Młode Konie

Ta znajoma czuła pod siodłem lekkie usztywnienie jednej nogi, później zaczęła obserwować z ziemi. Wet wezwany, próba zrobiona. Pach, trzeszczki. Chociaż mi się wydaję, że to kwestia wcześniejszego wychowu, tzn. on przechodził anemię. Ale ja nie weterynarz, mogę gdybać.
amnestria - wg weta to sprawy genetyczne niestety 🙁 Przeciążeniowe nawet nie miałyby skąd być u takich młodziaków.
Być - gdybać można zawsze, ale czasu się nie cofnie i nie zmieni.
.
Na to nakłada się masa czynników. Ruch po kole o małej średnicy też jest szkodliwy. Moja miała robione badania przez przystąpieniem do mozolnego zajeżdżania i wszystko wyszło perfect. Trzeba dodać, że ona wcześniej trochę na dwór wychodziła, później miała epizod ze staniem na betonie x miesięcy (nie była jeszcze moja), a później trafiła do mnie. Także naprawdę, nie wiem jak to ugryźć, ale cieszę się, że jest zdrowa.
Ponawiam moje pytanie dotyczace młodziaków po bajou.
Mam sama kobyle po nim i chcialam dowiedziec sie czy wszytskie sa takie charakterne,wiem ze od matki duzo zalezy,ale slyszalam ze przekazuje duzo swoich genow.
Znam co najmniej 4 konie po baju i wszystkie charakterne, siwe i z głową po tatusiu nie za piękną  😉
Przedstawiam Wam moje maleństwo 🙂 (160cm)
Testarossa sp, lat 3, po Pegazus HB od Tigra po Lord Aleksander
Wczoraj została przywieziona a dzisiaj juz biedna do pracy poszła :P


miałam okazję poznać kobyłkę po Bajou, siwa, wysoka, ponoć charakterna (teraz spuściła z tonu ale początki pod siodłem były trudne). ale piękna i skoczna, ruszyć też się potrafi.. bardzo w moim typie 😜
jako ciekawostkę powiem, że widziałam też jej pełną siostrę: też duża ale gniada (matka gniada) z odmianą na pysku tylko. może jeszcze wysiwieje, teraz ma niecałe 3 lata chyba, siwa ma 5 lat i zaczyna się robić coraz bielsza z jabłuszkami, wcześniej była taki szary metalik 😉
.
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:25
NatLat widziałam same skoczne brzydale  😉
.
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2012 20:32
Vanilka mowie m.in o malowanym kasztanowatym Baltazarze startującym jakiś czas temu w barwach KJ Equistro Wierzawice.

Mimo, ze miałam okazję wsiadac na ,,zagramaniczne" konie naszego trenera to jestem nieuleczalnie zakochana w małopolakach. Może i ,,trupy" jak niektórzy twierdzą ale nie chce konia innej rasy nigdy w zyciu  😍
.
U mnie w galeri zdjecia mojej po bajou,no i niestety tez charakterna,ale dragi szanuje i rusza sie tez fajnie,mam nadzieje ze jak dojrzeje to sie uspokoi.
Dawno nie było mojej siwej.  😀
Od czasu do czasu, sukcesywnie się rozciągamy. Ostatnio ogłowie nam się "rozsypało", więc był zastój w pracy. Siwa jak zwykle charakterna, lubi pokazać różki, ale całkowicie do opanowania. Jutro stuknie nam rok razem. 😀
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 czerwca 2012 10:38
mlody wczoraj pojechal w trening, najwczesniej wraca w marcu
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2012 10:40
margaritka super! mam nadzieje ze niedaleko i bedziesz miała czasem jakies zdjecia  😉


a my dzisiaj mamy ostatnią pożegnalną jazdę z Jurkiem. Pozniej kąpanie 3 koni w pakiecie bo w pon. jedziemy odwiezc Jarowita a we wtorek konie na championat  💃 💃 💃
Vanilka, tak chodziło mi o Santa Bajou. mi się ta kobyła bardzo podoba, na tym zdjęciu wybitnie niekorzystnie wyszła 😂 wyładniała i zgubiła brzucha 😉 ale ja mam taki spaczony gust, dla mnie koń zaczyna się od 170cm i nie może być wypieszczonym chucherkiem 😉
Osa to nowy nabytek jest?
Być w końcu widać młodą w całości🙂

