"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów


Opis: Cristino jest szybkim i dzielnym ogierkiem. Zabawnym i zawsze radosnym. Gdy poznaje nowych ludzi lub konie jest bardzo nieśmiały, lecz jak juz się zapoznają i zaprzyjaźnią, nie jest ani trochę wtydliwy, wręcz przeciwnie!!! Czasami Cristino ma swoje humorki, ale szybko mu mijają. Jest niezależny i wprost rozkoszny. Trzeba mieć do niego mnóstwo cierpliwości i wyrozumiałości.

Właściciel: Caro


Caro...line - nie pochwaliłaś się tak wspaniałym nowym rumakiem!  🤣 Twój wypas będzie zazdrosny, przecież młody ogierek jest ani trochę wstydliwy i przy tym niezależny! padłam  😵
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 stycznia 2009 11:21
http://adopcje-konisie.bloog.pl/foto,6918677,gal,482833,index.html#next

To jest nasza stajnia typu angielskiego dla koni. Możecie tu zajmować swoim koniom boksy. Musicie napisać który numer boksu. W tej stajni jest 10 boksów. Boksy liczy się od lewej strony. Po jednej stronie jest 10 boksów. Cena kupna boksu dla swojego konia to 600 punktów. Ta stajnia jest nietylko dobra dla koni sportowych lecz też dla koni chorych, gdyż jest zbudowana na podwórku.

😁 ja mam takie pytanie to gdzie nasze stajnie sa zbudowane jesli nie tez nie na podworku/polu/dworze  😂
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2009 11:23
nie no moja jest na prywatnej posesji  😜 😁
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 stycznia 2009 11:38

Opis: Cristino jest szybkim i dzielnym ogierkiem. Zabawnym i zawsze radosnym. Gdy poznaje nowych ludzi lub konie jest bardzo nieśmiały, lecz jak juz się zapoznają i zaprzyjaźnią, nie jest ani trochę wtydliwy, wręcz przeciwnie!!! Czasami Cristino ma swoje humorki, ale szybko mu mijają. Jest niezależny i wprost rozkoszny. Trzeba mieć do niego mnóstwo cierpliwości i wyrozumiałości.

Właściciel: Caro


Caro...line - nie pochwaliłaś się tak wspaniałym nowym rumakiem!  🤣 Twój wypas będzie zazdrosny, przecież młody ogierek jest ani trochę wstydliwy i przy tym niezależny! padłam  😵

aaa! wydalo sie! wszystko sie wydalo...  😁
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
08 stycznia 2009 11:43
Witam w wirtualnej stadninie Kornel ! Kornel to nasz mistrz w wyscigach no i champion krycia. szybki, zwinny, i chętny do pracy.
z http://stadnina-kornel.bloog.pl/
champion krycia bije wszystko  😵
wątek zamknięty
To "szybki, zwinny i chętny do pracy" się tyczy tego krycia, jak rozumiem?  😂

po raz drugi dzisiaj  😵
wątek zamknięty
Ile lat mają wasi kowale? Bo ten ze 14...
http://www.photoblog.pl/drag0/28547894/frodo.html


Witam was
dostałem wiadomosc iż jest tutaj taki wątek więc chce się wypowiedzieć😉

jestem tym kowalem o którym mówisz i rzeczywiście 14 lat nie mam ale 17 będzie wiosną😉  kowal który mnie uczy jest umieszczony na tym zdjęciu tylko widać jedynie jego chyba lewą ręke po prawej stronie😉 używam tarnika tasaka młotka cęgów noża obustronnego i 2 jednostronnych wystarcza😉  z końmi mam do czynienia od urodzenia gdyż mieszkam w stadninie koni huculskich z której zresztą jest zdjęcie
(http://www.rutowie.waw.pl strona stadniny -  tez mojego autorstwa🙂
jak narazie mam niecały rok doświadczenia sporo ponad 100 koni na koncie z 1 lekko drasniętym co wynikneło z tego ze kon cofał noge jak chciał jakiegos owada odgonic z brzucha :/ a tak to wszystkie zdrowe😉 a jak chore to zdrowieją...

Pozdrawiam
wątek zamknięty
Super 🙂
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
08 stycznia 2009 16:44
niecały rok doświadczenia sporo ponad 100 koni na koncie

tylko pogratulować  🤔

szystkie zdrowe😉 a jak chore to zdrowieją...  yy?

Ja tam nic nie mam do 'praktyki' ale bez przesady. No i to podejście ;p.
Ja np nie dałabym konia praktykantowi. I moim zdaniem to powinno się pierw uczyć na swoich koniach itd.

