zaważyłam poprawę  😜 Myślę, że jeszcze z jedno, dwa kucia i nóżki będą zdrowe. Przynajmniej mam taką nadzieję.
joanna hucuł hucułowi nierówny, ale one zazwyczaj potrzebują bardzo szerokich siodeł, mimo, że sa nieduże. Każda firma ma swoją rozmiarówkę, ale np. ja na Pilota miałam Euroridinga 3 [ok33 Prestige] i było za wąskie. Później miałam Passiera i on był oddany do poszerzania, żeby pasował. Jakbym miała celowac na ślepo z siodłem dla hucuła, który nie jest jakiś specjalnie mały/ chudziutki to bym brała 34 w rozmiarówce Prestige.
Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
Ja mam biały łęk w wintecu. A popręg dużo zależy od przystuł w siodle, bo np do winteca wystarczy mi  100 cm, a jak założę Lemetexa to 110-115 jest ciężko dopiąć. Ogłwoie cob , lub jak głowa drobna, jak w przypadku naszej Funkii to pony obleci.

Ja tam nie mam i nie będę miała żadnych przeszkód ścieżkowych. Idę na żywioł. Widzę, że moja konie znudzone są jazdą na placu ( czyli łące), więc pojeżdżę chwilę i śmigam na trochę do lasu i tam się wyżywają.
Pelcia ma dietę, ale wątpię aby zdążyła coś wyszczupleć przez 3 tyg :P Zdjęcie (wygląda jakby miała dziurę w grzbiecie) dorzucam. No ma ten brzuchol....Tylko jak teraz ma ograniczenie w sianie to słomę wyżera....

edit. przypomniało mi się a propos przeszkód. No jak się nie ma to się uczy to co można- Funkia opanowała perfekcyjnie cofanie a Pelcia już parę kroczków robi, więc mogłoby być na próbie. No i ostatnio skakałam jakieś krzaczki w terenie,,dziewczyny to lubią zdecydowanie bardziej niż Witka, ale to nie kolorowy drąg....
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 czerwca 2012 21:26
U nas obie dziewczyny wyglądają jak Pelcia  😡 Grube są, ale mamy po prostu dobrej jakości siano i łąki i nic nie jestem w stanie zrobić, żeby brzuszyska były mniejsze. Mimo wszystko jednak kondycyjnie wypadają całkiem nieźle.

Co do cofania, to Gruba cofa genialnie, natomiast Farunka ma z tym problemy. Ja chcę w tym tygodniu jeszcze ułożyć im niebieską folię i niech przechodzą przez nią. Może być śmiesznie 😉

Dostaliście jakieś odpowiedzi ze związku na temat Sielca?
m.indira   508... kucyków
04 czerwca 2012 22:28
podobno ponad 70 koni w Sielcu  🤔

Kurczak chcesz sposobu na szubka utratę brzucha?
troche extremalna ale bardzo skuteczna, przykład naszych 3 opasłych wańciochów(Sekunda, Juma, Oleśnica), a wiec siadasz o 10 na konia(dopinamy ledwo popręgi) i jeździsz do 19(tu popręg już sporo podciągnięty) z kilkugodzinną przerwą między, nie trzeba gonić, myśmy tuptali(90% terenu stępa) tylko temperatura powyżej 30 i 7 h w siodle dało się odczuć- tak wygladał nasz rajd, ale efekt spalenia brzucha utrzymywał sie przez kilka tygodni, w piatek jak pogoda pozwoli start na 4 h więc brzuchy znowu zapomną o tłuszczyku na trochę 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się