My z wczoraj:









.
Thymos będą i inne w całości, bo muszę komuś je pokazać i się czegoś dowiedzieć.  😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 czerwca 2012 11:12
150km wiec niedaleko 🙂
Thymos owszem, zakupiona dwa dni temu 🙂
Przy okazji śliczny koniś po czym to ? 🙂

Mam też drugiego czterokopytnego którego przedstawiałam rok temu, po zakupie 🙂
Młody ma już 3 lata i zaczynamy w końcu pracę ! 🙂
Kay wlkp, 166cm, po Protest wlkp od Kranichbalz trk po Hohenstein trk 🙂







Przyjechał do nas jako potwór a nie koń, dwie godz wprowadzania do boksu, zero szacunku do człowieka, w pierwszym tyg 3 kantary i 4 uwiązy porwane, świeca i go nie było, batem można było zabic a i tak robil swoje, nie raz poleciałam od kopniaka przy podawaniu nóg. Teraz? Nie ma w stajni wiekszego miśka 😀 Tylko go głaskac! Pracowac z czlowiekiem uwielbia, bardzo sie slucha i jest strasznie kumaty 🙂 Na pastwisku na moj widok zaczyna rzec i biec zeby sie potulic 🙂
Z praca zapowiada sie super : 3-4 kopyta przekracza w stępie a w kłusie i galopie jest przepiekny 🙂
Czas na zdjęcia i newsy Karolkowe - chociaż z Karola robi się coraz bardziej Skarol 😁 Opala się na padoku elegancko, na wiśniowo 😉
Jestem coraz bardziej pod wrażeniem tego konia, on jest chyba z jakiejś zupełnie innej końskiej gliny ulepiony. Robota w niego wsiąka jak gąbka - raptem parę siodłogodzin 😉 temu pokonywanie zakrętów funkcjonowało umownie, na koniu prostym jak drut - a teraz łapie na tyle fajną równowagę, że można pojechać duże koło koniem poprawnie zgiętym w kłodzie. Przejścia w górę od subtelnych pomocy, z błyskawiczną odpowiedzią. Poza tym jest tak czuły, że wystarczy się w galopie przesadzić lekko na zewnątrz, żeby zrobił lotną zmianę - piękną, wysoką, idealnie poprawną lotną 😲 Nie powiem, napędziło mi to stracha, czy ja w ogóle będę w stanie ogarnąć takiego konia, ale póki radzimy sobie wszyscy nieźle 😎















quantanamera Zakochałam sie  😜
Nagraj jakis filmik i pokaz ! Jak on cudownie nozki podnosi, ten zadek.. A o masci nie wspomne!  👍
quantanamera ochów i achów juz Ci podaruję, bo to przecież oczywiste...  😎 😉 natomiast przyłączam się do prośby o filmik! 😅 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
03 czerwca 2012 14:07
quantanamera, taka praca zadu u młodziaków to naprawde rzecz godna pozazdroszczenia.
Clever Boy już w nowym domu. jeszcze niezbyt ogarnięty i mocno skoncentrowany na wszystkim dookoła ale mam nadzieję, że oswoi się z nowym otoczeniem

qantanamera, szczęka mi opadła i odbiła się od podłogi  🤔zczeka: ale maszynę masz pod tyłkiem. Gratuluję i zazdroszczę  🙂
quantanamera katalogowe konisko  😜 a jaki papier ma?  :kwiatek:
quanta młode piękne jak zwykle, ale błagam kobieto zacznij jeść bo Cię wiatr z siodła zdmuchnie 😁 Widzę, że cała końska ekipa wysysa z Ciebie wszystkie soki!

Deborah
, gratuluję nowego nabytku, niech się zdrowo chowa  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się