Ale co tam. Jak zachoruja to wyzdrowieją przecież, nie?.  😉
wątek zamknięty
w życiu bym nie dała  rozczyscić swojego konia  takiej osobie ...  juz mam  wizje masakry  😵
wątek zamknięty
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
08 stycznia 2009 17:38
wszyscy by chcieli doświadczonego dobrego kowala ale na czym  mają zdobywać doświadczenie jak nie na naszych koniach?  Raczej nie przez czytanie książek czy forum  🤔wirek:
wątek zamknięty
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 stycznia 2009 17:44
a możecie mi wytłumaczyć co jest nie tak z chłopakiem, który chce być kowalem?
każdy kowal kiedyś zaczynał i jakoś nie widzę różnicy czy miał wtedy 17 lat czy 70  🤔

kcj90 nie rozumiem Twojego "zniesmaczenia". 100 koni to mało? dużo? bo nie wiem.
wątek zamknięty
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 stycznia 2009 17:54
smarcik,  przupuszczam ze jest roznica miedzy 17- latkiem a 70 😉
zasadniczo taka ze mlode osoby sa pelne zapalu chca sie uczyc i sa dokladne jesli cos kochaja robic.
70latek przypuszczam ze juz troszke niedowidzi jest bardzo wolny i ogolnie chyba nie dal by rady schulac wsie przy konskich nogach.

rozumiem ze doswiadczenie jest wazne ale tak patrzac na kowali to chyba nie wiek jest tu najwazniejszy ale fach w reku. znam kowala ktory jest w srednim wieku i co powinnam uwazac ze dorosly to juz pewnie super robi? a tu zonk po 2 tygodniach podkowy odpadaja.

drag0, napisal ze kolo niego jak on robi konie stoi kowal wiec patrzy mu na rece i przypuszczam ze w razie czegos gdyby cos zle zaczal robic to by go upomnial. wole takie osoby ktore chca sie uczyc i nie robia tego na wlasna reke tylko z kims kto sie na tym zna i na pewno wolalabym takiego kowala niz takiego ktory cala swoja wiedze posiada z ksiazek czy z ostatnio popularnych kursow gdzie sie tylko patrzy na czyjas robote.
wątek zamknięty
Nie róbcie afery  🤔 Może chłopak ma talent a każdy kiedyś zaczynał. Ja nie widzę różnicy, czy za naukę robienia kopyt weźmie się 17-latek czy 30 (wtedy pewnie byście się słowem nie odezwały). A oceniać czyjąś prace można dopiero kiedy się zobaczy na żywo...
wątek zamknięty
drag0 - tak trzymaj!
wątek zamknięty
kcj90 , ciska sorry ale się czepiacie  chłopaka.

mój kolega ma 20 lat, więc tylko 3 lata starszy od drag0 i świetnie robi z końmi. co z tego że młody i że zaczynał jak miał 15 lat. uczył się od kowala który kuł u nich w stajni ( notabene jeden z fajniejszych krakowskich kowali) i swoją pracę robi naprawdę dobrze. kuje też mojego konia i powiem ci że pomimo jego młodego wieku nie oddałabym koniska nikomu innemu teraz. więc odczepcie się od chłopaka bo już szukacie  dziury w całym i bezsensownej zaczepki,  a to że musicie mieć tylko tych "najlepszych" to szkoda, bo tacy często tylko na tej renomie jadą. no i szkoda że nie dajecie szansy młodym, bo jak wszyscy "starsi co się znają' przestaną kuć to co wtedy zrobicie? konie będą chodziły bose?
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
08 stycznia 2009 20:00
smarcik
jak dla mnie te 'spooro ponad 100 koni' to duzo jak na rok doświadczenia tak mlodego kowala. 😉.

To tak jak ja bym jeżdżąc rekreacyjnie lub np. powiedzmy że słabo miala nagle przez rok jeździć 100 sportowych koni 😉. Niby pod okiem ale to zawsze 'ja' wykonuję daną czynność :P. Nie czepiam się jego czy jego zapału i chęci nauki, pracy, ale trochę nastawienie takie jak np. A jak zachoruje to tudno, wyzdrowieje jest dziwne.

Kurcze no nie umiem tego wyrazić o co mi dokładnie chodzi 🙂.

orion   moją klacz również kilka razy kuli, rozczyszczali 'kowale, nie kowale' i byłam zadowolona. 🙂.

Ehh zreszta. nevermind xd.  🤬
wątek zamknięty
Y?
On napisał "sporo", a nie "spoooro". Dla mnie to duża różnica, bo zupełnie inny jest wtedy wydźwięk zdania. Sporo ponad 100 koni to dla mnie np. 150? 130?
I czy dużo? - ma pod ręką konie w stadninie hucułów.

