Młode Konie

faraa
Jest przepiękny 🙂 Idzie do ZT w tym roku ?
Taki jest plan 🙂

Wrzucę jeszcze parę zdjęć 😉







a ja znam i tego Pana co siedzi i tego Pana co kroczy  😀
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 15:11
jeden z młodych, najsłodsze, zrównoważone i czasem az zbyt inteligentne zwierze.  tak wyglada 4latek..

lostak ale misio  😜

Dorobilam sie kilku fotek, wiec przypominam sie z moim 3-latkiem:





lostak, fajny młodziak 🙂 bardzo zgrabny
faraa , młody wygląda na dużego - ile ma w kłębie?
Na razie tylko 166 🙂

lostak, a Twój rumak to dokładnie co? Polski czy zagraniczny?
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 22:01
Na razie tylko 166 🙂

lostak, a Twój rumak to dokładnie co? Polski czy zagraniczny?


ten akurat obcy, jesli chodzi o przedszkole to cztery obce, jeden polski
amnestria   no excuses ;)
31 maja 2012 22:03
lostak, jej... mój typ! 😜
A z ciekawości - to polskie to co to? Masz może zdjęcia? 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 maja 2012 22:34
FirstLight na czwartym foto wygląda jak bliźniak mojego siwego  😀

A my dzisiaj się wybraliśmy w pierwszy teren ..
w ręku narazie ale i tak jestem dumna z ogona bo to jego pierwsza w życiu wycieczka do lasu  😀
no i tu też trochę wylazło, że ze staniem w miejscu mamy problemy (i kilka innych drobiazgów 😉), ale pracujemy, pracujemy nad tym..  😁

wybaczcie ostrość zdjęcia, albo raczej jej brak 😉 ręce mi się trzęsły  😁
i kto tu był bardziej zdenerwowany...  👀
ceffyl gdyby nie skarpetki to faktycznie podobienstwo jest  🙂

Masz jakas fotke zootechniczna? Po czym wogole ten twoj gad?
Pierwszy raz w tym wątku, 4-letni Nefryt:

Dopiero zaczęliśmy pracować, a już ma dzieciak areszt boksowy 🙁


FirstLight - Twój też siwiał z gniadego? Może Nefik też ma jeszcze szansę na bycie szarym siwkiem  😅
armara - w Arsenku jestem zakochana, dzieciak baaardzo mi się podoba, od źrebaka obserwuję 😉
lostak, faraa - same cukiereczki 😉
galopada - konie Waszej hodowli są zdecydowanie w moim typie, szkoda, że tak daleko...
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2012 09:16
Madźź mamy od jesieni jednego pensjonariusza z Gdańska. Możesz się z nim zabrać spowrotem jak będzie wracał nad morze  😁
Madźź ten akurat byl szary odkad go mam. W avatarze mam siwka, ktory siwial z gniadego i nigdy sie szary nie zrobil  😉 Za to latem bywal zloty.

Napisz cos wiecej o swoim.
galopada - przemyślę  😀iabeł:
FirstLight - a już miałam nadzieję na szarego siwka... tegoroczny 4 latek wlkp po Amigo od Nel/Baldram. Miał być skoczkiem, ale tydzień temu musieliśmy zweryfikować plany i chyba jednak będzie tuptusiem do kochania. Na razie siedziałam 2 razy na stępa i mimo jego dzieciuchowatego charakteru - był bardzo dzielny i nie zrobiło to na nim wrażenia. 😉
[quote author=Madźź link=topic=1199.msg1417164#msg1417164 date=1338539971]
Miał być skoczkiem, ale tydzień temu musieliśmy zweryfikować plany i chyba jednak będzie tuptusiem do kochania.
[/quote]

Co sie stalo?
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2012 09:50
Madźź zapraszam  😁 koni nam nie braknie  😁
FirstLight - diagnozowaliśmy delikatne skracanie, a wyszły trzeszczki. W ruchu niewiele pokazuje, ale próba zginania wyszła bardzo dodatnio i na zdjęciach też widać zmiany zwyrodnieniowe. Dostaje teraz dostawowo kwas hialuronowy i stępujemy sobie w ręku. Zajeżdżanie odsunięte na dalszy plan. Dzieciak dopiero tydzień stoi, a już na spacerach ma własny plan na życie... 🙄
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
01 czerwca 2012 11:02
FirstLight po Castilio / Cassini I od Bolonia po Good Luck 🙂
mój ma już więcej białego niż Twój ale z pyszczyska to normalnie bracia  😁