I znowu y?
ale trochę nastawienie takie jak np. A jak zachoruje to trudno, wyzdrowieje jest dziwne.
To Twój cytat, to Ty to napisałaś, nie on.
On napisał:
a tak to wszystkie zdrowe😉 a jak chore to zdrowieją...
Z trudem interpretuje to tak jak Ty, raczej jako to, że jak kopyta są złe to udaje się je wyprowadzić. I raczej dla podkreślenia, że nie wszystkie konie mają zdrowe kopyta, bo bez sprostowania mogłyby się posypać pytania czy rzeczywiście wszystkie konie bez wyjątku mają dobre kopyta.

wątek zamknięty
Wspierajmy rozwój polskiego kowalstwa  😅  😀 oddychać dziewczyny, w Wólce Prackiej jest multum hucułów i już same one dają pole do nauki  🙂
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
08 stycznia 2009 20:18
no może i źle zinterpretowałam 😉. ale to nie pierwszy taki bląd w tym wątku ;P
Zresztą każdy ma swoje zdanie i tyle 🙂.
wątek zamknięty
niecały rok doświadczenia sporo ponad 100 koni na koncie

tylko pogratulować  🤔

szystkie zdrowe😉 a jak chore to zdrowieją...   yy?

Ja tam nic nie mam do 'praktyki' ale bez przesady. No i to podejście ;p.
Ja np nie dałabym konia praktykantowi. I moim zdaniem to powinno się pierw uczyć na swoich koniach itd.

Ale co tam. Jak zachoruja to wyzdrowieją przecież, nie?.  😉


co do koni "chorych" chodzi mi o problemy z nogami raczej drobne z tymi większymi narazie niechce się dotykać chociaż  ten niby stresik zeby czegos nie zepsuc i w ogóle przeszedł całkowicie od kiedy sobie anatomie kopyta dokładniej przerobiłem i informacje o właściwych kątach xD teraz wszystko cacy robie... coraz częściej bez nadzoru kowala gdyż pokazuje mi co i jak z tym robić ze względu na to iż przenosi się na drugi kraniec Polski i niechce zostawić stajni na pastwe byle jakiego kowala z zewnątrz który koni nie zna ... i tu fakt Kowal albo jest dobry i ma tyle koni ze nie ma dnia wolnego w tygodniu albo Kowal szuka  chętnych i werkuje całkiem kiepsko niemówiąc o kuciu...
niestety taka jest szara rzeczywistośc a jak konie są mi bliskie dośc bardzo niektóre znam od kiedy ja  jestem na świecie a inne znam od narodzin źrebaka więc nawet jak nie pójde do szkoły Kowalskiej ani nie spędze 10 lat z Kowalem ucząśc się zawodu to i tak robiąc bliskie mi konie a nie kogos kto dla mnie jest tylko szarym panem/panią nowak... starać się będe jeszcze bardziej niz bym się starał robiąc czyjegoś konia(nie mówie że się nie staram jak robie nie swojego ale jednak taka prawda jak sie bardzo staram dla kogos to dla siebie 95% ludzi będzie starać się jeszcze bardziej...)

ale ten brak kowala nic nie zmienia już przy robieniu konia jak przyjeżdża jak już znajdzie czas i będzie blisko to po sprawdzeniu koni okazuje sie ze nie ma nic albo prawie nic do poprawienia... a sprawdza czasem dzień po robocie a czasem miesiąc..
więc jest dobrze😉


otóz to chodziło mi o korekcje ...
ciekawe przytoczyć własną wypowiedź

co do tego ile koni robie faktycznie niewiele z jednej strony 😉 no ale przez pare miesięcy byłem niezdolny do czegokolwiek(powiedzmy że drobna kontuzja 😉 )  a po drugie jestem w 1 klasie ogólniaka i niezawsze mam czas żeby wsiąśc albo popracowac z ziemi z 10-20 koni x koni zrobic kopyta x osób pooprowadzac lonze itp jeszcze strone internetowa zrobic albo jakiegos pieska wziąść na szkolenie czy coś... ale po ogólniaku da rade dużo spokojniej xD

pewnie napiszecie że mam takie ambicje a za pare tygodni nie będzie to ja napisze odrazu że raczej tak się nie stanie. niestety i naszczeście jeśli zaczynam czymś się zajmowac z własnej woli to najczęściej robie to bardzo długo😉 koniki dawno temu niby z przerwami a jednak dalej... psy zaczynałem szkolic 'szkolic' w tamtym roku i dalej kopyta robic to samo... i tak ze wszystim co robie xD dlatego staram się nie zaczynać robić zbyt wielu rzeczy z różnych dziedzin gdyż to mnie może pogrążyc i dac brak czasu wolnego który na dłuższa mete bardzio mi nie przeszkadza xD




napisałem tutaj w ogóle żeby wyjaśnić to... nie lubie jak ktos ma o mnie opinie jakiegoś nieodpowiedzialnego kretyna który robi wszyustko jak popadnie mająć wszystko w głębokim poważaniu tylko dlatego że nie wie nic... widziałyście zdjęcie ale ja tam wstawiam zdjęcia których za bardzo nie opisuje😉 robie to dla siebie i dla tych których znam więc doszedłem do wniosku iż niemusze tłumaczyc znajomym że zajmuje się tym i tym od takiego i takiego roku... zdjęcia koni też są komentowane dziś tyle ze tam nikt nie brał pod uwage iż zdjęcia sa młodziutkich wałachów któe zaczynały chodzić z jeźdźcem bez osoby prowadzącej/lonży i to sie wiąże z tym co przez wiele lat pracy z końmi zauwazyłem albo dowiedziałem się od kogoś tam ... ale tego tam nie pisze więc mam komentarze i opinie które chciałbym wyjasnić 😉

Pozdrawiam Michał

wątek zamknięty
Nie przejmuj się chłopie! Życzę Ci powodzenia i ucz się dalej  🙂
A Wy myślicie, że dr Golonka, to już w brzuchu matki konie sondował?
wątek zamknięty
nie przejmuje jeno niechce sobie opini popsuć :] więc wyjasnic pewne niejasności

aczkolwiek bardzo dobrze że ktos zwraca na to uwage że tak sie nie robi na własną ręke.. tyle że przyczepie się tylko tego ze ludzie najpierw pojadą po kims a potem się spytają o co chodzi...
wątek zamknięty
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
08 stycznia 2009 20:42
Michał jestem z tobą, nie przejmuj się tym co piszą, wszystkich tak osądzają.
Wystarczy im kilka zdań lub  jedno zdjęcie aby przyporządkować człowieka do grupy tych gorszych.
Sami już zapomnieli czasy kiedy nie wiedzieli gdzie koń ma ogon. Szyderstwo z ludzi wychodzi im najlepiej.

A ja od siebie życzę ci samych sukcesów w pracy i przy pracy z końmi.
Powodzenia.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
08 stycznia 2009 20:57
gracja03 akurat myślę, że ta część postu o złych i stronniczych voltowiczach była zbędna- nie rób z siebie ofiary nagonki ,bo doskonale wiesz, że dużo osób chciało Ci pomóc z Twoją kobyła. Ale Ty jesteś głucha na wszelkie argumenty. I to nie wstawione przez Ciebie zdjęcie spowodowało taką a nie inną reakcje, ale Twoje zachowanie i ton Twoich postów.
wątek zamknięty
Ludzie złoci. Jaka ta Re-Volta opiniotwórcza. Kolejny "zainteresowany", który przyszedł się tłumaczyć. :P

drag0, tylko 100? a nie 1 000 ? 😉
Nie no, kowaluj dalej, skoro to lubisz i nie traktujesz tego jak fajną zabawę podobną tej, gdzie mrówkom czy pająkom wyrywane są odnóża i inne części ciała.
W moim jednak odczuciu, tarnik, młotek & resztę narzędzi kowal-praktykant powinien dostać dopiero po 18stym roku życia, tak jak instruktor rekreacji może robić kurs po 18stym roku życia i po szkole.
wątek zamknięty
Sankarita a niektorzy powinny dostac pozwolenie na pisanie postow po testach psychologicznych  🤔wirek:
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
08 stycznia 2009 21:23
A ja myślę, że znów zacznie znajdzie się kilka osób, które nie omieszkają napomknąć jaka to Volta jest fe i niedobra, ze zniszczyła im życie, pozbawiła przyjaciół i przez nią nawet pies się do nich nie odzywa. Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, nie pasuje- nie czytam  🙄. To TYLKO forum  🤔wirek:

A robienie z tej strony siedliska zła i plugastwa wszelakiego jest już dość nużące.

wątek zamknięty
ja po nikim nie jezdze ot  stwierdziłam fakt ze SWOICH koni bym komus takiemu nie dała i tyle , moje konie- "moje"  kopyta  😉
wątek zamknięty
Arya, niektórym powinno się wiązać rączki i nie dopuszczać do klawiatury, ucząc wpierw kultury wypowiedzi w internecie.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.