Madźź ale pech.. taki młody i już problemy.. ehh..
A co sądzicie o koniach po Bajou du rouet?? Ten pierwszy wypust to chyba 2007 r. Ma ktoś styczność z nimi?
Faraa Piękności ! 💘 💘

Lostak Wspaniała kara bestia !
Madźź szkoda, że tak wyszło. Zawsze to jakaś "przeszkoda" na drodze.
ceffyl na pierwszym spacerze też miałam "cykora", udzieliło się siwej. Później już na luzie chodziłyśmy, ale musiałam z nią wypracować pewne zachowania.
Averis   Czarny charakter
01 czerwca 2012 15:45
Madźź, taki młodzian i już problemy? Szkoda... Może przy okazji skontaktuj sięz kimś od naturalnego werkowania ze swojej okolicy- masz mapkę strugaczy na forum.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
01 czerwca 2012 15:51
być siwemu na szczęście mój stresik się nie udzielił 😉

Aaaaa ❗  zapomnialam o najważniejszym punkcie programu  😁
na trasie mamy stary drewniany mostek i konio wlazł na niego bez żadnych oporów, szedł żywo, równo i nie próbował uciekac 😀
normalnie kocham tego konia  😅
ceffyl, Być - jak to mi wet powiedział: "na genetykę wpływu nie masz"... trudno, w wysokim sporcie chodzić i tak nie miał. Szkoda go tylko ze względu na wiek, bo to jeszcze takie duże dziecko.

Averis - na razie kujemy specjalnie wg zaleceń weta, żeby pomóc "na już". Co będzie dalej, zobaczymy.

ceffyl - to dzielnego masz konia! 🙂 Siwy na pierwszym spacerku (z drugim koniem) był grzeczny dopóki szedł. Jak zrobiliśmy przerwę na trawkę, to wychodził z siebie zamiast poskubać spokojnie. Teraz za to widzi wszystko i wszędzie, nawet przed stajnią. No ale ma prawo, udziela mu się stanie całe dnie w boksie.
Madźź, to poczytaj sobie o naturalnym struganiu i trzeszczkach i nie kuj młodziaka...strugany naturalnie pewnie mógłby skakać
Perlica - weterynarza mam bardzo dobrego, który wie co robi, zalecając specjalne kucie. Kowala też (dea wypowiada się o nim raczej pozytywnie), więc nie musisz się martwić o stan kopyt młodego 😉
[quote author=Madźź link=topic=1199.msg1417608#msg1417608 date=1338563751]
ceffyl, Być - jak to mi wet powiedział: "na genetykę wpływu nie masz"... trudno, w wysokim sporcie chodzić i tak nie miał. Szkoda go tylko ze względu na wiek, bo to jeszcze takie duże dziecko.
[/quote]
To też się właśnie zdziwiłam, że 4 latek i już trzeszczki, ale... Mam znajomą, która też niepokoiła się nieczystością konia w ruchu i... Także 4 latek z trzeszczkami...
Być - Nefik jest przy tym bardzo specyficzny. Jak wet zobaczył dzieciaka po miękkim to się zastanawiał po co ja mu go pokazuję, przecież czysto idzie. Dopiero po dłuższej chwili po twardym na kole zaczął lekko skracać... Po próbach zginania za to szczena mu opadła, bo dzieciak się prawie przewrócił :/ Coraz więcej młodzików z problemami. Mam jeszcze jedną 4-latkę do zajeżdżenia, która też jest akurat diagnozowana. Dziewczynka za to na zad i mam nadzieję, że to tylko jakieś zapalenie/naciągnięcie.
Ponad 1,5 roku temu badałam 2 konie w zbliżonym wieku (kupno-sprzedaż) i oba miały poważne zmiany zwyrodnieniowe trzeszczek 🙁
Konie w sumie niewiele pracujące... Jak widac wiek/intensywność użytkowania nie zawsze odgrywa większą rolę 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się